Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Babaváró hitel, kamat fórum

Babaváró hitel, kamat (beszélgetős fórum)


febr. 1. 13:57

A második leggyorsabban nőttek a lakásárak Magyarországon 2010 óta az egész EU-ban

[link]

Köszönjük CSOK és társai 😊

13. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
febr. 1. 13:52
Ezért (is) fogok elhúzni külföldre rövid időn belül.
12. Hattori (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
febr. 1. 09:50
Ez a cél.
febr. 1. 07:00
az új csok+szal és a babaváróval az a probléma, hogy felverik az ingatlanárakat újra. Vagyis egyre több hitelt kell majd felvenni a fiataloknak, ha házat akarnak venni
10. Hattori (válaszként erre: 8. - Halacskaaaa)
jan. 31. 19:00
Mondjuk lehet nem a falusi csokba kéne önteni az adónkat, vagy úgy általában a sok olyan egyéb szarba amitől drágábbak az ingatlanok és akkor kevesebben éreznék a szükségletét annak hogy kiköltözzenek.
9. Hattori (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
jan. 31. 18:36
Előtt el kellene menni kivizsgálásokra.
jan. 31. 17:57
Ha a szülők nem tolnak a gyerek alá egy lakást vagy házat, hitel nélkül esélye sincs a mai fiataloknak. Régen legalább a hitelbe nem kellett beledögleni. Most meg... Már pedig a mai fiatal is előbbre akar jutni, inkább hitelt vesz fel, h legyen saját tulajdona és ne kelljen albérletben élnie, ahonnan max akkor szabadulna, ha a szülei meghalnak és örökli az ingatlanjukat. Ez persze csak akkor, ha egyke és nem kell a testvérekkel az örökségen osztozkodni. Másik lehetőség, h kimennek külföldre dolgozni, pénzt gyűjteni. Csábító jövő...
7. birebora (válaszként erre: 6. - Tai)
jan. 31. 17:00

Teljesen egyetértek veled. Én sem vennék fel a mai világban hitelt.

De, egy mai fiatal pár, hogy induljon el? Miből, hogyan ha a szülők nem tudnak segiteni?


Mi is hitelből indultunk. Kifizettük már rég. Hitel nélkül nem megy. Jobb mint albérletet fizetni.

6. Tai (válaszként erre: 5. - Jozsi.38)
jan. 31. 16:46

Teljesen egyet értek! Ha valaki "gyermekvállalás" miatt kér hitelt,azért azt nagyon meg kell fontolni! Mert mi van,ha bármilyen oknál fogva nem sikerül?

Én anno 2004-ben vettem fel "szocpolt" meglévő kisgyermekre mellé nagyon kedvező államilag támogatott hitelt. Gyönyörű házat építettem belőle,sőt még egy autót is tudtam venni a megmaradt pénzből,no de ez mikor is volt már???

Ma semmilyen hitelt nem vennék fel,főleg nem a babavárót!

"Cogito ergo Sum"

jan. 31. 16:15

amikor felveszi valaki, azt tudnia kell, hogy 5 éven belül csinálni/szülni kell minimum 1 gyereket, úgy marad kamatmentes hitel.

A 2.gyerek születése után engednek el 30%-ot, vagyis 3milliót, a harmadik gyereknél engedik el a teljes összeget.

Sokan buknak bele sajnos, vagy azért mert elválnak, vagy mert nem jön össze a gyerek időre

4. jozsi.38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 16:11
amennyire én tudom, az alapkamathoz nézik a kamatot, tavaly pedig az magas volt. Szóval húzzatok bele és hozzatok össze legalább egy gyereket 5 éven belül, vagyis nektek ezek szerint kevesebb mint 3, különben piaci kamatozású lesz, és a büntetőkamatot is nyöghetitek
3. Tai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 16:05

Csatlakozom Andihoz,a banktól kellene információt kérni!

Én is ma kaptam meg a banki igazolást a kamatokról,de nekem nincs semmilyen hitelem!

Átlátható,érthető volt!

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 31. 15:28
A bank biztos tudja.
jan. 31. 15:27
Most kaptunk egy levelet, hogy a tavalyi évben 819 ezer Ft volt a babaváró hitelünk kamattámogatása. Amit azért nem értünk, mert pl. 2022-ben ugyanez 360 ezer ft volt. 2020. Augusztusban vettük fel. Ha jól tudom, 5 évig fix kamatperiódusú.. tehát nem értem, most ez így mi?? Jövő év augusztusában jár le..ha nem sikerül addig a baba, elméletben 1,8 millió körül kellene lennie a kamatnak amit egyben ki kell fizetnünk...de ez a tavalyi kamattámogatás után már nem tudom hogyan van.. Van aki tudja??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook