Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba és cica? fórum

Baba és cica? (beszélgetős fórum)


1 2
26. vikasz (válaszként erre: 22. - 431d09b5d5)
2009. dec. 18. 19:24
annyi porszívózásra nem lesz időd a pici mellett. Ha ébren lesz azért, ha alszik akkor meg inkább vele fogsz foglalkozni.
25. giga455 (válaszként erre: 23. - 431d09b5d5)
2009. dec. 18. 19:24

Egyrészt én úgy voltam vele, hogy senkinek semmi köze hozzá. Öreg állatok, nem szoknának meg más helyet, azért mert nekem megváltozott az életkörülményem még róluk is gondoskodnom kell. Mikor megveszünk egy állatot felelősséget vállalunk értük.

Egyébként nem szólt senki semmit, a védőnő még látta is őket, simogatta is. Ő is azt mondta, hogy a toxoplazmát máshonnan is össze lehet szedni, nem muszáj hozzá a macska, ráadásul nem kijárósok, így nem lesz gond. CSak arra vigyázzunk, nehogy ráfeküdjenek a gyerekre a tejszag miatt. De tényleg semmi probléma nem volt, még a szőrrel se, pedig ezeknek nagyon hosszú a szőrük.

Hát 13 éves voltam, mikor kikönyörögtem a Pamacsot, és magam mellé szoktattam. Pontosabban a párnámra. Anyukám nem örült neki, de én mindig becsempésztem. Mivel megszokta, már nem lehet erről leszoktatni.

24. MMMaya
2009. dec. 18. 19:17
Nekünk is volt cicánk, mikor a fiammal terhes voltam. Mivel mi kertes házban lakunk, nem volt kérdés, nem jöhetett be, csak is akkor ha nagyon hideg volt és meg volt neki tanítva, hogy egy bizonyos helyen lehet. Olyan 4-5 hónapos lehetett a pici, mikor már összeismertettük őket. Utána már bent lehetett többet is, de tudta hol a helye, ha behoztuk a szobába, akkor is kikéreckedett a megszokott helyére.
23. 431d09b5d5 (válaszként erre: 20. - Giga455)
2009. dec. 18. 19:16

én mondjuk már nem alszom vele, de bent van velünk a hálószobában, az ágyunk mellett van a fekhelye, imádja, és mi is, legszivesebben én beengedném az ágyba is, de párom nem :S

és egyébként az orvosod nem ellenezte a macskát?

védőnő? nem volt belőle gond?

22. 431d09b5d5 (válaszként erre: 19. - Manna74)
2009. dec. 18. 19:14

szintén egyetértek :) örülök hogy azért sokan értünk egyet ebben a kérdésben!

őszintén szólva én is egyedül a macskaszőr miatt aggódom, télen nincs probléma, de nyáron napi szinten kell porszívózni, de ha kell akkor napi háromszor fogok :)

2009. dec. 18. 19:14

Sziasztok!

Nekünk két cicánk van.Szerencsére kertes házban lakunk ezért kint vannak.Volt amikor beengedtük őket a házba, de mikor megtudtuk, hogy babát várok úgy döntöttünk ahol a baba lesz oda nem engedjük.Most 5 hónapos a fiam ablakon keresztül és a babakocsiból vagy a karomból látta őket.

20. giga455 (válaszként erre: 17. - 431d09b5d5)
2009. dec. 18. 19:14

Én is együtt alszom velük...

Nekem háromszor nézték terhesség alatt a toxoplazmát.

2009. dec. 18. 19:12

17 hetes terhes vagyok.

A cicánk majdnem 10 éves. Eszembe sem jut, hogy megválljak tőle. Érdekes módon még én sem estem át a toxoplazma fertőzésen, pedig 23 éve élek macskával, de az orvos azt mondta, hogy ha eddig nem kaptam el tőle, ezután sem fogom.

Engem leginkább a macskaszőr probléma aggaszt (főleg amikor már kúszni-mászni fog a picuri), de azt gondolom, hogy rendszeres, napi takarítással ezt meg lehet oldani.

A többi nevelés kérdése.

18. 431d09b5d5 (válaszként erre: 16. - 17dfdcec7d)
2009. dec. 18. 19:12
ez nálunk pl nem lehetne megoldás, mert a cica 11 éves, eddig 3 hónapot volt külön tőlem, mert elköltöztem a páromhékhoz és oda nem vihettem, majd később saját lakásba költöztünk, de a macskám addigra lelkileg és testileg teljesen lebetegedett, mikor magunkhoz vettük pár nap múlva semmi baja nem volt, azóta is makk egészséges, boldog és kiegyensúlyozott cica, én nem tudnám megtenni vele hogy akárkinek is odaadjam, mert neki én kellek, hiába szeretné és gondozná az új gazdája...
17. 431d09b5d5 (válaszként erre: 14. - Giga455)
2009. dec. 18. 19:10

teljesen egyetértek!

mi is már jó ideje nem engedjük be abba a szobába ami majd a gyerekszoba lesz, szerintem akkor sem fog majd bemenni! erre a toxoplazma dologra kíváncsi lennék, mert nekem is mióta az eszemet tudom macskám volt, velük aludtam, puszilgattam őket, de ezek szerint ez sem garancia hogy átestem volna rajta! majd kérem a dokimat hogy nézzük meg

2009. dec. 18. 19:09
én úgy adnám el a cicát olyan helyre ahol tudom,h becsülettel gondját viselik.nem lehet fontosabb egy csecsemőnél.toxoplazmózis első terjesztője a macska,és mosatlan zöldség gyümi,nyers hús,még a kutya is lehet ha puszilgatva van
15. 431d09b5d5 (válaszként erre: 12. - Angyal 79)
2009. dec. 18. 19:08
és ez hogyan bizonyosodott be, hogy a macska okozta a bajt a babánál?
14. giga455 (válaszként erre: 6. - Lujzacica)
2009. dec. 18. 19:08

Mikor megbeszéltük hogy babát szeretnénk, már eleve nem mehettek be, csak ha mi is benn voltunk.

Amúgy megmutattuk nekik a babát, a karomban hagytam hogy megszagolják. Féltékenység talán van egy kicsi, de befogadták. Most meg inkább a macskákat féltem a fiamtól, mert nagyon durván bánik velük ha elkapja valamelyiket. :S

Én se estem át a toxoplazmán, pedig volt kutyám, macskám, hörcsögöm, tengeri malacom, kertészkedni is szoktam, és lovagoltam is. Az almot nem takaríthattam terhesen, mert a párom nem engedte, de egy gumikesztyű, és szappanos kézmosás arra is megoldás lett volna.

Sok támadást kaptam a macskák miatt, de nem érdekel. Ők nem egy tárgy, vagy egy ruhadarab, hogy kidobom, ha már nincs rájuk szükségem.

13. Wecuska (válaszként erre: 9. - Lujzacica)
2009. dec. 18. 19:07
belefeküdt a babakocsiba amikor a kicsi benne aludt,bemászott a kiságyba,rátüsszentett a babaholmikra.
2009. dec. 18. 19:06

Nem vagyok macskagyűlölő, de szerintem semmi keresnivalója pici baba mellett.

Láttam már sajnos olyan kisbabát aki amiatt született betegen, mert a szülei macskát tartottak akinek minden oltást beadattak és tisztán tartottak.

Még a kutyát se!!

11. vikasz (válaszként erre: 6. - Lujzacica)
2009. dec. 18. 19:06
Toxoplazma fertőzést a nyers hústól, valamint a mosatlan és földdel érintkező zöldségektől is lehet kapni, nem csak a cicától.
10. vikasz
2009. dec. 18. 19:02

Nekünk nem volt semmi gondunk belőle. Annó én is indítottam egy ilyen fórumot, hasonló kérdésekkel. Akkor még aggódtam, hogy valami betegséget okoz a kicsinél a macskánk jelenléte.

A gyerekszobából ki van tiltva a cica. Egyszer ment be a gyerekágyba, akkor bűntetést kapott, és megtanulta, hogy az tiltott terület.


Mikor még kicsi volt a kislányunk és sírni kezdett a cicánk jött és nyávogással jelezte, hogy hallja a sírást.


A kislányunk imádja a cicát. Most lesz 2 éves, ölelgeti és mondogatja neki, hogy "szeretlek cica" :-))


Ma már kinti cica, és csak néha látjuk, de minden nap hazajön kicsit enni és melegedni. Viszont a gyereksírást továbbra sem bírja, olyankor elvonul másik helységbe.

9. lujzacica (válaszként erre: 2. - Wecuska)
2009. dec. 18. 19:00
Milyen probléma volt a macsekkal?
8. lujzacica (válaszként erre: 3. - Giga455)
2009. dec. 18. 18:59
Én is abban bízom, hogy az ijedős cicánk a babától is meg fog ijedni és nem megy a közelébe.
2009. dec. 18. 18:59
egyébként soha nem bántotta a babát a cicám.ha lakásban élnénk én sem tettem volna ki de a családiháznál megoldható volt.boldog falusi macsek lett.
2009. dec. 18. 18:57

Mi 53 nm-es panelben lakunk, a cica rendben van, minden évben oltatjuk, kislány, de fél évesen elvettük a lányságát, mert nem akartuk, hogy szenvedjen, de nagyon ijedős és játékos. (másfél éves) Nekem a terhesség elején megállapították, hogy még nem estem át toxoplazma fertőzésen (pedig mindig is volt benti macskám, volt, hogy 2-vel is együtt laktam 30 nm-en egy darabig), azt mondta a védőnő, hogy valószínűleg nem vagyok rá fogékony. Azóta sem kaptam el, bár az almot már e terhesség előtt sem én cseréltem biztonsági okokból.

Egy kicsit aggódom, hogy hogy fogja a cica fogadni, hogy már nem ő a központ, meg nem mehet oda, ahova ő akar.. Nálatok hogy fogadta a kitiltást abból a szobából, ahová eddig bemehetett?

2009. dec. 18. 18:47
ez a kérdés engem is érdekel, van cicánk, benti, és babát szeretnénk :) és a cica is maradni fog, én úgy gondolom mindent meg lehet oldani kellő odafigyeléssel
4. giga455 (válaszként erre: 3. - Giga455)
2009. dec. 18. 18:47
Ja és panelban lakunk, 59 nm-en.
2009. dec. 18. 18:47

Nekem két perzsám van, és egy 17 hónapos fiam!!

Nagyon öregek, 12 és 15 évesek, nem bírták volna ki ha elajándékozom. Nálunk a gyerekszobába nem mehettek be sokáig, még most se nagyon, amúgy semmi probléma nem volt. Fontos mielőtt a babához nyúlsz moss kezet, meg rendszeresen lássa állatorvos, és nem lesz gond.

Aztán ahogy nő a baba, a macska önszántából el fogja kerülni, legalábbis az enyéim nagy ívben kerülik, különben farokhúzkodást és hasonlókat kell kiállniuk. :S

2009. dec. 18. 18:42
szia.amikor én terhes voltam még bentlakott a cicám.volt probléma bőven.a baba születése után 5 hónappal kitiltottuk a macsekot a szobánkból.
2009. dec. 18. 18:40
35 hetes kismama vagyok. Olyan kismamákkal szeretnék eszmét cserélni akiknek van cicájuk. Hogy oldottátok meg a baba és cica együttélését? Okozott valami problémát? ( Kérlek benneteket útálkozó, meg macskagyűlölő emberek ne írjanak.)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook