Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Axa biztosító reál hozam kiszámítása fórum

Axa biztosító reál hozam kiszámítása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. aug. 10. 23:44

Sziasztok!

Érdekődnék, hogy aki lekérdezte az Axás weboldalról a reálhozamot, az ténylegesen annyit kapott kézhez?

99. boygay (válaszként erre: 98. - Beatrixie)
2011. aug. 10. 20:59

szia


Pedig az árfolyam szerint nem ugy néz ki mint ha csökkeni kelett volna


[link]

2011. aug. 10. 20:29
Sziasztok! Csatlakozom én is az elégedetlenek táborába. Április végén felhívtam az axát, hogy éppen akkor mennyi a reálhozamom 1.096.047,- ft tőkére? 25 ezer valamennyit mondtak. Ehhez képest kaptam 6.574,- forintot. 3 hónap alatt hová tűnt majdnem 20 ezer ft? Más pénztár hasonló összegű tőkére 100 ezer fölött fizetett. Tudom, volt olyan is, amelyik semmit. De volt olyan pénztár is, aki januárban közölte, hogy mennyi a reálhozam és most kifizette ugyanazt az összeget. Én is értetlenül állok. Azt mondjátok érdemes csatlakozni és perelni?
97. capelli (válaszként erre: 83. - F_e_k_u_sz)
2011. aug. 10. 19:50
Szia! Ma elmentem az axa ügyfélszolgálatra és felmondtam az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításomat. Figyelmeztettek, hogy 10 év után csak a hozam szja mentes, de nem érdekelt, olyan jól esett, hogy hangosan kijelenthettem: ezt legalább nem fogják eltőzsdézni!
96. boygay
2011. aug. 10. 19:35

HIRDETMÉNY

a Magyar Postával szerződéses kapcsolatban álló pénzforgalmi szolgáltatók

részére, a magánnyugdíjpénztári reálhozamok kifizetési utalványon történő

feladásáról

Az állami nyugdíjrendszerbe átlépő magánnyugdíjpénztári tagokra vonatkozó elszámolások

és kifizetések szabályait a 2010. december 23-án megjelent 297/2010. Kormányrendelet

határozta meg. A tagi kifizetések (reálhozam és tagdíj kiegészítések, a továbbiakban:

reálhozam kifizetések) címhelyen történő kifizetésére a társadalombiztosítási

nyugdíjrendszerbe visszalépő tag nyilatkozata alapján, illetve akkor kerül sor, ha a tag a

kifizetés módjáról nem nyilatkozott.

A Magyar Posta a belföldi címhelyen történő kifizetést a Pénzforgalmi Üzletszabályzatban

meghatározott kifizetési utalvány szolgáltatás igénybe vételével biztosítja, az alábbiak

figyelembe vételével.

1. A Magyar Posta a reálhozam kifizetése jogcímen feladott kifizetési utalványok

kifizetésének zökkenőmentes teljesítése érdekében a magán-nyugdíjpénztárak

számlavezető pénzforgalmi szolgáltatói részére meghatározta a naponta feladható

kifizetési utalvány maximális darabszámát (a továbbiakban: napi limit). A napi

feladási limiteket az alábbi táblázat tartalmazza:

Számlavezető pénzforgalmi szolgáltató Feladási limit (db/nap)

OTP Bank Nyrt. 40 000

CIB Bank Zrt. 40 000

ING Bank N.V. Magyarországi Fióktelepe 35 000

MKB Bank Zrt. 30 000

UniCredit Bank Hungary Zrt. 15 000

Erste Bank Hungary Zrt. 10 000

Budapest Bank Nyrt. 5 000

Raiffeisen Bank Zrt. 5 000

2. A reálhozam jogcímű kifizetési utalványok felvételét a Magyar Posta az alábbi

napokon biztosítja:

 2011. július hónapban:

 július 15., 18., 19., 20., 21. és 22. (6 munkanap)

 július 25., 26., 27., 28. és 29. (5 munkanap)

 2011. augusztus hónapban:

 augusztus 1. (1 munkanap)

 augusztus 4., 5., 8., 9., 10., és 11. (6 munkanap)

 augusztus 17., 18., 19., 22., 23., 24., 25., 26., 29., 30. és 31. (11

munkanap)

3. A Magyar Posta a reálhozam kifizetése jogcímű kifizetési utalvány felvételét az alábbi

napokon szünetelteti:

 2011. augusztus hónapban:

 2011. augusztus 2. és 3. (2 munkanapon)

 2011. augusztus 12., 15. és 16. (3 munkanapon)

4. A kifizetési utalvány feladása során az adatállomány közlemény rovatában

„reálhozam” vagy „tagdíj” szöveget kell feltüntetni.

5. A napi limittől eltérő darabszámú kifizetési utalvány feladására, illetve a feladásra

meghatározott időszaktól eltérő napon történő feladásra kizárólag a Magyar Postával

folytatott egyeztetés alapján kerülhet sor. Az 1. pontban részletezett napi feladási

limitek meghatározása a számlavezetett magánnyugdíjpénztárak taglétszáma alapján

történt.

6. A napi feladási limit kizárólag a reálhozam kifizetések jogcímen feladott utalványokra

vonatkozik, és a Magyar Posta kizárólag a kifizetések teljesítésére meghatározott

időszakra alkalmazza.

A Magyar Posta a kifizetési utalvány kézbesítését a Pénzforgalmi Üzletszabályzatban

meghatározottak szerint teljesíti, az alábbi eltéréssel:

 A Magyar Posta a kifizetési utalványt a címzett rendelkezése - utánküldési szerződés –

alapján, utánküldési szerződésben foglaltak szerint a címzett új belföldi címére

továbbítja.

 A reálhozam tartalmú kifizetések házhoz kézbesítési összeghatárát 150 ezer Ft-ra

emeli fel a Magyar Posta. Az ezt meghaladó összegű utalványok érkezéséről a

címzettet a levélszekrénybe helyezett értesítés útján értesíti. Az ilyen utalványok

átvételére az értesítésen feltüntetett szolgáltatóhelyen van lehetőség.

 A Magyar Posta az utalványt 2011. szeptember 16-áig az értesítésben megjelölt

szolgáltatóhelyen a címzett rendelkezésére tartja.

 A reálhozam jogcímen feladott kifizetési utalvány a felvétel napjától számított 60

napig érvényes.

 A Pénzforgalmi Üzletszabályzatban meghatározottaktól eltérő szabály kizárólag a

reálhozam tartalmú utalványokra vonatkozik, és a Magyar Posta kizárólag a

kifizetések teljesítésére meghatározott időszakra alkalmazza.

Magyar Posta

95. Nika35 (válaszként erre: 94. - Linda49)
2011. aug. 10. 18:17
Szia!Nem úgy értettem,hogy feladom csak nem fogok ezzel foglalkozni a nap 24órájában,én is csatlakoztam a pertárskeresőkhöz.Egyébként tökéletesen egyetértek minden szavaddal!:))
94. linda49 (válaszként erre: 84. - Nika35)
2011. aug. 10. 16:59
Ne add már fel!Ha sokan lennénk ilyen becsapottak megoszlana minden költség!Ha mindig mindenben csak hagyjuk hogy orrunknál fogva vezessenek,akkor meg is teszik.Általános probléma a magyar embernél hogy nem képes az összefogásra,beletörődik az áremelkedésbe,hogy semmibe vegyék,kitegyék az otthonából,csesztessék a munkahelyén.Ébresztő!Tennünk kell valamit,nekünk minden forint számít,félre kell tenni a szemérmet,mert igazunk van,becsaptak,lenyúlták a pénzünket.Csak azért harcoljunk,ami jár.Ezt nem csak neked írom,hanem mindenkinek,aki fel akarja adni.Bocs ha kemény voltam,nem akartalak megbántani semmiképp sem.
93. linda49 (válaszként erre: 90. - Mucsosz)
2011. aug. 10. 16:48
Sziasztok.Én 1998-óta vagyok tag,mivel egyedül nevelem a gyerekem mindig több munkahelyem volt,így a befizetett összegem is magas.A 2millió 774 ezer forintomra ma megkaptam a kiszámított 16,500 ft-ot!Azt hittem megdobom a hátraszaltót.Hogy lehet a pertárskeresőhöz csatlakozni?Munkatársaim az OTP-nél fele ekkora összegű befizetésekre jóval százezer fölött kaptak hozamot!Köszi minden segítséget!
2011. aug. 10. 15:38

A magánnyugdíjpénztári egyenlegem lekérdezésekor az alábbi "érdekességeket" tapasztaltam:


2010 év egyéni számla záróegyenlege: 0 Ft

2010 év hozam: -2 0560559.63 Ft


Egyéni számlaegyenleg részletezése:

Adóköteles tőke: 1 891 564.26 Ft

hozam: 306.520.56 Ft

Összesen 2 198 084.82


Ez az összeg szerepel a 2011. év nyitóegyenlegén is.


Szerintetek?

91. 042b406e7a (válaszként erre: 90. - Mucsosz)
2011. aug. 10. 13:46
tök ugyanígy jártunk, csak nálunk a férjem kapott pénzt, én nem. Tőkém is kb ennyi, mint amit írtál.
2011. aug. 10. 13:32

Én is és a férjem is 1998. óta voltunk a tagjai amikor még Winterthur néven futott és azóta is fizettüm folyamatosan a tagdíjakat. A 2010 évi számlaértesítőm alapján tőkém: 1.231.212,-Ft volt és a hozamom: 482.032,-Ft. Kaptam 13.227,-Ft-t. A férjem semmit nem kapott. Teljesen kiakadtam. Ma írtam nekik reklamációs levelet és mellé egy dörgedelmet is. Azért reklamáltam, hogy legyen nyoma, mert én is csatlakoztam a PERTÁRSKERESŐK-höz a [link]

Ajánlom mindenkinek hátha sikerül közösen valamit elérnünk.

89. Maryenngirl (válaszként erre: 87. - 07c4794583)
2011. aug. 10. 12:55
Köszönöm!
88. 07c4794583 (válaszként erre: 82. - Golyó68)
2011. aug. 10. 12:41
van, akinek mínuszban van
87. 07c4794583 (válaszként erre: 86. - Maryenngirl)
2011. aug. 10. 12:40
#53
2011. aug. 10. 12:39

Sziasztok!

Valaki eltudná küldeni nekem a linket, ahol megtudom nézni az AXA reálhozamot?

Mi sem számítunk semmire, csak a számlán volt egy nagyobb összeg és kíváncsi lennék milyen adatot van pofájuk ott közölni!

Köszönöm! :))

2011. aug. 9. 15:36

Sziasztok!

Wasnteasyt kérem, hogy ha sikerült valamit elérnie, jelezze. Én is Winterthuros voltam, rögtön amikor indultak a pénztárak, kötelezően beléptem. Azóta is fizetve volt folyamatosan a pénz. A reálhozamom 0Ft. Magyarázatot kértem a pénztártól, amire készségesen el is küldtek egy több oldalas szakmai szöveget, jogszabályokkal, számitási képletekkel, táblázatokkal tele. Esélyem értelmezni és felülbirálni, semmi. Ahogy a kifizetett reálhozamok összehasonlításából látom, az AXA messze a legalja, pedig még 1-2 éve is úton-útfélen ezt a pénztárt javasolták pénzügyi szakemberek. Ahogy én látom, tényleg hozzáértők dolgoztak ott. Valamit nagyon tudtak...

84. Nika35
2011. aug. 9. 13:33

Sziasztok!


Komolyan mondom én már nem is foglalkozom ezzel az egésszel,mert többe kerülne a doki mint amennyi reálhozamot kapok!:DDDD

2011. aug. 9. 13:30

Sziasztok,


új nap, új hírek. Ma végre meg tudtam nézni az adatlapomat. Ezek szerint tényleg csak nappal munkaidőben érhető így el az oldaluk.(ma reggelre ott volt az emilemen a sok ellenőrző kód:)) Így most már megnyugodtam és csatlakoztam a NULLÁS-ok közé. Valahogy nem is vártam mást. Túl szép lett volna. 2007 óta voltam tagjuk, de sose többé!! Sőt a bankszámlámat is elhozom tőlük. Mocskok. Remélem még sokan elhagyják őket és becsődölnek, ezt érdemelnék.

2011. aug. 9. 13:27

Sziasztok!


Ha nevetni :O szeretnétek figyeljetek! EKKORA összeget kapott már valaki hozamként? Tegnap elmentem fölvenni a férjemét - kicsit csodálkoztam is, hogy kap, mert nem igazán számítottunk rá, mert 10 év óta minimál bérrel van bejelentve - de a kíváncsiságom hajtott. a postán dolgozó hölggyel jót hahotáztunk,és megkapta "borravalónak"! Ezt übereljétek! 20.- Ft.!!!!! Még egyszer, annak aki nem értette volna elsőre: HÚSZ FORINT! Kérem, ha valaki ennél kevesebbet kap, jelezze.

81. Nika35
2011. aug. 9. 10:03
Helló!Majd kapsz válaszlevelet kb.4-5 nap múlva egy sablon szöveggel,mint én.Pénztárunk a törvényben meghatározott módon számolta ki a reálhozamokat,a növekedési portfólió kockázatos volt,amennyiben nem ért egyet az elszámolással úgy forduljon a PSZÁF-hez,vagy a bírósághoz.Blablablabla...........
80. Bonti74 (válaszként erre: 78. - Timcsi75)
2011. aug. 9. 08:52

Ja, jó szöveg!

Én ugyanúgy növekedésiben voltam az OTP-nél mégis kaptam rendesen, a férjem az Axánál meg semmit.

Másképp, mint mások... ja sokkal szarabbul!

2011. aug. 9. 08:27

Sziasztok!

Aki kapott vissza reálhozamot, az előtte kapott erről értesítő levelet?

Én már a kezdetektől Axás vagyok, ahogy be kellett lépni a nyugdijpénztárba (talán 89 körül volt)

de semminemű tájékoztatást nem kaptam még arról sem, hogy nulla forint. Emailre sem válaszolnak a honlapon pedig a tagi számom alapján nem is létezem.

78. Timcsi75 (válaszként erre: 64. - Nika35)
2011. aug. 9. 07:46
Ezt én tegnap megkérdeztem az AXA-tól azt mondták, hogy a növekedési portfólió nagyobb hozam, de nagyobb kockázat... hahaha elég nagy volt a kockázat akkor :(
2011. aug. 8. 21:08
Azért ha jobban belegondolok a szlogenjük helytálló: AXA másképp, mint mások :D
2011. aug. 8. 20:55
Valaki azt írta,h nappal működött neki, este sosem. Tényleg lehet ilyen oldalt létrehoznia egy banknak, ami csak munkaidőben elérhető? Ez kicsit viccesen hangzik. Meg mondjuk az is,h ennyire nehezen lehet egyáltalán hozzáférni az adatokhoz. Mondjuk értem én,h a sok nullát takargatni kell, na de ennyire? Remélem lesz ebből még nagy utcára vonulás is.
75. Nika35 (válaszként erre: 74. - F_e_k_u_sz)
2011. aug. 8. 20:53
Faca!Szerintem lehet,hogy direkt nyúltak bele,az előbb én is megpróbáltam ,nem sikerült!Ezektől minden kitelik!sajnálom!
74. F_e_k_u_sz (válaszként erre: 73. - Nika35)
2011. aug. 8. 20:50
Köszi Nika, én is itt próbálkozom, de hiába írom be az emil címem, nem ad rá ellenőrző kódot, míg pár nappal ezelőtt egymás után háromszor is adott, de akkor a pénztári azonosítómra hivatkozva nem engedett be. Azt írta, h a megadott azonosítóhoz nem tartozik szerződés!!!
73. Nika35
2011. aug. 8. 20:43
Szia!52.Hsz.Nekem is ezen sikerült kb.20 próbálkozás után.
2011. aug. 8. 20:40

Sziasztok,

tudna valaki segíteni,h az Axa oldalán hogyan tudom megnézni a reálhozamomat? Az ott leírtak alapján sajnos sokadszorra nem sikerül, hol a pénztári azonosítómhoz nem talál szerződést, hol pedig az ellenőrző kódot találja hibásnak, amit ráadásul ma már nem is generál újat, akár hányszor próbálom. Esetleg valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm.

2011. aug. 8. 20:38
Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni,hogy hol és hogyan is tudnám megnézni a reálhozamot?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook