Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Augusztustól fogyni szeretnél? Csatlakozz ide, együtt könnyebb! fórum

Augusztustól fogyni szeretnél? Csatlakozz ide, együtt könnyebb! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1927. 337ac1489c (válaszként erre: 1926. - Kansas)
2009. szept. 5. 20:10

Bezony, nagyon durva, h. mi van itt manapság...Az ezelőtti, egyben első iskolai mhelyem ált. isk. volt, de ott is a kis 4-dikesek olyan csúnyán beszéltek és viselkedtek, h. nekem leesett az állam!

Én még ugye nem vok olyan nagyon öreg hozzájuk képest, de bizony az én időmben mi nem mertünk ilyen tiszteletlennek lenni a tanárokkal, meg nagyon sok tekintetben más volt még a világ...nem folyt a csapból is a szex.. meg ugye a rasszizmus, trágár beszéd...szóval elég gáz a helyzet, az biztos...:S

1926. Kansas (válaszként erre: 1925. - 337ac1489c)
2009. szept. 5. 20:05

hm.. amikor én jártam középiskolába nem volt ennyire rossza helyzet.. mármint pofátlanság szempontjából... mi csak nem csináltunk házit:D


meg mondjuk az osztály igencsak megnevette mikor az egyik srác úgy fordított egy magyar mondatot hogy a jelentés szerint A testvérem egy szürke ruha:)) eredetileg A testvérem egy szürke ruhát visel -lett volna:)aranyos volt a dolog:)


meg magyar órán, tanár kérdezi hogy Rómeo és Jólia hol találkoznak először- erre a delikvens benyögi hogy az akváriumnál:D:))


nálunk sose volt erőszak meg ilyesmi hálistennek...sajna rövid idő alatt sokat változott a helyzet. főleg hogy amíg tavaly ment a suli szinte másnaponta lehetett hallani tanárverő diákot...:(

1925. 337ac1489c (válaszként erre: 1924. - Kansas)
2009. szept. 5. 19:53

Igen, egy alapítványi gimiben, de nem ám a jobbik fajtában...se anyagilag, se "gyerekileg"...:S


5 csoportom van, ebből 4 - szegénykéim - finoman szólva nem nyelvzseni, sőt..., de legalább lehet velük dolgozni és viselkednek...no némelyiknél kell egy kis ráhatás is, de legalább akkor észreveszik magukat. De van egy csop, ahol van 4-5 hangadó, drogoznak, isznak ezerrel, a suliban is azt képzelik, h. ők az atyaúristen, a matektanárt egyszer meg is fenyegették...na most engem még elviselnek vmennyire, mert korban közelebb állok hozzájuk, de én se bírok velük...:S És heti 4 nap kell néznem a képüket...Bocs, h. így írok a kölykökről, nem szokásom utálni a gyerekeket, sőt, de ezek egyrészt nem gyerekek már (zömében 19-20 évesek), másrészt amiket ezek megengednek maguknak, az nagyon pofátlan...

1924. Kansas (válaszként erre: 1916. - 337ac1489c)
2009. szept. 5. 16:55

szégyen gyalázat de lemaradtam..:( középsuliban tanítasz?

nagyon rosszak a kölkök?:D

1923. Kansas
2009. szept. 5. 16:53

sziasztok


hogy van mindenki?:)


nah találtam egy sulit ahová még szeptember 10 ig be lehet iratkozni úgyhogy húzok is hétfőn...remélem sikerül

2009. szept. 5. 11:46

az most momentán nincs itthon, de szeretem, sok párolt fincsiséggel, gombával bármivel. Csak drága:S


ne hidd, hogy nem vagy jó tanár, egyszerűen tényleg nehéz, sokféle gyerek van, ráadásul ha te ilyen alapítványi sulis elkényeztetett mindent megkapok, pofátlan vagyok típusú gyerkőket tanítasz...hát együttérzek veled.

2009. szept. 5. 11:27
A zabpelyhet illetően, úgy látom, megint nem volt igazam...el_gapo szerint barnarizst tegyél bele, mert az jobb...hát akkor legyen így!:)
1920. 337ac1489c (válaszként erre: 1918. - Ágicababa)
2009. szept. 5. 11:26

Oh, köszke:) De akkor is muszáj lesz növelni megint, mert érzem nagyon, h. ez az eddigi heti kettő semmi...vagyis persze több, mint a semmi, meg a csütörtökit még mindig érzem a combomban, de egyszerűen kellene több...


jaj, én nagyon ki tudok készülni ettől a szenya csoporttól, a többi csak szimplán butuska - zömében, sajnos...-, de ezeknek kimondott céljuk, h. halálba idegeljék a tanárokat...:S És sajnos heti 4szer van velük órám, egyszer ráadásul dupla... Valahogy meg kéne tanulnom, h. ne engedjem magamat túlságosan közel a problémákhoz...mármint h. ne határozzák meg már enniyre a napjaimat...egyik éjjel még aludni se nagyon bírtam, mert ezen agyaltam...márpedig ez hosszú távon kikészít, so most kéne vhogy megállítani ezt... Az a baj, h. ilyenkor folyton elgondolkodok azon, h. én rettenetesen rossz tanár vok (ami persze igaz, h. még rengeteget kell tanulnom, meg nincs akkora tapasztalatom meg szeretnék még kint élni, h. tökéletesíthessem a nyelvtudásom, mert azért nagyon érzem, h. még bőven van mit), de azért az mégsem járja, h. enniyre genyák legyenek velem...:S

1919. el_gapo (válaszként erre: 1915. - Ágicababa)
2009. szept. 5. 11:16
A barna rizs összetételre jobb mint a zabpehely, így csak akkor javasolt lecserélni, ha sokkal jobban szereted a zabpelyhet :)
2009. szept. 5. 11:07

oké, de beáztassam, vagy csak rakjam rá a husira? most a husilevesbe is zabpelyhes galuskát akarok szaggatni magamnak, remélem fini lesz.


Amúgy nekem is volt tavaly egy nagyon borzalmas csoportom, nagyon útáltam azokat a napokat, mikor volt velük órám. Most viszont, hogy elballagtak, egy olyan sincs szerencsére, aki miatt gyomorideget kapnék. Pedig 6 gyenge csoportom, 3 erős:) Én szerencsére nem vagyok idegeskedő alkat, bár ez tavaly sokszor másként alakult.


Szerintem a tornával az a baj, hogy ha minden nap lelkiismeretesen csinálod, nem hayod ki sosem, akkor utána nehéz csökkenteni. Kihagysz egy napo, aztán kettőt, a égén meg már jó ha 2*tornázol. Rám legalábbis ez igaz. Amíg minden nap akartam csinálni és be is tartottam, addig nem volt semmi előrébbvaló. Mióta azt mondtam, elég heti 4, azóta 2 alig jön össze. De ki tudja, Te nagyon ügyi voltál eddig is:)

1917. 337ac1489c (válaszként erre: 1915. - Ágicababa)
2009. szept. 5. 10:51
Én mindenhol azt olvastam, h. mindent zabpehellyel helyettesítenek, ha vmit egészségesebbé akarnak tenni, so csináld!:)
2009. szept. 5. 10:50

Sziasztok Mindenki!:)


Hát, halljátok, totál lefárasztott engem ez az első hét, lelkileg is megviselt az egyik csoportom, amit persze nem kéne annyira magamra venni, de ez van, sajna ilyen vok... Plusz, a sulinak köszönhetően ismét elkaptam vkitől a szokásos influenzát...:S A suliban mindid ez van velem szeptemberben...:S Úgyhogy most köhögök, kapar és fáj a torkom, tüsszögök ezerrel...


Nagyon gáz, a héten eddig mindössze kétszer vtam edzésen!:( A többi nap vagy dolgom volt vagy nem volt erőm hozzá... Mondjuk ok, most elvileg át akarok állni a másnaponkénti tornára, de lehet, h. ez kevés nekem, mert most pl. ingadozok, de nemigen megy lejjebb a kg... Lehet, h. mégiscsak jobb lenne, ha többet edzenék...

Szerintetek?

2009. szept. 5. 09:52

sziasztok! ébresztő fogyózók!


mizujs mindenki?


kaja és mozgástervek?

szerintetek rakott kelképosztába zabpelyhet tehetek rizs helyett?

1914. el_gapo (válaszként erre: 1911. - Kansas)
2009. szept. 4. 20:45
Egy év pont elég a középfokú nyelvvizsgára :) Én most gazdasági jogot tanulok, de nem mondhatnám, hogy nagyon lenyűgözött :)))
1913. el_gapo (válaszként erre: 1906. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 4. 20:44

Havi 1 kg-t már attól lehet hízni, ha az ember a szükséges napi kalóriamennyiségen felül, amivel tartani tudja a súlyát minden nap megeszik egy zsemlét, kis margarin, párizsi és egy szelet sajt. 30 nap alatt ezzel össze lehet hozni 1 kg-t.


Ennek ellenére Te azt állítod, hogy másfél év alatt úgy híztál 15kg-t, hogy az biztos a fogamzásgátlótól volt.


Ezt még el is hiszem neked, hisz kevesebb mint havi 1 kg hízásról volt szó :) Így ennyit változhat az anyagcseréd, teljesen reális, ezért érdemes tudatosan táplálkozni, hogy tudd mennyit ehetsz (kalória), valamint havonta mérni a testsúlyod, ha kisebb változás áll be az anyagcserédbe (hormonok hatására, megnövekedett fizikai aktivitás hatására, stb) akkor azt tudd követni.


De biztos, hogy az alatt az idő alatt nem változott annyit az életviteled?

- nem váltottál iskolát / munkahelyet?

- nem költöztél közelebb / távolabb a munkahelyhez?

- nem változtak az étkezési szokásaid / az ételek összetétel?

- nem vettetek autót, vagy szoktál át a tömegközlekedésre?

- nem hagytál abba nem sokkal előtte rendszeres tornaórát?

- biztos, hogy ugyanannyi kalóriát vittél be?


Nagyon kicsi mennyiségekről beszélünk:

- napi 0,5l üdítő plusz havi 65-70 dkg

- naponta egy magnum jégkrém 85-90 dkg

- naponta egy sajtos/párizsis zsemle kb. 1 kg

- napi 10 dkg fornetti pluszban 1,1-1,2 kg


Mindegy melyik olyan kicsi mennyiségek, hogy se Te, se a környezeted nem fogja úgy megítélni, hogy sokat ennél...


Amikor én nagyon meghíztam egyértelműen amiatt volt, hogy fekvőbetegként (csökken az anyagcsere) többet ettem a szükségesnél, de még a normál szintentartó szükségletemnél is többet, így két oldalról adtam a pofont a szervezetemnek. 8 hónap alatt szedtem fel ~30 kg-t... Ehhez napi 1125 kalória kell.


Sok? Annyira nem is. Csökken az anyagcsere 350-400 kalóriával naponta. (teljes mozgáshiány) Naponta 1 liter üdítő 400 kalória. Naponta egy plusz szendvics 300 kalória. Ennyi. Megnézheted a fotóimnál hogy lehet 95 kg-ból 8 hónap alatt 127,8-t csinálni, azzal, hogy szimplán figyelmetlen és hülye az ember...


Mondjuk ez már a múlt :)))

1912. 79a1b3ecd1 (válaszként erre: 1911. - Kansas)
2009. szept. 4. 20:26
Mit fogsz tanulni?
1911. Kansas (válaszként erre: 1897. - El_gapo)
2009. szept. 4. 20:18

nos éppen hogy tanulással töltöm mert elővettem az angolt:) sajna elég gyatra voltam belőle de nagyon jó tanárom van, meg könyvek és ez az egy év elég lesz hogy legalább egy kicsit megalapozzam az angolom a sulira merthogy ott is lesz angol:) és talán nem leszek teljesen ködben.


meg elkezdtem letöltögetni joggal kapcsolatos anyagokat is, hogy azzal is tudjak foglalkozni:)


és emellett keresek munkát még tavaszig.

2009. szept. 4. 20:13

Sziasztok!!

már régen voltam fent beszélgetni!!

hogy vagytok?:)

2009. szept. 4. 20:11
jó éjt mindenkinek!
2009. szept. 4. 20:10
na még meg is jött reggel, nem semmi volt a mai napom. A fiam nehéz első elé néz, szegény tanárgyerek, már elkezdődött a bántás....röhej. Nem tornázok ma, a lábaim ki akarnak ilyenkor szakadni. Remélem holnap már nem fog fájni és taebozok:)
2009. szept. 4. 20:06
1906. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 1903. - El_gapo)
2009. szept. 4. 20:03
azt hiszem kb. 3 évig szedtem, ebből az első 1-1,5 évben +15kg (!) feljött... ezzel így közel voltam a 80kg-hoz... gyógyszert váltottam, és nem változott a súlyom mégegy 1-1,5 évig... lejártam a fitnessbe, heti 4X és diétáztam egy hosszú hosszú hónapok alatt egy két kiló lement. elmentem egy természetgyógyászhoz és mondtam h nem tudok fogyni... jártam kezelésekre, már írtam milyenre, kiürült a szervezetemből a gyógyszer és mostmár ha akarok akkor fogyok. korábban, gyógyszer mellett, fejtetőre álltam akkor sem történt semmi. a kérdésedre a válasz, igen az sokat segít hogy nem szedem. nem azért fogyok, hanem azért tudok fogyni a mostani életmódommal.
1905. Ágicababa (válaszként erre: 1903. - El_gapo)
2009. szept. 4. 19:36
nem ezt mondta, biztos gyógyszert váltott...vagy nem? anyecs?
2009. szept. 4. 19:35
nem néztem, hogy van-e benne szteroid, de nem hiszem. Ez azt mondják jobb, mintha a szervezet magának termelné a hormont. Most nem hallgatok teljes mértékben a dokira, nem csökkentem olyan drasztikusan vissza az adagot és 4 hónap múlva meglátom mil lesz. Persze az csak egy gondolat volt, hogy felesleges volt az életmódváltásba kezdeni...
1903. el_gapo (válaszként erre: 1901. - A6cd9cfa0c)
2009. szept. 4. 19:07
Nyilván akkor most azért fogysz, mert nem szedsz fogamzásgátlót :)
1902. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 1899. - Ágicababa)
2009. szept. 4. 18:20
amúgy milyen gyógyszereket szedsz?? ugye nem szteroid tartalmúakat??
2009. szept. 4. 18:18

sziasztok!

Ági, Én otthon vagyok pajzsmirigy ügyben, és aláírom amir mondasz. Nem okoskodásképpen, de leírom amit Én tudok. Sok esetben az ún. TSH hormon szintje nem megfelelő (alacsony, magas) ami pedig befolyásolja az únevezett tireotrop (T3, T4) hormonok milyen szinten vannak. Alapvetően a feladatuk hogy biztosítják a sejtek szintjén az anyagcserét és energiafelhasználást. HA kevés van, akkor sokkal lassabb az anyagcsere, ami végső soron igen, elvezet a hízáshoz...

Ha sok akkor belátható hogy fogni fog az illető.

úgyhogy igenis betudható a hízás ennek.. sok esetben ha valaki nem tud fogyni bár megetsz mindent érte, akkor megnézik a pajzsmirigyet. vannak magas jód tartalmú ételek, amik alulműködésnél jók lehetnek, pl. az össze tengeri herkentyű...


és akkor most mik a további lépések? a kedves dokibácsi mit mondott?? mihez ked most?


és kivételesen el_gapo nem adok igazat Neked, mert a hormonok a legerősebb vegyületek a szervezetben, hatásuk nehezen ellesnúlyozható. Én igenis a fogamzásgátlótól híztam meg, amiben jó sok ösztrogén volt... és ezt nem Én találtam ki.

De természetesen ahányan vagyunk, annyi félék, és annyi módon működik a szervezeteünk és reagál dolgokra...

1900. Ágicababa (válaszként erre: 1898. - El_gapo)
2009. szept. 4. 17:58

én is szeretnék így fogyni, csak per pillanat kicsit megingott a bizalmam ebben. de továbbra sem megyek 1200 felé, a torna is marad, mert a combom nagyon szépen alakulgat.


A fehérjeport sajna még nem kaptam meg, de ha hozzák nekem, akkor majd leírom, hogy milyen termék, ha nem számít reklámnak. A pajzsmirigyeseknek amúgy is fehérjedús étkezés javasolt.

1899. Ágicababa (válaszként erre: 1898. - El_gapo)
2009. szept. 4. 17:37

ezt sajnos nem tudod jól, mert ez orvosilag igazolt dolog, és nem fogtam rá a hízást. Elég volt annyit mondanom az orvosnak, hogy egy hónap alatt felugrott rá tizeniksz kiló, nem emlékszem pontosan mennyi és láss csodát:) a gyógyszer szedése után már nem híztam tovább. Anyukám meg csak fogy, fogy és zsíroskenyéren szalonnán él...az övé túlműködik. A pajzsmirigy alulműködésnél étvágytalanság ellenére hízás tapasztalható, ez tény!


nem fogom semmire, de kíváncsi leszek, hogy ha most meg kevesebb gyógyszert kell szednem, hasznos lesz- e a torna és ésszerű kajálás. Remélem, nem hízom vissza

1898. el_gapo (válaszként erre: 1895. - Ágicababa)
2009. szept. 4. 17:19

Ez tipikus női dolog :)


"Pajzsmirigy alulműködéstől híztam", "hormonkezeléstől híztam"


Elárulom neked, hogy nem attól híztál, hanem az ételtől, amit megettél, most pedig nem azért fogysz mert jól működik a pajzsmirigyed, hanem azért mert odafigyelsz az étkezésre és a mozgásra.


Lehet, hogy valamennyit lassít az anyagcserén, de minimális a hatása. Barátnőm 1200 kalóriás étrend mellett pajzsmirigy alulműködéssel is tudott fogyni, normális diétával, sport nélkül...

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook