Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ivartalanítás fontosságáról fórum

Az ivartalanítás fontosságáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ivartalanítás fontosságáról

1 2 3 4
38. Guruljka (válaszként erre: 31. - V.Krisztina17)
2019. márc. 13. 21:28
Kezd már tisztulni a feje?
2019. márc. 13. 21:22

Hogy vannak a cicuskák?


Az altatás szerintem cica függő, szegény ragdollomat egyszer majdnem túllőtték pedig még a súlya szerinti rendes adagot sem kapta meg mégsem akart észhez térni a doki masszírozta jó fél órát mire elkezdett hatni az ébresztő szuri.


A házicicónknak viszont meg sem kottyan az altatás. Jól kialussza magát aztán elhasít wcre majd eszik iszik és kutyabaja. Ő rutinos, 1,5-2 évente fogkőleszedéshez altatni kell, meg se kottyan neki.

36. e528a9eaf0 (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2019. márc. 13. 21:16

Nem, de sokan ezzel magyarazzak a nem ivartalanitast.

Nem tudod meggyozni arrol, hogy ez baromsag.

35. V.Krisztina17 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. márc. 13. 18:47
Rendben! Köszi
34. Guruljka (válaszként erre: 32. - E528a9eaf0)
2019. márc. 13. 18:34
Hát bizony nem.
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - V.Krisztina17)
2019. márc. 13. 18:33
Az ínyét, a nyelvét kis vizes ruhával próbáld benedvesíteni.
2019. márc. 13. 17:16

Birom amikor egyes emberek azt mondjak azert nem kell ivartalanitani a kutyat/macskat, mert adjuk meg a lehetoseget, hogy anyava valjanak legalabb egyszer az eletukben, es elvezzek a szexet.

Meg jo, hogy nem elvezetbol kozosulnek.

2019. márc. 13. 17:09
Az egyik cica már jól van. Amelyiket utoljára műtötték. Az első miért nem tud észhez térni? Normális ez? A másodjára műtött már evett is. Inni nem akar.
2019. márc. 13. 13:48
Nagyon a lelkemre veszem sajnos a cicukat. Ivartalanítottak két lányt meg egy fiút. A lányok kivsivel több mint másfél évesek,a fiú 7 hónapos,Ő a lányomé. Már tavaly is vittünk 3 lányt ivartalanítani, na akkor döntött úgy a párom,hogy itthon sem lesz mikor viszem,mert sajnálja Őket. Hát mit ne mondjak,lenne még 2 lány 2 fiú,de ezek után nem lesz lelki erőm. Ahogy kinéznek, szegény lányok. Nincsenek észnél,mennének de nem tudnak. Pláne ez a kettő kicsit vadabb a többinél. Túl reagálom talán? Vagy nagyon a szívemre veszem? Nem tudom de nagyon rossz. Ezek a "szabadnak" született fürge kis állatok, tök tehetetlenek. De az vigasztal,hogy akiket tavaly műtöttek,nagyon boldog itthon vadászó macskák. Sokkal ragaszkodóbbak lány létükre, mint előtte. Csak ilyenkor nagyon rossz!
2019. márc. 11. 10:46
Szerdán 11 kor műtik, de csütörtökön már nem lesz otthon senki.
2019. márc. 11. 10:26
A kandúr cicák is napokig kómásak ivartalanítás után?
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - V.Krisztina17)
2019. márc. 5. 20:11
Nem várhatsz hónapokig.
2019. márc. 5. 19:54
Valahol azt olvastam , hogy a szokás akkor is megmarad, és tovább csavarog. De ahogy lenyugszik elviszem, aztán majd megtudom hogy megmarad e a szokása :)
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - V.Krisztina17)
2019. márc. 5. 19:46
Ha elmúlik a szexuális inger, akkor minek menne?
24. V.Krisztina17 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. márc. 5. 19:17
Az enyém kinti, csak akkor jön be ha kedve van. Most őrült nagy csavargó lett.Utána erről leszokik?
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - V.Krisztina17)
2019. márc. 2. 20:58

Mindenképp érdemes, mert nem is kínzás, egy röpke műtét csak.

Nyugodtabb lesz, és pl, az én ivartalanított kandúrom nem is jelölgetett utána. Ő is olyan 3 éves körüli lehetett.

2019. márc. 2. 20:52
3 éves kandurkát érdemes még kínozni ivartalanítással? Vagy már nem változik semmi? Segítsetek légyszi eldönteni.
21. scara.bosco (válaszként erre: 5. - Margitnéni)
2010. aug. 29. 21:51

Ez azért nem egészen így működik. Nekem is van egy szukám, és totál őrült, amikor tüzel.


Egy valamit meg kell értenie mindenkinek. Amellett, hogy az ivartalanítással megakadályozzuk a nem kívánt szaporulatot, ez az állatok egészsége érdekében is fontos. Ha még egyszer szukám lenne, tuti az első tüzelés előtt megoperáltatnám. De anno még engem is meghülyítettek azzal, hogy 1x ellenie kell. Ez egy baromság. Nem kell. Viszont nagyon nagy százalékban lesz a nem ivartalanított szukáknak gennyes méhgyulladása, emlődaganata, és egyéb ivarszervi daganata. 2 éve operálták a ma 13 éves kutyusomat több emlőt érintő daganattal. De mivel már idős, nagyon kockázatos lett volna a további altatás az ivartalanításhoz. Amellett, hogy idősen egy megelőzhető súlyos betegségnek, nagy műtétnek tettem ki a kutyust a tudatlanságom miatt, lényegesen nagyobb költséggel is járt, mint az ivartalanítás lett volna fiatal korában. Amit pont letojok, mert ő családtag. De érdemes belegondolni ebbe is, ha már a pénzre is hivatkozunk.

A kan kutyáknak is igen jót tesz az ivartalanítás. Sokkal simulékonyabbak lesznek, és ugye tudjuk, hogy mire képesek, ha tüzelő szuka van a környéken. Az ő ivartalanításuk ellen főleg a pasi gazdák szoktak tiltakozni. Mintha legalábbis nekik kellene kés alá feküdni :-). Senki se fogja úgy fel, hogy Istent játszunk, és a természet rendjébe avatkozunk. A háziállatokat ne tekintsük vadállatoknak. Mi emberek tartozunk értük felelősséggel. És lehet azt mondani, hogy sosem kergetném el az állataimat, hiszen családtagok. De ha elszöknek, nem tudjuk merre járnak, adott esetben merre szerelmeznek össze pár apróságot, akiket aztán utcára löknek, vagy elpusztítanak.


Örökbefogadtam egy kan kutyust is pár hete, aki ivartalanított nagy örömömre. Kifejezetten hasznos a szukám mellett. (Persze a "büdös disznó" azért körbejelöli a fél világot:-), ezt kicsit nehéz megszoknom egy szuka után). A jobb menhelyek ma már csak ivartalanított állatokat adnak ki. Legyen szó kutyáról vagy cicáról. Ha kutyusból ragaszkodunk egy bizonyos fajtához, érdemes megnézni a fajtamentő csoportokat. Döbbenet, hogy mennyi fajkutya is az utcán végzi. A szaporító telepeket pedig már meg se említem.


Bocsánat, hogy szószátyár voltam, de ez egy nagyon fontos téma!

20. silvercat (válaszként erre: 16. - Gizmóka)
2008. ápr. 19. 15:23
Ha eddig nem jelölt,szerintem ezután sem fog.A húgykövesség tünetei:a gyakori,fájdalmas vizelési inger,vizeletcsepegés.Sajnos ezt szerte a lakásban csinálja.Nagyon fájdalmas a cicának,mert a vizeletéből képződött kristályok felsértik a húgycsövet és vérzést okoznak.
2008. márc. 21. 09:03
Köszi!Meg is kérdeztem ,hogy mennyibe kerül de az is nagyon drága 7-8 ezer forint.Most a gyógyszertárból szereztem egy készítményt(anyu munkatársa ajánlotta)azt kapják hetenet,de szerintem a fekete dög megint vemhes.
18. Free
2008. márc. 20. 20:29
én a nősténymacskámnak cicafogamzásgátlót adtam, amíg meg nem műtettem. talán próbálj meg a kajájába tablettát csempészni hetente 1 alkalomma.
2008. febr. 4. 13:09
Sziasztok!Mi a családi házal együtt kaptunk egy (mint az első szülésénél kiderült) lány macskát,amelyik olyan vad,hogy a mai napig nem engedi hogy megfogjuk(ronda és nagyon csipás),de mivel vad nem tudom kezelni a szemét sem.Már zsült egy lerakat kismacskát,mire előkerültek vadabbak voltak mint az anyjuk.Azóta az ő lányának is lett kismacskája.Az anyamacskákat nem tudjuk megfogni,a másik hogy majdnem 10000ft egy macska ivartalanítása.....Alig győzöm őket etetni,ráadásul így egyre több lesz.Nincs valakinek valami ötlete.Azt is utálom ,hogy a csipásság miatt sok megdöglik és sajnálom őket.De mit csináljak ennyi macskával?
2008. febr. 4. 12:04

ha a 8 hónapos cicánk eddig nem jelölgetett,van rá esély,hogy ezután sem fog?

hogy lehet észrevenni,ha húgyköves?

15. LoLiNa
2008. jan. 11. 05:29

6 cicám van, ebből egy csajszee :) Nem visz rá a lélek, hogy ivartalanítsam.. évente egyszer szül, volt, hogy 9 cicám volt összesen.. :) elajándékozom őket (de megnézem, hogy hova), egy - kettő pedig eltűnt.. :( imádom őket, így rettenetesen sajnáltam.. bántani nem tudnék cicát soha, nem egyet be is fogadtam..

Nagymamám cicóját muszáj volt ivartalanítani, mert tele volt a méhe daganatokkal.. láttam mit szenvedett napokig.. sírtam felette.. nem akarom, hogy a cicám szenvedjen.. igaz, ha muszáj lenne, akkor nincs mese.. de egészséges, hála az égnek:)

2008. jan. 11. 05:19
Nekem két cicám van,egy nőstény és egy kandúr.Mindketten ivartalanítva vannak.Lakásban élnek,csavargástól és harcoktól nem kellett tartanom,a kandúr így viszont nem jelölget és elkerültem azt az élményt,amit egy évente sokszor ivarzó nőstény okoz.Aki hallott már ilyen hangokat,az tudja miről beszélek!:)A műtét mindketőjüknél problémamentes volt,gyorsan felépültek,nem híztak el.Az,hogy mennyire változik meg a macska viselkedése a műtét után szerintem attól is függ,hogy mennyi idős korban történik az ivartalanítás.Minnél idősebb az állat annál inkább megmarad a régi természete.A kandúrom sajnos szintén húgyköves,de ez gyakran megesik a nem műtött macskáknál is.Hosszabb és vékonyabb a húgycsövük mint a nőstényeknek.Diétás táp etetésével ez nagyon jól orvosolható,hosszú,boldog élete lehet az ilyen macskának is.
13. maum
2007. okt. 6. 21:42

Én nagy állatszerető vagyok,főleg a cicákat szeretem,van is 5 cicám,igaz csak 4 volt,és ez is sok etetni,de 1 hónapja,bekérezkedett egy 5-6 éves fiú cica.Többször elzavartam,de 1x megállt előttem és meghajolt,majd félve rám nézett,épp ,hogy csak azt nem mondta-Fogadj be kérlek!

Megesett a szívem rajta,befogadtam,azóta a kedvenc cicám,azt is kideítettem,hogy meghalt a nénike akié volt.Így most 5 cicám van,inkább én fogyózok és a z utólsó falat az övék.Nagyon hálásak,és szeretnek.Jó érzés.

12. Anita123 (válaszként erre: 11. - Nayloon)
2007. szept. 23. 21:54

O az amit irtal nagyon jo hir nekem!

A lanyom cicajat mar 3 napja ivartalanitottuk es meg mindig ugyanugy viselkedik,mint ez elott.Elcsavarog,nincs itthon csak enni jon haza es mar meg is....azonkivul rengeteg mas problemank is volt vele....

Azt hittem,hogy felesleges volt az egesz mutet.De mostmar egy kicsit jobban erzem magam attol amit olvastam.Remelem elfelejti a regi rossz szokasait.

2007. szept. 23. 16:53

azt mondta nekünk az állatorvos, hogy a csavargás és a jelölés még egy darabig meg lesz, de nem olyan intenzitással mint előtte, mert még bennük van az ösztön, és ez egy idő után fog csak gyengülni!

De van olyan cica akinél azonnal megszűnik az ivartalanítás után.

Mi még most fogjuk a fiú cicánkat ivartalanítani,a lányok fogamzásgátlót szednek!!

10. rera2
2007. szept. 23. 16:24

Bár az én cicám még nagyon kicsi,de úgy gondolom, inkább az ivartalanítás mellett fogok dönteni!

Őt is úgy mentettük ki a házunk pincéjéből,mert agyon akarták csapni szegényt!

Az ivartalanítással megoldható lenne,hogy kevesebb cicát dobjanak ki,vagy öljenek meg mert valakinek útban vannak.

Nem tudjátok mikor a "legideálisabb" az ivartalanítás(hány hónaposan)?

2007. szept. 22. 14:00

Sziasztok!

Van egy lány cicám,még csak 2 hónapos,de szeretném minél előbb ivartalaníttatni!

Tudtok jó állatorvost a XIII.kerületben,aki nem olyan drága?

Köszi a válaszokat!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook