Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az almaecet jótékony hatásai fórum

Az almaecet jótékony hatásai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az almaecet jótékony hatásai

1 2 3 4 5 6 7 8
99. Wickucy (válaszként erre: 93. - Szeliko)
2008. máj. 30. 17:26
Én se mondtam, hogy hízlal, csak, én azt olvastam, hogy mézzel, csupán üdítő hatású, nem fogyókúrás. De nem az én dolgom! Felőlem, ihatod ahogy akarod, csak válaszoltam a kérdésre! :)
98. pimpi3
2008. máj. 30. 16:42
Ez a búzafűlé ami fagyasztva van?Vagy másfélére gondolsz?
97. szeliko (válaszként erre: 96. - Pimpi3)
2008. máj. 30. 16:35
nekem is elég komoly fájdalmaim vannak és én meg azt vettem észre, hogy ez a legjobb erre. A másik a búzafűlé ami még jó rá, próbáld ki. Tulképpen az izületek is azért fájnak, mert felhalmozódik benne a méreganyag. És minden jó arra is, ami méregtelenít. Ezért jó rá a búzafűlé is.
96. pimpi3 (válaszként erre: 93. - Szeliko)
2008. máj. 30. 15:44
És neked jó az izületeidre?Én ezt nem vettem észre!Nekem elég nagy foku izületi problémám van,lehet azért!
95. 2577cdcc12 (válaszként erre: 94. - Pesei.ica)
2008. máj. 30. 15:12
Ha refluxod van, nem szabad almaecetet innod!
2008. máj. 30. 15:05
Én ma kezdtem az almaecet ivását. Az lenne a kérdésem, hogy nem termel-e sok gyomorsavat, mert nekem van egy reflux betegségem, ami ha sok a sav erős fájdalommal jár.
93. szeliko (válaszként erre: 92. - Wickucy)
2008. máj. 30. 12:36

a méz nem hízlal (persze ha heti 1 kg-ot eszel az már igen). Én is mézzel iszom az almaecetet, mert amúgy ég a gyomrom tőle. Én az izületi fájdalmaim miatt iszom, de arra is nagyon jó az almaecet.

A méz zsírégető és gyorsítja az anyagcserét, méregtelenít is, mert beindítja a máj működését. sok diétás dologban ezzel helyettesítik a cukrot.

Úgy hogy ihatod nyugodtan mézzel az almaecetet...szerintem.

2008. máj. 26. 23:19
igen, de mézzel annyira nem fogyókúrás, már ha lehet ezt így megfogalmazni, idézőjelesen.
91. pimpi3 (válaszként erre: 89. - Odihari)
2008. máj. 26. 20:49

Szerintem ugy is nagyon rossz az íze!

Viszont sokan mondják,hogy mézzel olyan mint a limonádé!De én nem mertem kiprobálni!

Marad a jo gyorsan levegövétel nélküli lehuzás!:))

2008. máj. 26. 20:30
úgy viszont jó sokáig tart meginni! :)
2008. máj. 25. 17:27
Oké, akkor folytatom. Bár amúgy azt is olvastam, hogy 1,5 l ásványvízbe teszek 1 ek-al és úgy is hatékony, azon talán nem lehet annyira érzeni, mert így ... nagyon kemény az íze :(
2008. máj. 25. 12:29
Biztos vagyok benne, hogy valaki fogy, valaki nem! Ezt nem lehet általánosítani. De annyi jó hatása van, hogy szerintem bajod semmiképp nem lesz, ha iszol 1-et, 1- et! Nekem pl. szerintem hat!
2008. máj. 24. 17:01
Ja és a lényeg, tényleg lehet tőle fogyni?
2008. máj. 23. 17:21
nekem nem csinált
2008. máj. 23. 16:14

Ma egy kortyot sem ittam meg belőle, mert eszembe jutott, hogy nemrég lúgosító gyógyszert kellett szednem, mivel a gyomrom nem zár jól, és a torkom az állandó savtól gyulladásban volt.

Most vajon mit tegyek? Annyira nem csinál nagy savat a gyomorban vagy mégis?

84. pimpi3
2008. máj. 22. 21:55

Én is kaja elött ittam!Mostmár csak reggelente iszom!:))

Szerintem az a legjobb ha gyorsan levegövétel nélkül isszátok meg!És utána hosszasan kifujni a levegöt!És gyorsba inni rá pár korty vizet!

Nekem igy a legjobb!

83. Wickucy (válaszként erre: 82. - Odihari)
2008. máj. 22. 21:23
én úgy csinálom, h kb. 1dl vizet rakok 1 ek.- hoz és gyorsan lehúzom. az elsővel én is szüttyögtem, de semmi értelme, így is úgy is rossz! :) akkor már inkább pár mp- ig tartson! :) én amúgy evés előtt pár perccel iszom és este lefekvés előtt. (na jó az igazság, hogy úgy szeretném és csak tegnap óta iszom és tegnap pont elmaradt az esti! :) ) ha csak google- ba rákeresel, hogy almaecet, rengeteg találatot ad és nagyjából mind azt javasolja, hogy evés előtt. de hát én se vagyok tudós, csak úgy voltam vele, hogy a többség győz. valamit csak le kell szűrnöm a dologból! :) hajrááá
2008. máj. 22. 12:16

Ma én is úgy döntöttem, hogy kipróbálom az almaecetes dolgot. Bár a hozzászólásokat olvasva elég vegyes irományok vannak. Van aki evés előtt van aki utána javasolja, van aki azt írja fogyaszt és kész más szerint pedig csak akkor fogyaszt ha utána már aznap nem eszünk... meglátjuk változom-e :)

Az íze az tényleg borzasztó!!! Öklendezés kerülget mikor lehúzok egy kortyot, kb 15 perc alatt sikerült 3 dl-t meginnom...

2008. máj. 21. 12:57
Hihii, negyed órája ihattam meg a kis ecetes vizemet, de mostanra sikerült annyi pipinek összegyűlnie bennem, hogy szerintem az előző héten nem pisiltem ennyit, mint most! :)
2008. máj. 21. 12:38
Na én most evés előtt, közben megittam egy adagot, hát most kb úgy érzem maghalok! :) Borzalmas az íze, de még élek! Viszont most furi a hasim! Lehet, hogy kapszulát kéne szednem, sztem pszichésen is hat rám a rémes íze! :)
2008. máj. 17. 00:33

Most látom a feliratot:


"Ne reklámozz semmit (se terméket, se üzletet, se más honlapot)!"


Erre csak azt tudom mondani, mire jó egy fórum, ha nem oszthatunk meg egymással linkeket, akinek nem tetszik, törölje ki... (A linket természetesen nem üzleti reklám céljából másoltam ide, a honlapot pár perce találtam a Google keresővel...)

2008. máj. 17. 00:28
jó a hajzsírosodás és a korpa ellen . kipróbálva!!!
77. PC Doki (válaszként erre: 72. - Rosewood)
2008. máj. 17. 00:25

Nem kell félni az almaecettől, meg kiskanállal adagolgatni. Én annyit öntök a vízbe, amennyi jólesik, vagy ahogy bírom inni egyáltalán.


"Az almaecet nagyon felnyomja ám a gyomorsavat, de emiatt meg is hajt."


Nem értem az összefüggést, kettőnk közül valaki fordítva működik. Savanyú dolgok nálam inkább lassítják a bélmozgást. Hogy felnyomja a gyomorsavat, ez sem ilyen egyszerű. Javítja az emésztést, növelheti az éhségérzetet, érezhet valaki savat miatta, de az nem gyomorsav.


Ha valaki savközömbösítőt vesz be, a vegetatív szabályzórendszer normális esetben növeli a gyomorsav-elválasztást, hogy kompenzáljon és beállítsa az emésztéshez szükséges pH-t. Figyelembe véve még az étel összetételét is. (Más kérdés, mi van, amikor még több savcsökkentőt veszünk be...)


Ha savat vesz be valaki, a gyomornak kevesebb savat kell kiválasztani. Ezt a belső rendszer érzékeli és ennek megfelelően szabályoz. Persze mindez a gyakorlatban nem mindig ilyen kiszámítható, de az alapelv valahogy így nézne ki. Hogy valakinél miért borul mégis a működés egyensúlya, annak bizonyára sok oka lehet.


Reflux gondoknál például hihetnénk, hogy nem szabad ecetet fogyasztani, hiszen szegény nyelőcsövet épp eléggé bántja a gyomorsav, minek ezt még tetézni? Pedig épphogy ecettel célszerű leöblíteni, szépen lefertőtleníti a gyulladt nyelőcsövet, az égő érzés megszűnhet.


Kombucha szintén jó, abban is sok ecetsav van. Bár nem jellemző nálam, de régebben előfordult ilyen nyelőcső panaszom, a Kombucha hamar rendbehozta.


[link]


"Almaborból készült ecet varázslatos elixír és gyógyír. Az almaecet valóságos tárháza az aminosavaknak, enzimeknek, vitaminoknak, ásványi anyagoknak, komplex keményítőnek és rostoknak."

76. pimpi3
2008. márc. 19. 21:00

Sziasztok!Én már két üvegnyi almaecetet ittam meg!Nem vettem észre semmi fogyaszto,vagy székletjavitó hatást!De viszont ha pl.édességet kivánok arra nagyon jo!Az íze viszont iszonyatos!

De volt a tévébe egy szakács és ök isszák egész életükbe minden reggel!És nem hiztak meg,nincsenek anyagcsereproblémáik!

Szerintem ez is emberfüggö!Mindenkinek máshogy hat!De van haása az tuti

2008. márc. 19. 20:48
AZ ALMAECETTŐL GYORSABB AZ EMÉSZTÉS,DE CSAK AKKOR FOGYASZT, HA UTÁNA AZNAP NEM ESZÜNK
74. tessay
2007. nov. 21. 18:17
Hát itt most aztán jó sok butaságot lehet olvasni. Az almaecet lényege ugyan az, mint a pöri-noki-ubisali összeállításnak. Ugyanis, nagy tévedés, de nem kaja előtt kell inni, hanem kaja után. És nem kanálszám vedelni, hanem 2 dl. vízbe egy teáskanállal. Vagyis, minden étkezés után egy pohár vízbe egy teáskanállal. Megkönnyíti a gyomornak a lebontást, ugyan úgy, mint a jó kis savanyúság a zsíros körömpörit. Itt annyi a plusz, hogy a normál lightos kaja után is jön egy kis emésztést segítő plusz, vagyis a bevitt zsiradék nem tud felszívódni, mert az elfogyasztott ecet segíti a lebontást. Gondoljátok át, és rájöttök, hogy így igenis van logika benne. Én spec nem szeretem az ecetes ubit, nekem az túl savanya, inkább ki is hagyom a savanyúságot, inkább eszem jó kis tejfölös ubisalit, mint az ecetes dolgokat, de egy pohár almaecetes víz nagyban megkönnyíti az emésztést, a bevitt zsiradék nem tud felszívódni, és lazább lesz a széklet, stb. A savanyúbb ital pedig néha kifejezetten üdítő tud lenni.
73. adri25
2007. nov. 19. 19:53
Sziasztok. Én múlt héten láttam a 2 testőrben az almaecetről volt szó,azt mondták,hogy segíti az emésztést és fogyaszt is.
2007. szept. 24. 18:00
Az almaecet nagyon felnyomja ám a gyomorsavat, de emiatt meg is hajt. Viszont fogyni nem ettől, hanem a diétától és a mozgástól lehet, továbbra is ezt vallom!
71. handy
2007. szept. 24. 17:54

Sziasztok!Milyen almaecetet isztok?Úgy értem házi vagy bolti?Melyik a jobb?Én is azon töprengek(idáig már eljutottam:-))hogy kéne valamit kezdeni vele.Hallottam,hogy mi mindenre jó,de legfőképpen ugy mint nő az alakformáló hatása érdekelen:D:D

nekem van vagy 2 liter de ez házi a javából.Az ize?Nos ..eléggé borzasztó!!!Mi a helyes arány?

Étkezések előtt vagy után kellne inni?Hogy hatásosabb?Egyébbre jó még vajon?

70. kriszta9 (válaszként erre: 49. - Eee466847e)
2007. szept. 18. 16:42
Szia, mamácska bár régi volt az üzid, de engem érdekelne, hogy fogytál 20 kilót 4 hónap alatt-én 10-15-nek is örülnék.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook