Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babára várók kutató csoportja --> B.V.K.CS. fórum

Babára várók kutató csoportja --> B.V.K.CS. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
508. Myosotis (válaszként erre: 502. - Angyajka)
2017. szept. 4. 22:30

Még nincs meg az összes, de már tűkön ülök :) Ma is csekkoltam tucatszor az postafiókomat. Csak csepegtetve küldik az eredményeket, tisztára mint az adventi naptár, csak itt az eredményeket nyitogatom :)

Ami megvan: ANA (ELISA) jelentsen bármit is ez a 2 női név :) : 6,9 Ref.: 0-25

Ena-screen, ds-DNA negatív Egyelőre így állok...

507. Myosotis (válaszként erre: 499. - Angyajka)
2017. szept. 4. 22:22
Homocisztein értékem ma érkezett meg: 10 lett. Ref. érték 5-15 között. Mivel korábban ezt sosem nézettem, nincs összehasonlítási alapom :/
506. Myosotis (válaszként erre: 498. - Angyajka)
2017. szept. 4. 22:19

35 ezer volt. Úgy rémlik, 30 ezer a Synlabban. Viszont tényleg gyors és nem kell bejelentkezni sem.

Ó, van olyan sorom is:)

NK funkció - Számított (Konntroll %): 102,8 Ref.érték 82,8-124,1

Parázandó dolgok listájából ezt kihúztam :) Cserébe megnyertem a TSH-t. Remek.

505. Myosotis (válaszként erre: 497. - Jszvi04)
2017. szept. 4. 22:12
Köszönöm! Tüű dokihoz vagy Angyajka Wandájához van remény belátható időn belül bejutni?
504. Myosotis (válaszként erre: 494. - Nyuszmó84)
2017. szept. 4. 22:10
Femibionra gyanakodtam, hogy amiatt ment fel a TSH-m. 2 hónapja szedem. Hmm, lehet abbahagyom és keresek vmi más, jódmenteset. Tudtok esetleg ilyen terhesvitamint?
503. Myosotis (válaszként erre: 491. - Nyuszmó84)
2017. szept. 4. 22:08

Köszönöm, Nyuszmó84!Nagyon hálás vagyok minden segítségért!Van FT3 és FT4 értékem is: FT3:5,31, FT4:14,38

Korábban TSH 1 körül értéket mutatott minden vérvételnél (21. nap szoktam nézetni), T4: 12,5 T3 :5,1 Ez olyan standard , majdnem mindig ilyen. De most a 2,3 érték megijesztett eléggé. Eddig csak letudtam a TSH-t, hogy 1, az jó és nem kell vele foglalkozni. Na, most még ezen is izgulhatok. Prolaktin legutóbb 210 volt. Cukor legutóbb:

Éhgyomri glukóz 5,1 mmol/l

60 perces glukóz 6,0 mmol,

120 perces glukóz 5,8 mmol/L

Inzulin 4,6 mIU/L

Inzulin 60 perc 32,1 mIU/L

Inzulin 120 perc 18,2

2017. szept. 4. 12:16
Myositis, az autoimmun paneled milyen lett? Az már megvan?
501. Angyajka (válaszként erre: 494. - Nyuszmó84)
2017. szept. 4. 12:15
Így, így. Sokaknak a jód bekever. Engem ugyan nem zavart meg egyáltalán, tökéletes maradt tőle gyógyszer mellett az anti tpo-m, anti tg-m, de sokaknak megemelte.
500. Angyajka (válaszként erre: 490. - Myosotis)
2017. szept. 4. 12:14
Rajtam ez a tsh ügy már túlnőtt Naszódy protokollját megismerve, de Nyuszmó jól írta. Ft4, ft3 nélkül a tsh nem értékelhető, mert nem tudni mitől magas. Tőlem mindig a 21. napon kérte Wanda. Nekem a ciklus elején 1-1,5 között volt, a 21. napon 3,75. :/ Akkor kaptam rá gyógyszert. A tsh 0,8-ra beállt. Nekem alacsony volt a t4-em, azt pótoltuk.
499. Angyajka (válaszként erre: 489. - Myosotis)
2017. szept. 4. 12:11

Ennek a 2 allélnak heterozigótasága miatt nem szoktak vérhigítót felírni, ha a homocisztein szint jó. Esetleg a szülés előtt+után 6 héttel, ha olyan a nőgyógyász. Ez egy nagyon gyakori mutáció.

B12 vitamin, 800 mcg folát és aspirin protect a ciklus első napjától a próbálkozós hónapban.

498. Angyajka (válaszként erre: 488. - Myosotis)
2017. szept. 4. 12:07

Árban is a synlab? ott azért kell várni bőven, mire bekerül az ember. :/

Az nk lymphocyta százalékod tök jó. 12 alatt szuper.

A funkciót nem értem. Ez a számított funkció? Elővettem a lapomat és ott 80-120 ref.érték. Ez vmi más számítás vagy nem a számított? Mondjuk az alacsony érték nem befolyásol csak a magas. Ha szövegesen is azt írták, hogy nincs eltérés...

Ne aggódj a D vitamin miatt. Napi 4000 NE-t toltam, mégsem estem teherbe 3,5 évig. :/

497. jszvi04 (válaszként erre: 490. - Myosotis)
2017. szept. 4. 10:42
Szerintem menj el endokrinológushoz. Nekem 2,7-es TSH-ra már felírták a napi 37,5 mikrogramm Letroxot, ami 1,9 körüli értékre beállította. Szakács doki az Endocare-ből elküldött Tüű dokihoz (endokrinológus), aki szerint 0,5-1 között jó a TSH a babához, így emelt a Letroxon (50 mikrogramm), napi 100 mikrogramm szelént, és 2X1 tasak Inofolicot javasolt. Nekem határértéken belül ugyan, de egy picit magas a prolaktin szintem is, és a terheléses cukor vizsg. eredménye sem tetszett neki annyira (a 60 perces inzulin kissé megugrik,és 120-ra nem megy eléggé vissza, ellenben a 120 perces cukor a kezdő érték alá esik vissza). Tüű doki szerint a TSH-t a ciklus második felében érdemes nézni a prolaktinnal együtt. Nekem a köv. ciklus második felében kontroll.
496. nyuszmó84 (válaszként erre: 494. - Nyuszmó84)
2017. szept. 4. 10:29

tudós = tudod

Bocsi a telefonom önálló életre kelt. 😉

495. nyuszmó84 (válaszként erre: 489. - Myosotis)
2017. szept. 4. 10:29

A háziorvosoknak minden érték tökéletes. Pfff...

Belgyógyász, vagy endokrinológus doki tud adni tb-s beutalót TSH, FT3, FT4 vérvételre és terheléses cukor, inzulin vv-re is.

494. nyuszmó84 (válaszként erre: 489. - Myosotis)
2017. szept. 4. 10:27
A Femibionban lévő folátot biztos tudós hasznosítani. Abban viszont van jód, ami a pajzsmirigyednek nem biztos, hogy kell pluszban.
493. nyuszmó84 (válaszként erre: 488. - Myosotis)
2017. szept. 4. 10:25
Én az NK-hoz nem értek.
492. nyuszmó84 (válaszként erre: 491. - Nyuszmó84)
2017. szept. 4. 10:23
tekeredéshez = teherbeeséshez
491. nyuszmó84 (válaszként erre: 490. - Myosotis)
2017. szept. 4. 10:22

Szia!

Bár nem hozzám szól a kérdésed, de szeretnék segíteni, ha tudok.

A tsh-d jobb lenne, ha 1- 1.5 körül lenne a tekeredéshez. Fontos lenne, hogy a pajzsmirigy hormonjait is megnézhesd legközelebb FT3, FT4, mert a pajzsmirigy értékek így mutatnak teljes képet.

Prolaktinszintet nézettél? Inzulin, cukor értékeid milyenek?

Bocsi, ha már írtad korábban.

490. Myosotis (válaszként erre: 487. - Angyajka)
2017. aug. 29. 11:18
Nézettem a Clabban a homocisztein mellett még ezt-azt, nehogy már olcsón megússzam :) Meglepetésemre a TSH-m 2,3 lett, ANTI TPO-m pedig 40. Pedig mindig 1 körüli volt az érték, az ANTI TPO pedig <28 Annyi változás történt, hogy 2 hónapja szedek Femibiont. Bár nem hiszem, hogy ez befolyásolná. Angyajka, te mint TSH szakértő mit szólsz ehhez? Én magamtól csak arra jutottam, hogy szedek szelént, aztán 3 hét múlva újra megnézetem. Szerinted?
2017. aug. 28. 12:10

Megérkezett a trombózispanel eredmény is. Clabban csináltattam, trombózis 5 mutációs panel néven fut (FV Leiden, FII Protrombin n gén, MTHFR 677, CBS 844, PAI - jelentsenek ezek akármit is :)

Az MTHFR A1298C heterozigóta, és a 677 is. A többi normál. Annyit tudok erről, hogy a folsavat nem hasznosítom jól, ezért érdemes folátot enni vagy Femibiont a terhesvitaminok közül. Hétvégére ennek "örömére" spenótot főztem. :) Elnyargaltam homociszteint nézetni, sajnos várni kell az eredményre 10 napot. 1298-nak és 677-nek a kombójáról mit kell tudni? Nem sok mindent találtam a neten. A háziorvosom szerint semmit nem jelent, de ő az a típusú doktor, aki szerint felesleges D vitamin szintet nézetni és cukorterhelést is ráérünk majd a terhesség nemtomhányadik hetében. No comment.

2017. aug. 28. 11:27

Az Istenhegyi Génlabort ajánlom mindenkinek. Odacsődültem reggel 7-re azt feltételezve, hogy hosszú, tömött sorok lesznek. De rajtam kívül csak 2 ember jött, ők is 8 előtt pár perccel. Summázva: mindenki ráér odamenni 8-ra. Kedvesek, gyorsak az ott dolgozók, az eredmény pedig 2 munkanap alatt megérkezett: NK sejt % a limfocitákon belül: 11.4% (Referencia érték: 7-31), NK funkció 25.7% (Ref.: 24.6-36.8) Ez utóbbi jónak számít? Mást is kell nézni? Az értékeléshez annyit írtak: A mintában nem található eltérés a referenciaértékekhez képest. De ugye a referenciaértékek tól-ig határt jelentenek és azon belül mindig van vmi tuti érték, ami a babásodáshoz ildomos.

Vérképet is készítenek, tényleg. Ott a Lyphocita értékem lett kevesebb, 22.9% (Ref.: 24-40).

Rákérdeztema Clabban hétvégén, hogy a D vitamin befolyásolja e az NK értéket, azt válaszolták, nincs erről tudomásuk. Így reménykedem benne, hogy tényleg nem :) A torkomat picit éreztem, ennek betudom a kevesebb limfocitáimat.

487. Angyajka (válaszként erre: 486. - Myosotis)
2017. aug. 22. 22:02

Ez egy örök dilemma. Vki azt mondja 3 hónapig egy tüsszentés se legyen. Azt nem tudom hogyan. Ha most nem mész, akkor jön az ősz, tél. Na annál taknyosabb időszakot keresni sem lehet. De, ha úgy kapar, hogy nyelni sem tudsz, akkor azért az már valóban nem jó.

Egyébként lesz hozzá vérkép is. Abból meg látszik, ha olyan bajod volt, ami befolyásol. ;)

486. Myosotis (válaszként erre: 485. - Angyajka)
2017. aug. 22. 17:34
Igazad van, meggyőztél. Nem várok, megyek :)
485. Angyajka (válaszként erre: 484. - Myosotis)
2017. aug. 21. 21:32

Olyan időpontot úgy sem találsz, amikor se egy tüsszentés, orrfolyás. Te érzed, hogy úgy kapar-e, mint amikor beteg szoktál lenni. Pl. mikor már vennél be rá vmi szopogatóst. Ha olyan, akkor az nem túl jó időpont a vizsgálatra.

A beágyazódás környékén a legjobb menni. Az 1. cn nem jó a vizsgálatra.

Ez tök jó, hogy nem csak a synlabban lehet már. Főleg, ha vki a karyotipizálást is le akarja tudni.

484. Myosotis (válaszként erre: 482. - Angyajka)
2017. aug. 21. 18:52
Ójaj, segítsééég! Csütörtökre van időponton NK lymphocitás vérvételre (22. ciklusnap), de nagyon enyhén kapar a torkom. Nagyon bezavarhatja az eredményt?! Napoljam el? 1 hét múlva is tudnék menni, de az már a 29. nap lenne, s akkor kell megjönnie. :( Ha valaki olvas, akkor infómegosztás: az Istenhegyi Génlaborban csütörtökönként lehet menni NK-s vérvételre (többek között), 8-10 óra között, az eredmény pedig 3-5 nap (munkanap) alatt elkészül.
483. Myosotis (válaszként erre: 482. - Angyajka)
2017. aug. 21. 11:48
Nagyon köszönöm a kedves szavakat és a privi lehetőséget is. Amint lesznek eredményeim, jelentkezem, Doktornő :)
482. Angyajka (válaszként erre: 481. - Myosotis)
2017. aug. 18. 22:53

De aranyos vagy! Örülök, hogy találtál hasznosat is a siránkozásaink között. ;)

Imádok ikres anyuka lenni, igazából anyukának lenni imádok. Végre! Azt nem mondom, hogy nem nehéz, de megéri.

Jól teszed, hogy kivizsgáltatod magad. A vitaminok nagyon kellenek. Borzalmas letolni a torkunkon, de a cél érdekében mindent.

Nagyon szorítok neked! A zsírban tocsogó lángos pont jó lesz szopizáshoz, akkor kell a sok ch. Bár akkor meg enni nem lesz időd. :) Figyelem majd a fórumot, de írhatsz privit is nyugodtan, ott mindig elérsz. Harcra fel!

481. Myosotis (válaszként erre: 480. - Angyajka)
2017. aug. 18. 12:13

Angyajka, köszönöm a gyors választ!Be is jelentkeztem azon nyomban NK vizsgálatra. Professzor Angyajkának kellene szólítanom, de legalábbis doktornőnek, hihetetlen miket kikutattál. Pont a te történeted adott erőt ahhoz, hogy mielőtt belevágunk a lombikba, még egy inszemet bevállalunk. De csakis azok után, hogy az általatok szépen összeszedett vizsgálatokon túl esünk és megkonzultálom veletek (lgyszi’légyszi’ nézzetek majd rá az eredménykre, ha időtök engedi) és a dokikkal (bár utánatok szerintem tök felesleges pénzkidobás lesz orvost felkeresni, helyette vehetnék új táskákat…). Táplálkozáshoz már nem tudok mit hozzátenni, nagyon figyelek, mit, mikor tömjek a bucimba, bár előtte is néztük, hogy minőségi, egészséges ételt válasszunk. Biztos, ha egyszer összejön a baba és már nem kell szoptatni sem egy hónapon keresztül csak zsírban tocsogó lángost eszek vödörnyi jégrémmel és kávéval. Kis túlzással több vitamint szedek mint amennyi gyógyszert szed egy kisváros nyugdíjas-populációja összesen.

Gratulálok az ikrekhez, nem semmi lehet ikres anyukának lenni! Minden elismerésem!

2017. aug. 18. 09:54

Szia, üdv itt!

Köszönjük a kedves szavakat, jól esett. :)

Nagyon nevettem a folytatásos regényen. :D Tényleg kutakodtunk, értetlenkedtünk egy ideig. Míg pocakosan itthon tétlenkedtem, volt, hogy visszaolvastam, jót nevettem magunkon. :D

A petefészek és a spermium elleni antitestek vizsgálat nem ciklusnaphoz kötött. Nk vizsgálatra meg menj el nyugodtan, gondolom nem napi 8-10000 NE D vitamint szedsz.

Engem mindig stimuláltak inszemek során clostival. Nekem is volt peteérésem, tüszőrepedésem, a progiszintem is tök jó volt, mégis repesztettek, kaptam progit. Ha az ikreket ki akarod zárni, akkor a tüszők számának növelése valóban nem jó ötlet. Nekem closti mellett mindig 2-3 tüsző lett és ikreim is lettek. Sok szerencsét!

2017. aug. 17. 14:17
Sziasztok! Új vagyok itt, végigolvastam a Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum oldalát is (1 hét éjszakázást jelentett :) , majd ezt is. Tisztára mint egy folytatásos regény vagy sorozat, alig vártam, hogy este olvashassalak benneteket, nagyon tanulságos volt, rengeteget okosodtam belőle. Szeretném megköszönni, hogy létrehoztátok ezeket az oldalakat és közkinccsé tettétek a megszerzett infókat, óriási segítség ez a hasonló cipőben járónak. Nagyon jó volt olvasni benneteket és gratulálok az elért eredményekhez és természetesen a babákhoz!!! Több oldalt jegyzeteltem, neki is álltam összeállítani a kivizsgálási tervet, sőt már a tettek mezejére léptem. Alaphormonsort, IR-t, pajzsmirigyet néztek nekem csak az orvosok eddig,s ezek az értékek mindig tökéletesek voltak, semmi eltérés. A PCT teszünk lett pozitív, ez inszemmel kiküszöbölhető. De más valami bizonyára van, hiszen 4 sikertelen inszemináción már túl vagyunk. Ezek spontán inszemek voltak, a doki, akihez jártam, azon az állásponton van, hogy , ha jók az értékek, nem kell gyógyszeresen beleavatkozni, egyedül csak progeszteront kaptam az inszem után. Abban tudnátok esetleg segíteni, hogy a petefészek antitestek és a spermium elleni antitestek vizsgálat ciklusnaphoz kötött e vagy bármikor elvégezhető? NK+celluláris immunválaszt érdemes megcsináltatnom úgy, hogy D vitamint szedek vagy így semmi értelme? Köszönöm előre is!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook