Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beírattam ugyan oviba, de előre láthatóan az első héten ki kell vennem... fórum

Beírattam ugyan oviba, de előre láthatóan az első héten ki kell vennem... (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. drnéni (válaszként erre: 41. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 12:16
Különben szerintem ne szorongj előre. Majd meglátod, hogy alakul a dolog, aztán valszeg az óvónőnek is lesz konstruktív javaslata, ha tényleg nem megy az alvás. Nem tudhatod előre. Én könnyen el tudom képzelni, hogy aludni fognak az oviban, annyira fárasztó nekik az első időben.
44. starmama (válaszként erre: 41. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 12:14

Kezdetben biztosan lesz némi nehézség. Ezért írtam, hogy nem szabad feladni. Az óvónők is emberek. Hidd el, hogy nem akarnak rosszat, csak 30 gyerekre egyszerre ugyanúgy figyelni képtelenség. Én olyan oviról álmodozom, ahol van külön ebédlő és hálóterem. Aki igényli, az úgyis elalszik.

De mivel ez még nincs, így el kell fogadnunk az csendes pihenő rendszert. Egy kis pihi nem árt, nem muszáj aludni. A mi ovinkban legalábbis nem kötelező, ezért is írattam oda.

43. drnéni (válaszként erre: 10. - Szilvamama)
2010. jún. 2. 12:13
Szerintem is! Az én nagylányom 3 és fél lesz szeptemberben, kezdi az ovit (bölcsis nem volt). Ő sem alszik már délután, de szigorúan betartjuk a csendespihenőt, pont az ovi miatt - na meg nekem is szükségem van rá! Ilyenkor besötétítünk, egy mese, aztán kijövök, egy órát kell pihenni, addig nincs felkelés. Szerencsére már hozzászokott, ha nem is alszik, elmorzsolgatja a kistakaróját. El is magyarázom neki, hogy az oviban is így lesz majd.
42. marcsix (válaszként erre: 1. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 12:13
Nem olvastam el a hozzászólásokat, így lehet lemaradok valamiről. Az én fiamat egyből felvették az egyik helyre, ahol laktunk, az oviba. De csak fél napra. Aztán elköltöztünk egy mellette levő városba, ott nem vették fel. Azóta elköltöztünk szüleimhez, és egyből gondolkodás nélkülfelvették, ráadásul egész napra. De a régi helyen mondták, hogy a kiscsoport nem is kötelező. Sok kritérium van: szobatisztaság, egyedül evés, és igen én hallottam, néhány helyet, hogy az alvás is. VÉgülis általában aki ottalvós, azoknak aludni kell. Nem tudom... mert 3 év után vissza kell menni dolgozni is, és ha nem tudsz rá vigyázni, akkor csak mennie kell oviba... Megkell beszélni az ovónővel, vagy az ovoda vezetővel. Van olyan pl. nálunk, hogy még nem is szobatiszta és fel van véve az oviba. Szóval ez teljesen ovi és helység függő.
41. 84f55ea86d (válaszként erre: 37. - Starmama)
2010. jún. 2. 12:07
nekem pont ez a problémám, ha elaltatják, hajnalig nem alszik, mi fogunk kikészülni, ezért mondta a védőnőnk, hogy ne hagyjam altatni az oviban, az oviban viszont muszáj feküdni, aludni, persze az óvónőnek is igaza van, de inkább a védőnőnknek hinnék, ő már jól ismeri a lányomat, nem lenne semmi probléma, de mindenki mást javasol...
40. Bri*
2010. jún. 2. 12:05
Engem most az óvoda téma amúgy is nagyon érzékenyen érint, mert a gyerekem 1,5 éves. Hamar eljön az ovi ideje, de egyik környékbeli ovi sincs a top-on, hogy finoman szóljak. Vigyem el innen 25 km-re? Úgy veszem észre, hogy a porosz oktatási rendszer (minden szintjével) nem képes megfelelni a modern kor változó igényeinek.
39. starmama (válaszként erre: 20. - Kakuk Jánosné)
2010. jún. 2. 12:04
Csókolom Klári néni! Milyen kicsi a "világ".
38. Bri*
2010. jún. 2. 12:03
Suliba meg majd azért nem mehet, mert nem tud írni? Nonszensz...
2010. jún. 2. 12:02
Sziasztok. Óvóvnéni voltam 6 évig. A délutáni alvást nem igényli minden gyerek. Az enyém is most megy kiscsoportba, és ő sem. De. Az ovi más, mint otthon. Ott napirend van, ami eleinte elég fárasztó tud lenni egy 3 éves gyereknek. A többi gyerek egyenletes szuszogása is jótékony hatású. Bár, én nem is örülnék, ha eleludna, mert akkor az esti lefekvéssel lennének gondjaim. De az óvónéni tényleg meg kell, hogy oldja a problémát. Emiatt semmiképpen ne tartsd vissza az ovitól. Erősnek kell lenni az elején, mert megpróbálnak túljárni az eszünkön ezek a kis édeseink. :))
36. c95c921ae7 (válaszként erre: 30. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 12:02
Hidd el nem lesz gond. Beíratod és elmész dolgozni. Egyrészt szinte tutira elalszik, másrészt ha nem, majd lesz vmi. Nem kell okosnak lenned. Ez nem a te problémád. Rengeteg gyerek nem alszik. Mégis járnak oviba. Rengeteg gyerek nem alszik otthon, mégis alszik az oviban.
35. 84f55ea86d (válaszként erre: 31. - Vereskati)
2010. jún. 2. 12:00
sajnos itt nem lehet színezni, rajzolni, feküdni kell
2010. jún. 2. 12:00

Mi az, hogy vidd el a gyereket, ha nem alszik? Ilyen nincs, az tuti. Az óvónő dolga, hogy rendet tartson a csoportba, biztos nincs az ovi házirendjében ilyen pont. Főleg, hogy olyan kislányról van szó, amelyik amúgy problémamentes.


Te meg nyugodj meg, majd rájössz, teljesen máshogy viselkedik a gyerek otthon, mint az oviba. Le fog ő is feküdni, sőt, megkockáztatom, néha még aludni is fog, de hogy különösebb gond nem lesz, az szinte biztos.


Fel a fejjel, minden kialakul majd. Sokszor a szülőt viseli meg jobban, ha oviba kerül a gyerek. No para! Jó lesz az a kiscsajnak! :-))

33. 240309c047 (válaszként erre: 28. - C95c921ae7)
2010. jún. 2. 12:00
Ez is igaz!
32. 84f55ea86d (válaszként erre: 29. - Szibor)
2010. jún. 2. 11:59
igen, de ez nálunk hajnali 1 és 2 közé esik, hogy megyünk reggel dolgozni és meddig bírjuk, hogy 3-4 órákat alszunk?
2010. jún. 2. 11:58
Az én lányom fél éves kora óta nem alszik délután. Igaz, most 19 éves. De, annak idején az oviban nem volt gond, kapott könyvet, színezôt, stb. Elvolt míg a többiek aludtak. DE! Ô volt az a gyerek, aki, este 7 után rögtön elment magától fürödni, és utána aludt reggel 6-ig.
2010. jún. 2. 11:58

igen, egy év itthon, kereset nélkül...

nem tudom, mert a védőnőnk, (mint már írtam) mást mond, az óvónő mást mond...

még a hozzáértők sem tudnak megegyezni, én hogyan legyek okos?

29. Szibor
2010. jún. 2. 11:57

Szia,

nekem is januárban kezdte az ovit a fiam, nem volt gond az alvással szépen tudomásul vette, hogy ha mindenkinek ágyban a helye akkor neki is. Szerintem ha látja, hogy a többiek is fekszenek és ez a szabály akkor biztosan nem csinál galibát. Itthon nem aludt. A baj inkább az lett, hogy mire ébresztő volt, addigra unalmában néha elaludt és így otthon este fél 10 ig is fennt volt.

28. c95c921ae7 (válaszként erre: 24. - 240309c047)
2010. jún. 2. 11:57

NEM!

Nem érthető. Az óvónéni meg kell, hogy oldja-pl. rászól, hogy legyen csendben. Ha kell rászól 20-szor. Az óvónénire jobban hallgat majd, mint anyára, és csendben lesz. De ezen nem az anyukának kell már fél évvel előbb stresszelnie.

27. bebe82
2010. jún. 2. 11:55

Szerintem az nem kérdés.

Vidd el a Picurt oviba, Te meg menj nyugodtan dolgozni. Nem mondom, hogy az óvónőnek ez a dolga, mert biztosan van millió más is, de ez IS a dolga. Ilyen indokkal nem rakhatják ki szerintem. Legfeljebb addig vigyáz rá egy Dadanéni, vagy csendben ellesz.

Abból sajnos nem lehet megélni, ha mindig haza kell vinned a gyermekedet.

26. c95c921ae7 (válaszként erre: 20. - Kakuk Jánosné)
2010. jún. 2. 11:53
Kedves óvónéni, de ugye nem erősíted meg, hogy ha egy gyerek nem tud elaludni, ki kell venni. Ha jól értem itt nem egy magatartási problémás, hiperaktív kezelhetetlen gyerekről van szó(akit szintén nem tehetnek ki egyébként) hanem egy jó kislányról, aki nem biztos, hogy el tud majd aludni. Erre már a kivételét pedzegetik, holott még el sem kezdte az óvodát. Ez több mint elképesztő, felháborító.
2010. jún. 2. 11:53
igazából az én kislányom 18-20 hónapos kora óta nem alszik délután, 22-23 hónapos koráig csak úgy aludt el, ha mentünk valahová autóval, egyébként nem, már nagyon megszokta
2010. jún. 2. 11:52
Ez mindenhol igy van. Érthető,hogy azt mondják haza kell vinni,hiszen a többi gyerekre is gondolni kell akik viszont aludnának. Erről az óvónő nem tehet. Ez egy közösség és valamilyen szinten alkalmazkodni kell. Az én fiam se aludt,de csendben feküdt és nézelődött. Majd megszokja a tied is, vagy rááll arra,hogy alszik.igy nem lesz gond.
23. Bri* (válaszként erre: 19. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:52
Szerintem először próbáld meg. Én is mindig parázok mindentől, aztán megoldódik magától. És ha nem mondtad volna előre, hogy nem alszik? Rájöttek volna maguktól is. Utána meg az lesz a baj, hogy nem eszik meg mindent meg stb.
22. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:50

Szia!


Az én lányom februárban múlt 2 éves, 1,5 évesen ment bölcsibe. Nagyon aggódtam az alvás miatt, főleg, hogy otthon rácsosba aludt, a bölcsibe matrac van. Első nap ebéd után hazavittem, második nap szó nélkül ott aludt. Azóta már otthon is "kijövős" ágyban alszik.

Szerintem ha látja, hogy a többi gyerek alszik, ő is le fog feküdni. Ha meg nem, valahogy úgyis lefoglalják, szerintem ilyen nincs, hogy megkérnek szépen vidd haza. Így hogy dolgozz? Mondd meg, hogy X-től Y-ig tart a munkaidőd és nem tudod hazavinni. nem hiszem, hogy ő az első és egyetlen kisgyerek, aki otthon nem alszik, illetve nehezebben fekszik le.

21. 9e36cbb27b (válaszként erre: 1. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:49

Szia-

Itthon az én fiam se alszik már 3 éves kora óta, de az oviban látja a többiek mit csinálnak, utánozva őket ő is elalszikminden alkalommal.

Nálunk kiscsoport óta 12:30-14:30 (15) között van alvás, és egyikkel se nincs sose baj.

Mi már 6 évesek múltunk, jövőre jön ismét a nagycsoport kérésemre, és máig is alszik az oviban délben. Itthon bezzeg azóta sem tudom alvásra bírni.

Amúgy meg ha az ovónéni igazán akarja, szépen, játékosan rá lehet venni a gyereket az alvásra.

Ha a többit meg már látja lefeküdni, úgyis álomra szenderül ő is.


De ezen ne aggódj, még odébb lesz január, addig még sokat változhat. Próbálgasd lefektetni, mesétnézni közben. Nálunk a sütét szobában, mesenézés közbe minig elalszanak.

2010. jún. 2. 11:49

Kedves anyukák!Nem követelmény a délutáni pihenő időben az alvás ,DE a csendes másokat nem zavaró viselkedés igen .

Egy " volt" óvónéni ,mert már nyugdíjas vagyok .

2010. jún. 2. 11:48

nálunk középső csoporttól már nem kell aludni, azon gondolkodom, nekiállok másik ovit keresni...

kb. kétszer elaludt délután 2 körül egy fél órára, először hajnali1-kor, másodszor hajnali fél kettőkor tudtam lerakni

ha erőszakosan lepihiztetem délután, én nem alszom (és apa sem) hajnalig, mi ezt nem bírjuk hosszútávon, sajnos korán kell kelni, a védőnőnk azt tanácsolta konkrétan, ne hagyjam aludni, se itthon, se az oviban ne hagyjam, hogy altassák, mert találkozott már ilyen kicsivel, hajnalig ébren lesz (így is lett), és a szülők pár hónap alatt kikészülnek, hát nem tudom, elég tanácstalan vagyok

18. Kavicsné (válaszként erre: 16. - C95c921ae7)
2010. jún. 2. 11:47

Ezt mondom én is :-D

Az óvónő röhejesen viselkedik...

17. Bri* (válaszként erre: 1. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:46

Szerintem is próbáljátok meg az ovit. Ha gyerekekkel játszik egész délelőtt, jobban elfárad és álmos is lehet délutánra. Azonkívül megszokja, hogy ott van napirend és alkalmazkodni fog hozzá, mert a többi gyerek is így tesz. Lehet, hogy ott jobban fog reagálni az elvárásokra, mint otthon, mert tudja, hogy az Anya szíve úgyis meglágyul.

Azonkívűl nem bírom megérteni, hogy az óvónők (meg egyáltalán az egész ovi/bölcsi/iskola rendszer) miért nem képes elfogadni azt, hogy minden gyerek más egyéniség? Miért kell mindegyiknek egyforma sablon kukának lennie??? Nincs rá idejük/emberük?! Mert? Mikor a gyerekek alszanak mivel vannak elfoglalva? Az oviba jártam ebédelni és láttam, hogy lerakják a gyerekeket aludni ők meg hangosan röhögnek, hogy úgy mondjam, nyerítenek a folyósón. Na gyerek, aludj! Az én gyerekem se mindig aludt az oviban, kiült vele óvónéni a folyósóra és alpakolgattak, stb. Minden megoldható, csak akarni kell.

Egyébként ha nem alszik majd 6 éves koráig sem viheted? Ez hülyeség!

16. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 11:43

Egyrészt ezt a problémát nekik kell kezelniük. Ha nem alszik, nekik kell csendre inteniük. Másrészt szinte minden gyerek elalszik, az is aki otthon rég nem szokott. Ott szuszog a sok gyerek, csend van, sötét-elalszanak.

A lényeg, még ha nem aludna el, sem kötelezhetnek, hogy e miatt vidd haza ebéd után. Röhejes szöveg, tényleg.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook