Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ovi részéről "ez" normális dolog? fórum

Az ovi részéről "ez" normális dolog? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. okt. 13. 11:03
kék írisz én úgy látom a te gyereked már régen volt óvodás. IGENIS gond ha egy kisgyerek körül nem a megszokott emberek vannak, mert a kicsik az állandóságot szeretik. csak te ezt már szerintem elfelejtetted
2010. okt. 13. 10:40
A felújítás, az egész kellemetlenség átmeneti állapot, nem lehet rajta segíteni DE: Pankának TELJESEN igaza van, nem normális dolog, hogy kész helyzet elé állítják a szülőt, a gyereket. Valamelyik hsz-ban olvasom, hogy Panka tudta jól, hgoy felújítás lesz. Nos, az óvoda is tudta, nekik kellett volna éppen ezért előre gondolkodni, úgy intézni, hogy ne akkor menjenek kirándulni a megszokott óvónénik és a helyettesítő személyzetet már pár nappal, héttel korábban munkába kellett volna állítani, hogy a gyerekek is megszokhassák. Nem a felújítással és a csoportösszevonással van baj, mert csak átmeneti dologról van szó, egy játszótéren/játszóházban is van, hogy ennyi gyerek van együtt egyszerre. Itt az egész szervezéssel - azaz, a szervezés teljes hiányával - van gond. Illetve, a minimális odafigyelés, törődés hiányával. Én finoman szóvá tenném, bár ezzel vigyázni kell, nehogy megbosszulja magát. Az óvónénik nem szeretik az "okoskodó" szülőt. Lényeg Panka, hogy teljesen igazad van, joggal háborodtál fel. Az ovit az adóforintokból tartják fenn, szó sincs arról, hogy ingyenes lenne. Egyébként meg milyen gyakorlat az, hogy csak magánoviban, magánrendelésen, magántanárnál várható el az emberséges bánásmód??
31. Jéghegy (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 10:34

Nem veszem magamra:)


Talán Te kicsit erősebb lelkű vagy, mint mi! És lehet, hogy pont ez volt a szerencséd;)

30. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Jéghegy)
2010. okt. 13. 10:31

Neked valami bajod van! Ha más nem is, akkor a szövegértéseddel van gond! Miért veszel mindent magadra? Leírtam a vélemény és kész. Mit ugrálsz rajta?


Én szívesen tekeregnék a rúdon, de már nem vagyok abban a korban:)

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Jéghegy)
2010. okt. 13. 10:29

Nehogy ezt elhidd magadnak. Itt arról volt szó, hogy nem volt alkalmam beszoktatásra, illetve nem háborogtam, hogy idegen óvónő volt a gyerekkel, stb. Mert nem volt más megoldás, ha így is volt. Én is a férkem is dolgoztunk, mert kellett. Attól én még a gyerekemet nagyon szeretem, hiszen azért dolgoztam/dolgoztunk, hogy megteremtsük, amire szüksége van. Amikor úgy hagytam ott, hogy üvöltött, én is pityeregtem, amikor valami baja van én is nagyon aggódok, amikor bántják én is anyatigris vagyok, és még sorolhatnám az átvirrasztott éjszakákat, mert beteg volt, mert baleset érte, stb.


Nem szerintem sokan vannak úgy, mint én, hogy nem tudta a gyereket beszoktatni, vagy elfogadta, hogy másik óvónéni van, azért mert ő dolgozott. De ebben az esetben a szülő tudja, hogy ez van, ezt kell elfogadni!

És attól, hogy valaki esetleg több érzéssel beszél, nem biztos, hogy jobb anya lenne nálam, sőt. Van aki megjátsza magát, és ha nem látják terrorizálja a gyerekét. Az enyém 21 éves, de sosem ütöttem meg, nem kellett lelki terrort alkalmaznom, mert azt gondolom jól neveltem.


Tehát, a fórumindítót sajnálom, hogy ilyet tapasztalt, de nem egyedülálló eset, így nem is tud mit tenni, max magán oviba vinni a gyerekét, ha ez nem felel meg.

28. Jéghegy (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 10:23

Msrészt a nyafogás, és az elkényeztetés nem attól van, hogy szeretem a gyerekemet, hogy együttérzek vele, és figyelek a lelkére!


Szerinted mi mivel keressük a pénzünket, ha nem a 2 kezünk munkájával???

Elhiheted, hogy nem krómrúdon tekergek.. Húúú, érdekes, mi??:)

27. mimmo33 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 10:22

Megvan a jó és rossz oldala;)!

Már csak ez az év, aztán suli.

Nagymama...olcsóbb lett volna, de nem lehet rá számítani:(

26. Jéghegy (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 10:22

Ez nem életre nevelés, ez érzéketlenség!

És szerintem egy 3 évesnek nem erre van szüksége, mert nem a seregben vagyunk!

2010. okt. 13. 10:20

A helyzetet el kell fogadni, bár én sem ugrálnék örömömben.


Írisz!

Szerintem Te egy kicsit érzéketlen van! Jól megkeményíthetett az élet.

SZerencsére nem vagyunk egyformák! ;)

Én is járok dolgozni, én sem szoktattam be hetekig, de azért voltak helyzetek amik megviseltek, és nem ilyen hidegen beszéltem erről az egészről.

Soraidat olvasva, leginkább egy kiképzőtiszthez hasonlítasz.

Szerinted más otthon vakargatja, nem kell dolgoznia, nem kerül olyan helyzetekbe amikor "ott kell" hagyni a gyereket! DE!!!

Mégis kicsit érzéssel beszél ezekről, nem úgy mint te.

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Mimmo33)
2010. okt. 13. 10:20

Jó drága, ugye? El tudom képzelni:)

Semmi gond nincs ezzel. Aki megteheti, tegye meg:)

Amikor az én gyerekem volt ovis, még nem volt ilyen, és bébiszitter sem. A nagymama vigyázott rá, ha kellett. Biztos jobb az ilyen ovi, legalábbis azt képzelem:)

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Panka78)
2010. okt. 13. 10:18

Elvettem a gyerekemtől, hogy legyen mit enni, legyen játéka.

Nekem dolgoznom kell felkiáltással. Érdekes. Mint írtam örülök, hogy van akinek nem kell a "nekem dolgoznom kell!" felkiáltást használnia. Bár egy kicsit irigykedek és csodálkozom, hogy miből telik valakinek erre. biztos nem a két keze munkájával kereste meg a rávalót.


A stílusom? Miért mi a gond vele? Én egy egyszerű polgár vagyok, aki egy egyszerű polgár gyereket nevel, ráadásul egykét, akire azt szokták mondani, hogy nyafogós, elkényeztetett. Hát az enyém nem az. Ez baj? Az én menyem ha lesz, nem fog azon nyafogni, hogy anyuci kedvence. Mert életre nevelem.

2010. okt. 13. 09:59

Írisz Drága!

Ebben mi a nyafogás?

Vannak érzékenyebb, és kevésbé érzékeny emberek, gyerekek, szülők!

Lányom 2 hete jár oviba, örülök, hogy megszokta, hogy nem ordít minden reggel, erre olyan emberek fogadják, akiket még nem is láttam!!!


Igen, vannak olyan szülők mint Te, és mások!

Az oviba van beszoktatási idő, ami mondjuk egy hét! ..ha Te ezt elvetted a gyerekedtől "NEkem dolgoznom kell" felkiáltással, az a Te dolgod!


..de aki nem ezt teszi, az nem feltétlenül nyavajgós hülyegyereket akar nevelni, és nem is feltétlenül luxuscica..!!!


Másrészt a stílusod alapján nem is csodálkozom a hozzáállásodon!!!!

21. mimmo33 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 09:58

;)

Mi magánoviba járunk...na ott aztán meg a nyafogás, a rongyrázás:(:(:(

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - D0b7178f40)
2010. okt. 13. 09:52

Neked is leírom amit már írtam: "különleges" macskakörmökkel.

Persze a tegyereked biztos érzékenyebb mint az enyém, neki jobban fáj minden mint az enyémnek, stb.

Ennél jobban nem utálok semmit, minthogy nyafognak az anyukák. Az én gyerekem azért mehetett korán, mert ő megszokta ugye? Az enyém nem igényli, mert máshogy neveltem? Ekkora butaságot! A gyerekből nem kell nyuszit nevelni! Nem kell belebeszélni, hogy ő más mint a többi. Én nem tehettem meg, hogy otthon ücsörögjek a gyerekkel amig iskolába nem megy. Nekem dolgoznom kellett. És ha tetszett ha nem, ha üvöltött a gyerek, ha nem akkor is pénzt kellett keresnem, ahhoz, hogy meg legyen mindene. Örülök, hogy a mai világban is élnek még olyanok, akik az ilyen luxus dolgokat megtehetik. Becsüljétek meg párotokat, születiteket, mert biztos nem ti teremtitek meg magatoknak ezeket a szuper körülményeket.


És én sem vitázok:)

19. mimmo33 (válaszként erre: 17. - D0b7178f40)
2010. okt. 13. 09:48
nálunk is 2 óvónő van meg egy dajka, még is előfordul, hogy "idegen" óvónőt kell bedobni;)
18. Anka71 (válaszként erre: 16. - Mimmo33)
2010. okt. 13. 09:47
:(((
17. d0b7178f40 (válaszként erre: 10. - Mimmo33)
2010. okt. 13. 09:47

ezért van 2 óvónő meg a dada. kevés az esélye, hogy egyszerre mind a 3 kidől.

De gondolom itt nem figyeltek arra, hogy legalább 1 fő maradjon.

16. mimmo33 (válaszként erre: 12. - Anka71)
2010. okt. 13. 09:46
A nyári szünetben sehol semmit nem csináltak.Jöttek a választások, nálunk rögtön szétbombázták az iskolást az óvodát, a főutcát;)
2010. okt. 13. 09:45

Kérdés hogy jelen esetben mit jelent a vadidegen...gondolom nem az utcáról rántottak be egy nénit;)

hanem egy másik csoport óvónénije

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Anka71)
2010. okt. 13. 09:44
Ez igaz! A szünet alatt kellett volna ezt elvégezni
13. d0b7178f40 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 09:43

hát ez nem írom alá. Mert szerintem igen is 1 támpont ami biztos kell a kicsi gyereknek.

Mert anya nincsen, akikben megbízik nincsen, így a vadidegen meg számára nem megbízható. a gyerekeknek kell egy darabig a napi megszokott rutin. az állandóság. Mert így tudnak alkalmazkodni és alkalmazni. És én ezt nem gondolom különleges bánásmódnak.

Amikor nálunk a kevés létszám miatt volt összevonása akkor is mindegyik csoportból volt ott 1-1 akit ismernek a gyerekek, és az ovónő vagy dadus aki ismeri valamennyire a gyereket a szokásait.

ez az én véleményem.

Nem kötözködésnek szántam. Mielőtt még vita kerekedne a dologból.

Lehet, hogy a Te csemetéd nem igényli az állandó és megszokott dolgokat.

Mert biztosan így nevelted.

Mindenki másképpen neveli a csemetéjét. :)

12. Anka71
2010. okt. 13. 09:43
Mondjuk baromi jó, nem volt elég az egész nyár a felújításra?:(((
2010. okt. 13. 09:43
Kérdés, h mióta ovis a lányod. Ha most kezdték a kiscsoportot, akkor az ovinak törekednie kéne az állandóság biztosítására. Nálunk kiscsoportban, ha nem volt ott vmelyik óvónéni ált.-ban szóltak előre, h készítsük fel a gyereket. Ha viszont már régebben ovis, akkor ebben semmi nincs.:)
10. mimmo33 (válaszként erre: 7. - Ekka)
2010. okt. 13. 09:41
És akkor mi a megoldás?Mindenkit külön megkérdeznek, hogy elfogad e egy új óvónőt a gyerek és a szülő, ha valamelyik egyik napról a másikra kidől?!
9. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Ekka)
2010. okt. 13. 09:41

De igen, nekem dolgoznom kellett. Reggeltől délután 5-ig, így reggel bevittem a gyerekemet 1/2 7 re, otthagytam üvöltve, majd este 6-ra értem vissza az oviba.


Ekka, ugye láttad, hogy macskakörmök között van a különleges?

2010. okt. 13. 09:40

Átmeneti állapot, amit el kell fogadni;)

Gondolom tudtátok, hogy felújítás lesz az oviban, tehát nem ért váratlanul a felfordulás.

Pár nap és a gyerekek is megszokják

7. Ekka (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2010. okt. 13. 09:39

Szerintem ez nem külünleges bánásmód!!!

A gyerekek szept. óta járnak oviba, ahol adott 2 óvónó, meg a dadus.

Én sem örülnék, ha egyik napról a másikra "idegen" óvónóre kellene bíznom.


Gondolom Ti sem a beszoktatás első napján hagytátok ott a gyerekeiteket!

2010. okt. 13. 09:37
Ez teljesen normalis, maskeppen nem igazan lehet ilyenkor megoldani a gyermekek felügyeletet, csak összevonassal. Arra meg mindig szamitanod kell, hogy nem mindig lesz ugyanaz az ovonö reggelente a gyerekeddel. Neha az ovonök is betegek es otthon kell maradniuk, vagy tovabbkepzesre kell menniük.
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2010. okt. 13. 09:35

Szerintem igen:)

Az ovit felújítják, így nincs mit tenni, át kell vészelni ezeket az időket.

Ha "különleges" bánásmódot igényelsz, akkor azokra ott van a magán ovi.

4. Ekka
2010. okt. 13. 09:35
Nem! És nem a gyerekek száma miatt, hanem azért, mert mindent "elvettek" Tőlük, ami a biztonságot jelentette.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook