Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bátorság próbája, avagy Hellinger terápiáról másodszor… fórum

Bátorság próbája, avagy Hellinger terápiáról másodszor… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bátorság próbája, avagy Hellinger terápiáról másodszor…

1 2
21. 60dc903c1a (válaszként erre: 11. - Csipkerózsika)
2009. jan. 14. 19:06
Ennek nagyon örülök :))
20. 60dc903c1a (válaszként erre: 4. - 2461055afa)
2009. jan. 14. 19:05
Nem "bántottál", de nem szomorú a történet. Számomra megható és egyben megnyugtató volt ez a "találkozás" a meg nem született testvérrel :)
19. 60dc903c1a (válaszként erre: 2. - 0260f21e84)
2009. jan. 14. 19:02

Nem is "kuriózumnak" szántam elsősorban, hanem egy állítást ezzel illusztrálni...

Így igaz, elég sok terhesség ikernek indul...

2009. jan. 14. 18:39
hu, most latom, hogy rosszul irtam a neved. Bocs
2009. jan. 14. 18:30
Köszike
16. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Csipkerózsika)
2009. jan. 14. 18:04
Alfred Ramoda Austermann és Bettina Austermann: Dráma az anyaméhben - Az elveszített ikertestvér
15. sariya (válaszként erre: 14. - Csipkerózsika)
2009. jan. 14. 18:04
Alfred R. Austermann - Bettina Austermann írta és elég sok helyen kapni.Bioenergetic.Libri,Bookline.
14. Csipkerózsika (válaszként erre: 3. - Sariya)
2009. jan. 14. 18:01
Ezt a könyvet ki írta, hol lehet beszerezni?
13. sariya
2009. jan. 14. 17:52
Én most vasárnap megyek megint családállításra,már nagyon várom és izgulok.:)Remélem segít ebben a problémámban is kilépni a mókuskerékből:)
2009. jan. 14. 17:45

Visszatérve az eredeti témához én csak most olvastam erről a Hellinger módszerről. És olyan sorsszerűnek érzemezt is. Megint romokban vagyok és mindig ugyanaz a kérdés.

Olyan sokszor van hogy ugy érzem nem a saját életemet élem, nem én vagyok. Sokszor még a tükörbe se magam látom, most hülyén hangzik, de anyámat (pedig aki ismer az tudja külsőleg se rá hasonlítok, hanem apura) Állandóan olyan érzésem van, hogy a szüleim életét élem újra, egyes epizódjai az életemnek tök olyanok mint amilyen a szüleimé voltak. Minden egyes hibájukat mintha én is átélném. Sőt anyu éppen ennek elkerülése végett megálmodott egy jövőt nekem, ami ellen is lázadtam. Aztán belementem, olyan suli választottam, de abba a "jövőbe"se vagyok boldog. MOst ez elég bonyolult. Mintha három idősíkba vergődnék , a szüleim múltjába,a saját jővőmbe, és a jelenembe, ami még jobban kiakaszt mert a családom issza ezt meg, még a gyerekekkel se tudok ugy lenni ahogy akarok. Borzalmas! Lehet megőrültem??? De biztos vmilyen szakemberhez kéne mennnem. Egyszer elmentem pszichiáterhez, aki mint kiderült rossz gyógyszereket írt fel, mert nem azt volt a bajom amire ő gondolt, és erre a pszichológus hívta fel a figyelmét akihez ő utalt, szóval tiszta kabaré volt, hagytam az egészet!

2009. jan. 14. 17:39

Kedves Gréti, nagyon-nagyon-nagyon köszönöm Neked ezt a cikket!!!

Megvilágosodtam.

10. 580dbd446c (válaszként erre: 9. - Csipkerózsika)
2009. jan. 14. 17:33

én a férjemmel vagyok így. ránk is mindig azt hitték testvérek vagyuk. Külsőleg nagyon hasonlítunk, de tuti semmi rokoni kapcsolat nincs a két család közt, teljesen mások a gyökereink. A gondolkodásmódunk teljesen ellentetje a másikónknak, másrészt a természetünk meg tök egyforma, ugyanolyan hanyagok, szétszortak (csak a legjobbakat felsorolva :) ) vagyunk. Lehet ez másoknál is így van, de nekem rögtök az jutott eszembe rólam, hogy a lelkitársam, nagyon magamra ismertem benne. Emiatt is rettentem meg először és tiltakoztam ellene, sokáig udvarolt mire beadtam a derekamat.

Bocs ha eltértem a tárgytól!

2009. jan. 14. 17:03

Nagyon tetszik a cikk, és én elfogadom, sőt át is érzem. Nekem is lett volna egy testvérem -ugyan nem iker- aki nem születhetett meg. És hasonlóan alakult a kapcsolatom anyámmal, míg magamban fel nem állítottam a családunkat.

Azóta sokat javult a helyzet.

Viszont még mindig nagyon erős vágyódás van bennem, hogy megtaláljam azt az embert, akivel hasonló egységélményt élhetek át, akivel "egy" vagyok. Én ezt lelki társnak nevezem.

Néhány napja teljesen feldúlta az életem egy megismerkedés, egy kedves sráccal, aki borzasztóan hasonlít rám. Ahogy ránézek: mintha tükörbe néznék. Olyan biztonságban érzem magam vele, mint soha senkivel, pedig még alig tudok róla valamit. De mindig ezt az érzést kerestem.

Az anyukám is látta a képét, és azt mondta, hogy mint 2 testvér... Ő 5 hónappal idősebb nálam, és a cikk kapcsán az jutott eszembe, hogy vajon, csak nem mi is "ikreknek készültünk"... csak aztán én mégis máshová születtem?

Ez sokmindent megmagyarázna.

8. 580dbd446c (válaszként erre: 7. - 0260f21e84)
2009. jan. 14. 16:38
régen láttam a filmet, és nehéz visszaadni. Valami olyasmi volt, hogy mikor osztódik a sejt tükörképei egymásnak. Volt tán olyan tanulmány hogy a legtöbb egypetéjű ikreknél az egyik jobb a másik balkezes, sőt az egyiknek a szive jobb oldara dől/van, másiknak balra. Tehát az ikrek olyanok mint a mi bal és jobb kezünk. Tehát a sejtosztódás után van "jobbos" meg "balos". Ergo ha valaki balkezes biztos volt jobbos párja, mert állítólag alapból csak jobbosok vannak. Persze lehet olyan hogy valaki jobbos és a bal ikerpárja szívódott fel, de ez nem derül ki. Nem tudom mi igaz mindebből, nem én találtam ki,mondom valamelyik csatornán láttam, nem tudom a három közzül melyiken spektrum, discovery, national.
7. 0260f21e84 (válaszként erre: 5. - 580dbd446c)
2009. jan. 14. 16:07
es miert pont a balkezesnek?
2009. jan. 14. 15:42

Szia Gertike!


Tetszenek a cikkeid! Csak így tovább!

Már megelőztél a törzstagságba, Te kis eminens újságíró! ;-)))

5. 580dbd446c (válaszként erre: 2. - 0260f21e84)
2009. jan. 14. 14:40
valamelyik "természetcsatornán" (spektrum..stb.) volt egyszer egy ikres film, amiben bebizonyították, hogy minden balkezes embernek biztos volt ikertestvére, aki felszívódott embriókorban.
2009. jan. 14. 14:30

Szia Lovretics Gerti!


Egyszerüen nem értem amit irsz.Én sajnálak mert amiket irsz olyan szomorúnak tünik.Lehet azért nem értem a mondandoját.

A levelet ide nem azért irtam ,hogy bántsalak,távol álljon tölem.Szép napot!

2009. jan. 14. 12:58
Ilyesmiről szól a Dráma az anyaméhben című könyv is:)
2009. jan. 14. 12:49

sZia Greti

Ez az ikertestveres dolog nem olyan meglepo. Ahol en voltam, a vezeto szerint majdnem mindenkinek van (volt) a sejtosztodas miatt. De mire kimutathato, addigra altalaban "felszivodik", ezert nem tudunk rola. Csak a sejtek emlekeznek. Amikor en voltam, 8bol 6 embernek ez volt a "baja".

Jo, hogy neked is segitett :), es koszi, hogy megirtad.

2009. jan. 14. 11:03
Valamikor tavasszal már olvastam a honlapon néhány gondolatot és információt a „Hellinger”- féle családállítás módszeréről.A cikk megjelenése után a fórumban (vagy privát levelezésben) többször is elhangzott a kérdés, miként is néz ki egy ilyen állítás a gyakorlatban, mi mindenre lehet a módszert használni…

Ugrás a teljes írásra: Bátorság próbája, avagy Hellinger terápiáról másodszor…
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook