Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ideális 27 évesen szülni? fórum

Ideális 27 évesen szülni? (beszélgetős fórum)


1 2
febr. 7. 09:13
Én azért kíváncsi lennék egy pár dologra és utánna lehet könnyebb lenne megfelelő választ adni.
30. Sütikee (válaszként erre: 25. - Jooeva)
febr. 6. 18:49

Köszönöm szépen!

Gratulálok a fiad eredményéhez, méltán lehetsz büszke rá és legyél is! Ha ezt szereti csinálni, akkor hagyni kell! Ha van érettségije, onnan még ha akar tovább is tanulhat, bármilyen területen, de lesz egy szép szakma a kezében! Majd ha arra járunk és elromlik a kocsi, akkor visszük hozzá :)))

29. 3adf9fed6d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 6. 11:03

Mindenkinek máskor ideális. A női fogamzóképes kor 30-35-40 év átlagosan. Hogy azon belül kinek, mikor ideális, az egyéni.


Ismerek szuper családot, ahol a szülők 45-49 éves kora között jöttek a gyerekek, azóta felnőttek, unokáznak és aktív, egészséges, boldog életet élnek.


De ismerek olyan szuper családot is, ahol a családalapítás a szülők huszas éveiben történt meg és minden szép.


Ám ellenpélda is akad mindig, mindenre. Ezért egyéni ez. Van, aki 40 évesen 60-nak érzi/viseli/viselkedi magát, míg más hetven évesen is fitt, egészséges, aktív.


Egészség és szeretet legyen. A többit meg lehet oldani.

28. tumbo2 (válaszként erre: 27. - L’Engel)
febr. 6. 10:37
persze,én 28 voltam.
27. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 6. 10:34

Gyereket akkor éri meg szülni, ha szeretnéd, kész vagy a feladatra, és az sem okoz gondot, hogy anyagilag finanszírozd az utód költségeit. Változó, hogy ez kinek mikor jön el.

Ha a fentiek adottak, akkor a korod is teljesen rendben van.

26. jooeva (válaszként erre: 24. - Lolita2112)
febr. 6. 06:01
Csak sajnos van egy réteg, akik meg bevállalnak több gyereket a semmire, mondván, hogy majd az állam eltartja őket...és sajnos ezeknél a családoknál nem csak az anyagi háttér hiányzik..,nincs érzelmi biztonság sem, se szeretet, se a jóra/szépre nevelés,
25. jooeva (válaszként erre: 23. - Sütikee)
febr. 6. 05:57

Hagyni kell a gyerekeket kibontakozni és nem a szülők/tanárok beteljesületlen álmait kell rájuk erőltetni.


Szép szakmát választott a lánykád, sok sikert kívánok neki.


Képzeld, tegnap mondta a fiam, hogy a szakmai versenyen 80%-ot teljesített, azaz érettségiznie már nem kell belőle és ezzel az eredménnyel tovább is jutott🥰


Bocsi, hogy eltértem a fórum témájától, de olyan büszke vagyok!

febr. 6. 00:46
az hogy vki gyereket szeretne nem kell azert milliomosnak lenni,mert az szivbol kell,hogy jojjon.nyugodtan szulhetsz ebben a korban!jobb,mint 40 folott!
23. Sütikee (válaszként erre: 21. - Jooeva)
febr. 5. 22:33
Én lányom 15 éves, ő sem sima gimibe jár. Ő tipikus művész lélek, nagyon kreatív volt mindig is, kézügyessége valami eszméletlen jó. Így nem volt kérdés a középsuli, divat, díszlet és jelmeztervező szakra ment. Majd ha szakosodni kell, akkor valószínűleg a díszlet és jelmeztervező lesz. Szerencsére nagyon szereti, rengeteg kreatív tárgyuk van.
22. jozsi.38 (válaszként erre: 21. - Jooeva)
febr. 5. 21:08
nálam 4,3 volt a nagy, osztályfőnöke hívott, hogy miért nem szakközépbe megy inkább. Mondtam neki, hogy nem az én ötletem volt, beszéljen a gyerekkel. Nem tudta eltántorítani tőle :D Mondjuk nem is tudnám elképzelni egy íróasztal mögött a fiam, szerintem megőrülne mögötte
21. jooeva (válaszként erre: 20. - Jozsi.38)
febr. 5. 21:02

Így kell csinálni!

Gratulálok és sok sikert a gyerekeknek!

Nálunk sem volt kérdés, hogy autószerelő lesz, érdekli, szereti, van hozzá érzéke.

Szín 5-ös tanuló volt általánosban, nem értették a tanárok, miért nem megy gimibe.

Mert autót akar szerelni.

Pont.

20. jozsi.38 (válaszként erre: 17. - Jooeva)
febr. 5. 20:57

Nekem 3 van, és nem panaszkodhatok. Nagyon jó gyerekek, 16, 14, 13 évesek. Mondjuk kettőt terveztünk, de így alakult, és nem bántam meg :)

A nagyfiam villanyszerelőnek tanul, szereti és élvezi amit csinál, úgy vélem, csak ez számít. Ha úgy kellene odahajtani hozzá, akkor megette a fene. Így meg jó helyen van. A két kisebb még általánosba jár, a középsővel most választottunk sulit továbbtanuláshoz.

Nem követelőzőek, normális keretek között gondolkoznak, nincsenek elszállva

febr. 5. 20:51

Biológiailag az.

Amúgy meg az élethelyzettől függ.

18. jooeva
febr. 5. 20:45

20-25 éves koráig azért gondoskodni kell róluk.

De pl. a fiam 16 éve kora óta dolgozik nyaranta, extra dolgokat abból fizet.

Lányom is alig várja a nyarat, hogy mehessen dolgozni.

Nincsenek elszállva, nem kell toronyóra lánccal, minőségi, de megfizethető dolgokat kérnek.

Bízom a szülői példamutatás erejében.

17. jooeva (válaszként erre: 16. - Jozsi.38)
febr. 5. 20:41

Anno tőlünk is kérdezgették, hogy miért nem vállalunk egy harmadikat?

De eleve két gyereket terveztünk és 6 év után azt éreztem, hogy nem tudnám újrakezdeni egy pici babával.

Azt gondolom, hogy megtettünk mindent, ami tőlünk tellett (igazából a gyerekek tudnák megmondani, hogy szenvedtek-e hiányt bármilyen téren), testileg-lelkileg-anyagilag.

Kamaszok már, 19 és 16 évesek.

Jól sikerült gyerekeknek látom őket (de egy anya mindig elfogult), jó tanulók, segítenek itthon, nem keveredtek rossz társaságba, őszinték vagyunk egymással, nincs tabu. Vannak szabályok, vannak határok, nem sok, de azokat be kell tartani.

És mi szülők fizikai munkát végzünk, fiam is autószerelőnek tanul, lányom kéttannyelvű szakiskolába jár.

16. jozsi.38 (válaszként erre: 14. - Jooeva)
febr. 5. 20:10
ha engem kérdezel, ez ma is így van. Vagy egy, vagy három gyerek a jó. Kettőre nincs annyi kedvezmény, mint háromra.
15. jooeva
febr. 5. 20:05

ÉS azt gondolom, hogy úgy kell meghozni a döntést, hogy az a gyerek úgy nőjjön fel, hogy biztosítani tudj neki mindent, ami a testi-lelki fejlődéséhez kell.

Sok szeretet, sok türelem, sok együtt töltött minőségi idő.

És felnő úgy is a baba, ha fél évesen nem adidas mamusz van rajta :-))

14. jooeva
febr. 5. 20:02

29 és 32 évesen szültem, nekem akkor volt ideális.

Szerető férj, kicsi ház, wartburg, munkahely adott volt.

6 évig otthon voltam velük, utána vissza a melóba.

Nem volt karrierem, csak egy beosztott voltam, 6 év után visszavettek gond nélkül.

Akkoriban azt mondták (2005 és 2008-ban szültem), hogy 1 és 3 gyereket érdemes vállalni...mert 1-nek megtudsz adni mindent, 3-nál kapsz mindenféle nagycsaládos kedvezményt, de kettőre semmi extra nem jár. Mióta megszülettek, ugyanannyi a családi pótlék pl. 13300Ft/gyerek

febr. 5. 19:58
Én 27 évesen szültem a lányomat. Megérte :) Mi sem voltunk gazdagok, de ez nem erről szól!
12. Hattori (válaszként erre: 10. - Love Forever)
febr. 5. 18:53

Ráhel is 27 évesen szült.

Sári 24 évesen.

11. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 18:05
Ideális. Főleg, ha szívből akarod.
febr. 5. 18:03
Akkor kell szülni, amikor akarsz és anyagilag megengedheted magadnak
9. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 17:37

a szülés nem megéri nem éri. szerintem ideális, épitheted gyere/gyerekek mellett is az életed, és gondpolj bele 40-45 lévesen már kamaszaid lesznek, lesz plusz időd, élet, foghatsz bőven uj dolgokba, stb.


de ez az én elméletem, és 30-32 szültem. de ha előbb találok párt szültem voléna már 27 évesen is (ha később meg simán szülnék most is)

8. Tai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 17:34

Na igen,én 32 éve szültem az első gyermekemet,havi 5000 Ft-os fizetésből ( ebből 2.500 Ft volt az albérlet ) és vígan megéltünk mellette. No de mikor volt az már? A legkisebbet 2010-ben szültem 38 évesen,és megérte. Persze nem anyagiakban mértem,ezt adta a sors,vállaltam és egyiket sem adnám semmiért!

Mert egy Anya szíve ilyen :)

7. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 17:17

Megéri? Anyagilag tuti nem. De ha anyagi szempontokat néznék, sose szültem volna.

Korodat tekintve ideálisnak mondható, de rengeteg más tényező/élethelyzet is befolyásolná a válaszomat.

febr. 5. 16:58
Kor szerint igen.
5. jozsi.38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 15:48

vissza tudsz menni szülés után a munkahelyedre dolgozni? Hogy állnak ott a kisgyerekes anyákhoz? Van kire rábíznod, ha beteg lesz vagy szünet? Egyedül vállalod, vagy van férjed/párod?

Ezekre a kérdésekre ha igennel válaszolsz, illetve elfogadóak az anyukákkal szemben a munkahelyen, nyugodtan vágj bele

4. libikóka (válaszként erre: 3. - Birebora)
febr. 5. 14:55
Igazad van,,,de nem rossz ha ez is eszébe jut.
febr. 5. 14:53
Meg. De egy gyerek nem megéri nem éri meg kategória.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 14:51
Egyedül vagy?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook