Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlő elleni oltás!Beadassuk vagy nem? fórum

Bárányhimlő elleni oltás!Beadassuk vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
9. martin3 (válaszként erre: 6. - Azure_)
2012. máj. 13. 22:10
rosszul tudod kb 20éves kora körül kell ismétlőt adni...
2012. máj. 13. 22:08
Adasd be. Saját bőrömön tapasztalom ma is a bárányhimlő nyomainak a hátrányait. Én viszonylag túl későn kaptam el, 14 évesen, és az arcom tele van életre szóló hegekkel. Nő létemre mondanom sem kell, mit jelent ez esztétikai szempontból...A lányomnak is be fogom adatni, mert nem akarom, hogy ő is átélje azt amit én.
2012. máj. 13. 22:05
Én beoltattam az ovi elött őket.Bár állítólag a lányok jobb ha túlesnek rajta, de így könnyebb lefolyású lesz, ha elkapják.Igaz csak kb 20 évre védi őket...
2012. máj. 13. 22:04

Bizonyítottan nem védi meg élete végéig a gyereket az oltás. Már iskolás korában kell adni neki ismétlőt. Lányoknál azért veszélyes ez, mert esetleg pont huszon évesen gyerekvállalás környékén kaphatják el, ami veszélyes lehet. Fiúknál, szintén a felnőtt kori veszélyes. Nekünk ez volt az indoka a dokinak, hogy miért ne...

Persze az érmének két oldala van. Te döntöd el úgyis, az adott pillanatban, hogy mit látsz jónak.

Én nem adattam be.

Sokan félnek a szövődményeitől és inkább beadatják.

Szóval a labda nálad van. :)

2012. máj. 13. 22:02
Mi a bölcsi előtt oltattuk be a kislányomat, a dokinénink akkor javasolta, amúgy nem oltáspárti. Szerintem adassátok be, mert ha el is kapja, akkor is könnyebben túl lesz rajta.
4. martin3 (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. máj. 13. 22:02

nálunk 4 bébi van, a legnagyobb (most 7éves), mikor 3éves volt, pont nagy járvány volt, mindenki kidőlt a játszótéren és emiatt beoltottuk, aztán a 2 következőt is mielőtt oviba mentek.

igazából nem vagyok oltás ellenes, bár az influenza ellen is csak a múlkori hizstéria során oltattuk őket, most nem és előtte sem.

illetve még kaptak kullancs elleni oltást is( mert erdős helyen élünk) attól nagyon félek:( mármint a fertőzött kullancstól

2012. máj. 13. 22:02
Úgy tudom, van már ilyen fórum.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. máj. 13. 22:01
Szerintem adasd be.
2012. máj. 13. 21:57

Kisfiam 16hónapos,a doktornéni most szólt a bárányhimlő elleni oltásról.Felírattam de nem válltottam ki.Nem tudjuk eldönteni hogy beoltassuk vagy nem a fiúnkat.

Én még soha nem voltam himlős emiatt talán jó lenne...

Anyukák,a ti gyereketek oltva van?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook