Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bal oldalon a combhajlatban nyirokcsomó duzzanatot mi okozhatja? fórum

Bal oldalon a combhajlatban nyirokcsomó duzzanatot mi okozhatja? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 19. 14:54

Mindenképpen nézessetek vérképet!!!! Addig is nyugtatásul írom,h az én gyerekeimnek is volt, nem is egyszer. Mikor a fiamnak volt pl, fél 4-kor vettük észre délután, 4-ig volt rendelés, elő a bicaj és a férjem a gyerek és én rohanás a dokihoz. Amikor a lányomnak volt, a pelenkázón fekve vettük észre rajta, vele vártunk másnapig... Szóval tudom milyen ijesztő érzés ilyet látni és tapasztalni. Nekünk azt mondta a doktornő, h ha bármikor bármilyen bőrgyulladás, fertőzés stb van a bőrön, akkor a hozzá legközelebb eső nyirokcsomók beduzzadnak, mert nagyon erősen működik az immunrendszer, és teljes erőbedobással védekezik, és elég sokáig olyan is maradnak. Amikor az egyiknek a fejbőrén koszmó volt (természetesen tisztán tartottuk, nem attól) akkor a nyaki volt megduzzadva, a fiamnak a rózsahimlő után maradt vissza a füle mögött, sokáig, és más bőrproblémánál is. Mindez régen volt, de gondolom, még fennáll ez a teória, mert egy ismerősöm felnőtt fiának volt nemrég duzzadt a nyirokcsomó a nyakán és kiderült, a fejbőrén volt vmi fertőzés, aztán mind2 elmúlt.

Tehát mindenképp doki, mert sokminden tünete lehet, de lehet egy ártatlan probléma is.

Jó egészséget!

2011. febr. 3. 09:09

Az én kisfiamnak mindkét oldalon lehet érezni a combhajlatában egy kicsit duzzadt nyirokcsomót.

De már nagyon régóta ott van neki. Megemlítettem már védőnőnek is és orvosnak, mindkettő azt mondta, nem gáz, ne foglalkozzak vele. (persze engem idegesít nagyon)...

De mivel úgy gondoltam ők értenek hozzá, ezért hagytam. Viszont mivel még mindig ott, már tényleg nagyon zavar....

Jövőhéten megyünk oltásra, előtte mindenképpen megemlítem az orvosnak, vagy elhalasztjuk az oltást és csináltatunk egy vérképet...

2011. febr. 3. 08:42

Szia


Igaza van az előttem íróknak, sok minden lehet hiszen a nyirokcsomó az immunrendszer része... Kérj vérképet, ne hagyd magad lerázni. Gyerekről van szó?

2011. febr. 2. 17:54
Sürgősen el kell menni orvoshoz és megvizsgáltatni én nem akarok senkit megijeszteni, de jobb megelőzni a bajt minél előbb fel kell keresni és kideríteni mitől lehet. A kezelést mihamarabb megkezdeni és bajt megszüntetni. Jóegészséget és mielőbbi gyógyulást kíván szeretettel: Ágnes
2011. febr. 2. 16:41
Bármi!Irány egy vérképet csináltatni,míg nem kapsz frászt a sok elrettenőtő példától.:-)
1. ryta
2011. febr. 2. 15:20
Bal oldalon a combhajlatban nyirokcsomó duzzanatot mi okozhatja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook