Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Belső méhszájra tapadt méhlepény fórum

Belső méhszájra tapadt méhlepény (beszélgetős fórum)


21. Anika70 (válaszként erre: 20. - Bbeus73)
2011. júl. 28. 07:54

Kedves Bea!


Köszönöm a jókívánságot, neked is minden jót, egészséget és boldog babavárást kívánok!

20. bbeus73 (válaszként erre: 19. - Anika70)
2011. júl. 27. 21:01

Kedves Anika! Nagyon örülök, hogy jól vagytok! Hamarosan eljön a nagy nap, meglátod! S milyen csodálatos lesz a kezedben tartani azt a drága kislányt, akit most még a pocakodban hordasz.


Örülök, hogy a méhlepényed is jó helyen van. Hála Istennek, most nekem is jó helyen tapad.


További jó egészséget kívánok nektek! Szép napokat!

2011. júl. 27. 09:06

Egyébként nagyon jól vagyunk:-)

Problémamentes a babavárás.


Augusztus 25 körül császároznak :-) Már nem sok van hátra :-)

2011. júl. 27. 09:05

Köszönöm a segítséget mindenkinek!


Betegállományom első napján kiderült,hogy semmi gond a méhlepényemmel, a doki nem lát jól, majd íratok neki szemüveget!


6 hónapig piszkáltak,hogy menjek el betegállományba, utolsó hónapban - amikor kitalálta ezt a méhlepény dolgot - szinte már rosszul éreztem magam, hogy képes vagyok dolgozni...


Még szerencse, hogy a kórházi beutalóm elött megnézett uh-n és még egy másik kollégáját is áthívta, hogy szerinte is jól látja, hogy jó helyen van a méhlepényem?


No tehát 4 hét alatt az a méhlepény nem tudott annyit elmozdulni, hogy belső méhfalról a külsőre ugorjon. Ezt a doki is elismerte.

Én megköszöntem neki,hogy egy hónapig rettegésben tartott és kerestem másik orvost!

17. Anika70 (válaszként erre: 16. - Bbeus73)
2011. máj. 12. 11:10

Természetesen komolyan veszem és már csak 5 napot dolgozom, utána betegállomány!


Nem veszem ilyesztgetésnek, örülök, ha mások tapasztalatairól olvashatok:-)


Én viszont képtelen vagyok még 3 hónapig feküdni, így próbálom magam kímélni, nem cipekedni, rövid sétákat tenni stb..

2011. máj. 10. 19:55

Sziasztok! Most olvasom ezt a fórumot. Nekem az első terhességemnél a méhlepény fedte a méhszájat, emiatt 3 hónapot kórházban kellett feküdnöm. Sétálni éppen sétálhattam, de azt már nem szerették, ha a kórház területét el akartam hagyni. Keményen fogalmazott az egyik orvos, amit már itt is olvastam. Ez nem játék, rengeteget kell pihenni. Nekem azt mondták akkor, 19 hetesen, hogy ez már nem igen mozdul el jó irányba. Persze vannak kivételek. Nekem nem mozdult el, s mivel feküdtem végig, nem volt soha vérzésem. Bár ez nem csak ezen múlik. Aztán a 37. héten, mivel fájásaim lettek, megcsászároztak, s megszületett a gyönyörű kisfiam, Mátéka. Teljesen egészséges ő is, én is.

Nem ijesztgetni akarlak ám Anika, csak a lényeg, hogy vedd komolyan a pihenést!!!!!!!!!!!!!!

15. Anika70 (válaszként erre: 14. - Szakalyadri)
2011. máj. 7. 10:10

Hát igen, sajnos dolgozni kell, mert gyes után is szeretnék visszajönni ide.

Hiszen ki venne fel 44 évesen egy 3 éves gyerekkel ?


Én is alig várom már, hogy elkészíthessem a fotókat:-)


A szex tilalommal semmi gond :-)

Férjem 6 hetente jár haza, tehát....

14. szakalyadri (válaszként erre: 13. - Anika70)
2011. máj. 7. 09:50

Nagyon köszönöm.

Én is dolgoztam Annával,a 36.hétig mennem kellett veszélyeztetett lelettel,más okból.Tudom milyen.:-(

Azért nagyon óvatos légy.

Szeretnék majd gyönyörű babafotókat látni!

A szex tilalmat meg sajna komolyan kell venni.:O(

13. Anika70 (válaszként erre: 12. - Szakalyadri)
2011. máj. 7. 09:40

Igen vigyázok.

Sajnos én sem merek lassan gyalogolni sem:-(

Sajnos még május végéig dolgozom, de ülök egyfolytában, meg sem kell mozdulnom:-)


Nagyon szépek a gyerkőceid :-)

12. szakalyadri (válaszként erre: 11. - Anika70)
2011. máj. 7. 09:32

Vigyázz nagyon a babádra és feküdj ágyban.Én ott úgy hallottam egy hirtelen mozdulatból,vagy lépcsőzésből is óriási gond lehet.A csaj csak csoszogni mert,nem is lépett.

Légy nagyon óvatos és talán szerencséd lesz és odébbhúzódik ahogy nő a méhed!

11. Anika70 (válaszként erre: 10. - Szakalyadri)
2011. máj. 7. 08:23
Én sem értem, de ahogy olvasom mások is otthon voltak ugyanezzel a problémával.
2011. máj. 6. 21:25

Tudjátok nem értem miért nem fektetik kórházba akinek ez a gondja.Azt hittem minden esetben így van,de ezek szerint nem.Szülés elött feküdtem benn a kórházba.Mellettem egy kismama ezzel a gonddal.A wc-ig engedte kimenni az orvos,de mozognia is óvatosan kellett.Hónapokig volt benn,folyamatos UH mellett.Nagyon sajnáltam,de biztonságban volt.Minden panasz nélkül fektették be egy vizsgálat után.

Ezért nem értem hogy lehetsz otthon.

9. Anika70 (válaszként erre: 7. - Anka71)
2011. máj. 6. 10:26

Jujj ez nem semmi...

Hát sajnos én is gondoltam erre, hogy bizony lassan össze kell csomagolni emiatt :-(


Azért reménykedem és próbálok pozitívan hozzáállni.


Egy hete volt magzatvíz vizsgálatom és abban reménykedem, hogy miután egy percig sem feküdtem utána(3 napig kellett volna), így talán kibírjuk a 9 hónapot.

8. Anika70 (válaszként erre: 6. - Pamoabf.sze)
2011. máj. 6. 10:23

Köszönöm szépen!

Gratulálok a babához és jó egészséget kívánok Nektek!

2011. máj. 6. 10:02

Nekem is ez volt. Semmi szex, és vigyáznom kellett magamra. 6. hónaptól azt mondta a doki, hogy legyen összecsomagolva a táskám, mert bármikor lehet bármi.

Aztán nem volt semmi gond, 9 hónapra, 3500 grammal meglett a lányom.

Azért vigyázzál Magadra, minden jót.

2011. máj. 6. 09:53

Szia!!


Nekem is mélyen tapadó volt a méhlepényem kezdettől fogva. Vigyáznom kellett magunkra. Semmi cipekedés,megerőltetés,szex stb. Majdnem végig úgy volt,hogy császár lesz a lepény miatt. Aztán amikor a 34. héten voltunk az orvosnál mondta,hogy befordult a baba és,hogy a méhlepényem is ezáltal jó helyre került,úgyhogy sima szüléssel indulhatunk. Pont ma két hete,sima hüvelyi szüléssel megszületett a kisfiam 3980 grammal és 52 centivel!! :)

Csak azt tudom írni ,mint az előttem szólók. Pihenj, megváltozhat az még. :)


Minden jót kívánok nektek :)

2011. máj. 6. 09:52

Sziasztok!


Köszönöm a jótanácsokat:-)

Nekem pl. az orvos azt sem mondta, hogy ez a helyzet még javulhat, persze ha belegondolok, természetesen nő a méhem, odébb is mehet a lepény.


A császárra egyébként is felkészültem, hiszen 40 fölött már javasolni szokták.


5 hónap alatt soha nem volt vérezgetés, barnázás sem.


Nagyon bízom benne, hogy még 4 hónapig kibírjuk így együtt a babucimmal:-)

2011. máj. 6. 09:24
Nekem 4 hónaposan nem volt rátapadva csak súrolta. (Lehet, hogy a vizsgálat előtt pár nappal még rajta volt, mert barnáztam egy picit.) Az én dokim azt mondta, hogy feljebb mehet még. Utrogestant kaptam. (progeszteron) 2*1-et 2 hetig es 1*1-et meg két hétig. Ha barnázol vagy rozsaszinut verzel, azonnal nézesd meg magad. Egyébként szerintem ne izgulj, a stressz se túl előnyös dolog.:) Ha pihensz és nem hajtod magad túl, szépen feljebb vándorolhat még.
2011. máj. 6. 09:24

Szia!

Nekem csak hozzáért a méhszájhoz, de ígyis nagyon óvatosak voltunk.

Nem akarlak megijeszteni, de nagyon vigyázz magadra, mert ha leválik a méhlepény, akkor a babának is baja lehet és Te is elvérezhetsz és ilyenkor nagyobb a valószínűség sajnos. A legjobb lenne, ha a lehető legtöbbet feküdnél. Remélhetőleg ahogy nő a bébi és nő a méhed, el fog húzódni a méhszájról, Nekem is így volt. Ha nem fog, akkor sajnos nem lehet természetes szülés, mert ugye a méhlepénynek kell utoljára kijönnie.

Vigyázz magadra!!!

2011. máj. 6. 09:22

nekem azt mondták anno h a méhlepény elmozdulhat még ahogy a méh tágul,mert nekem igen lent helyezkedett és félő volt h nem lehet belől rendes szülés.

de szülés előtt pár héttel már messze volt a méhszájtól.


mert ha a méhszájon tapad nem történhet hüvelyi szülés, csak császár

2011. máj. 6. 09:15

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni.

Volt már valamelyikőtöknek ilyen problémája?

Tegnap a nőgyógyászom ezt a diagnózist állította fel fel így 5 hónapos terhesen.


Pár mondatban ugyan elmondta, hogy mire vigyázzak (cipekedés,házasélet kizárva, pihenés stb..stb..


Szeretném tudni, hogy ezzel kapcsolatban vannak-e tapasztalataitok?



Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook