Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az okos ember depressziós, az ostoba ember boldog. Egyetértesz? fórum

Az okos ember depressziós, az ostoba ember boldog. Egyetértesz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. okt. 16. 10:49
Igen. Sőt abban is, hogy a depressziós ember gyenge, a boldog pedig erős. Lehet fokozni a szóláncot. Szerintem mindig a középút a legjobb.
2021. okt. 16. 10:44

Szerintem a legnagyobb feladvány megtalálni a helyes utat a társas kapcsolatok útvesztőjében.


Pl az autisták mindig rossz választ adnak szociális helyzetekre, nekik nagyon gyenge a szociális intelligenciájuk, vagy inkább hiányosak.

81. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 80. - 9370250d08)
2021. okt. 16. 10:37
Hogy minden szociális interakcióban a hozzáillő, azaz adekvát módon nyilvánul meg. Tehát mindig megfelelően reagál társas helyzetekben.
80. 9370250d08 (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 16. 09:25

Igen, de sztem ez a 2 dolog nem kezelhető külön.


Attól még nem okos vki, hogy bemagol dolgokat, azokat tudni kell értelmezni és visszaadni. Ezért van az pl. elég sokszor, hogy a munka világában nem azok a legsikeresebbek, akik színötösek voltak.


Az mit jelent, hogy szociális helyzetben vki adekvát módon nyilvánul meg?

79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - Jucika33)
2021. okt. 16. 08:24
De az, hogy okos, vagy intelligens az szerintem nem ugyanaz. Okos az, aki bemagol minden lexikai ismeretet és színötös mondjuk mindenből, intelligens pedig, aki szociális helyzetekben mindig adekvát módon nyilvánul meg.
78. jucika33 (válaszként erre: 77. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 16. 08:18
Ez sem biztos. Már csak azért sem, mert ki okos? általában azt nevezzük okosnak, aki az iskolákat könnyen elvégzi, jó a logikája, a memóriája, agymunkát végez a munkahelyén... Ettől még nem biztos, hogy saját magával is ugyanolyan mélységekben tud foglalkozni. De a lehetősége megvan rá, ha már jól működik az agya.
77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - Jucika33)
2021. okt. 16. 07:15
Tehát az intelligens embernek jobb megküzdési stratégiái vannak az életben és jobban tudja kezelni a feszültséget és a konflitkushelyzeteket, illetve kívülről tudja objektíven szemlélni az eseményeket?
2021. okt. 16. 07:11
Attól, hogy valaki átlátja a világ dolgait, jó a memóriája és megjegyzi a törikönyvet, szeret olvasni és magas szinten társalog stb. még nem lesz depressziós. Sőt, úgy gondolom, hogy aki jobban átlátja-nem csak a történelmet, politikát, de az emberi temészetet is,- az nem lesz depressziós. Pont azért, mert megérti, hogy mi az, ami körülvesz bennünket, mennyi érdekesség van benne. Depressziós inkább az lesz, aki csak a felszínt kapargatja és csak annyit lát át, hogy a vágyai nem mind teljesülhetnek. Illetve a depresszió egy betegség, ami kémiai folyamatok útján jön létre és olyankor nem válogat okos és kevésbé okos között. Egyébként én egyszer voltam pont két hónapig depressziós, ami egyértelműen az életkörülményeimnek volt köszönhető. Azonnal elmúlt, amint megváltozott a helyzet.
75. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 74. - Anettka.4)
2021. okt. 16. 05:20
Hu jól hangzik. Köszönöm. 😊😊
2021. okt. 15. 23:25

Kepes András


A boldog hülye és az okos depressziós.


Ajánlom szeretettel. Nagyon érdekes könyv.

73. 9370250d08 (válaszként erre: 71. - PöttyösPanka)
2021. okt. 6. 09:43
Nagyon tetszik ez a megfogalmazás.
72. 55Judit (válaszként erre: 71. - PöttyösPanka)
2021. okt. 6. 09:36

Én meg nem tudom van-e összefüggés a depresszió, az okosság mértéke és az intelligencia szintje között. Mindig magamból indulok ki.


Én iskolában is, szerintem most is átlagosan vagyok okos. Intelligencia szintem magasabb az átlanál. Fiam nagyon okos, az IQ-ja átlagon felüli. Mindketten pozitív életszemlélettel rendelkezünk (ami az én kromban már egyre ritkább), szerintem egyikünk sem hajlamos a depresszióra.


Szerintem a depresszióra való hajlam az élethez való hozzállással, és az érzelmi intelligenciával függhet össze.

2021. okt. 6. 09:25
Nem értek egyet, de a vita kedvéért mondjuk, hogy így van. Tegyük fel, hogy amit felvázoltál, egy intellektuális fejlődés íve. Aki magasabban van az intelligencia tengelyén, az mélyebben a boldogságén. Ez esetben ott bukik meg az okfejtésed, hogy a depresszió pontját azonosítod a magas intelligenciával. Holott ez nem a skála vége. Ugyanis az intelligencia tengelyén felfelé haladva a görbe újra elkezd emelkedni. Tehát egy ponton túl az okos ember felismeri, hogyan lehet boldog a sok depresszív behatás ellenére is. Megszerez olyan tudást, amivel a saját lelki jólétét emelheti. Míg a depresszió szakaszában lévő csak azt hiszi, hogy ő már egy intelligens ember, mert nem lát túl a saját gödrén.
2021. okt. 6. 08:20

Egy időben jártam pszichiátriára. Sok depressziós emberrel találkoztam. Voltak köztük szegények és gazdagok. Okosok és buták is. Tapasztalatlan tizenévesek és idősek is. A depresszió nem válogat.


A boldogság sem függ az értelmi képességektől. Inkább a körülményektől. Én pár éve nagyon boldogtalan voltam. Most jobb valamivel, de 10 éve még jobb volt stb. Elvileg az értelmi szintem eközben nem változott. Remélem érthető.


Ettől független elfogadom, hogy neked vannak ilyen tapasztalatid. Lehet a közvetlen környezetedben látsz pár példát erre. Javaslom nézz jobban körül. Tapasztalj többet, és jobban megérted az okokat és miérteket.

2021. okt. 6. 08:06
Nem értek egyet, ez hülyeség:)
2021. okt. 6. 07:36
Mi a különbség depresszió, és az ostobaság között? Kit nevezel okos embernek, és kit ostobának? A te nézőpontod alapján? Ha valóban okos lenne, nem lenne depressziós. Az ostoba, ha boldog, akkor valójában ő csinálja jól? Mindenki a boldogságra törekszik. ( Kívéve az okos? akkor már nem is olyan okos)
2021. okt. 6. 06:08
nem
66. csemár (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 04:11
Én nem értek vele egyet.
65. Amaunet (válaszként erre: 62. - 9370250d08)
2021. okt. 5. 23:23

Egyetértek. Fokozatosan, ahogyan felnövünk, ahogyan egyre nagyobb felelősséget kell vállalnunk a döntéseinkért, az életünkért.

Azok a felnőttek keresik a gyermeki gondtalanságat akik ezeket a döntéseket nem merik meghozni, nem vállalják fel.

64. Amaunet (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 23:10

Előbb önmagadat kéne megismerned a saját problémáid megoldásán keresztül.

Aztán megérted majd a többi ember viselkedését is, mivel túl leszel már egy-két megoldáson.


A depressziónak semmi köze ahhoz, hogy valaki mennyire intelligens, hogy mennyire követi a világban történteket.

63. Judit1919 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 22:03
Azzal egyetértek, hogy egy tanult ember jobban átlátja az élet dolgait, mert többet tanult, többet olvas, ennél fogva lehet, hogy elég intelligens is, de ezt a tudást nem mindig csak a jó dolgokra fordítja. Egy háborút nem egy falusi bácsi robbant ki, de ő szenvedi el, holott már lehet hogy van benne tapasztalata, mert már átélt ilyesmit. Viszont a falusi bácsi nem buta csak nagyon egyszerű. A tanult(intelligens ember), ha szarul érzi magát elmegy az orvoshoz, mert meg tudja fizetni és ott megállapítják, hogy depressziós. A falusi bácsi nem tudja, hogy depressziós, csak kimegy a kamrába és felköti magát. Nyilván vannak a buta emberek is, akik nem tudják irányítani az életüket, de gondolj bele, hogy ők milyen kiszolgáltatottak. És pontosan az általad említett intelligens ember használja ki, mert nem biztos, hogy olyan együttérző mindegyik. Én még nem találkoztam olyan bankárral, aki ne lakoltatta volna ki azt az embert, aki nem tudta visszafizetni a házára felvett hitelt. A világ ilyen. Mindenki saját tehetsége szerint hozzá tudd tenni valamennyit, de a világ dolgait úgy is csak az az öt százaléknyi ember irányítja. Be kell, hogy valljam, hogy én is élek mint Marci hevesen, mert már engem se igen érdekel, hogy mi történik a világban, elég nekem a saját környezetemben megvívni a mindennapi harcomat, hogy életben tudjak maradni.
62. 9370250d08 (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 21:54
Hat nem veletlenul mondjak, hogy "gyermeki boldogsag". Ez elmulik, de sajnos sok "felnott" hajkurassza ezt elerhetetlenul. Nem ajanlom, akkor sem; ha kimaradt, akkor plane.
61. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 21:52

Ezzel kezdtem a hozzászólásomat, hogy sok összetevős ez a téma.

Tehát nem állja meg a helyét, az okos depresszós, a buta meg nem.

2021. okt. 5. 21:44
Egyébként az, hogy valaki mennyire okos, az is soktényezős lehet. Lehet valakinek 200-as IQ-ja, de egy érzelmileg analfabéta valaki és fordítva is lehet, hogy nagyon jó társas készségei vannak, de a tárgyi tudása pici. Nyilván a legideálisabb az, ha valaki magas IQ és EQ-val rendelkezik.
59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 21:38

Saját tapasztalat : Adott egy egypetéjű ikerpár. Külsőre eleinte még az anyja sem tudja megkülönböztetni őket.

Az egyik születésétől elmékedő, a másik mosolygós.

Ugyanaz a behatás érte őket, mégse egyforma a természetük.

A mosolygós lett a világra nyitottab, segítőkészebb, az elmélkedő az önzőbb, idáig a 11 évük alatt.

Tehát a példa az akart lenni, hogy már a génjeinkben hordozzuk, hogy milyen habitusunk lesz, még egypetéjű ikrek esetén is.


Vannak emberek akiket óriási csaéódások, tragédiék érnek, mégis optimistább, mondjuk egy olyannál, ami mindent megkap.

Ezért mondtam, ez a táma amit feszegetni próbálsz nem fekete, vagy fehér. Tudod, a szürkének is van 50 árnyalata. :)

58. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 21:27

Ha elég intelligens vki, akkor ki tudja válogatni, hogy mire van ő ráhatással, mi van őrá ráhatással. Intelligens, hogy tudjon változtatni, ha máson nem, akkor a hozzáállásán. Így felesleges “depresszióskodnia”.


A depressziót túl általánosan használja a köznyelv. Nem tudom hirtelen, mi a jobb kifejezés. Melankólia?


Szerintem a depresszió egy intelligenciától független betegség, ami ellen nem nagyon tud az egyén önerőből tenni, főleg a súlyosabb esetekben. Az ellentéte semmiképp sem a boldogság. A két fogalom nem ellentétpár.


Persze tévedhetek…

57. Intro74 (válaszként erre: 56. - Globus)
2021. okt. 5. 21:25
:))
56. globus (válaszként erre: 17. - Intro74)
2021. okt. 5. 21:17
...és még trógerek is.
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 5. 21:12

Úgy tudnám esetleg szemléltetni, hogy egy kisbaba, vagy egy kisgyerek a legtöbb esetben még boldog, életvidám, pozitív szemüvegen keresztül látja az életet és a világot, épp azért, mert nincsen sok tapasztalata.


Ehhez képest egy felnőtt már komplexebben látja a világot, nagyobb tudása van a világról, emberekről. Valószínű túlvan megannyi csalódáson, szakításon. Munkahelyi gondok.


Ehhez képest egy kisgyerek optimális esetben még nem találkozik ezekkel a problémákkal, naiv, bizalommal fordul mindenki felé. A felnőtt már megválogatja, hogy kinek ad bizalmat. Látja a hírekben, mi folyik a világban. Egy kisgyerek nem foglalkozik ilyen dolgokkal.


Így tudnám valahogy összefoglalni.

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 21:06

Ki számodra az okos? Okos aki elvégzi az egyetemet, magas az IQ-ja, vagy akinek magas az EQ-ja?


A buta ember az ki? Aki nem tudott továbbtanulni? Aki szellemifogyatékos?


Egy Down-szindrómás személy esetleg, de nekik meg nagyon magas az érzelmi EQ-juk.



Ez a kérdés, amit feltettél több sebből is vérzik.


Nem a tudáson múlik a depresszió és a boldogság.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook