Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bántalmazás, válás, gyermekelhelyezés fórum

Bántalmazás, válás, gyermekelhelyezés (beszélgetős fórum)


1 2
2020. aug. 26. 18:18

Amikor rendőri intézkedést kértél, akkor készült jegyzőkönyv biztos, ha nincs nálad, kérj egy másolatot, azzal tudod bizonyítani, hogy ott laktál. Menj be a rendőrségre, érdeklődd meg, kell-e az önkormányzattól is engedély, hogy bemenj a lakásba, a személyes cuccaidért, iratokért. Ha kell, kérj, ha nem akkor rendőri jelenlétet kérj, hogy biztosítva legyen a testiépséged, amíg összeszeded a holmijaitokat.

A gyereket nem tudják elvenni, ne aggódj, ha gyógyszer függő, akkor a rendőrség,bíróság, GYÁM kikérheti az orvosa, pszichológusa véleményét, az apa börtönből ki-be, megint nem a megfelelő alany a gyerekneveléshez.

Ha dolgozol, eltudod látni a gyereket, nem tudják elvenni tőled.

A helyi családsegítőtől, Vörös Kereszttől kérhetsz anyaotthoni elhelyezést, olyan helyre helyeznek el, ahol nem találhat rád a férjed, vagy családja. Nyilván nem oszthatsz meg közösségi oldalakon információt magadról.

Sok sikert!

2020. aug. 26. 16:33
Házassági anyakönyvi kivonat, a gyermek születési anyakönyvi kivonata kell hozzá és 30000 Ft értékű illetékbélyeg, meg persze a személyazonosító okmányaid.
2020. aug. 26. 16:29
Utánanéztem, már ügyfélsegítőnek hívják, nem panasznapnak, és lehet előzetesen időpontot is foglalni. Mindenképp érdeklődd meg a járásbíróságon, mikor van ügyfélfogadás.
17. Karolina4 (válaszként erre: 16. - 08e46ada5d)
2020. aug. 26. 15:41
Köszönöm a segitségedet elmegyek és megkérdezek mindent.
2020. aug. 26. 14:31

A válást és a kizárólagos felügyeleti jogot bíróság előtt tudod intézni, tudtommal péntekenként van úgynevezett panasznap, ha akkor bemész, segítenek Neked mindenben, a keresetlevelet is megfogalmazzák. Az eljárás illetéke 30000 Ft.

Én a családsegítőt és a gyámhatóságot is megkeresném a helyedben, talán ők is tudnak segíteni a használati tárgyak elhozatalában, vagy legalábbis tanácsot tudnak adni és az elhelyezésetekben segíteni.

Nagyon sok szerencsét kívánok Neked, és borzasztóan sajnálom a szörnyűségeket, amiken keresztülmentél.

15. Karolina4 (válaszként erre: 13. - Papája)
2020. aug. 26. 13:18
Köszönöm, igen ő és a kedves anyósom valójaban betegek mert igy normális ember nem viselkedik.
14. Karolina4 (válaszként erre: 12. - Idhikai)
2020. aug. 26. 13:16
Igen tudom, csak az szomorít el hogy a gyerek hiányolja a dolgait és a bútorjait is most vettem több száz ezerért amiért én dolgoztam meg ők nem segítettek abban hogy legyen ágya szekrénye stb ami ott van azért én dolgoztam meg és ha ott maradna tudom hogy eladnák mert pénzt éhesek mindent pénzé akarnak tenni.
2020. aug. 26. 13:11

Önkormányzat szociális osztályán kérhetsz mindenféle segítséget. Abban is segítenek kihez, hová fordulhatsz. Rendőrségtől távoltartás elrendelését kérheted akár anyósod irányába is. Segíthetnek gondolom a holmid elhozatalában is. Önkormányzat lakhatásban, munkahely keresésben segíthet.

Siess mindent elintézni mielőtt szabadlábra helyezik. Nyugodj meg a gyereket 1 börtöntöltelék és a függő anyós nem vehetik el. A férjed meg nyilván pszihiátriai eset, gyógyíttatnia kellene magát.

Menekülj, amíg nem késő !

12. Idhikai (válaszként erre: 10. - Karolina4)
2020. aug. 26. 13:07
Minden pótolható. Ill. felszólítják, hogy adja ki, vigye be a hivatalba... stb.
11. Karolina4 (válaszként erre: 7. - Sz123)
2020. aug. 26. 13:06
Szia. 4 éves lesz, kislány.
10. Karolina4 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. aug. 26. 13:05
Ott vannak a fontos papirok, hazassági stb.
9. Karolina4 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. aug. 26. 13:04
Köszönöm szépen.
8. Karolina4 (válaszként erre: 4. - F047cd7294)
2020. aug. 26. 13:04
Ezt nem csak most érzem így eddig is menekülni próbáltam el is jöttem 2× is de megtalált és mindenfélét mondott megváltozik stb.. én hittem neki mivel a férjem és szerettem de nem változott és úgy gondolom ez lenne a megfelelő alkalom, hogy kilépjek a házasságból a masik meg rettegtem tölle és a következményektől.
2020. aug. 26. 12:56
Szia. Mennyi idős a gyerek? Fiú, lány?
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. aug. 26. 12:52
Habár Mászkálónak is igaza van, ruhaneműt még kaptok is. Ha nincs nagyon fontos holmi ott, akkor hagyd a csudába.
5. Guruljka (válaszként erre: 3. - Karolina4)
2020. aug. 26. 12:50

Én mindenképpen ott kérném, hogy segítsenek a holmim elhozatalában is.

Nagyon sajnállak mindazért, amit el kellett szenvedned, és drukkolok, hogy sikerüljön elmenekülnöd onnan!

2020. aug. 26. 12:50
Soha nem voltam hasonló helyzetben, de miért, csak ennyi év után érzed, hogy elmenj ebből a házasságból, miért, hisz folyamatosan bántott, és a börtönnek is van oka miért? Tudom nehéz a miértekre válaszolni, de ismertem ilyen férjet, akinek ez természetes volt, mert ő is ilyen körülmények között élt! Vannak anya otthonok, mielőbb találd meg a segítséget, és feledd el életed nehéz szakaszát! Ne a tárgyakhoz kötődj, hanem a nyugalmadat keresd, egy másik közösségben!
3. Karolina4 (válaszként erre: 2. - Idhikai)
2020. aug. 26. 12:41
Sajnos igen és ez csak pár szó volt a sok eset közül, köszönöm a válaszod utána járok, hogy ott miben tudnának segíteni.
2. Idhikai (válaszként erre: 1. - Karolina4)
2020. aug. 26. 12:37

Szia. Nagyon szomorú, amiket írsz.

Minden önkormányzatnál van ingyenes jogsegélyszolgálat, ill. szociális osztály. Kérj segítséget!

2020. aug. 26. 12:13
Sziasztok! Elöször is azzal kezdeném, hogy a férjemmel 7 éve vagyunk együtt a gyermekunk születése elött házasodtunk össze a férjemről azt kell tudni, hogy betegesen féltékeny az előző párkapcsolatomra ezért még a terhességem elött sokszor bántalmazott lelkileg összetört, bezárt hónapokra a lakasba nem mehettem sehova, eltörte az orromat ököllel vert és még hosszan sorolhatnám orvos egyértelműen nem tudtam elmenni mivel rámzarta az ajtót ez ment évekig aztán terhes lettem 8 hónapos voltam mikor bekerült a börtönbe fél évig volt bent, egyedül voltam a babával anyósom 1 emelettel lakik felettünk rólla azt kell tudni hogy súllyos gyógyszerfüggő és szó szerint őrült ő segített néhany dologban amire azt mondhatni, hogy nem volt az. Anyukámat, nagyszüleimet, barátnőimet eltiltották töllem, dolgozni nem mehettem, boltba sem nem öltözködhetek úgy ahogyan en szeretnék mert ha olyat veszek fel megver. 4 hónapos lett a gyermek mikor hazaengedték onnantól jött a pokol mindenért megalázott ha nem úgy fogtam a gyereket megvert, szinte semmiben nem segitett elmentem zuhanyozni kiabált velem miért zuhanyoztam le miért nem a gyerekkel foglalkozok. 2 éves elmúlt a gyerek mikor be kellet volulnia a börtönbe újból egyedül maradtam pénz nélkül, mikor mehetett a gyerek óvodába eláltam dolgozni de ezt mindennap hallgattam tőlle, egyik nap jött a telefon, hogy kirugnak a virus miatt megint pénz nélkül maradtam. Anyósom dolgozott és a férjemmel megbeszélte, hogy mennyek oda dolgozni persze tudtam hogy itt lesz konfliktus ismerve anyósomat 1 hónap kellet a megerzésemnek nem adta ide a fizetésemet ebből összevesztünk a férjem engem bibáztatott mert az anyukája szent számára. Egyik este 10 óra fele kopogtattak anyósom volt elkezdett velem kiabálni, rágalmazott hazugságokkal nekemjött a gyerekem szeme láttára kiakarta hivni a rendőrséget de én hamarabb tárcsáztam őket kijöttek és monták csomagoljak össze eljöttünk a lakasból 3 ruhával. Azóta se mentünk vissza a férjem fenyeget ha nem megyek vissza megöl ha kijön ideküldi az anyát és elveszik tőllem a gyereket ezekről mind hangfelvételem van. A lakásban van mindenünk (azt tudni kell hogy önkormányzati lakás anyósom a főbérlő én és a gyerek nem oda vagyunk bejelentve) a kérdésem az lenne hogyan tudnám elhozni a személyes dolgainkat? Be szeretném adni a válási papirokat amég vent van mert ha kijön nem szabadulok meg tölle soha! De nem tudom mi ennek a menete. Kizárólagos felügyeleti jogot hogyan lehetne elintézni? Köszönöm ha elolvasod és tanácsot adsz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook