Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az OTP 1000 forintot von le a nem saját számlára történő pénztári befizetéseknél fórum

Az OTP 1000 forintot von le a nem saját számlára történő pénztári befizetéseknél (beszélgetős fórum)

1 2
15. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 17:50
Tudom mit jelent, nem kell elmagyarázni.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Sirga)
febr. 5. 13:42
Igen. Szerintem is.
13. _Berry_ (válaszként erre: 10. - Globus)
febr. 5. 13:40
Nem kell, hogy számlája legyen. Vannak nyugdíjasok, akik még mindig mindent sárga csekken fizetnek be. Azonban a közös költségeknél szerintem már mindenhol megszűnt ez a lehetőség, áttértek az utalj vagy menj a bankba és fizesd be megoldásra. Utóbbi a számla nélküli nyugdíjasnak megoldás volt. Most viszont vagy számlát nyit, vagy havi 1500 Ft-al fizethet többet, mert annyi a minimum díj. Ez meg egyszerűen rablás.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Andi6020)
febr. 5. 13:37
Az utalás költsége is bosszantó, de az már bent lévő összegből történik. Jelen esetben arról van szó, hogy kp-t kintről viszel a bankba. Növeled a pénztári bevételt, amivel a bank aznap dolgozik. Kis túlzással: inkább meg kellene köszönnie, s nem büntetni.
11. Sirga (válaszként erre: 10. - Globus)
febr. 5. 12:50
Ha számlára kell befizetnie pl. közös költséget - vagy bármit, ami nem csekkes, de számlára kell kiegyenlíteni -, de neki nincs bankszámlája, akkor kénytelen a bankban befizetni. Úgyhogy de, ő is vesztese az intézkedésnek.
10. globus (válaszként erre: 9. - Sirga)
febr. 5. 12:06

Ha bemegy a bankba, akkor van számlája.

Nyugdíjat ha postára kérik, az még ingyenes.

Azokat érzem vesztesnek, akiknek ugyan van számlájuk, kártyájuk is, de a településen nincs ATM, esetleg a kis falusi coopban nem lehet kártyával fizetni.

9. Sirga (válaszként erre: 2. - Pötibaba)
febr. 5. 12:00
Igen, ezt a részét értem. Csakhogy azokkal is megfizettetik, akiknek nincs számlájuk, így nem is tudnának utalni. (Pl. idősek, akik nem értenek hozzá, vagy nem akarnak számlavezetési díjat, készpénzfelvételi díjat, ezt-azt fizetni a semmiért.)
febr. 5. 09:42

Alapvetően egyetértenék azzal, hogy miért mennek az emberek a bankba mikor online minden intézhető, sokkal kényelmesebb és akkor intézek pénzügyeket amikor nekem jólesik.


Csakhogy az interneten történő pénzügyek intézése egyre veszélyesebb, nekem pl. pár nappal ezelőtt egy olyan bankkártyámmal akartak visszaélni Amerikából, amit még az életemben nem használtam mert az egy olyan bankszámlámhoz köthető amin csak a pénzt gyűjtöm, a kártyát csak aktiváltam de betettem utána a fiókba, valójában nem is akartam kártyát csak rábeszéltek amikor nyitottam a folyószámlát. Persze azonnal letiltattam a kártyát.


Az, hogy naponta 4-5 olyan e-mail érkezik az e-mail címemre amiben arra kérnek hogy fizessek be ilyen-olyan elmaradt hamis számlát, az már szinte természetes, nyilván felismerem ezeket a visszaéléseket és törlöm a leveleket. De nem mindenki olyan körültekintő mint én.


Én sem veszek már szinte semmit sem neten keresztül, és ha fizetem be a számláimat akkor kizárólag webkártyával amin kevés pénz van, és kizárólag a céges laptopról amin van milliom féle biztonsági rendszer, és csak úgy, hogy én magam a saját jelszavammal belépek az adott honlapra, és onnan indítom a befizetést nem pedig az e-mailben szereplő linken keresztül. Mobilról csak vészhelyzet esetén használom a webkártyát vásárlásra.


Félelemetes sztorikat hallok visszaélésekről, és én nem szeretnék az áldozatául esni és őszintén ha azon az 1000 forinton múlik a dolog akkor inkább kifizetem minthogy százezreket bukjak netes visszaélés miatt.

7. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 09:15
Az semmi, én múltkor kivettem nagyösszegű készpénzt. Ne tudd meg, mennyit kértek érte, 6 számjegyű összeget.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 5. 08:19

Ez egy banki szolgáltatás ára.

Az utalás ára nem bosszant? Az is a te pénzed.

5. pötibaba (válaszként erre: 4. - Unom)
febr. 5. 08:09

Ja így nézve hülyeséget írtam. Az utalásra akarnak rávenni a befizetés helyett. Fizesd be a saját számládra (vagy ne vedd ki) és utána utald át.

Van egy rokonom, akinek van ugyan bankkártyája, de semmit sem csinál vele online, nem utal, semmilyen banki ügymenet nem mehet másképp, csak a bankban. Nem hajlandó. Csak kivesz róla pénzt és úgy próbál vele boldogulni. Hát egyre nehezebb neki. Mindig panaszkodik. Persze online sem rendel soha, mert őt egyszer átverték ezer éve a saját hülyesége miatt. Az ilyen embereknek nem lesz könnyebb az élet az évek múlásával, mert egyre inkább digitális lesz minden, a pénzünk is.

4. unom (válaszként erre: 3. - Pötibaba)
febr. 5. 08:00
Úgy akarják eltüntetni a készpénzt, hogy akadályozzák a digitális pénzre váltását?
febr. 5. 07:31
Egyébként ez is csak egy húzás arra, hogy a készpénzt eltüntessék. Ami nem tudom, mennyire jó törekvés.
febr. 5. 07:20

Ez is csak egy szolgáltatás, amiért fizet az ember. A pénztárost dolgoztatod ahelyett, hogy átutalnád a pénzt. A pénzzel bánniuk kell, ahelyett, hogy számítógépek áramoltatnák a biteket jobbra-balra.


Nem saját számlára az életben nem fizettem be pénztárban, szóval ez engem biztosan nem érint.

febr. 5. 07:20
Az OTP a nem saját számlára történő bankfióki (pénztári) befizetéseknél 2024. február 1-től „készpénzbefizetési díj”-at alkalmaz. Ez tételekként minimum 1.000,- Ft. Engem bosszant, hogy beviszem a pénzem és még én fizetek érte! Hát ez mi???
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook