Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszoktatás az óvodába fórum

Beszoktatás az óvodába (beszélgetős fórum)


1 2
6. Sorean (válaszként erre: 5. - Anya4005)
2013. aug. 30. 06:29

Én is pont így voltam, mint Te. Hidd el, tényleg jobb lesz neki, ha egy kicsit kinyílik a világ és barátokat, új élményeket, tapasztalatokat szerezhet.:)

Sikeres beszoktatást!:)

2013. aug. 30. 01:16

Hát,remélem,hogy hamar lecseng a hiszti miatta,mert már kijött a 3 évesek hisztis időszakából,nem élvezném,ha újra kezdené!!!

Érdekes,hogy sokszor alig várom,hogy 1-2 órát egyedűl vagy felnőttek között legyek,de igazából akkor is hiányoznak a fiaim! 3 év alatt a nagytól 8 napot voltam távol (3 nap pihi,5 nap szülészet),és fogalmam sincs,milyen lesz nélküle! Szívem szerint még nem adtam volna oviba,de szerintem neki jót fog tenni a társaság,a közös játék más gyerekekkel. Szerencse,hogy a kicsi még 2015 szeptemberig itthon lehet velem! :-)))

4. Sorean (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2013. aug. 30. 01:01

Én is be voltam...:) Szerintem minden anyuka fél a "leválástól" és legtöbb esetben mi nem vagyunk oviérettek és nem a gyerkőc.:)

Nyugi, minden rendben lesz. Lesz pár napos hiszti, meg duzzogás, de túl lesztek rajta.:)

3. anya4005 (válaszként erre: 2. - Sorean)
2013. aug. 30. 00:57
Hát,én be vagyok sz...va rendesen,de a gyereknek mindig elmondom,mennyi barátja lesz,mennyi szuper játék várja,stb. Néha nagyon várja,azonnal menni szeretne,néha közli,hogy a gyerekek gonoszak,a játékok nem érdeklik,és teljesen elzárkózik mindentől. Mondjuk,gyanítom,ez csak nekem szól,és tudom,minden máshogy lesz,ha már ott leszünk.
2. Sorean (válaszként erre: 1. - Anya4005)
2013. aug. 30. 00:49

Szia!


Nálunk úgy zajlott a beszoktatás, hogy első nap maradhattam a fiammal az oviban kis ideig, de az óvónők kezdeményezték a mielőbbi "elválást".

Ha hiszed, ha nem, nem is az első pár nap lesz a legnehezebb, hanem az az időszak, amikor tudatosul a kicsidben, hogy nem csak pár napra szól az ovi, hanem minden nap mennie kell.

Tényleg fontos, hogy ne lássa Rajtad az aggodalmat, hanem azt erősítsd benne, hogy milyen jó hely az ovi.

Szerintem az is segít, ha minden nap beszélgetsz vele az aznapi programokról, élményeiről.

Minden rendben lesz.:)

2013. aug. 30. 00:44

Tegnap a szülőin elmondták,hogy 2 napig 2-2,5 órán át leszünk bent a gyerekkel,aztán a 3. naptól egyedűl kell bent maradnia az oviban. Az én fiam nem járt bölcsibe,nincsenek hasonló élményei,de még a játszóházban sem marad meg,ha nem lát!

Akinek esetleg hasonlóan anyás gyeremeke van:

Hogy ment az ovis beszoktatás? Mennyire viselte meg a gyereket? Hogy bírtátok elviselni,hogy sírva kellett ott hagyni?

Nyilván a fiam nem látja rajtam a félelmeimet,nem mondok olyanokat,hogy "mi lesz velem...",vagy "nagyon fogsz hiányozni",mert nem akarom még nehezebbé tenni számára az elszakadást (így is az lesz)!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook