Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2323. Almafa8
2013. ápr. 8. 13:15

Én két hónapja csinálom, de nekem a ciklusom csak nem akar rendeződni. Az előző 47 napos volt és most is már a 31. napon vagyok, de szerintem még peteérésem sem volt, szóval ez is bőven 40 felett lesz. Mit csinálok rosszul? Mindenki olyan pozitív talpasztalatokról számol be...

A másik kérdésem, hogy a hasonfekvős gyakorlat után mikor felkelek, mindig megfájdul a fejem egy rövid időre. Más is tapasztalt már ilyen, hogy lehetne ezt elkerülni? Igyekszem nem hirtelen felállni és mégis.

2322. KKala (válaszként erre: 2321. - Moni(ka))
2013. ápr. 8. 11:41
Nem is szabad feladni!!! Van akinek több idő kell!! De ha jól érzed magad és a ciklusod okés, akkor már nem volt hiábavaló!!! Én is jobban éreztem magam tőle!!! :) Tanfolyamon tanultad a tornát v magadtól???
2321. Moni(ka)
2013. ápr. 8. 11:35
Hát nem adtam fel!!! Ma reggel megint tornázom......
2320. Moni(ka)
2013. ápr. 7. 21:08
Lányok! Mit szóltok, érdemes menni csoporttal tornázni? Lehet hogy jobb, lehet hogy én nem csinalom helyesen itthon? Kb 5 hónapja tornazom es sehol baba:(( Az nem elég hogy a cikluszom redben jött, vagy az hogy jól érzem magam... Nem tudom mit csináljak. Néha úgy érzem fölösleges az egész! Bocs de ez az izagassag! Nektek is van rossz napjai? Nem akarom feladni!!
2319. Moni(ka) (válaszként erre: 2318. - Zsu&Isti)
2013. ápr. 7. 21:01
Értem. Köszi.
2318. Zsu&Isti (válaszként erre: 2316. - Moni(ka))
2013. ápr. 7. 13:51

szia!

Az oktatommal beszélgetünk kérdezett egy csomó mindent! És ő tanácsára először csak heti 1 alkalmat! Nálám jól bevált!

2317. fancsito (válaszként erre: 2307. - Linda31)
2013. ápr. 7. 12:24
Szia!Én beírtam a neten és rámentem az egyik oldalukra és emailben megrendeltem és postázták.
2316. Moni(ka) (válaszként erre: 2313. - Zsu&Isti)
2013. ápr. 7. 10:03
Szívből gratulálok!!!! Sok egészséget nektek! Miért csak egyszer hetente jártál tornázni? Mindig 2szer kellene de jó hogy neked ilyen hamar sikerült!
2315. hpmarianna (válaszként erre: 2313. - Zsu&Isti)
2013. ápr. 6. 10:49
Gratulàlok! Jo egèszsèget Nektek! :)
2314. hpmarianna (válaszként erre: 2311. - Lavender_)
2013. ápr. 6. 10:48

Az elso 3 honap utàn, mikor visszamentem, a vizsgàlatok javulàst mutattak, de mèg azért messze àlltam a jotol. Viszont a fogyàs is egyèrtelmu javulàst jelent, ès kb. 1 honap alatt teljesen elàllt az évek ota tarto koros hajhullàsom.Szintén hormonàlis eredetu volt.

Most tartom a diètàt, szedem a Merckformin XR 500-at, ès Avivàzom. Csak nyàron kell visszamennem,kivàncsi leszek az akkori èrtèkeimre. De a legjobban annak orulnèk, ha addig teherbe esnèk. Sajnos ahogy irtam, az elso terhességem missed-del vègzodott, aztàn 1 èv sikertelen probàlkozàs mire kiderult az IR+PCO, azota ismèt lassan tobb, mint ujabb fèl èv sikertelenul. Mindenkèpp szeretnèm rendbe tenni a hormonokat,ezért kitartok, azzal eddig sem volt problèma. Màrmint a kitartàsommal:) Nagyon bizom az Avivàban, rengeteg pozitiv sztorit hallottam a tornàval kapcsolatban, ès èn magam is èrzem a jotèkony hatàsàt. De ahogy a kedves hozzàszolo irta utànnam, màs mozgàssal osszefonni nem tul jo, pont a jotèkony hatàsàt veszti el. Mindenesetre ahogy irtad, veszteni valod nincs, èn nagyon szoritok Neked (ès Mindenkinek) baba ugyben ès hogy egèszsègugyileg rendbejojjenek a dolgok!

2313. Zsu&Isti
2013. ápr. 6. 10:42

Mi a párommal tavaly óta próbálkoztunk a kisbabával!

Idén februárba mentem el a tanfolyamra! Az oktatom tanácsára heti 1x jártam fentartó órákra! Minden héten! Nálunk sikerült TERHES lettem márciusba!

2312. Lavender_ (válaszként erre: 2310. - KKala)
2013. ápr. 6. 10:37
Az a baj, hogy nekem a hormonjaim tökéletesek, mindig pontosan meg is jön, még nem volt olyan, hogy nem volt peteérésem, én inkább a megtapadás miatt csinálnám a tornát, hogy ha fokozza ott a vérkeringést, hátha segít. De ha nem edzek, akkor felugrik az inzulin, és nem engedi beágyazódni a babát. Ördögi kör. :D
2311. Lavender_ (válaszként erre: 2309. - Hpmarianna)
2013. ápr. 6. 10:35

Értem, hát én is pont emiatt aggódom, hogy akkor így nem fog használni. Viszont ha nem sportolok (én már nem szedem a metformint, mert nekem csak rontott, sajnos pont én vagyok az 1%, akinek fokozza az inzulin termelődést), így muszáj edzenem, mert a diéta önmagában édeskevés, a dokim is így írta elő. Mi több mint 4 éve szeretnénk babát, volt 3 lombikunk is mielőtt kiderült az IR. Úgyhogy nem tudom, én megpróbálom úgy csinálni, hogy hetente 5 napot edzek és két napot avivázok. Vagy beválik, vagy nem, vesztenivalóm nincs.

Az nagyon jó, ha legalább tudod, hogy van peteérésed, az már egy előrelépés. :) Terhelést nem csináltak neked mostanában hogy hogy alakult az IR?

2310. KKala (válaszként erre: 2309. - Hpmarianna)
2013. ápr. 6. 09:45
Igen, igazad van, benne van a könyvben, h más sport nem ajánlott mellette, mert ami hormonegyensúlyt elérsz a tornával, azt az aktív sporttal elrondtod sajna...
2309. hpmarianna (válaszként erre: 2308. - Lavender_)
2013. ápr. 6. 09:39

Szia!

Nàlam tavaly juliusban àllapitottàk meg az IR-t ès PCO-t,mert akkor màr 38-60 napos ciklusaim voltak. A vèkony PCO-sok kozè tartozom, osszesen 53kg voltam mikor elkezdtem a 3-as kezelèst. Mivel règota probàlkoztunk eredmènytelenul a babàval,nagy hèvvel vetettem bele magam a 3-as kezelèsbe, gondoltam rogton terhes is leszek.:) A futàst vàlasztottam rendszeres sportnak,a diètàval, Merckforminnal és a heti 3x-4x-i futàssal egyutt, 3 ès fèl honap alatt 9 kg-ot fogytam. Nagyon kètsègbeestem.A ciklusaim viszont beàlltak 30-35 napra. Allitottak a gyogyszeremen, noveltèk a ch adagom ès abbahagytam egy honapra a futàst. Ekkor megint egy 60 napos ciklusom lett. Teljesen elkeseredtem, hogy lassan elfogyok, baba sehol ès megint nincs pè, menstruàcio. Ekkor jutott eszembe, hogy règen AVIVA-ztam, és mèg a PCO kiderulte elott, gyogyszer, ch dièta betartàsa ellenère is 3 honap torna utàn teherbe estem.Igy most 1 honapja megint nekikezdtem, pàr nappal a torna elkezdèse utàn volt is pè-em. Most szépen fenn van a hom, nem èlem bele magam semmibe, de orulok, hogy legalàbb volt ovum. Biztos, hogy a torna sokat segit. En ovuig 2 naponta csinàlom, màs sportot, mozgàst nem vègzek.(Lehet èn tudom rosszul, de mintha ugy olvastam volna, hogy nem is ajànlatos keverni màs mozgàssal. 1 pihenonap kell 2 tornàzàs kozott, igy ki is teszi a hetem.)

Ha bàrmiben segithetek kèrdezz, koszonom én is a vàlaszod!

Bocsànat Mindenkitol, hogy kicsit eltèrtem a tèmàtol!!!

2308. Lavender_ (válaszként erre: 2302. - Hpmarianna)
2013. ápr. 6. 08:16

Szia!

Én most kezdtem el a tornát, úgyhogy tapasztalatom nincs, de a könyv azt írja, hogy ovuláció után az egyszerű gyakorlatokból az 5,6,8,10,11,13 végezhető, mert a többi meghozó gyakorlat. A II. kötet is megvan? Abból meg az ovulációs gyakorlatokat érdemes a ciklus 14. napjáig (vagy amikor ovud van). Én is IR-es vagyok, és nekem az okoz gondot, hogy heti 6 napot edzek keményen, hogy lejjebb menjen az inzulin, és így csak heti egy napot fogom tudni csinálni. Te sportolsz valamit az inzulin miatt? Mert az is kell, nem elég a diéta és a metformin. Ja, én reggel csinálom a tornát, így megvan a 4 óra nem evés előtte. :D

2307. Linda31
2013. ápr. 5. 22:08

Sziasztok

Hol tudom megvenni az Aviva tornagyakorlatokat könyv vagy dvd-n?

2306. hpmarianna (válaszként erre: 2305. - Sookye)
2013. ápr. 5. 14:44

Mindenkèpp utànna nèzek, koszonom.

Szoval,ahogy olvasom, a 7,16 feladatok amit nem szabad, a tobbi mehet, huppanàsok, szogdelèsek nèlkul. Es minden feladatra vonatkozik az, hogy eros beszoritàsok nèlkul vègezzem. Akkor hogy? A mozdulatsort csinàljam, csak ne szoritsak? Vagy igen, csak ne olyan erosen? Jol èrtem? :)

2305. sookye (válaszként erre: 2304. - Hpmarianna)
2013. ápr. 5. 14:36

Értem, és nagyon sajnálom :(

Hasonló dolgokon mentem keresztül, csak nekemm tejcsöpögésem volt/van :(

Arwen tornának is nézz utána, én csak a múlt héten olvastam róla, de még nem jártam utána konkrétan, mert nekem se pco-m se ir-em sincs...

2304. hpmarianna (válaszként erre: 2303. - Sookye)
2013. ápr. 5. 14:31

Koszonom a vàlaszt!

A missed-nek nem volt koze a tornàhoz. 3 honapig tornàztam, aztàn pont mikor utazàsok miatt nem volt lehetoségem rà ès abba hagytam, abban a honapban fogant a babàm. Eloszor minden rendben volt, a 11. hèten àllapitottàk meg, hogy nem fejlodott tovàbb,kb. a 8. hèttol.(Nem tornàztam.)

Az orvos szerint egyèrtelmuen genetikai problèma volt, nem hormonàlis. Azt mondta, sajnos 6 terhességbol 1 igy vègzodik. A termèszet nem engedte megszuletni, beteg lett volna. Nagyon megviselt.

Ezutàn vègeztèk el a hormon vizsgàlatokat, IR-t ès PCOS-t àllapitottak meg. Ezért diètàzom, gyogyszert szedek, Avivàzom. A pè beindult szépen, de sajnos teherbe mèg nem estem. Ezért tornàzom, ès utànna fogok nèzni annak, amit kèrdeztem.:)

2303. sookye (válaszként erre: 2302. - Hpmarianna)
2013. ápr. 5. 14:12

Szia!

2264-es bejegyzésben benne van :) De mindegyiknél vigyázni kell ovu után, letoppanásokat, döccenéseket, nagyon erős beszorításokat nem szabad.

Szabad megkérdezni, miért volt missed ab-d? Voltál hormonvizsgálaton? Terhesség alatt is tornáztál? A 2. kötetben vannak a várandós gyakorlatok.

2013. ápr. 5. 12:37

Sziasztok!

Ebben a tèmàban, mèg uj vagyok a forumon.

Kb. 1 ève màr csinàltam az AVIVA tornàt, hosszu, rendszertelen ciklusom miatt. Akkor, legnagyobb meglepetèsemre, a 3. honapban terhes lettem, sajonos a 11. hèten missed abortusz. Nem is boncolgatnàm ezt a tèmàt, a kèrdèsem amiben segitséget kèrnèk, hogy mely gyakorlatok nem vègezhetoek ovulàcio utàn, ha a cèl a teherbe esés. A 18 egyszeru gyakorlatot vègzem 2-3 naponta, de tudni szeretnèm, van-e olyan gyakorlat melyeket ovu utàn màr nem tanàcsos vègezni? Mely gyakorlatokat tanàcsos fokozottabban elvègezni, a progeszteron termelodès èrdekèben, sikeres beàgyazodàs èrdekèben.

Illetve mèg annyi, hogy IR-es ès (vèkony) PCOS vagyok, tehàt muszàly minimum 3 orànkènt ennem, nem gond-e ha nem tudom betartani ezt a tornàzàs elotti 4 oràs nem evèst.

Koszonom elore is a segitsèget!

2301. Bimmbamm (válaszként erre: 2300. - Cirmi83)
2013. ápr. 4. 20:03
A progeszteron krém mellett nem érdemes a tornát. A torna önmagában rendbe teszi a hormonokat, de a plusz hormon bezavar.
2300. cirmi83 (válaszként erre: 2296. - KKala)
2013. ápr. 4. 17:36
Gratulálok!!!Egyébként én is szedem a Merckformint 1,5 hónapja és a tornát most kezdeném. Csak nem tudom, hogy progeszteron krém mellett lehet-e? Te mióta szeded a Merckformint?
2299. KKala (válaszként erre: 2298. - Lucka)
2013. ápr. 4. 16:29
Köszönöm Nektek Csajok!! :)
2298. lucka (válaszként erre: 2296. - KKala)
2013. ápr. 4. 15:57
én igen, nem kellett leépíteni mert a metformin nem hormontartalmú készítmény.
2297. CsillagTM
2013. ápr. 4. 14:54
sztem nem, nem a hormonokra hat, de ezt csak úgy gondolom...
2296. KKala
2013. ápr. 4. 14:48
Lányok, van itt olyan aki szedett Merckformint és tornázott is? Azt is le kell építeni ha AVIVA-zik az ember?
2295. Bimmbamm (válaszként erre: 2294. - KKala)
2013. ápr. 4. 11:56
Köszönöm, én is gratulálok neked. Nem csinálom a tornát, az utrogestan miatt sem, mivel hormon mellett nem nagyon lehet. De az Aviva terhestornát igen.
2294. KKala (válaszként erre: 2293. - Bimmbamm)
2013. ápr. 4. 11:25
Gratula!!! :) Tegnap én is pozit teszteltem másfél hónap AVIVA tornázás után... Te csinálod tovább a tornát???
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook