Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bechterew kór - Biológiai terápia fórum

Bechterew kór - Biológiai terápia (beszélgetős fórum)


5. bt2
2022. szept. 8. 08:58
Nekem is SPA-m van, sőt több baja is van a gerincemnek, ezen felül Colitis ulcerosa, és már tübb szervem is érintett még. 2021 szeptemberéig tudtam magam tartani 2012-től, ekkor volt az első összeroppanásom, de ekkor még nem volt meg az SPA, csak a Colitis. 2018-ban állapították meg, de igazából gondom nem volt, addig, ekkor is elég volt a fiziko, na meg kiírták megint a Salazopyrin gyógyszert, viszont a teniszkönyököm miatt Kenalog injekciót is kellett kapjak, és jó volt. Javaslatra a biológiai teráp. is elkezdődött, de rosszul voltam tőle, és abbahagyták, maradt az álandó Kenalog, és bevált. Hanem 2021 szeptemberében összeestem, szó szerint nem bírtam felállni, azóta is táppénzen vagyok. Ezt hosszú lenne leírni, de szintén elkezdték a biológiai terápiát többet is, de nekem nem jó, sőt okozott más bajokat is, így leállították. Nekem nincs jó tapasztalatom sajnos, de a Kenalog kezelés legalább talpon tart valmilyen szinten, csak mivel más bajaim is vannak,na meg a nyakamnál van csigolyaösszenövés így nehezebb, mert az agyam működését is érinti.
2021. dec. 13. 23:28

A rokkantság viszont megelőzhető, ha időben elkezditek a gyógytornákat. Légzésgyakorlatokra gondolok.

Az orvost kell megkérdezni szóba jöhet-e a gerincműtét, mert vannak esetek, amikor használ tudtommal.

Nem sokat tudok erről a betegségről.

3. Panka77777 (válaszként erre: 2. - Imisz)
2021. dec. 13. 09:49
Szia Köszönöm szépen a választ!
2021. dec. 9. 08:03

Szia! Sógorom Bechterew-es. Az az igazság nem nagyon tudom mivel kezelik, injekciókat ad be magának, talán ez a biológiai kezelés? Minden esetre elég jól karban tudja tartani vele. Előtte rosszabb volt, sokat fájt a háta, dereka. Sajnos többet nem tudok segíteni.

Kitartást, jobbulást párodnak!

2021. dec. 8. 19:51

Párom nagy valószínűséggel Bechterew kórban szenved, ami egy gyógyíthatatlan betegség.A biológiai terápiát javasolták neki.

Azt szeretném megkérdezni, hogy köztetek van-e olyan érintett (vagy esetleg családtag, barát) akinél ilyen betegséget állapítottak meg és hogyan lehet kezelni. A párom 43 éves és eléggé elkeserítő ez a helyzet. :(

Köszönöm előre is a válaaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook