Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

62. queentin (válaszként erre: 58. - >Hope<)
2010. jún. 7. 11:41

Szia!

Most mi is a párommal Ausztriába szeretnénk kimenni

gyenge német tudásunk van!

[link]

Én most ezt nézegettem, lehet ilyen katalogust rendelni sokba nem kerül.

Rengeteg Osztrák segédmunka van benne,mert sajna gyenge nyelvtudással egyenlőre csak ilyen munkák

jöhetnek szóba.

Felhívtam ezt a kiadót is ott is azt mondták,hogy legalább az alapot beszélni kéne,de nem feltétel.

De jó első benyomást kelt!

Egyébként az angol kőzép nem rossz csak hát Ausztriába nem mindenhova jó!


[link]


Ez még egy szupi oldal ez visszont állami

csak kell tudni a németet,hogy elolvasd az állásokat ill. mindegyiknél feltétel Deutch gut!

61. >Hope<
2010. jún. 6. 15:04

Tényleg kíváncsi vagyok, minden idetartozó véleményre tapasztalatra, hozzászólásra.

Nagyon örülnék, ha írna valaki.

60. >Hope<
2010. jún. 3. 15:55
Sehol senki? :(
59. >Hope<
2010. jún. 2. 17:29
Ja az kimaradt, hogy az angolom középfok, ez számít jelen esetben valamit?
58. >Hope<
2010. jún. 2. 17:28

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy milyen szintű nyelvtudás kell ahhoz, hogy konyhai kisegítőként vagy szobalányként el tudjak helyezkedni ausztriában? Nincs ismeretségem és tapasztalatom sincs külföldi munka terén. Szeretnék tanácsot kérni, hogyan érdemes nekivágni? Hogyan és hol lehet beszerezni az engedélyt? Mi kell hozzá? Jelenleg Start! Neu német tk-ból tanulom a nyelvet. Ezt megelőzően 4 évig tanultam a suliban, de mára óriási fekete lyuk maradt az agyamban helyette sajnos. Szorgalmasan tanulok minden nap! Szerintetek egy alap nyelvköny elegendő? Bár már majdnem a végén járok, mégis úgy érzem, hogy egyedül nem boldogulnék azzal, ha fel kellene hívnom a leendő munkáltatót. A magyar m.ügyi központról már letettem, mert azon kívül, hogy kaptam egy tucat prospektust infrmációkkal(ami a neten is található sablon) mást nem sgítettek. A careers-w. wide oldalt ismerem, de félek ez is csak olyan átvágás mint a többi. Nagyon szeretnék kimenni dolgozni, de nem nézhetek boci szemekkel a munkáltatóra, hogy elhigyje keményen akarok és tudok dolgozni.

Tudnátok ajánlani valami jó könyvet, weboldalt, ahol a nyelv "idevágó"részét is tanulhatnám?

És minden segítséget tanácsot szívesen fogadok!

Nem a csodára várok, mert tudom, hogy nekem kell tennem érte, de nem tudom merre induljak!

Köszönöm

2010. máj. 4. 08:09
Szia,igen meg mosolyogtató az egyezés,sajnos oda még nehezebb kijutni,de mi mivel kőszegiek vagyunk itt akar maradni a közelben,hátha a család is együtt lehetne,2 éve költöztünk ide és senki olyan ismerős nincs aki segítene...
2010. máj. 4. 08:06

Szia!


Hát én nem tudok neked segíteni sajnos, de az én párom is Tóth és víz-gáz szerelő! :DDD És mi Hollandiába akartunk kimenni..

2010. máj. 4. 08:00
Férjem viz-gáz szerelő,egy magyar cégnél dolgozik,Németországban,nagyon jó szakember,szeretnénk ausztriában munkát találni akinek van ismeretsége,kérem segítsen kijutni,mert ugy látszik csak ismerős által lehet kijutni megbizható munkahelyre,keresett szakma az osztrákoknál,de valamiért nem jön össze az AMS-nél is próbálkoztunk meg stb helyeken,de semmi,aki segit komoly megbizható céget találni akár meg is egyezhetünk utolagos jutalomban.
2010. ápr. 21. 15:38

Sziasztok!

Én Burgenlandban keresek Oberwart környékén takarítás(iroda, lakás)munkát. Alapfokon beszélek németül, de nem tudom hol tudnék, milyen újságban (apróban) hirdetni. Van ötletetek, etestleg valaki tud segíteni?

53. beu79
2010. ápr. 10. 23:05
Ez így igaz, nehéz nyelvtudás nélkül. Ezt onnan is tudom, hogy én is éltem Angliában és nem mondtam volna senkinek hoyg jöjjön ki, aki egy szót se bezsél angolul. Ennek ellenére nagyon sok nyelvet nem beszélő magyar dolgozik kinn, jó pénzért. VAlamint votlam au pair Auzstriában is, ahol apuka angol volt.Szóval van ilyen is. Valamint a mi falunkból és környékünkről rengetegen járnak ki Auzstriába, akiknek jó ha általános iskolai végzettségük van nemhogy nyelvtudásuk. És hát sokan modnják, hogy beszélnek angolul vagy németül, csak mondjuk lehet még soha nem kellett megszólalniuk az adott országban.Szóval erről meg ennyit.
2010. ápr. 10. 17:11
mivel nem tudsz németül, még azt se tudod megcsinálni, h beülsz a kocsiba, kimész és körbekérdezel akár kint pubokban, boltokban, h tud-e valaki valamit...
51. beu79
2010. ápr. 9. 10:27

Tényleg kár :(

Egyébként hogy lehet kijutni akár csak takarítási munkára is szerintetek?Hogyan próbálkozzon az ember?Vagy ha nincs ismerős akkor teljesen lehetetlen?

2010. ápr. 9. 09:31
Kár :(
2010. ápr. 9. 07:05
bocs mindenkitől hogy nem válaszoltam ugy néz ki mi se tudunk kijutni már :(
48. beu79
2010. ápr. 6. 14:10

Sziasztok!

Ausztriai munkát keresnék, főleg takarítást,vagy mezőgazdasági munkát , mivel csak angol nyelvismerettel rendelkezem. Soproni vagy mosonmagyaróvári határhoz közel. Ha valaki esetleg tudna ebben segíteni kérem jelezzen!

Köszi!

2010. márc. 23. 18:58

Szia!

Engem is érdekel a munka!Írtam privit, de nem kaptam még választ.

Üdv. Szilvia

46. Marcsi344 (válaszként erre: 45. - Cd21d97032)
2010. márc. 23. 16:06

Szia Melinda45!

Engem érdekelne az ausztriai munkalehetőség!Hová mész milyen területre?Feltudnám venni veled a kapcsolatot? Üdv:Marcsi

2010. márc. 22. 01:34
én most megyek vasárnap ki dolgozni ausztriába, elvileg még keresnek embereket ha valakit érdekelne
2010. jan. 22. 18:47

Én csak egy hónapot dolgoztam egy Salzburgi cégnél.

Karácsony előtt fizetniük kellett volna, és be is mentünk az irodába. A főnök sehol, és a telefont sem vette fel. Elmentünk a szüleihez, és mondtuk, hogy ha nem akarja, hogy a fia 30 feldühödött Magyar kezébe kerüljön, akkor jöjjön be az irodába.

Kb. fél óra múlva meg is érkezett rendőri kísérettel. Mondanom sem kell, hogy nem lettünk teljesen kifizetve, csak előleget kaptunk. Na ennyit az osztrák munkáról is.

2010. jan. 22. 18:40

Sziasztok!

4 év németországi éjszakai műszakos munka után szeretnék Ausztriában munkát találni, hogy közelebb legyek a családomhoz. Bútorgyártásban és ipari fényezésben van sokéves tapasztalatom.Bármilyen betanított vagy segédmunka érdekel, tudok és szeretek is dolgozni.

42. vuno
2010. jan. 14. 19:16

ez érdekes téma. sok helyen irjak, hogy a magyaroknem mobilisak. Én sajnos a keleti orszag részben lakom, és emiatt ausztria soha nem jott nekem a képbe. Ezért én az USA-ban, és angliaban, aztán a Csatorna szigeteken találtam meg a számitásomat. Én azt tapasztalom, hogy Ny. Eoropaban nagyon konnyu a válság ellenere is melot talalni.

Szóval, én is szeretnek Mo.hoz kozelebbi helyen pl, az osztrákoknal dolgozni....megosztanátok tapasztalatokat, hogy milyen emberek az osztrákok a magyarokkal szemben,,,,mert az angol világban engem spec. mindenki kedvelt, és elkepesztoen konnyen cserélgetem az állásokat.(CE sofor vagyok, és másodállásban recepcios egy hotelban).

Ti akik a nyugati hatarnál laktok mitol féltek? (amikor gáz eseten még haza is tudtok sétálni):D.


Lenne pár kérdésem: Hotel-vendeglátóban vagy sofor, gyár, stb, onnyu elhelyezkedni? Igaz lenne, hogy lenézzik a magyarokat, vagy ezt csak egy kisebbsegi komplexusos ember irta, aki talán nyelvet sem beszél, és nem ért semmihez.(de az ilyet nálunk is lenézik)

41. boda 3
2009. dec. 28. 17:42

Sziasztok.Szobafestö vagyok,tudna nekem valaki srgiteni a kijutásban /ausztria/.

Vagy cim?


Tel:06704535897

köszi

2009. júl. 9. 15:54

Ki lehet tiltani illegális munkavállalót Ausztriából! Ez így van, csatlakozom az előttem szólóhoz! Ismerek olyat én is.

Csak sajnos az is hozzátartozik, hogy általában feketén kezdenek sokan dolgozni, kell 1-2 év, mire becsületet, megbecsülést szereznek...

Kikerülni nehéz, de ha már kint van valaki,...

a közvetlen környezetemben is vagy 10en dolgoznak kint, és nagyjából ezt mondja mindenki!

Hja igen, kb 1 hónapja volt, hogy egy csapos lánynak (normális pubban dolgozott, nem kell semmi éjszakai mulatóra gondolni)még nem voltak kész a papírjai, de már folyamatban voltak. Ellenőrzés volt, mivel nem voltak 100%osak a papírjai, hazaküldték!Pakolhatott és jöhetett haza...ennyi+ a tulajt megbüntették!

39. 021ff75d72 (válaszként erre: 38. - Betty's)
2009. jún. 7. 20:17
Ausztriában még munkavállalási engedély szükséges,ezzel biztosan nem mondtam újat.Még nincs eldöntve,hány évig.Írországba viszont már nincs korlátozás ha EU tagállamból való a munkavállaló.De ez sem új.A fekete munkavállalás eléggé elterjedt,de ettöl még büntetik.Jó párat ismertem,akinek pechje volt és sajnos megbüntették.Nem én vagyok az egyetlen,aki arckép nélkül van itt.Úgy tudom,ez az egyén döntése,feltesz,vagy nem.Én csak azt írtam le,amit tapasztaltam.
38. Betty's (válaszként erre: 36. - 021ff75d72)
2009. jún. 7. 17:27
Ja és megnéztem az adatlapodat,hogy-hogy nem mered vállalni az arcodat és ezzel MAGADAT?! :((
37. Betty's (válaszként erre: 36. - 021ff75d72)
2009. jún. 7. 17:25
Ne haragudj,de Te hol élsz?! Már az UNIÓ-ban vagyunk!Milyen kitiltásról beszélsz?! Fekete munka meg /sajnos?/ mindenhol van!!!
2009. jún. 7. 11:09
Sziasztok!Nyelvtanulás,nyelvtudás,én csak így tudom elképzelni.(18 éve itt)Engedély nélkül?Sokan nem tudják mi várhat rájuk"lebukás"-nál.Pénzbüntetés nekik is,de a munkaadónak is.Aztán kitiltás az országból.Nem is értem,sokan miért nem fogják fel,engedély nélkül dolgozni büncselekmény.
2009. jún. 7. 09:49

Sziasztok! Én most már 7 és fél éve vagyok kinn Ausztriában,napi ingázással.Természetesen megéri!!

Én egy intenziv tanfolyamot csináltam,rá 4 hónapra kerestek meg,hogy egy nénire kellene vigyáznom,váltóként.A nyelv természetesen még nem ment,de minden este még könyvből is tanultam.Ott az ember rá van kényszerülve,hogy megtanulja a nyelvet,mert csak németül beszélnek!A 4 és fél év alatt,amig a néninél voltam megtanultam a nyelvet,persze nem 100/-osan! Azóta,mint házvezetőnő dolgozom.Csak a kijutás nehéz,ha már valaki kinn van és becsületesen dolgozik,akkor egyik a másiknak Őt fogja ajánlani.Sok sikert mindenkinek és nem kell félni.Minden kezdet nehéz,de pénzből élünk:))

34. n.beja
2009. jún. 6. 11:08
Sziasztok én azt szeretném megtudni h az ilyen hirdetett meloknál kell lenni munka vállalási engedélynek vagy vmi?Mert azt nem írják
33. tinendo (válaszként erre: 30. - Erikpipi)
2009. máj. 7. 14:12

Bizony sok a csaló. :(

Ezért gondoltam, hogy itt kérdezősködök, hátha tud valaki valami állást, vagy elmeséli a tapasztalatait.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook