Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Be tudod osztani a pénzed, tudsz gyűjteni? fórum

Be tudod osztani a pénzed, tudsz gyűjteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
94. csgybzs (válaszként erre: 93. - Tádámmm)
2014. dec. 2. 15:45
Rákattintasz a személy nevére itt a fórumban, vagy bármelyikben, akinek küldeni szeretnél. Ez a kattintás a felhasználó adatlapjára visz. Ott van egy csomó jel, és amelyiket küldeni szeretnéd, csak arra kattintasz egyet. Ennyi. :)
2014. dec. 2. 15:32
Nagyon köszönöm a jeleket, de én nem tudom hogy kell küldeni :)
2014. dec. 2. 08:52
Spórolós vagyok, de néha mindent bele, elszórok egy csomó pénzt. Elsősorban a gyerekeimre :-). Nem tudok ellenállni a szép ruhácskáknak, és a fejlesztő játékok a gyengéim, pedig azok rohadt drágák. De spórolgatok. 100-200 forintosokat gyűjtögetjük a gyerekekkel, van már egy hegynyi :-) . Cdak tudnám, hol váltják majd be anélkül, hogy megvámoljanak :-\
2014. dec. 1. 19:49
A te helyedben olyan fenn'hordanám az orrom, hogy beleesne az eső!
90. tádámmm (válaszként erre: 89. - Fincsi5)
2014. dec. 1. 19:49
Ezt már most is látom: esténkén ország-város, és Gazdálkodj okosan a program, és alig várják :)
89. fincsi5 (válaszként erre: 87. - Tádámmm)
2014. dec. 1. 19:47

Na, erre csak tényleg annyit: meg se halld !


Ti ÉRTÉKET adtok a gyerekeiteknek!

És ahogy mondod; milyen finom tud lenni a margarinos kenyér teával, EGYÜTT ! :))

88. fincsi5 (válaszként erre: 86. - Tádámmm)
2014. dec. 1. 19:43

Majd értékelik később, hidd el! Érzik azt a sok jót a gyerekek, csak persze, hogy morognak, ha nincs annyi TÁRGY, mint néhány társuknak.

De: van szeretet, figyelem egymásra, amit most is éreznek, de értékelni később fogják. :))

2014. dec. 1. 19:40
.. egy dolog van, ami kinyitja a zsebemben a bicskát: amikor azt hallgatom az anyósomtól, hogy bezzeg a lánya.. miközben az él a szülei házában, és az anyósa viszi neki a levágott csirkét, csigatésztát, kisütött fánkot. Anyósom meg nyugdíjasként főz rájuk.. és ő kellene lenne előttem a példakép :( :O
2014. dec. 1. 19:36
Nincs iPhone-juk, lehet nem értenek veled egyet :) DE! Mivel tanulunk a szüleink hibájából, nem hiszem, hogy mi is így magukra hagynánk őket.
85. fincsi5 (válaszként erre: 84. - Tádámmm)
2014. dec. 1. 19:27

Durva.:(

De legalább büszkék lehettek magatokra...és nálatok biztos jó gyereknek lenni! :))

2014. dec. 1. 19:26
Nem, nem harag, rosszabb: közöny és érdektelenség.
83. fincsi5 (válaszként erre: 82. - Tádámmm)
2014. dec. 1. 19:23
Nem semmi! De harag van? Ezt csak azért kérdezem, mert azt megértem, ha nem tud adni.....de mikor a gyerek beteg, ..az már más.:)
2014. dec. 1. 19:12
Mondok valamit: soha nem jártunk egyik szülőhöz se ebédre, se hétvégén, se hétköznap. Egyik szülő se hozott se húst, se tojást, se egyebet (higgyétek el nem túlzok SOHA!!), és amink van (normál berendezett lakást értsetek ezalatt, minden luxus nélkül, mosógépem van, mosogatógépem nincs)azt saját erőből teremtettük meg.(Jó, a lakás hiteles) Továbbá soha egyik szülő sem vett egy cipőt a gyerekeim lábára, és amikor a nagyobbikkal hörgődaganattal rohangáltam egyik kórházból a másikba (szanaszét az országban!!) egyik szülő se kérdezte meg, van még miből? Úgy hogy megtanultam, hogy azt osszam be ami van, és ha nincs másra, akkor a vajas kenyér (margarinos, na, kinek jut teavajra??) teával, bizony nagyon finom tud lenni. De tény, hogy félretenni már nem tudok, úgy hogy még szerencse, hogy a férjem az a fajta, aki mindent megjavít. Ha elromlik, megcsinálja, és nem lecserélem. Nálunk 'idegen' még nem festett, nem parkettázott, és villanytűzhelyt is a férjem kötötte be (ha már a titászos apuka nem járt erre). Nem... nem dicsekedni akartam, csak annyit elmondani, hogy nem mindenkinek tolják a szülők a szekeret, de kellő belátással mindenre lehet megoldást találni.
81. marlenka70 (válaszként erre: 79. - 2cc786c515)
2014. dec. 1. 18:58
Erre is csak azt tudom mondani: szintén. Bár minden lehetőséget igyekszek megfogni de még így is kevés amiből gazdálkodhatunk 4 főre.
80. b00d33e65c (válaszként erre: 78. - Fincsi5)
2014. dec. 1. 18:55
Így van!Bár néha van sértődés a részéről,amikor valami tök felesleges "kell" a kocsiba,mint pl,led belső világítás...
79. 2cc786c515 (válaszként erre: 74. - Marlenka70)
2014. dec. 1. 18:55
...egykereset" és punktum :)
78. fincsi5 (válaszként erre: 76. - B00d33e65c)
2014. dec. 1. 18:53
Szerintem az a lényeg, hogy egyikőjük értsen hozzá, a másik meg lássa be, hogy így jó, és ne legyen sértődés! :))
2014. dec. 1. 18:44
Ezer egy dolgom van és még mindig itt vagyok!
76. b00d33e65c (válaszként erre: 75. - Fincsi5)
2014. dec. 1. 18:42
Nálunk fordítva van.Én kezelem a pénzt mert a férjem kezéből kifolyik... :D
75. fincsi5 (válaszként erre: 58. - Tádámmm)
2014. dec. 1. 18:39

Ügyes vagy, és igazad van!

Én már sokkal idősebb vagyok, de hál'istennek a férjem nem engedett " hosszú pórázra".

Ő osztotta be a pénzt mindig, de gondolom nem vagyunk egyedül az országban ezzel.De, ha igen, ide a díjat! DDD

74. marlenka70 (válaszként erre: 72. - 2cc786c515)
2014. dec. 1. 18:37
szintén
73. 2cc786c515 (válaszként erre: 72. - 2cc786c515)
2014. dec. 1. 18:36
javítok: annyit tudok gyűjteni, hogy a családi pótlék összegét fizetem be egy számlára a fiam továbbtanulására (majd). És ennyi.
2014. dec. 1. 18:34
Szűken és nem. :(
2014. dec. 1. 18:09
Muszály beosztanom, gyűjteni is,mert bármi történhet,nekem még így tanította az anyám.
70. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Tádámmm)
2014. dec. 1. 17:08
30 ezerből 4 főre kaja, egyéb, hú, nagyon ügyes vagy! :)
69. csgybzs (válaszként erre: 68. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 1. 16:59
Úgy, hogy van az a pár millió ember, akinek van pénze, eljut a plázákba és van az a most már 4 millióhoz közelítő tömeg, aki a falu határt sem lépi át életében (durván sarkítva). Ezek soha nem lesznek közös halmazokban, ezért kár is számolni. Attól, hogy te sok embert látsz vásárolni még lehet több millió szegény...
2014. dec. 1. 16:49

Figyeljétek meg az emberek kosarát, bevasárlókocsiját az üzletekben...

Amellett, hogy 4 millió szemelygépkocsi van magánkézben, - ebben nincsenek benne a céges jármûvek -, ennyi éhezô, nélkülözô, minimálbéres, lét- es bérminimum alatt elô személy hogy tud a plazákban ekkora tömeghet képviselni?

Valami nagyon nem stimmel a számokkal!!


Be tudom osztani, és egy ici-picit tudok gyûjteni, bár nem 8 karakteres a jövedelmem.

Volt mit tanulnom a két világégést túlélô felmenôimtôl.

67. Bözsi néni (válaszként erre: 65. - Bözsi néni)
2014. dec. 1. 16:45

Ja, és úgy, hogy nincsen szülői segítség, vasárnapi ebédek náluk meg hús,tojás, gyümölcs a szülőktől, hanem még pl. idős szülő szorul anyagi támogatásra.


Na, akkor hogyan tennél félre??

66. Bözsi néni (válaszként erre: 58. - Tádámmm)
2014. dec. 1. 16:42

Le a kalappal előtted, ennyire kevés pénzből 4 embert étkeztetni, kész csoda!


Tanítanod kéne, hogyan csinálod.

65. Bözsi néni (válaszként erre: 59. - Michelle.r)
2014. dec. 1. 16:41

Tudod, azért nem tudnak félre tenni, mert valami részletet kell mindig fizetni.


Aki nem úgy indul az életbe, hogy otthonról kap, meg a lakodalmán összeszedi a dolgokat, hanem a saját munkájával kell megvennie a fizetéséből az első tányértól kezdve a mosógépig mindent, az bizony egyik részletből esik a másikba.


Mert mire egy letelik, valami tönkremegy.


Így meg nem lehet még félretenni is. Főleg, ha a fizetés nem kétszázezres.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook