Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babavállalás 40 év körül fórum

Babavállalás 40 év körül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
66. Vinx (válaszként erre: 61. - Hanga05)
2017. márc. 23. 08:19
Nálad volt az első trimeszterben hányinger? Hogy élted meg az első heteket? :)
65. Ursula33 (válaszként erre: 63. - NLbaby)
2017. márc. 22. 22:40
64. Ursula33 (válaszként erre: 63. - NLbaby)
2017. márc. 22. 22:35
Ha egész pontosan fogalmazol, akkor az IR egyik tünete a PCOS. Policisztás ovárium szindróma. Minden PCOS - es biztosan IR-es. A PCOS - t előbb ismerték, csak eddig (kb 10-15 évvel ezelőttig) nem tudták, hogy mi okozza. Ma már tudják. Szerencsére nem minden IR - es PCOS-es, én sem. Az IR - t kell kezelni minden esetben. Szerintem olvass utána mégjobban.
63. NLbaby (válaszként erre: 60. - Ursula33)
2017. márc. 22. 21:27

Az inzulinrezisztencia regi neve nem PCOS. A ket dolog nem egy es ugyanaz. Nem minden IR-es PCOS-s. Forditva azonban eleg ritka, hogy ne lenne minden PCOS-es IR-es is.

De en ezt nem fb csoportokbol tudom, pedig en is benne vagyok am jo nehanyban es nem csak magyarokban.

De errol ennyit. Sok sikert a babasodashoz!

2017. márc. 22. 20:31
Úgy tűnik folyton kitörlik itt az írásomat. De azért megpróbálom utoljára. aki szeretne jelentkezni a csoportba küldjön nekem email címet.
61. Hanga05 (válaszként erre: 59. - Vinx)
2017. márc. 22. 20:15
Igen, nagyon úgy néz ki!:)
60. Ursula33 (válaszként erre: 57. - NLbaby)
2017. márc. 22. 20:11

Azért én benne vagyok több ezer fős fb csoportban is, ami kifejezetten IR - es és ha az IR kezelve van, akkor rendbehozható a hormonszint. Ezért hívják az inzulinrezisztenciat vagy régi nevén PCOS - t ezerarcú boszorkánynak. Évekig lappang és közben furábbnál furább tüneteket produkál a test és mégis iszonyat nehezen diagnosztizálható.

Nem én vagyok az egyetlen, akinek az IR diétával, sporttal és immunerősítéssel helyrehozták a hormonjait. Ma beszéltem egy francia lánnyal, neki konkrétan már menstruációja se volt két éve, 100 kiló felett volt. Most 62 kiló, rendszeres a menstruációja és teljesen rendben vannak a hormonjai azóta.

Tegnap voltam a ciklus harmadik napján, néztünk hormonokat megint és 10,2 már csak az FSH-m. Egyébként nem alacsonynak kell lennie az FSH-nak, hanem egyensúlyban kell lennie az LH-val. A legtöbb IR - esnek egyébként pont az a baja, hogy az LH kétszerese az FSH - nak.

59. Vinx (válaszként erre: 49. - Hanga05)
2017. márc. 22. 19:22
Hella Hanga05! Ezek szerint te is kisfiút vársz mint én :)Ráadásul én is 40 vagyok
58. Vinx (válaszként erre: 47. - Shigella)
2017. márc. 22. 19:17
Persze mi nők hamarabb érezzük a biológiai óra ketyegése nyújtotta sürgetést, de végülis pisztolyt nem tarthatunk a párunk fejéhez. Mi is lassan öt éve jöttünk össze, de nem kapkodta el a baba projekt elkezdését :) remélem sikeres lesz a kezelés és hamarosan nálad is befigyel a gyermekáldás!
57. NLbaby (válaszként erre: 56. - Ursula33)
2017. márc. 22. 14:30

Tobb tanulmanyt is olvastam mar a DHEA-rol. A baj a DHEA-val csak az, hogy az esetek tobbsegeben nem mukodik.....Tovabba az FSH-t mindig az osztradiollal egyutt kell nezni. Idealis esetben mindketto alacsony. Ha azonban az alacsony (vagy normalis) FSH mellett magas az osztradiol, akkor az nem jo. Ennel mar csak az a rosszabb variacio, amikor mind az FSH, mind az osztradiol magas.


Ha a DHEA lenne a tuti megoldas, akkor minden magas FSH-val rendelkezo nonek adnanak egy kis DHEA-t es mehetne is utana a lombikos stimulacio es lenne mindenkinek legalabb 4-5 petesejtje a leszivaskor ;)


Remelem, hogy nalad az IR rendbehozatalaval az FSH is rendbe jon. De szereny velemenyem szerint a kettonek semmi koze egymashoz.

56. Ursula33 (válaszként erre: 54. - NLbaby)
2017. márc. 22. 10:57
Nézz utána a DHEA kísérleteknek. Brutális FSH értékeket csökkentettek pár hónap alatt normálisra. Minden attól függ, miért magas az FSH értéke. Nálam most már egyértelmű, hogy az inzulinrezisztencia miatt kergültek meg a hormonjaim. Ha azt helyretesszük, akkor jó eséllyel teherbe is esek.
55. Ursula33 (válaszként erre: 54. - NLbaby)
2017. márc. 22. 10:28
A mozgás a testsúlyodat, ezáltal a testzsírodat csökkenti,így csökken az inzulint szint és így csökken az FSH
54. NLbaby (válaszként erre: 52. - Ursula33)
2017. márc. 22. 08:47
En meg soha nem hallottam, hogy a mozgas vagy barmi mas csokkenti lenne kepes az FSH-t. De az teny, hogy minden ciklus mas es az FSH erteke is ingadozhat.
2017. márc. 22. 08:04
Persze még ez is magas, de még 10-12 kilót le kell fogynom.
2017. márc. 22. 08:03
Nekem intenzív mozgást is előírt a doki, hogy az csökkenti a testzsírt és az inzulint. Nálam volt mind a kettő bőven szeptemberben. Akkor még 75 kiló voltam és 17,6 volt az FSH-m. Most 68 kiló vagyok és 11,9 az FSH-m.
2017. márc. 22. 07:57
Írtam Neked, hogy a facebookon más az e-mail címem. Mert hat éve, még azt használtam.
50. Magni1
2017. márc. 22. 07:16
Sajnos én sem látom. Esetleg írsz egy postot?hátha akkor feldobja az értesítést.
2017. márc. 22. 06:45
Én 40 éves vagyok, 15 hetes kismama. Nekem lombikkal sikerült. Én sem így terveztem, hogy ilyen későn szülessen gyermekem, mindig is akartam. Első házasságomban nem jött össze, és a férjem meghalt 6 éve. Szerencsém volt, mert ismét találtam párt magamnak, nagyon vágytam családra. Jó lenne, ha a kisfiamnak testvérkéje is lenne majd.
48. Ursula33 (válaszként erre: 47. - Shigella)
2017. márc. 21. 22:22
Nekem az IR diétával és nagyon intenzív immunerősítő terápiával állította vissza az endokrinológus a peteérésemet. Fél éve nekem se volt.
47. Shigella (válaszként erre: 44. - Vinx)
2017. márc. 21. 21:17
32 évesen jöttem össze a párommal. 3,5 évig a párom halogatta a babaprojektet. Hamarosan 37 leszek. 14 hónapja nem jön a baba. Mint kiderült, alig van peteérésem. Folyamatban van a meddőségi kivizsgálásunk. Bosszant, hogy nem előbb kezdtünk próbálkozni, pár éve gondolom még jobb esélyem lett volna. De ezen már kár keseregni. 3 nap múlva indul a Clostilbegytes stimu, és reménykedem, hogy lesz peteérésem. Annyira szeretnék egy babát...
46. Vinx (válaszként erre: 41. - Gigi7418)
2017. márc. 21. 19:57
Szia Gigi! Tetszik a hozzáállásod. Nagyon szép babavárást kívánok neked!
45. Vinx (válaszként erre: 39. - Caprica76)
2017. márc. 21. 19:55
Hella Caprica76! Én maradtam :)
44. Vinx (válaszként erre: 36. - Ursula33)
2017. márc. 21. 19:52
Hella Ursula33! Nálam is az apajelölt megtalálása tartott ennyi ideig :) De kiderült, hogy vagyunk jónéhányan akik ebben a korban döntenek a babavárás mellett. Szurkolok hogy símán összejöjjön!
43. Vinx (válaszként erre: 35. - Shigella)
2017. márc. 21. 19:49
Hella Shigella! Én nem nagyon szoktam fb-n járni, úgyhogy maradtam itt :)
42. redd
2017. márc. 21. 19:11
46 evesen szuletett a masodik fiam (most 7 honapos), nem csinaltam semmit azon kivul hogy folsavat szedtem meg a perui maca-t, es nagyon odafigyeltunk mindketten az etkezesre, sportolasra. Ket ev kellett hozza de nem gorcsoltunk ra, ugy voltam vele hogy ha jon orulunk ha meg nem akkor nem megyek a termeszettel szembe. Az elso harom honap nehezebb volt mint a nagyfiammal, kaptam progreszteron potlast es az fokozta a rosszulleteket. Egyebkent sima terhesseg volt, az elejen megcsinaltattuk a vertesztet ami az en verembol kimutatja par genetikai hiba valoszinuseget, az jo lett, az ultrahangok szinten, amniocentezist nem csinaltunk. Annyiban kulonbozott a fiatalkori terhessegemtol hogy sokkal faradtabb voltam, foleg az utolso ket honapban, es hogy csaszar lett a vege. Egyebkent meg sokkal jobb eretten, biztos egzisztenciaval babazni.
2017. márc. 21. 17:07

Sziasztok!

43 éves vagyok, 6 hetes a negyedik gyerekem.

Másfél évet vártunk rá, közben volt egy korai vetélés is.

Nem volt egy fáklyás menet a terhessegem, mondtam is az orvosomnak, hogy állatorvosi lónak érzem magam :)

36+3 hetesen sürgős császárral született, nem volt magzatvize, mert elzáródott a húgycső. Az orvosom szerencsére észrevette időben, így megmentette az életét, amiért nagyon hálás vagyok neki. Képzelhetitek, egy sima vizsgálatra mentem, és közölte, hogy holnap császár, mert baj van. Aznap nem aludtam, az orvosom azt mondta, ő se sokat.

Most éppen a vesetágulattal küzdünk, ami a húgycső elzarodas miatt alakult ki, 3 hetesen műtét is volt.

De minden rendben lesz, ebben biztos vagyok!

2017. márc. 21. 16:55
Írtam annak e-mailt, aki feldobta a fb csoport ötletét, de még nem jött válasz. 🙁
2017. márc. 21. 13:53

A FB-on folytatódik a topik?

Vagy van aki inkább itt maradt?

2017. márc. 21. 13:33

Sziasztok!

Judit vagyok ősszel töltöm a 40-et. Nagyon szeretnénk 2. babát. 9 hónapja próbálkozunk de még semmi. Az első nem jött olyan könnyen több minden volt, műtét stb. Remélem a tesóra nem sokat kell majd várni. Szívesen csatlakoznánk én is az fb-s csoporthoz.

2017. márc. 21. 13:25

Sziasztok,

csatlakoznék, ha lehet:)

41 éves múltam, most szeretnénk 2. babát.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook