Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Azért kérem a segítsegetek, hogy egy életre szóló dologban dönteni tudjak... fórum

Azért kérem a segítsegetek, hogy egy életre szóló dologban dönteni tudjak... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2008. júl. 16. 14:30
Nem tudta,hogy terhes vagyok és az volt benne a legrosszabb,hogy soha még csak nem is kiabált és 1x csak így kitört,mert nem akarta,hogy egyedül menjek bulizni...(Féltékenység)
2008. júl. 16. 14:29
Nekem van egy hasonló apától egy 5 éves fiam. Nagyon akarta a babát, könyörgött...ennek ellenére 4 éve nem is látta. Egy darab sportszeletet sem kapott még tőle a fiam. Volt segítségem talpraálltam. A jelenlegi férjem nevére vette imádják egymást. Született még egy fiunk. Nem bántam meg hogy megszültem,de csak magamnak szültem. Remélem ha megtartod szerencséd lesz a barátoddal,de jól gondold meg!!!
13. Raistlin Majere (válaszként erre: 3. - Emese0302)
2008. júl. 16. 14:27

Nem akarlak csesztetni, de hogy a francba nem vigyáztatok jobban, főleg egy ilyen eset után.

Ha realistán szemléljük a helyzetet, aki egyszer megpofozott, az többször is meg fog, azonnal el kell hagyni az ilyen férfit.

Én biztos nem tartanám meg, mert egy egész életre megnyomorítod magad és a gyerekedet is. Munkahelyet kell szerezned, és egy alapvető egzisztenciát megteremteni. Édesanyádra nem háríthatod a döntésed következményeit.

De kérlek a jövőben sokkal jobban vigyázz magadra, mert még egy pár abortusz és lehet, hogy soha többé nem lehet gyermeked.

2008. júl. 16. 14:27

Szia!

Én egy ilyen bizonytalan dologra, ennyire fiatalon nem tartanám meg. Milyen kapcsolat az, ahol az első pillanattól jelen van a hazugság? Hogyan üthet meg? Idősebb vagyok, mint Te, egyszer megütött engem is egy pasi. Aznap látott utoljára. A gyerek életre szóló felelősség. Csak akkor vállald, ha különösebb segítség nélkül is elboldogulsz és egy olyan férfi gyerekét várod, aki szeret, megbecsül, őszinte, és valóban akar téged és a gyereket is. Annyira fiatal vagy! Inkább tanulj, élj még, minthogy később a gyereket, vagy a párodat hibáztasd azért ami kimaradt. A jövőben pedig védekezz, ahogy eddig is kellett volna. Lehet, hogy ezzel elveszíted a barátod, de most komolyan? Akkora kár egy hazudós, agresszív pasiért?

11. b59d693a46 (válaszként erre: 8. - Pemete)
2008. júl. 16. 14:26
Egyetértek. Ha már most képes volt megütni, mi lesz később...Majd talász olyat, aki megbecsül és megérdemli, hogy a gyereked apja legyen. Ő nem.
2008. júl. 16. 14:26

Hát ez tényleg nagyon komoly dolog. Én férjnél voltam, és egy agresszív verekedős ember volt a férjem. Amikor megpofozott tudta, hogy terhes vagy? Ha igen, akkor ez egy szemét állat, ha nem akkor is (szerintem). Nálunk is 1 pofonnal indult, aztán kőkemény verés lett belőle, nagyon sokszor. Nekünk is van gyerekünk. A lányomat imádom, és szerencsére 3 éve a férjemtől is sikerült elválni.

Nem adok tanácsot, dönts te. De ne felejtsd el, ha úgy döntesz, hogy megtartod, akkor a gyerek előtt fogod élni az életed. Ha már vége lett egy kapcsolatnak más okok miatt, nem biztos hogy a gyerek miatt együtt maradtok!

2008. júl. 16. 14:25

Én nem tartanám meg a babát a helyedben.Sajnos ismerőseim körében egy hölgy ugyanilyen helyzetbe megszülte a babát, most egyedül maradt két gyermekével.A tesója fogadta be őket, holott albérletben lakik.

A második gyermek sem fog javítani az amúgy is elég megromlottnak tűnő kapcsolaton.

2008. júl. 16. 14:24
Én azt tanácsolom, hogy ilyen körülmények között ne tartsd meg. Nem tudhatod meddig marad melletted az apja, aki ráadásul még meg is vert, vajon milyen apja lesz a gyerekednek? Ha meg otthagy mit kezdesz magaddal, meg a gyerekkel, otthon Anyukádéknál, akik nem tudnak támogatni, és a gyes nem sok ám 24ezer fornit. Az még pelenkára sem elég! Sajnos ez a szomorú valóság.
2008. júl. 16. 14:23
háét, én nem sokkal, másfél évvel vok nálad idösebb, de én korainak tartom még a babát. Gondolom te is tovább akarsz még tanulni. És egy baba a te korodban egy ilyen kapcsolatban szerintem korai lenne. De persze ez a te döntésed.
2008. júl. 16. 14:23
Szegény, sajnállak. Nem látom ezt egy jó kapcsolatnak, főleg hogy pofozkodás is volt, de tényleg neked kell döntened. De NE a gyerek tartson össze titeket.
2008. júl. 16. 14:21
Írj róla és a véleményünket elmondhatjuk, de döntened neked kell!
2008. júl. 16. 14:21
Na hajrá!
2008. júl. 16. 14:21

Azért kérem a segítsegetek,hogy egy életre szóló dologban dönteni tudjak...

Elmesélem a történetem és várom tanácsaitokat!!!

Nos:19 éves vagyok,volt fél évig egy élettársam,nagyon szerettük egymást,de sajnos túl sokat hazudozott és ezért egyre rosszabb lett a kapcsolatunk,márciusban kiderült,hogy terhes vagyok nagyon nehezen,de úgy döntöttünk,hogy elvetetjük a babát.A beavatkozás után nagyon kiborultam,de ő ott állt mellettem,segített nagyon sokmindenben...De egyre jobban romlott a kapcsolatunk,majd aznap mikor az érettségimet a kezembe kaptam volt egy nagy vitánk és megpofozott,ezen a ponton azt hittem,hogy végleg végeztem vele,de most ismételten kiderült,hogy terhes vagyok.Amióta tudom,azóta újra találkozunk az exemmel és ő mindenáron meg akarja tartani a babát,én viszont nem tudom,hogy mit csináljak mert elég rossz anyagi helyzetben vagyunk és nem vagyok biztos benne,hogy fel tudjuk nevelni...Anyum azt mondta,hogy ez az én döntésem,de mivel van még 2 kishugom ezért nem nagyon tud támogatni anyagilag...

Ez az én történetem nagy vonalakban.Jövőhét keddig kell döntenem,most 5 hetes terhes vagyok.Szerintetek mit tegyek?

2008. júl. 16. 14:21

Szia!

Mi a gond?

2008. júl. 16. 14:20
Azért kérem a segítsegetek, hogy egy életre szóló dologban dönteni tudjak...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook