Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bankszámláról a társtulajdonos halála után az összes pénzt kiveszi a társ, az örökösök ilyenkor mit tehetnek? Hogy lehet követelni? fórum

Bankszámláról a társtulajdonos halála után az összes pénzt kiveszi a társ, az örökösök ilyenkor mit tehetnek? Hogy lehet követelni? (tudásbázis kérdés)

1 2
4. zsuzsu 12 (válaszként erre: 2. - Fe96902938)
2012. dec. 3. 12:44
Értem szerintem is vissza kell majd adnia mert ha van végrendelet akkor az nem volt közös pénz a társtulajdonossal nem véletlenül írta bele a végrendeletbe
2012. dec. 3. 12:43

Nekem anno pont ezért ajánlotta a banki ügyintéző, hogy legyünk társtulajdonosok, hogy halál esetén a társ (jelen esetben én) felvehesse.

Azóta nem jártam körbe a témát, de akkor lehet ebben valami...

2012. dec. 3. 12:42
Igen, visszalehet követelni, sőt a Rendőrségen feljelentést is lehet tenni.Ez egyébként több Btk-st kimerít.
2012. dec. 3. 12:40
Van végrendeletben melyben 2 embert illet meg fele fele arányban a banki pénz de a társ tulajdonos szó nélkül kiveszi vissza lehet kérni?És ha azt mondja a fele az övé volt ezért lett társ tulaj?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook