Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az gáz, ha egy 14 hónapos gyerkőcnek még nincs kialakult, pontos napirendje? (evés, alvás pontos idejére gondolok) fórum

Az gáz, ha egy 14 hónapos gyerkőcnek még nincs kialakult, pontos napirendje? (evés, alvás pontos idejére gondolok) (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 12. 15:23
Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek a hozzászólásokat! Kb. azokat "hallottam" vissza, amikre én is gondoltam! :)
2009. nov. 11. 13:47
Nálunk is viszonylag későn alakítottuk ki a napirendet (10 hónapos volt a lányom), ég és föld volt a különbség. Nekem is sokkal könnyebb lett az életem, ésúgy láttam, neki is jobb volt, hogy a dolgok kiszámíthatóvá, tervezhetővé váltak. Mivel ő kifejezetten erős akaratú gyerek, az első időkben szinte percre pontosan tartottuk, most már sokkal lazább.
2009. nov. 11. 13:43
Nálunk sincs még pontos szoros napirend, csak a sorrend ugyan az mindig. Majd, ha megy bölcsibe akkor lesz pontos napirendje.
2009. nov. 11. 13:40

Nem, szerintem nem gáz. Én próbáltam tartani az időpontokat, de ha nem úgy jöttek össze a dolgok, akkor nem voltam kiborulva. :-)

Én sem órára eszem-alszom stb... Én mindig ezt tartom szem előtt.

2009. nov. 11. 13:33
nálunk a bölcsi után alakult ki a napirend.18 hós korától.de sajnos hétvégén,meg mikor otthon valamiért,akkor ez borulhat:(
2009. nov. 11. 13:25
Jah, mostanában ez nlunk szokott kavarodni, pl. ha hazamegyünk a családhoz, alvás előtt van ebéd, általában nincs híradó, de a kis órája akkor is tudja, mi következik. :)
11. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Erababa1111)
2009. nov. 11. 13:24

Szerintem nem gáz. Ha valamire felébred reggel 6kor és nem alszik vissza, nehogy már ugyanakkor kelljen aludnia délben, mintha 9kor ébredt!!!

Tényleg inkább a sorrend a fontos. Nálunk ez így van:

ébredés - öltözés - reggeli - játék vagy megük valahová - evés, esetleg még egy kis játék - déli alvás (néha 1-1/2 2 is van) - ébredés - "ebéd" - játék vagy megyünk vhová - híradó - vacsora - fürdés - alvás.

Az enyém mondjuk 2 éves, de elég régóta ezt csináljuk. És így is beállt a biológiai órája arra, hogy ha 8 körül kel, akkor fél 1 körül már mondja, hogy aludni.

2009. nov. 11. 13:18

Engem igazából nem zavar, csak arra gondoltam, hogy ha bölcsibe fog menni (ha egyátalán sikerül majd beíratni), akkor muszáj lesz megszoknia a rendet... Ez még nem most lesz, csak jövő augusztusban, de kíváncsi voltam, hogy kinek mi a véleménye erről.

Köszi a hozzászólásokat!

2009. nov. 11. 13:10
Számomra gáz, mert én nem tudtam volna elképzelni egyik gyerekemnél se, hogy ne legyen napirend. De ha ti így jól érzitek magatokat, és kiegyensúlyozott egészséges a baba és téged nem zavar, akkor sztem ne is foglalkozz vele. Sztem egyén függő a dolog.
2009. nov. 11. 13:03

Hát nálunk is kialakult már az első hónapban a renszer, persze ahogy kevesebb lett az alvásigénye mindig változott! Ez a kötöttség se mindig jó, ha mennénk valahova pl. akkor azért baj hogy pont időbe érjünk vagy induljunk.....


Ebből a szempontból jobb a ha nincs szoros rend :)

2009. nov. 11. 13:01
Neked kell egy kicsit jobban rászoktatnod, a napirendre. Legyen reggeli kelésnek, az ebédnek a délutáni játéknak, fürdésnek egy időpontja....
6. dcd17bf1c6 (válaszként erre: 2. - Erababa1111)
2009. nov. 11. 13:01

Ha akkor eszik, amikor készíted, akkor csináld mindig hasonló időben :).

Amúgy sokszor a dolgok sorrendje az, ami mérvadó, nem az óra. Ennyi idősen meg simán belefér, hogy hol így alszik, hol úgy. Ilyenkor alakul majd vmikor ki a napi 1*i alvás, amit bizony ilyen össze-vissza időszak előz meg általában :).

2009. nov. 11. 13:00

nem tudom...én már az elejétől fogva napirendre szoktattam az enyémet.

hogy alszik,eszik akkor a babó?

2009. nov. 11. 12:59
szerintem nem.az én kisfiam 15 hónapos és most kezd kialakulni,de ez is változik még nálunk is.Ha szarul alszik éjszaka,később kel ergó később fekszik délben.A fürdés fix nálunk csak 7 1/2 8-kor.
2009. nov. 11. 12:59
Szerintem nem gáz. Nálunk mondjuk ezzel nincs próbléma, de éjszakáink katasztrofálisak.
2009. nov. 11. 12:56
Mindig az ébredéstől függ, hogy 1X vagy 2X alszunk, ill. a kajálásra sincs beállva a gyerkőc. Amíg nem kezdem csinálni az ételt, addig eszébe sem jut. Ha viszont csinálom a gyümölcsturmixot, rögtön éhenhal :)
2009. nov. 11. 12:54
Az gáz, ha egy 14 hónapos gyerkőcnek még nincs kialakult, pontos napirendje? (evés, alvás pontos idejére gondolok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook