Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakötvény fórum

Babakötvény (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
65. Pen80 (válaszként erre: 64. - Szilvia0809)
2012. júl. 27. 15:47
Értem, köszi!
64. Szilvia0809 (válaszként erre: 63. - Pen80)
2012. júl. 27. 14:57

Szia!

A helyi TKSZ-hez vittem, magasabb kamatok, egyszeri 5.000.- Ft összeget adtak gyermekenként, személyesebb az ügyintézés, nincs sorbanállás, stb. Szinte napi kapcsolatban vagyunk, el lehet őket érni telefonon, stb. Ha már a faluban van egy TKSZ, akkor én úgy gondoltam, hogy támogatom őket ezzel is.

63. Pen80 (válaszként erre: 62. - Szilvia0809)
2012. júl. 27. 14:09

Szia!


Megkérdezhetem, hogy miért vitted el az otp-ből? Mi most nyitnánk, azért érdekelne.

2012. júl. 27. 13:43

Sziasztok!


Szeretném megosztani Veletek, hogy én hogy jártam az OTB-ben kötött babakötvényemmel. Tanulság arra, hogy nem csak az állam veszi el a babák pénzét. 2008-ban és 2010-ben gyermekeimnek kötöttem az OTP-nél start-betétszámlát. 2012. májusában átkértem egy másik pénzintézethez. Záró bankkivonat kézhezvételekor láttam, hogy az addig összegyült kamatokat visszavonták. Az ügyfélszolgálat először azt mondta, hogy a szerződésben ez benne volt, elolvastam mégegyszer, persze nem volt benne, hívtam őket újra, ekkor azt mondták, hogy az üzletszabályzat tartalmazza, ezt a neten nem találtuk az ügyfélszolgálatossal sem, erre azt mondták, hogy ja akkor a hirdetmény tartalmazza. Ez a hirdetmény 2011.12.21-n lépett életbe. Én viszont 2008-ban és 2010-ben kötöttem szerződést. Erről a hirdetményről, hogy ilyen lesz, senki sem tájékozatott, hogy akkor még előtte elvihessem gyermekeim pénzét kamatmegvonás nélkül. Ja és átkéréskor sem mondták, hogy átviheted a pénzt, de a kamatokat már nem. Írtam nekik levelet, erre az a válasz jött, hogy babakötvény kötéskor tudtam, hogy el fog veszni a kamat, ha átkérem máshova. 2010-ben egy 2011.decemberit? Kötött valaki 2011.dec.21. után babakötvényt az OTP-vel tájékoztatták, hogy áthelyezéskor elveszik az összegyült kamatokat? Megteheti ezt az OTP??? Tudtommal szabad pénzintézet váltás van. Ezek után az OTP milyen kamatokat fog adni, ha nem viheted máshova a gyermek pénzét? Ki mit gondol erről? Köszönöm.

61. mofa1922 (válaszként erre: 60. - Esztimanó)
2012. júl. 10. 10:23

Szia!


Igazad van, én is napi rendszerességgel figyeltem az erről szóló híreket, de némi pontosítást azért hagy tegyek hozzá:

Való igaz, a Start számla a jövőben csak az Államkincstárnál vezethető, de ezt eddig is megtehette bárki, senki nem volt köteles átvinni a számlát egyik bankhoz sem. (Ennek ellenére én is átvittem.)

Viszont abban tévedsz, hogy a tiédhez akaratodon kívül hozzányúlnak, mert ha már van ilyen számlád egy banknál, nem nyúlnak hozzá, mindössze annyiban korlátozzák, hogy nem vezetheted át egy másik bankhoz, ahogy eddig, csak az Államkincstárhoz. Tehát ne változtass semmin, és nyugodtan hagyd a banknál a pénzedet! Viszont csalogatónak a Kincsár kamatai jóval magasabbak lesznek a bankokénál, így sok szülőt fog ez arra ösztönözni, hogy mégis áttegye hozzájuk.

Továbbá annyi változtatás is történt, hogy megszűnt a 120.000 Ft-os évi korlátozás a befizetéseknél, 25 ezerrel módosították és bárki megnyithatja, nem csak a szülő.

Részleteket szükség esetén itt találsz:

[link]


Üdv.

2012. júl. 5. 22:30

Mi is azt hittük, hogy ez egy jó lehetőség, ha nem is rendszeresen, de azért fizetgettünk most két és féléves kislányunk start számlájára. Gondos mérlegelés, utánanézés után választottuk ki azt a pénzintézetet, amelyiknél végül megnyitottuk a számlát. Nem nagy bank, de megbízható. Megbízhatóbb, mint az állam. Sajnos csak most jöttünk rá, hogy jobban tettük volna, ha a párna alá dugjuk. Kevesebb lenne az esélye, hogy ellopják. Már régóta hallottuk a hírekben, hogy ezentúl csak az államkincstárnál lehet majd ilyen számlát nyitni, de úgy tudtuk, ez a már meglévő számlákra nem vonatkozik. Mekkorát tévedtünk!

Elfogadták a törvényt és mindenre vonatkozik: a már meglévő számlákat is letétbe kell helyezni az államnál. Normálisak ezek? Milyen jogon nyúlnak hozzá az én pénzemhez? Amit erre a számlára fizettünk, az a kislányom pénze, a mi már egyszer leadózott forintjainkból került oda. Ahhoz csak neki vagy nekünk lenne szabad hozzányúlni. Amit művelnek, az már büntetőjogi kategória, magyarul lopás. a magánynugdíjak után már a kisgyerekek sincsenek biztonságban?

2012. jún. 7. 14:19

Tapasztalatim a babakötvénnyel kapcsolatban:

Fiam idén lesz 4 éves, kb fél éves volt, amikor nyitottuk. Minden hónapban 10.000 Ft-ot teszek félre neki,jelenlegi állás szerint a következők szerint alakult a pénze:

kb 400.000 Ft saját befizetés

kb 100.000 Ft állami támogatás és kamat.

Én is bizonytlan voltam egy idei ezzel kapcsolatban, de rákérdeztem egy közeli banknál és ennél jobb konstrukciót nem tudott ajánlani. A 18 éves kor kötött, ezt be kell merni vállalni.

Ja, és fontos megjegyzés, hogy sajnos csak abban az esetben kapsz magas kamatot, ha 10 ezret fizetsz be, ennél alacsonyabb összeg esetén radikálisan csökkennek a kamatok is :(

58. Zsóbe
2012. febr. 13. 10:33
nagyon jó dolog a babakötvény a kisebbpénzű fiataloknak főleg most, hogy a továbbtanulás ktg.téritéses és ez valószinű 10-18 év mulva is igy lesz a szülő erre a számlára akkor fizet ha van pénze nem kell minden hónapba évi 120eFt-ig annyit tesz be amennyit akar mig a fiataloknak van más fizetendője gondolok itt lakáshitelre ha a nyagyszülő megteheti az is fizethet bár mely kis pénz a gyerek 18. éves korában jó jöhet.
57. martin3 (válaszként erre: 53. - Emi75)
2010. nov. 3. 21:19

abszolút egyetértek, mi is pont ezért nem kötöttünk, illetve azért sem, mert manapság nincs értelme a pénzt bankba tenni...még az infláció is nagyobb, mint a kamat!!! akkor meg miért a bank húzzon ebből is hasznot?

inkább mi forgatjuk meg úgy azt a pénzt(mármint, ami felesleges), hogy az sokkal többet hozzon a konyhára...

semmi értelme a babakötvénynek..

56. c6beeeb07a (válaszként erre: 48. - Vikó 26)
2010. nov. 3. 20:43
köszönöm,így már értem..!!!
55. emi75 (válaszként erre: 49. - Vikó 26)
2010. nov. 3. 20:43

de kamatozik , mert államkötvénybe teszik, aminek van hozama, kicsi de biztos. időnként jobb mnt a bankoknak.



[link]


itt pontosan megtalálhattok minden információt a döntéshez, bankok összehasonlító táblázata is van, meg minden. nagyon hasznos.

54. c6beeeb07a (válaszként erre: 51. - Lola81)
2010. nov. 3. 20:40

Nem tudom hogy működik ezért is írtam ide...ezek szerint nem kell külön kötni!

Most szeretném én is átvinni egy bizonyos pénzintézetbe.

53. emi75
2010. nov. 3. 20:39

Mi azért nem, mert :


az állam ad ugye egy kezdő összeget, azt akkor is ajda, ha nem fizetsz be egy fityinget sem.

de mondjuk te hozzáteszel amit tudsz és ha a 18 éves gyerek esetleg még nem alapít családot, nem vesz lakást, és esetleg tandíjat, albérletet se kell fizetni, akkor a szülők által évek óta befizetett pénzhez nem juthat hozzá. mi úgy döntöttünk, hogy lemondunk az évi 6000 ft-ról, amit az állam adna, az ugye 18 év alatt 106.000 Ft, amennnyiben legalább évi 60.000 ft-ot teszünk a számlára. (ez az optimális eset)


na mi olyan számlára tesszük ezt a pénzt, hogy váratlan élethelyzetben is hozzá lehessen nyúlni. mármint a gyereknek, és le van mindig kötve, hogy minél jobb kamata legyen. Mert lehet olyan is, hog ymá rközépiskolás korában (vagyis 18 éves kora előtt)szükség van rá, pl. kollégiumot fizetni, vagy egy külföldi lehetőséget. és arra gondoltunk, hogy ebben a kiszmíthatatlan világban ki tudja, hogy később milyen anyagi helyzetben leszünk, nem lesz-e rá szükség 18 éves kora előtt.

52. erikpipi (válaszként erre: 50. - C6beeeb07a)
2010. nov. 3. 20:37
Az sem baj. Amennyit kapsz az államtól, azt egy külön számlán kezelik, kamatozik, és ha eléri a gyerek a 18 évét megkapja a pénzt. Ha te nem tudsz rátenni, az sem baj, így is gyűlik, és neked nem kerül semmibe. Van olyan város, ahol ezt az összeget az önkormányzat kiegészíti.
51. lola81 (válaszként erre: 49. - Vikó 26)
2010. nov. 3. 20:34
Igen én ezt tudom, mi már átvittük, csak a fórumindító kérdést és az első hsz-t nem. Miért kéne külön kötni?
50. c6beeeb07a (válaszként erre: 46. - Erikpipi)
2010. nov. 3. 20:29
Bocsi,rosszul fogalmaztam,persze,hogy megéri....csak én minden hónapban nem tudok rátenni bizonyos összeget....!
49. Vikó 26 (válaszként erre: 47. - Lola81)
2010. nov. 3. 20:28

Ha a MÁK-nál hagyod nem kamatozik!

Csak akkor,ha át viszed bankhoz és nyitsz start számlát!

Itt valamennyit kamatozik alapjáraton is,de minimálisat!

Igazából minnél többet teszel hozzá annál jobban kamatozik és van rá állami támogatás is!

2010. nov. 3. 20:27

A babakötvény már megvan,nem kell megnyitni!

Amint az államkincstár értesül a baba születéséről,az ő nevére nyit babakötvényt!!

Innnen is feltudja venni a gyereked majd az összeget,ha betölti a 18-at,neked ez esetben semmi dolgod vele!!

Ha viszont elmész egy bakkba és nyitsz start számlát,akkor tehetsz rá akár havonta vagy bizonyos időközönként,amikor akarsz még pluszba egy x összeget!

Ugyanígy a nagyszülők,vagy mondjuk a keresztszülők is!

Ha tesztek hozzá,akkor az állam is tesz még hozzá időközönként és kamatozik is!

47. lola81
2010. nov. 3. 20:27
Ezt most nem értem. Nem úgy működik a dolog, hogy a baba születésekor automatikusan nyit a MÁK egy számlát amire a 40 e Ft és a további kamatok íródnak. Ha akarod akkor pedig átteheted valamelyik bankhoz külön kedvezményekért.
46. erikpipi (válaszként erre: 45. - C6beeeb07a)
2010. nov. 3. 20:24
"és megéri-e. "-ezt nem értem....
2010. nov. 3. 20:22

Most fontolgatom,hogy kötök,de nem tudom hogyan is működik pontosan,és megéri-e.

Szerintetek?

2010. nov. 3. 20:21
Egyértemű!Ingyen van,el kell fogadni amit adnak!De nézd meg melyik banknál vezeted a számlát!Csak oda menj ahol nincs számlavezetési díj!Tudok példát mondani,de ide persze nem írom,mert reklámnak mínősülhet.
2010. nov. 3. 20:21
Szia! mi négy éve kötöttünk,és azóta is igyekszünk hozzá tenni ey kicsit,de majd évek múlva fog kiderülni van-e értelme:)
2010. nov. 3. 20:21
Érdemes? Kap a gyereked x összeget az államtól, ami kamatozik, még ha keveset is ,de mire nagykorú lesz azt is felhasználhatja.
2010. nov. 3. 20:17
Ti kötöttetek babakötvényt?Érdemes?
2010. nov. 3. 09:38
Tudja valaki, miféle kötelezettségvállalással jár? ha nem fizetsz vagy ilyesmi? LEhet-e szüneteltetni? Mindig annyit fizetsz, amivel beléptél? VAgy ezt bankja válogatja?
2010. okt. 29. 16:58
Nem is tudom hogy nyissak e számlát a kislányomnak vagy nem?? Most lesz 4 hónapos.
38. ani001 (válaszként erre: 37. - Kriszti0711)
2010. okt. 28. 15:39
Mondjuk lehet,h a 90%-a nem is fogja 18 éves korában igényelni az államtól. Ki tudja.
37. Kriszti0711 (válaszként erre: 36. - Ani001)
2010. okt. 28. 15:35
Hát nem tudom, ebben nem vagyok biztos. Mondjuk eltudom képzelni:(
36. ani001 (válaszként erre: 35. - Kriszti0711)
2010. okt. 28. 15:09
Szerintem aki nem nyitja meg az bukja is azt pénzt. Persze ez csak az én meglátásom:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook