Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az én szem műtétem fórum

Az én szem műtétem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én szem műtétem

1 2 3 4
64. Bernuska (válaszként erre: 63. - Tutajos11)
2008. szept. 5. 20:16

Szia!

Ez nagyon jó hír, örülök az örömötöknek...:)

2008. aug. 28. 08:55

sziasztok!

képzeljétek most voltunk a kisfiammal kontrolon és 4 éve most először nem romlott a szeme!!!!!!!!!ugy örülök neki!!!eddig félévente mindig romlott neki már teljesen megijedtem,de most....juj de jo.

sőt most hallottam egy aloeverás bogyorol amit egy kisfiu szedett ,ő is szemüveges volt és fél évig szedte a bogyit és már nem kell neki szemüveg.ennek a nyomában vagyok ha valamit tudok majd megirom hátha érdekel valakit.mi tui kiprobáljuk.

62. Bernuska (válaszként erre: 61. - Bernuska)
2008. máj. 7. 19:07

Mostanában kezdem elfogadni az egész "nem műthető" históriát, nagyon nehezen tudtam beletörődni, túlságosan is beleéltem magam a tökéletes szem gondolatába. :(

Nagyon komoly és összetett vizsgálat volt, és hiába mennék máshová, ahol esetleg azt mondanák, hogy műthető, bennem lenne a kisördög, hogy azt is mondták, hogy nem... nem kockáztatnék. Kivárom az egy évet.

61. Bernuska (válaszként erre: 60. - Cosette3)
2008. márc. 5. 00:41
Az optik-medben voltam.
60. Cosette3 (válaszként erre: 59. - Bernuska)
2008. márc. 4. 13:35

Szia!


Ne csüggedj! Fel a fejjel(tudom, könnyű ezt mondani)... De ha egyelőre műtéti úton nem megy, próbáld meg a szemeidet erősíteni(szemtorna). Van egy pár könyv ezzel kapcsolatban, különböző gyakorlatok vannak benne, s ha kitartó vagy, meg lesz az eredménye!

Egy év múlva meg visszavárnak.

Most hol is voltál? Melyik lézerközpontban?

Mert az is lehet, hogy lézerszemészet és lézerszemészet között is van különbség.

Én a Laziriszt tudnám ajánlani, teljes kivizsgálással.

De ne a legfontosabb, hogy ne szomorkodj!

2008. márc. 4. 11:40
Túl vagyok a vizsgálaton....hatalmas lelkesedéssel mentem, aztán közölték, hogy nem ajánlják a műtétet, mert valamilyen adatok nem egyeznek (többször elmondták, de nem derült ki számomra egyértelműen, hogy az előző orvosom adataival nem egyezik, vagy az ő műszeres és egyéni bemérős adataik nem egyeztek- bár inkább az elsőre tippelek, mert egy csomószor megkérdezte, hogy nem romlott-e a szemem...hát én ezt nem érzékelem :S) 1 év múlva visszavárnak egy újabb vizsgálatra. Teljesen összeomlottam.
58. Cosette3 (válaszként erre: 57. - Bernuska)
2008. febr. 26. 14:16

Szia!


Majd drukkolok neked! :)

Sok sikert a tájékozódáshoz!

Én is féltem, de semmi szörnyű nem történt a vizsgálaton, szóval ne aggódj!

Majd írj, mi volt!

Üdv. és szép napot! :))

2008. febr. 25. 19:17

3-án megyek vizsgálatra Pestre!!!!

Már alig várom... bár félek egy kicsit, mert nem nagyon tudok tájékozódni, és ha cseppentenek a szemembe, még ki is kell érnem utána a Keletibe... :D

2008. febr. 24. 19:46
hogyan tornáztatod a szemed?
55. 8ab4dbdb29 (válaszként erre: 35. - Sokcsoki)
2008. febr. 18. 10:51
egy kis szemtrona ,lehet , hogynekesd is sokat segítene
54. 8ab4dbdb29 (válaszként erre: 50. - Bernuska)
2008. febr. 18. 10:35
ne aggódj, ha kicsit öregebb leszel és tornásztatod a szemed, meglátod jó lesz.
2008. febr. 18. 10:33
Én nem voltam szem műtéten, mégis jól érzem magam a bőrömben, amióta odafigyelek az egészséges látási szokásaimra és az életmódomra.
2008. febr. 15. 09:45

Szerintem, ha valaki rászánja magát a műtétre, akkor, ha mindent rendben találnak, szinte tökéletes látást garantálnak neki. Ha valami rizikó áll fenn, akkor meg eleve megfontolják, hogy hozzá lássanak-e a műtéthez, mivel az nekik is nagy kockázat.

Az meg szerintem lehetetlen, hogy ha valaki a műtét után tökéletesen lát, utána 15-20 év múlva egyáltalán ne látna semmit, vagy nagyon rosszul.

Természetesen kímélni kell a szemet, az elején pihentetni(jó az is, ha csökkentjük a tv-zést, számítógépet, sötétbeni olvasásról nem is beszélve a későbbiekben is). De, akik nem látnak jól, és a lézerműtét által egy nagyon jó látást nyernek, azok gondolom, vigyáznak is rá. Hisz tudjuk, mit veszíthetünk, nem?

Amúgy meg fél, ill. egyévente kontrollvizsgálatokra kell visszamenni.

51. éden74 (válaszként erre: 50. - Bernuska)
2008. febr. 14. 21:48

15-20 év után mit gondolsz

gyengén fogsz-e látni?

vagy egy állt. nem fogsz?

ki fog játszani az unokákkal?

én spec. emiatt nem tudok dönteni

50. Bernuska (válaszként erre: 48. - Cosette3)
2008. febr. 14. 21:36

Ezen én is gondolkodtam.... sok olyan ember van, akinek fiatalkorában tökéletes a látása, és az öregséggel kerül elő a szemüveg, és nem feltétlenül azért, mert nem vigyázott a szemére. Én a műtéttel a "fiatalkori" állaporba kerülhetek, tehát amit én alapból nem élvezhettem, hiszen egészen kicsi gyerekkoromtól szemüveges vagyok. De ha öregszek, biztos "visszaromlik" majd a szemem....

bár szerintem, ha 15-20 évig lesz csak jó a látásom, már akkor is hálás lehetek a tudománynak....

49. éden74 (válaszként erre: 48. - Cosette3)
2008. febr. 13. 19:33
Köszi.
48. Cosette3 (válaszként erre: 47. - Éden74)
2008. febr. 13. 15:37

Szia!


Állítólag a műtét időpontja óta eltelt egy év utáni eredmény, látás tekinthető véglegesnek.

Persze, ha az ember rontja a szemét(pl. félsötétben olvas stb...) akkor ugyanúgy romolhat szerintem.

47. éden74 (válaszként erre: 46. - 14775640c4)
2008. febr. 12. 09:39

Szia Szancsesz.

Úgy tudom így is vállalják.Én -2,5 vagyok.Gondolkodtam a műtéten, de az tart vissza,hogy még nincs múltja.Mi lesz a szememmel 65 éves koromban a baavatkozás után? Meg az összes orvos szemüveget visel?A barátnőm 10 éve műtette ő nem panaszkodik.

2008. febr. 12. 08:59

sziasztok!

még uj vagyok és megvallom őszintén nem olvasgattam végig az összes hsz-et

szóval mitől függ hogy mennyire rossznak kell lenni a szemnek mer én messzire nem látok és még 2 dioptria sincs a szemüvegem tehát igazából csak tv nézéshez kell

igy is vállalják?vagy kell hogy meg legyen egy fajta dioptria minimum?

2008. febr. 12. 08:54
bárcsak már ott járnék....:S egyenlőre még a pénzt gyűjtöm rá...
2008. febr. 10. 15:43
szerintem, ha biztosra akarsz menni, vidd a korábbi orvosi papírokat is! :)
43. Bernuska (válaszként erre: 42. - Cosette3)
2008. febr. 10. 14:20
na de abból nem tudhatják, hogy romlott-e a szemem... gondolom kell valami, amihez viszonyítanak.
2008. febr. 10. 08:58
Célszerűnek az. Én nem vittem. :) Mivel ott egy részletes kivizsgálást csinálnak, amiből megállapítják, hogy hány dioptriás, ill. cilinderes-e a szem. Meg még egy csomó mindent megállaptínak. (pl.: ép-e az érhártya, stb...)
2008. febr. 9. 21:55

Fogalmam sincs, hogy nekem romlott-e a szemem, néhány hónapja új szemüvegem van, de úgy gondolom, csak finomított rajta a szemész.

Kell vinni esetleg orvosi papírokat? :S Gondolom célszerű.

40. Cosette3 (válaszként erre: 39. - Bernuska)
2008. febr. 4. 17:07

Szia!


Ezt én is kb. így tudom.

Akkor lehet műtetni, ha féléven belül nem volt szemromlás vagy csak minimális.

2008. febr. 3. 20:33
Azt hallottam ma egy ismerősömtől, aki szintén szemműtétet szeretne, hogy csak akkor lehet műtetni, ha már megáll a szem romlása, éshogy ő is azért nem tud túlesni a műtéten, mert minden éves kontrollon kb. felet romlik a szeme, és 30 év körüli az emberke. Erről tudtok valamit?
38. hetessycintia (válaszként erre: 35. - Sokcsoki)
2008. jan. 30. 13:34

Nekem gyerek koromban(6-évesen) -13dioptriáról indult a szemem,amit -8-ig sikerült a dr.nőmnek 10-év alatt helyreállítani,aztán megállt a javulás,se nem romlott,se nem javult.(Volt benne cilinder is).Ő már pezzegette nekem a műtétet,de akkor még nem voltam 18-úgyhogy azt mondta,hogy addig nem is műtenek.Aztán egy pár év múlva a rendszeres kontrollon megint megemlítette,hogy mi lenne ha megműtettném.Elmentem a Focus Medical-ba.

Megvizsgálták, és azt mondták,hogy lehet hogy egy fél ill.1-dioptria visszamaradhat,de hála istennek nem maradt vissza,rá pár napra meg is műtötték.Az első nap gázos volt,de azóta hála istennek minden ok.Nem bántam meg egy percig sem.Ennek már több mint 5-éve.Nem romlott semmit azóta sem.Ezzel csak azt akartam neked sugallni,hogy nem vagyunk egyformák.Ja és a lézer nem vág,hanem éget!A műtéti lapot én is kiakartam kunyizni,de nekem sem adták oda,pedig elakartam vinni a dr-nőnek,akihez gyerekkorom óta járam.

2008. jan. 30. 08:10

Sziasztok!

Szeretnék én is hozzászólni,és ha valakinek tudok segíteni akkor az jó.

12 éve cukorbeteg vagyok és nekünk évente kell szemvizsgálatra menni,hogy nem romlott-e a látás vagy nincs-e valami elváltozás.

Egészen tavaly okt.-ig nem volt semmi problémám,de akkor azt mondta a szemészem,hogy mindkét szememen lát elváltozást és ő javasolja a lézeres műtétet.

Én nem akartam és azt mondtam,hogy várjunk,mert megpróbálok valamit tenni és utána ha nem változik akkor megműtheti.

Nem írhatom ide,hogy mi az amit szedtem(csak annyit írok,hogy aloe verás termék)de a gyógyszer az 2 hónapra volt egy kúra és közben csöpögtettem a szemembe activátort is.

Decemberbe vissza mentem,persze,hogy féltem egy kicsit,de amikor megnézte mindkét szemem nem hitt a látványnak,én meg majd kiugrottam a székből örömömben.

A bal szememről teljesen eltünt a változás a jobb szememen meg már alig látszott.

Nem akartam,hogy megműtse a szemem és ezért tettem is valamit,de szerintem sokan vannak még így ezzel.Én csak bátorítani tudok mindenkit hogy ne egyezzen bele rögtön a műtétbe hanem járjon utána először,hogy menthető-e műtét nélkül is.

2008. jan. 29. 20:18

Húúúú, nagyon sajnálom! Nem lehet korrekciós műtétet csinálni?

Félek én is a műtéttől, de úgy érzem, kell vállalnom ennyi kockázatot, hiszen elég sokat vezetek, kell a jobb látás!

2008. jan. 27. 22:16

Irigykedve olvasom a sok pozitív tapasztalatot. Hát az enyém egyáltalán nem ilyen.

-9 volt a szemem, a Focus Medicalban (Budapesten) műtötték 7 éve. Már rögtön a műtét után sem nullás, hanem kb. -2 D-s volt, aztán azóta csak romlott. Most -6-nál tarok. De a legrosszabb, hogy bár a műtét előtt kontaktlencsével teljesen jól láttam, azóta mindent szellemképesen látok. Mint amikor káprázik az ember szeme, mert mondjuk belevilágítanak. A műtéti lapomat nem voltak hajlandók kiadni. Hogy mi lehet ez, arra csak tanácstalanul húzkodták a vállukat, hogy nem tudják az okát. Már rengeteg helyen voltam azóta kivizsgáltatni, de csak annyit tudnak, hogy valszeg elmozdulhatott a lebeny, amit vágtak.

Szóval, én nem ajánlom senkinek. Vagy legalábbis ezt a klinikát nem!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook