Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriába nyelvtudás nélkül?! fórum

Ausztriába nyelvtudás nélkül?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. máj. 24. 12:30

Sógorjelöltem nyelvtudás nélkül dolgozik külföldön kb. 10 éve, igen, nem ragadt rá szinte semmi :) a lényeg, vannak magyar munkaközvetítők, akik nyelvtudás nélkül is kivisznek magyar segédmunkásokat, de a vége mindig ugyanaz; megvezetik őket. Húsiparban, csomagolóüzemekben sok kinn a magyar, de már nem lehet olyan jól keresni, sógorjelölt nehéz fizikai munkáért kapott most 900EUR-t.

Ausztria elitt helynek számít (könnyű hazautazni pl. szabadságra) oda kijutni, nyelvtudás, szakma nélkül lehetetlen.

2012. máj. 24. 12:20
És akkor még a tájszólásról nem beszéltünk...
2012. máj. 24. 12:20
Még istenes,ha nyelvizsgapapírt nem kérnek!!
2012. máj. 24. 12:19
Majd rájön az ismerős, hogy kell a nyelv. Egyszerűen ilyenek az osztrákok és a németek is.Nem szólalnak meg más nyelven és még mutogatni sem hajlandóak.
2012. máj. 24. 12:03
Ne magyarázz már nekem jó?Neked fogalmad sincs az egészről
14. Kira88 (válaszként erre: 13. - Pannus22)
2012. máj. 24. 12:00
Ha te beszélsz, akkor semmi gond, menjetek ketten epret szedni, és majd te beszélsz.
2012. máj. 24. 11:57

Én naggyából értem a Németet,ezt tanultam!Viszont aki ki akar menni ő nem tudja a nyelvet.

Viszont ez jó h ezt írtad h legalább 1nek érteni kellene,mert autóval akarNA menni,és megkellene próbálnia olyat keresni aki valamennyit tud gagyogni.A gyengébbek kedvéért elmondom nem kell interjúra menni helyette,csak valamilyenféle szezonmunka is jó lenne neki,én ugyan nemtudom mert sosem jártam Osztákban,ezt sem tudtam h eperszedéshez is pl. önéletrajz is szükséges?

Majd ezt a fórumot megmutatom neki,mert nekem nem hisz

12. e57e061615 (válaszként erre: 8. - Pannus22)
2012. máj. 24. 11:50
Szállítsd le a földre az ismerőst, mert telejsen abszurd, hogy nem csak németül nem beszél, de még itt is te kalapolsz helyette telefonszámért(?!).
2012. máj. 24. 11:49

Ilyenkor spárgaszezonban vagy eperszezonban van rá lehetőség, hogy felvegyenek, de mindenképen kéne valaki aki legalább helyetted beszél, mert még azt sem tudod megérteni amit mondasni akarnak. Alapvető dolgok a szerződéshez, pl: hol lesz a munka, mennyi ideig tart, mikor van szünet,mik a munkaelvárások( mert azok vannak), hol lesz a szállás.stb. Ezzel magadnak teszel szivességet, ha legalább ennyit hajlandó vagy tenni azért, hogy dolgozhass. Saját tapasztalatból tudom, hogy kényelmesebb nekik németül értőt alkalmazni, mert azzal nincs annyi baj.

Azt szeretném kérdezni, ha nem tudsz németül, hogyan írsz önletrajzot, vagy hogyan akarsz telefonálni? Segíteni próbálok, nem kötözködöm.

10. Pannus22 (válaszként erre: 9. - Kira88)
2012. máj. 24. 11:48
Ok!Kössz
9. Kira88 (válaszként erre: 6. - Pannus22)
2012. máj. 24. 11:47

Biztos nem hiszed el, de a te érdekedben írtam, amit írtam.

Ha munkát sem tudsz egyedül keresni magadnak, akkor semmi keresnivalód külföldön.

Tapasztalatból beszélek.

2012. máj. 24. 11:43

Én ezt gondoltam,azért kértem véleményeket is tapasztalatokat mert én beszélek ugyan Németül de ismerősöm viszont nem,és nem hisz nekem.

De talán majd most,

7. KicsiBone (válaszként erre: 1. - Pannus22)
2012. máj. 24. 11:42
0 nyelvtudás = 0 esély sajna...ott nem beszélnek magyarul...
6. Pannus22 (válaszként erre: 5. - Kira88)
2012. máj. 24. 11:40

Ha nem tudsz segíteni nem kell ide írni!Kössz!!Nem lehet mindenki olyan okos mint te!

Csak segítséget kértem,tapasztalat megosztásokat,

nem leoltást kedves Kíra

5. Kira88 (válaszként erre: 3. - Pannus22)
2012. máj. 24. 11:38

Kicsit el vagy tévedve.

Ez itt nem egy fejvadász cég...adjunk telefonszámot....helyetted ne menjünk el interjúra??


Különben is, mi van, ha felhívnak telefonon és németül kellene beszélni?

2012. máj. 24. 11:38
Nyelvtudás nélkül maradj otthon a seggeden, a saját érdekedben.
2012. máj. 24. 11:31

Ha valaki tuna telefonszámot adni,vagy elérhetőséget

azt megköszönném!Linkek nem kellenek

2012. máj. 24. 11:28
Valamicskét azért kellene gagyogni...elvárják...
2012. máj. 24. 11:25

Ausztiába nyelvtudás nélkül,lehet munkát találni ha ki utazik az 1ik ismerősöm.Vagy tudtok valami olyan helyet ahol vesznek fel mondjuk segédmunkásokat,vagy egyéb más?/mivel itt nincs munkalehetőség/

Köszi

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook