Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azok véleményét kérem akiknek alsó protézisük van? fórum

Azok véleményét kérem akiknek alsó protézisük van? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
2010. okt. 16. 11:07
Amit elirtok nagyon tetszik mert ugyanis én is szedek vérnyomáscsökkentőt ugyan csak 1 szemet de már 4 éve.Megpróbálom én is az inyecsetelőt és hátha szünni fog egy kicsit az iny fájdalom. Most,hogy az egyik nap egésznap bent volt az alsó fogsorom fáj a bal oldalon belül a szám alig birok ásítani is mert fáj a szám és még nyelésnél is fáj belül.Szóval elég kínkeserves annak akinek nincsenek százezrei a fogaira. A férjemnek csupán csak potom 4oo.000 ft-ba került áprilisba a fogsora igaz porcelán de akkor is szerintem nagyon sokért csinálta neki a doki huszonvalahány fog. Szép lett az igaz.Én meg szenvedek mint a kutya a fájdalmaktól és nem tudok rendesen enni.Már a gyomrom is elkezdett fájdogálni mert szerintem nem tudom megrágni rendesen és azért van ,hogy egészben nyelem le a falatot.Mindenkinek további szép őszi napot kívánok. Sziasztok.
2010. okt. 16. 09:19
alaultak = alakultak
22. 9c8432d068 (válaszként erre: 21. - Lolita63)
2010. okt. 16. 09:14

Ez érdekes,mert én is szedek vérnyomáscsökkentőt. Lehet,hogy attól alaultak ki a gyulladsaim?

Nekem 8 fogam volt alul,négyen korona,négy még rendesen az eredeti. Az egyik koronás maradt meg hátul,az tartja most a fogsort.

Nem csodálom,hogy ennyire szenvedsz,mert nekem 1 hét után került fel az ideiglenes fodsorom,de még így is kínszenvedés.

Mint írtam,tegnap csiszolták a protézist,de természetes,hogy így is fáj alatta,mert hámsérülés van a fogínyemen.

Azt találtam ki,hogy bekenem a fogínyemet 32 gyógynövényes SCHWEDEN BITTER GÉL-lel,ez hatásos fogíny gyulladásra.Aztán beteszem a protézist,és edzem a fogínyemet,hogy szokja meg,de nem eszem vele addig,ameddig be nem gyógyulnak a foghelyek.

Ha kell,veszek be fájdalomcsillapítót,de este óta már sokkal jobb lett. Talán így eredményre jutok.


Azt viszont nem értem,hogyan csinálta meg a doktornőd úgy a mintavételt a fogsorodra,hogy még 4 fogad bent volt.

Ez valami érdekes manőver lehetett.


Igazad van,félreértelmeztem a Valit.

2010. okt. 15. 22:43

Nekem az ínygyulladásomat valószínű a vérnyomáscsökkentő okozta.

Meg lötyögősödtek a fogaim a korona alatt.

Alul 9 fogam volt,azon porcelán korona.(7 éve tették fel)Kihúzták mindet.Előbb hármat,aztán kettőt és maradt négy elől.Mikor kész lett a fogsor egyszerre húzta ki a négyet:(

Azonnal berakta a fogsort,nagyon szörnyű:(

20. Lolita63 (válaszként erre: 18. - 9c8432d068)
2010. okt. 15. 22:37
Szerintem félreértetted Valit,Neki a szociális segélye 24000 Ft.
19. Cservenák Vali (válaszként erre: 18. - 9c8432d068)
2010. okt. 15. 18:59
nem az inplantátum kerül ennyibe hanem az én jövedelmem ennyi vagyis a szoc.segély. Én nem kaptam ideiglenes fogsort hanem a készt tette be. Szenvedek és nekem is töri az inyemet és nem használom csak akkor ha megcsinálja a doktornő rendesen mert nem szeretném ha még enni sem birnék azért mert a rosszul elkészített fog kisebesíti az inyemet. Van egy fogsor tartó dobozom és abban tartom. Szerdán megyek megcsiszoltatni mert szerintem vastag és nagyon leér az inyemhez. További szép estét kívánok neked. A lányom éppen element az apjával karate edzésre és most egy kis nyugi van .Szia
18. 9c8432d068 (válaszként erre: 17. - Cservenák Vali)
2010. okt. 15. 16:44

Vali nagyon megértelek,mert tudom mit érzel,hasonló cipőben járok én is.

Ez már a végleges protézised,amit nem tudsz használni?

Én most próbálom szoktatni magamat,hogy mire a végleges fogsorom meglesz,ne legyenek kínjaim.

Ha hétfőig nem javul a helyzetem,akkor megyek vissza az orvoshoz,és még megcsiszoltatom vele a protézist.


Sajnos,az implantátum nem 24.000 Ft,ahogy írtad,hanem legalább a tízszerese. Ha csak ennyi lenne,akkor már meg is próbálnám azt betetetni.

17. Cservenák Vali (válaszként erre: 14. - 9c8432d068)
2010. okt. 15. 15:33
Bébi48 ugyanugy jártam mint te egyszerre 3 utánna 2 és még utánna 1-1 fogat kellett kihuzni és maradt egy legutolsó fogom leghátul és oda kapocs van téve a protézisbe beépítve mit mondjak műfogsor dobozban van mert ugy fáj a szám belűröl,hogy alig tudom használni tőle a felsőt is. Szenvedek mint egy kuzya ,elsem tudom képzelni,hogy mikor lesz állandóan használható nem tudom miért nem tudják megcsinálni az alsót ugy mint a felsőt szinte vákum szerüen tudom használni a felsőt. Alig tudok enni ,már kezdem nagyon megunni,hogy minden héten ott ülök a fogorvosnál.Az implantátumra 24000 ft szoc segélyből pedig sajnos nem telik. Szia
16. 9c8432d068 (válaszként erre: 15. - Syria)
2010. okt. 15. 14:30

Önuralom a legfontosabb adott esetben,nem is kevés.☺

A másik pedig az,hogy nagyon fontos lehetőleg egyfolytában a szájban tartani a protézist,hogy szokja az íny. Még éjjel sem szabad kivenni,miután megmostad a fogadat,vissza kell tenni.Így tud igazodni a fogíny a protézishez,és így gyorsabban meg lehet szokni.

Tapasztalat,mert volt egy előző alsó protézisem,amit a még akkor meglévő fogaim tartottak.

Természetesen,ha nagyon tör a protézis,vissza kell menni az orvoshoz,egészen addig,ameddig meg nem javítja jóra.

15. syria
2010. okt. 15. 14:25

Gyerekek! Ezt a ragasztót nem értem. 50 évvel ezelőtt a nagyimnak volt alsó-felső. Ragasztó szóba sem jött, vidáman használta anélkül is! De az anyukám is! Mindketten meg tudták szokni.

Nem tudom, hogyan csinálták; biztos nagy önuralom kellett hozzá.

2010. okt. 15. 14:24

Szép napot sorstársaim!


Eddig nem jelentkeztem,bár első naptól kezdve olvasom a bejegyzéseiteket.

12-én húzták ki az összes alsó fogamat egy kivételével/összesen hetet egyszerre/,bal oldalon hátul egy megmaradt.

Nekem is lazulás és állandó ínygyulladás miatt kellett eltávolítani őket.

Szerdán kaptam egy ideiglenes fogsort csekélyke 21.000 forintért,de eddig nem igazán vettem hasznát.

Ma vissza kellett mennem a dokihoz,mert szörnyen tört,és nem tudtam enni sem vele.

Rengeteget lecsiszolt a protézis belsejéből,valamivel jobb lett,de még mindig vannak fájdalmaim.

Elég friss a sebhely is,és feldörzsölte a protézis is az ínyemet a próbálkozásoknál.

Nagyon reménykedem abban,hogy meg tudom szokni,csak a sebeknek kell rendbejönni.

Majd 1 hónap múlva kell mennem mintavételre a végleges protézishez.

Pillanatnyilag csak pépeset tudok enni,és fogalmam sincs,hogyan tovább.


A beültetés is eléggé rizikós dolog ahogy olvastam a leírást róla,és szörnyen drága is.


Várom a fejleményeket a Ti esetetekben is,vajon ki tudja előbb megszokni a protézisét?

13. 173c31dcdf (válaszként erre: 11. - Cservenák Vali)
2010. okt. 15. 13:47
A felségemnek legalább kéthavi szenvedés után sikerült megszokni,de utána évekig olyan volt minha a sajátja lenne nem is tudott létezni nélküle.
12. Lolita63 (válaszként erre: 11. - Cservenák Vali)
2010. okt. 13. 20:19

Alíg várom a holnapot,mit mond az impaktológus.

Remélem jövőhéten beülteti az implantátumot,mert ez így Nekem nem élet:(((

Szenvedek testileg,lelkileg...

11. Cservenák Vali (válaszként erre: 7. - 173c31dcdf)
2010. okt. 13. 18:18
Nekem alsó és felsó protézisem van de a felsót azt többé kevésbé megszoktam de holnap megyek az alsót igazitani mert nem tudok vele enni ha ragasztom az a baj ha nem az a baj. 1 napot használtam és nagyon fáj a belül a szám mindtha egész nap kilett volna valamivel tágitva a szám belülről nagyon kellemetlen érzés. Ha nem fájna az inyem amikor eszek vele akkor nem lenne semmi probléma a fogsorral., mert ugy néz eddig,hogy nem tör sehol de mégsem tudok vele enni.
10. Lolita63 (válaszként erre: 9. - 173c31dcdf)
2010. okt. 13. 17:45

Eddig a telefonba a doki nagyon készséges volt,vár holnap délután 17.00- kor.

Az egyik utcabelimnek 2 hete csinálta alul az implantátumát.

9. 173c31dcdf (válaszként erre: 8. - Lolita63)
2010. okt. 13. 12:34
Hálás lennék ha részletesen informálnál a tapasztalataidról,mert bennem munkálkodik egyfajta rejtélyes félelem is.Előre is köszönöm.
8. Lolita63 (válaszként erre: 7. - 173c31dcdf)
2010. okt. 13. 09:27
Holnap elmegyek konzultációra a fogorvoshoz és jövőhéten megcsináltatom az implantátumot.Valahogy előteremtem a pénzt...:(
7. 173c31dcdf (válaszként erre: 6. - Lolita63)
2010. okt. 12. 22:54
Bármennyire nehezemre esik elöbb utobb kénytelen leszek megszokni és megtanulni enni vele,mert nincs a beültetésre pénzem,de igazad van nagyon szörnyű.
6. Lolita63 (válaszként erre: 5. - 173c31dcdf)
2010. okt. 12. 22:04

Nekem az alsó fogaimat 2 hete távolították el.Fent mind meg van kettő kivételével.

Ideiglenes fogsor van,de szörnyű:(((

5. 173c31dcdf (válaszként erre: 4. - Cservenák Vali)
2010. okt. 12. 16:12
Baleset,ciszta nem taglalom tovább miért,de elvesztettem az összes fogam,egy éve a második korekció,többszöri csiszolás javitás után sem tudom használni,leginkább az alsót,a ragasztó nem segit,ha kevés nem tart,ha sok kitüremkedik mellette,nehéz eltávolitani rossz izü és rágás közben mind kettö mozog.Beültetést ajánlott az orvos az alsó határon 350000--ft és akkor kivehetö,de állitólag működik.
2010. okt. 12. 13:08
Arra vagyok kiváncsi,hogy ki hogy szokta meg mennyi idő mulva és kellett-e sokat rajta csiszolni amokor kész volt és sokat kellett-e visszamennei a fogorvoshoz mert nem volt jó és ki mit használ ragasztót amikor eszik ilyen és ehez kapcsolodó dolgok érdekelnének mert sajnos nekem van alsó és felső is mert kekellett huzni az összes fogamat mert mind elkezdett mozogni. Köszi előre is a hozzászólásokat.
2010. okt. 11. 19:34
Alsó is,felső is van.Mi érdekel?
2. 173c31dcdf (válaszként erre: 1. - Cservenák Vali)
2010. okt. 11. 19:32
Pontosan mire vagy kiváncsi?
2010. okt. 11. 17:18
Azok véleményét kérem akiknek alsó protézisük van?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook