Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az aszpartamot tartalmazó mesterséges édesítőszer tényleg rákkeltő hatású? fórum

Az aszpartamot tartalmazó mesterséges édesítőszer tényleg rákkeltő hatású? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2012. márc. 10. 15:47
Csak kimásoltam a wikipédiából.
17. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Varga ágica)
2012. márc. 10. 15:47
Mármint mit? Azt a mondatot, hogy hogyan készül az aszpartám? Nem tudom!!! És szerintem pont ez a lényege: egyszerű földi halandó ne is sejtse, mi ...t itanak/etetnek vele. :(
2012. márc. 10. 15:45
Sylvia!magyarul is el tudod mondani,mert én egy 65éves vénasszony vagyok és ezen a nyelven(latin?)nem értek
15. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Varga ágica)
2012. márc. 10. 15:44

Mikor az aszpartámot a képünkbe nyomták, már évtizedek óta tökéletesen bevált édesítő volt a szacharin. (Ki kellett nyírni a piacon, ezért elterjesztették róla, hogy rákkeltő...)

Ami most nagyon feltörekvő édesítőszer, az a stevia és a xilit. Utóbbiból tudtommal kb. ugyanannyi kell, mint cukorból, viszont marha drága.

A Coca-Cola viszont már próbálkozik a steviával édesített üdítőkkel, az USA-ban asszem már az engedélyeztetés folyik.

És épp ma kaptam kóstolót egy steviával édesített teaféléből. Tök finom!!! Bár közel sincs az íze a cukoréhoz, de az aszpartámnál sokkal jobban bejön. :)

14. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - 5e48d37001)
2012. márc. 10. 15:39

Ez egy betegség, fenilketonúriának hívják.


Viszont mindenkinek rákkeltő. Csak már itt is működik a legálmaffia... Kb. az év elejéig mindenhol az szerepelt, hogy kétféle eszenciális zsírsavból áll (volt, ahol még azt is elmesélték, hogy ez milyen fontos az emberi szervezetnek!!!), amit formaldehiddel hoznak kötésbe. A szervezetben pedig visszabomlik a kétféle zsírsavvá (és a formaldehidről már nem szóltak egy mukkot sem, tehát szerintük az nyomtalanul eltűnt).

Ehhez képest most akárhol nézzük meg a leírást, mindenhol ez áll: "Az aszpartám a fenilalanin és az aszparaginsav aminosavak dipeptidjének metil-észtere."


Azért ez elég érdekes! (És kiváncsi vagyok, mikor fog eltűnni ez a hsz-om...)

2012. márc. 10. 15:37

Lehet hízni,mert az édesítő éhségérzet okoz.

Sokféle van,vannak ezek a féltermészetes nyíralapú édesítők.

2012. márc. 10. 15:33
Melyik az az édesítő szer amit egy cukorbeteg használhat teába ,kávéba?és persze ártalmatlan,ezektől is lehet hízni?
11. 5e48d37001 (válaszként erre: 8. - Varga ágica)
2012. márc. 10. 15:33

Ez soha nem is volt kivonva,csak volt egy időszak,mikor nem használták viszont.most újra csempészik vissza.

Amúgy van,ahol fel sem tüntetik,hogy aszpartam van benne. Csak annyit írnak,hogy FEnil-alanil forrást tartalmazz.

Ez az aszpartam,csak egy másik megnevezése.

Megnézzük az összetevőket,nahát nincs benne aszpartám,csak fenik -alanil forrás,jöhet,be a kosárba,és a laikus meg megissza a cuccot.:(((

2012. márc. 10. 15:32
Ajjaj!
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Varga ágica)
2012. márc. 10. 15:31
Jópár éve használják már...
2012. márc. 10. 15:29
ez felháborító!ki az aki ezt eldönti,hogy újra használhatják édesitőszerként?!
7. 5e48d37001 (válaszként erre: 6. - 5e48d37001)
2012. márc. 10. 15:29
Ezt nem netről néztem és hallottam.Kórházban,mondták a diabétesz gondozóban,mert rágtam a férjem fülét,hogy kérdezze már meg a kezelőorvosától,annyi mindent lehet hallani-olvasni róla a neten.
2012. márc. 10. 15:27

Akinek a szervezete nem bírja lebontani,annál nem ürül ki,így igen,annál rákkeltő hatású.

A férjemnek mondták a cukorbeteg gondozóban,vagyis a nagy átlagra nincs kedvezőtlen hatással elméletileg.

Régebben eltűnt az aszpartam,de most újra mindenbe visszapakolták,a legmárkásabb üdítőitalokban is ez van.

2012. márc. 10. 15:26
és a szívnek, ereknek sem tesz jót. Legyengíti és szívprobléma, infarktus alakulhat ki...Én ezt is hallottam.
2012. márc. 10. 15:26
2012. márc. 10. 15:25
Úgy tudom, hogy igen.
2012. márc. 10. 15:23
Egyértelmű,hogy igen.
2012. márc. 10. 15:19
Tudja valaki megválaszolni,hogy az Aszparám-ot tartalmazó mesterséges édesítőszer tényleg rákkeltő hatású?????Cukorbeteg kérdezi.FONTOS!segítsünk egymásnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook