Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az öröklési törvények változása kedvez neked? fórum

Az öröklési törvények változása kedvez neked? (beszélgetős fórum)

1 2
2009. szept. 29. 17:19
Az új törvény szerint, ha nincs gyerekem, akkor a halálom után az én részemet a férjem és a szüleim öröklik. Bizony. Ha nincs végrendeletem.
4. fbb53e1d99 (válaszként erre: 2. - Baa8646580)
2009. szept. 29. 17:10
Szüleid nem örökölhetnek, mert mindig a leszálló ági rokonok örökölnek, például testvér, ha nincs ,akkor unokatestvér. Felfelé sosem öröklődik a vagyon!Mindig csak lefelé!!
2009. szept. 29. 16:22
Pedig nem fogják úgy megbecsülni mint mi, akik megdolgoztunk érte! (talán lesznek kivételek!) - és a túlélő házastársnak szörnyű lesz végig nézni!
2. baa8646580 (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2009. szept. 29. 16:20
Szia! Dühöngök. Gyermektelenek vagyunk, nem is lesz gyerekünk. Önhibánkon kívül. Egyikünk szülei sem tettek soha, semmit értünk, miért örökölnének?! És ezt a semmit, nagyon komolyan gondoljuk, 18 éves korunktól a saját lábunkon állunk, segítséget soha nem kaptunk, pedig lett volna rá módjuk. Nem is kértünk, de viszonzás sem jár. Ha én meghalok, a férjemnek mindent el kellene adni, hogy anyámat kifizesse. Mindannak vége lenne, miért 12 éve dolgoztunk. Természetesen végrendelkezni fogunk, hogy halálunk esetén mindent a túlélő házastárs örököl, szüleink semmit. Kötelesrész sem jár nekik, mert az csak a leszármazottakat illeti meg.
2009. szept. 29. 15:48

A túlélő házastárs jelenleg minden közös tulajdonra haszonélvezeti jogot kap. Így a gyermekek örökölnek ugyan, de ezzel nem mennek semmire, mert nem használhatják azt, névleg az övék. A haszonélvezet kiterjed a volt közös lakásra, nyaralóra, gépkocsira, a takarékbetétre, az értékpapírokra, a közös vállalkozásra is.


Jövőre a haszonélvezet átalakul, s már csak a lakásra terjed majd ki, vagyis az ingatlanból a volt házastársat nem lehet kitenni. A hagyaték minden más eleméből azonban az özvegy a használat szintjén is a gyermekekkel azonos arányban részesedik. A gyerekek tehát kedvezőbb helyzetbe kerülnek. Végrendelet esetén persze más a helyzet. Az örökhagyó ilyenkor a vagyonát bárkire átruházhatja.


Élettársak esetében változást jelent, hogy 10 év együttélés után törvényes öröklési státust szereznek. Ha valamelyik félnek gyermeke volt, ma minden az övé, ám jövőre 10 év együttélés után a volt élettárs is részesedik a hagyatékból.


Az elhunyt szülei számára is kedvezőbbek a változások, amennyiben nem született gyerek a kapcsolatból. Jövőre a hagyatékon osztoznia kell az elhunyt szüleivel a házastársnak. A közös javak fele az özvegyet illeti meg, s a hagyatékba annak másik fele, az elhunyt esetleges különvagyona kerül. Ezeket egyenlő arányban osztják meg közte és egykori házastársa szülei között. Ennek indoka, hogy a gyermek halálával a szülők időskori támaszukat veszítik el, az örökségből való részesedés viszont némi anyagi segítséget jelent.


hát nem tudom nem e lesz egy idős körül tébolyda?

nekem talán a régi volt szimpatikusabb mikor nem kellett egy idősnek megnéztni saját szemével hogy lehet valamit elherdálni esetleg....


ti mit gondoltok erről?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook