Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. febr. 21. 10:48
Sziasztok! Új vagyok ebben a csoportban :) 3. babánkra készülünk, a napokban nem várom, és nagyon-nagyon izgulok :) Igazság szerint naptár szerint vasárnap kellett volna megjönnie, de még a holnap is beleférhet sajnos... Úgyhogy türelmetlenül várakozom :)
2003. Kyara84 (válaszként erre: 1999. - Zajax90)
2023. febr. 16. 09:54

Mi is jól vagyunk egyre jobban növünk 3 és fél hónaposan 5200 g, 59 cm de lehet van már 60 is😅. Egyre ügyesebb, okosabb és nagyon imádnivaló. Örülök hogy veletek is minden rendben van 😊.

Remélem a többiek is jól vannak.

2002. Kyara84 (válaszként erre: 2000. - Treildi)
2023. febr. 16. 09:53
Gratulálok jó babàzást!
2001. zajax90 (válaszként erre: 2000. - Treildi)
2023. febr. 12. 11:37
De szuper,gratulálok 😊!
2000. treildi
2023. febr. 12. 06:53
Sziasztok mi is megérkeztünk Január 3án császármetszésel 3650g és 52cm rel már 5 hetesek vagyunk nagyon jó baba a kicsi picurkám❤️.
1999. zajax90
2023. febr. 6. 16:34

Sziasztok!Ki hogy van?Remélem,hogy mindenkivel minden rendben van 😊.

Mi jól vagyunk,Izabella csütörtökön lesz 6 hetes 😊.Múlt héten voltunk az 1 hós státuszon,már 57 cm volt és 4,5 kg.Szóval 4 cm-t nőtt és közel 1 kg-t hízott 😊.Sajna a hasa fáj,pedig sokat pukizik és büfizni is tud akár egyedül is,de mégis...remélem már csak pár hét és vége.Emiatt egész nap kb. hordozókendőben van,lerakni szinte lehetetlen,az apjánál is csak sír.De legalább a játszószőnyegen elnézeget már kicsit.Múlt héten mosolygott rám először tudatosan,azóta is sokszor vigyorog rám,a pelenkázón szoktam fölé hajolni és beszélgetni vele,ő meg visszagügyög 😊.

A kisfiam is kezdi már megszokni a hugit,eddig volt,hogy megütötte amellett,hogy szereti,puszilgatja,de most már ritkábban csinál ilyet.Segít a babával kapcsolatos dolgokban,például ő fürdeti a férjemmel és elviszi a szennyest 😊.

A napirendünk is egész hamar kialakult,amennyire féltem attól,hogy milyen lesz hárman itthon,nem olyan vészes.A férjem cégében februártól garantálnak heti 2 home office napot,így ő is sokat lesz velünk mostantól.Nagyon örülök,hogy a kislányunkkal is sokat tud így lenni 😊.

1998. Sziszkusz
2023. jan. 17. 15:52

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van! Picit eltűntem, nehezen rázódtam bele a babázásba, de napról napra könnyebb. Az első 2 héten nagyon megborultak a hormonjaim, állandóan sírhatnékom volt, de mostanra rendeződtem. Bár hulla vagyok az éjszakai kelésektől, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül :) Fizikailag tök jól vagyok már vagyis a sebem. A hasam sajnos elég nagy maradt, én is várom, hogy lehessen edzeni.. :) Eliptikus gèpet akarok venni azt elméletileg lehet császár után is és tudom itthon a babával is.

1997. zajax90 (válaszként erre: 1996. - Kyara84)
2023. jan. 12. 17:45

Mikor gátmetszésem volt,nekem is tovább tartott,úgyhogy most tökre örültem,hogy megúsztam 😊.

A hasam nekem sem az igazi,talán némi torna segíthet még,de az biztos,hogy nem lesz olyan,mint szülés előtt.De ez ilyen.Ahhoz képest jól megúsztam,mert nem lettek nagyon striáim,csak kicsit megnyúlt a bőr,a köldökömnél látszik leginkább.Én is ki akarom várni a 6 hetet,utána kezdek el edzegetni majd.A súlyom szépen megy lefelé,remélem,a szoptatás megint sokat fogyaszt majd 😊.

Örülök,hogy nálatok jól van a pici,még sok ilyen boldog,mosolygós hónapot kívánok 😊.Én is nagyon várom már,hogy mosolyogjon Izabella,de az még pár hét 😊.

1996. Kyara84 (válaszként erre: 1995. - Zajax90)
2023. jan. 11. 19:03
Sajnálom hogy fájdogál a hasa, de hátha hamar túl lesz rajta 😊. De jó neked hogy ilyen hamar ment a regeneráció, nekem tovább tartott a gátmetszés miatt. De ahhoz képest azért nem volt vészes. A hasam lement hamar, de még nem igazán tetszetős magamnak így amint lehet neki állok megformálni picit 😁. Nagyon szép neve van a kislányodnak 🥰😍. Venci mostanában már többet van ébren, de annyira cuki, olyan jól el van, sokat nevet,mosolyog. Nagyon jó baba csak akkor sír ha valóban valami baja van.
1995. zajax90 (válaszként erre: 1994. - Kyara84)
2023. jan. 11. 10:21

Szia!Mi is viszonylag jól vagyunk,holnap lesz 2 hetes Izabella 😊.Sajnos van megint hasfájás,de kicsit talán jobb,mint a kisfiamnál volt,"csak" este sír 2-4 órát általában.Meg napközben is néha nyugtalanabb.Pedig tök ügyesen kakil,pukizik,böfizik akár egyedül is.Emiatt remélem,hogy hamarabb múlik majd el.Biogaia+D-t adok neki,később meg meglátjuk,hogy kell-e még valami.

Már visszahízta a születési súlyát is 😊.Kicsit még mindig bénácska a szopizásban,de kezdek rájönni,hogy csináljuk,hogy jobban menjen.

A köldökcsonkja aggaszt kicsit,nehezebben gyógyul.A védőnőnek mindig meg szoktam mutatni (minden héten benéz egyszer),szerinte is kicsit nyers még,de egyelőre nem tűnik úgy,hogy baj lenne.

Én jól vagyok,nagyon gyorsan visszahúzódott a hasam is,ez eléggé meglepett most.Az első baba után tovább tartott.A varrataim is gyógyulnak szerintem,most kezdtek kicsit fájdogálni,most esik majd ki a cérna lassan.Most sokkal gyorsabb volt a felépülés nálam,mint az első szülés után (igaz,akkor volt gátmetszésem).De most olyan energikusabbnak is érzem magam.Mondjuk most kevesebb vért is vesztettem szülés közben.

Szerintem amúgy simán lehet még érzékeny a méhszáj.Nekem az együttlét is tök fájt fél évig az első szülés után.Kell idő a regenerációra.

1994. Kyara84
2023. jan. 11. 09:05
Sziasztok! Kivel mi újság van? Nagy q csend 😊😇. Mi tegnap voltunk q 2 hónapos oltáson, de minden rendben volt. Vemci csak a beadásnál sírt és este se lázasodott be, semmi baj nem volt. Most már napközben is jól el van egyre többet nevet,mosolyog, gagyarászik annyira cukiiii. Voltam végre vissza a nő dokinál is 6 hetes kontrollon. Ott is minden rendben van. Bár most elég érzékeny volt a méhszájam ahogy vizsgálta, sose volt még kellemetlen nőgyógyászati vizsgálat, még 9 hét után is tud ennyire érzéken lenni?🤔
1993. zajax90 (válaszként erre: 1992. - Kyara84)
2023. jan. 1. 12:34
Köszönjük szépen 😊!
1992. Kyara84 (válaszként erre: 1991. - Zajax90)
2022. dec. 31. 19:45
Gratulálok jó egészséget kívánok nektek! Boldog Új Évet!
1991. zajax90
2022. dec. 29. 21:30

Sziasztok!Ma délelőtt 10:35-kor megszületett a kislányom,Izabella 😊.Természetes úton,gátvédelemmel tudtam szülni,aminek nagyon örültem.53 cm és 3730 g 😊.Csak 2 helyen kellett varrni,ott is csak felületi sérülés volt.Azért fájni fáj még,szülés után szinte szaladtam az adrenalintól,most meg azért érzem,hogy megviselt a szülés valamennyire,ez egy teljesen más élmény volt,mint a kisfiamnál.Tök büszke vagyok magamra,hogy megcsináltam.

Fájdalmasabb is volt,összesen 8 óra alatt lett meg a baba,éjjel fél 3 körül kezdődtek a fájásaim és reggel fél 9 körül,mikor jöttek vizitelni,már eléggé besűrűsödtek,ott már 3-4 ujjnyira ki voltam tágulva.Vittek is fel a szülőszobára.Én tökre nem erre számítottam,hanem hogy lassabb lesz a korábbi 26 órából kiindulva 😅.Szerencsére jól együtt tudtam működni a szülésznőkkel és az orvosokkal a gátvédelemben,megint az a doktornő volt ügyeletben,aki a kisfiamnál is,ő nagyon kedves volt.Meg egy fiatal,szerintem rezidens orvos volt még.De ő is kedves volt és ügyes.A szülésznők is rendben voktak,bár vajúdás közben kicsit nyersek.De szülés után kedvesek lettek.Gondolom,ők is megnyugodtak,hogy minden oké.

A baba nagyon cuki,a szopizás is menni fog remélhetőleg,eddig jók az előjelek.

1990. RedRicky (válaszként erre: 1977. - Zajax90)
2022. dec. 26. 14:00

Most próbálom megtalálni azt a növényi tejet, amelyik ízlik. Nálunk szerencsére nincs rendszeres pocakfájás, de azért vigyázok, hogy miket eszek, pár napja lencsét ettem és az eléggé felfújta, ordított is. A tejnél viszont nem vettem észre, hogy különösen fájna a pocakja, azt most a doki tanácsára hagytam el.

Hozzátáplálásnál is csínyján fogok bánni ezekkel, mindig csak egy-egy új dolgot vezetek be, hogy ne legyen találgatás, ha valamit majd nem bír a kis szervezete.


Te már nagyon a végén vagy! Könnyű szülést kívánok!

1989. RedRicky (válaszként erre: 1975. - Kyara84)
2022. dec. 26. 13:53
Nálunk egybefüggő, nagyobb, száraz foltok jöttek ki, de már kezd szépen lehúzódni.
1988. b24e024c70 (válaszként erre: 1986. - Zajax90)
2022. dec. 25. 23:06
♥️ Szurkolok nagyon
1987. zajax90 (válaszként erre: 1985. - B24e024c70)
2022. dec. 25. 19:17
Nektek is kellemes ünnepeket kívánok 😊!
1986. zajax90
2022. dec. 25. 19:17

Ma azt mondták,hogy valószínűleg kedden hazamehetünk még 😊.Annyiban jó lenne,hogy legalább ki tudnám pihenni magamat,mert itt elég nehéz,másfél órákat alszok csak egyben kb.Így meg nem lenne jó szülni menni.Szerencsére minden értékünk rendben van,ma volt uh is,még mindig kevesebb a magzatvíz valamennyivel,de az orvos szerint ez így a 40. héten még nem olyan vészes.Meg a fejénél rendben van a burok,ott jó sok víz van.A lepényem sem öregszik még nagyon,a köldökzsinór áramlása is nagyon jó.Elkezdett szépen le is szállni és beilleszkedni,de még nem nyomja a méhszájat.Szerintem ezt érzem is,néha van izomláz szerű görcsöm.Meg kezd jobban ráfeszülni a hasam a babára.

Majd talán holnap megtudom,hogyan tovább.Valószínűleg gyakrabban kell majd jönnöm vizsgálatra,ha kiengednek.De gondolom,ugyanazokat csinálják,mint most.Amiatt meg tényleg felesleges lenne maradnom.Szerencsére közel lakunk,ha a férjem itthon marad,akkor hamar beérnénk,ha baj van vagy hívok mentőt.Szóval még picit várat magára,de annyira már biztos nincs sok vissza 😊.

1985. b24e024c70 (válaszként erre: 1983. - Zajax90)
2022. dec. 24. 23:21
Vigyázzatok magatokra 🌲🤍 Kellemes ünnepeket,remélem hamar otthon már.
1984. Kyara84 (válaszként erre: 1983. - Zajax90)
2022. dec. 24. 10:47
Oh ebből baba lesz hamarosan 😇🥰 de izgi. Kis karácsonyi csoda. Próbálj meg azért pihenni kelleni fog az energia 😊. Minden rendben lesz 😇. Nekem is 39. Héten született meg pont 1 héttel a kiírt dátum előtt.
1983. zajax90 (válaszként erre: 1982. - B24e024c70)
2022. dec. 24. 05:29

Ma töltöttük be a 39. hetet,szóval már nem baj,ha jön 😊.De még mindig nincs fájás.Most hajnalban megint jött valami,mikor átfordultam az ágyon,volt benne egy nagy adag fehér folyás is,plusz ez a vizes valami.Kint szóltam azért a nővéreknek,mondták,hogy ilyenkor már nem szokták haza engedni a kismamákat.Sajnos aludni nem nagyon tudok itt,remélem,majd napközben sikerül valamennyit.

Kellemes ünnepeket nektek is 😊!

1982. b24e024c70 (válaszként erre: 1980. - Zajax90)
2022. dec. 24. 03:26
Akkor a végén karácsonyi baba lesz belőle,ha így folytatja,de csak nem. Minél tovább van benn időn belül,annál jobb szerintem. Vigyázzatok magatokra ♥️ Kellemes ünnepeket🎅🏻
1981. b24e024c70 (válaszként erre: 1979. - Zajax90)
2022. dec. 24. 03:25
Nekem is a sushi hiányzott 9 hónapig,meg voltam halva érte😂😅 mert nem lehetett persze,azért.
1980. zajax90
2022. dec. 23. 15:30
Ma bejöttünk a kórházba,mert reggel tök furcsa volt,felültem és kifolyt valami,a pizsi nadrágom is átázott egy nagy foltban,pedig használtam tisztasági betétet is (mostanában kicsit erősebb folyásom volt).Úgyhogy inkább bejöttünk megnézetni,hogy mi a helyzet.Ultrahanggal megvizsgált az orvos,szerinte picit kevesebb a magzatvíz,szóval az is lehet,hogy igazam volt és szivárog.Csináltak labort,meg 2 órás nst-t,de minden rendben van szerencsére.Ma itt tartanak,aztán meglátjuk.Annyit hallottam,hogy 2100-as most a méhnyak-méhszáj,szóval már elkezdett megrövidülni.De fájásaim meg nincsenek és amúgy minden oké.Nem tudom,mi lenne a jobb,itt maradni vagy hazamenni.Talán holnap kiderül,hogy kell-e maradnom.Most egy 2 ágyas szobában vagyok egyedül a csecsemős osztályon,így elég nyugis 😊.Kicsit könnyeztem az elején,mert meg voltam ijedve,mikor mondta a doki,hogy kevesebb a magzatvíz,meg láttam,ahogy a kisfiam nézett,hogy hova megyek,görbült le a szája,mikor beszálltam a liftbe a nővérrel.De most már megnyugodtam,hogy jók voltak az értékek és azóta nem volt szivárgás egyelőre.
1979. zajax90 (válaszként erre: 1978. - B24e024c70)
2022. dec. 23. 00:46

Miután elmúlt a hasfájás,nálunk sem volt gond,hogy tejet fogyasztottam.Csak a hozzátáplálásnál jött elő megint,hogy érzékenyebb volt rá kicsivel.Szerencsére "csak" ekcéma volt a tünete,más nem.De az is elég volt.Mi kaptunk valami tök jó gyógyszertárban kevert krémet (elvileg nem volt szteroidos,nem tudom már a nevét,de baromi jó volt,a kezemet is kentem vele télen 😅).

Nekem amúgy baromira hiányzik egy jó tiramisu,egy finom félig átsült steak vagy egy jó lazacos sushi 🤣🤣.De akkoriban én is örültem,hogy újra ihatok tejet,ezek a növényi dolgok nem az igaziak.Talán csak a mandula tej volt,ami úgy ahogy hasonlított.Férjem ilyen gyárban dolgozik,ha úgy van,mindig hoz nekem kóstolgatni mindenféle ilyen növényi alapú cuccot 😊.A kókusztejes puding például fincsi 😊.

1978. b24e024c70 (válaszként erre: 1977. - Zajax90)
2022. dec. 22. 19:45
Tök érdekes egyébként ez a tej dolog. Blanka nagy hasfájós volt, de főként ha tejet ittam. A szülés meg terhesség előtt jó ha megittam egy pohárral egy héten, annyira köszönő viszonyban sem voltam. Na de amióta de nem volt szabad, egy mizo jó zsíros cupák fekete dobozosat úgy betoltam az arcomba😂😂😂 férjem 8 asával vette, majd áttértünk a 1.5 literes kiszerelésre, és akkor jött a hasfájás, de elmúlt teljesen azóta hál Isten, tejet azért megint tolom befele🤷‍♀️ Fura mert ugye tejcukor meg IR volt elôtte. IR meg oda van.
1977. zajax90 (válaszként erre: 1973. - RedRicky)
2022. dec. 22. 11:54

Szia!Nálunk a hasfájás miatt csináltam tejmentes diétát a kisfiamnál az első 4 hónapban.Én növényi tejeket ittam helyette,bár én kb. csak gabonapehelyhez fogyasztok tejet leginkább.Meg a főzőtejszínt kellett helyettesítenem növényi alapú tejszínnel.Joghurtból is van olyan növényi alapú,ami ehető.A margarin volt még trükkös,azt is mindig nézegettem,hogy ne legyen tejpor benne.

Nálunk ekcéma csak a hozzátáplálásnál jött ki,mikor először evett túrót a kisfiam,de mára már szerencsére nincs gond a tejjel.Én 2 éves kora után adtam csak neki sima tejet először,a joghurtot bírta például,attól nem jött ki nála ekcéma.

1976. b24e024c70 (válaszként erre: 1974. - Kyara84)
2022. dec. 22. 10:11
Nálunk családban volt ilyen😄😄 hogy 6.heti kontrollon nagynéném már terhes volt, az azért ritka elvileg. Elég lesz 1,5 -2 év korkülönbség bőven😄 31 leszek, 3 at szeretnék mondjuk 35 előtt kb😀 aztán meglátjuk mit hoz a sors.
1975. Kyara84 (válaszként erre: 1973. - RedRicky)
2022. dec. 22. 09:36
Szia! Ez jó hír hogy növögettek. Nekünk úgy kezdődött hogy a tejem erős volt neki így apró pöttyök lettek neki, majd most kezdtek eltűnni és a helyén meg száraz lett a kis bőre. Nekem azt mondták ez természetes dolog sok babánál jön ez ki, de elmúlik. Én babáknak is használható Lipikar krémmel kenem és kezd szebb lenni tőle. Nem folytatok semmilyen tejmentes étrendet.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook