Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Átvágott vaterán az eladó! Hogy tudom visszaszerezni a pénzem? fórum

Átvágott vaterán az eladó! Hogy tudom visszaszerezni a pénzem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. Fiatal nő (válaszként erre: 10. - Cumma1)
2011. dec. 9. 13:06
Esetleg próbáld átmásolni őket egy-egy új DVD lemezre, hátha akkor működni fog... (mert gyanús, hogy a lejátszás azért olyan, amilyen, mert a lemez felülete nem éppen kifogástalan)
30. zena01
2011. dec. 9. 13:06
Én mindig átutalok. Sajnos személyesen nem tudom átvenni. De mindig megnézem az eladóról a minősítéseket. Csak profitól vásárolok.
29. cumma1 (válaszként erre: 27. - Fiatal nő)
2011. dec. 9. 13:05

Milyen gerinctelen ember az ilyen, aki tudja hogy rosszak a lemezek és mégis elküldi nyugodt szívvel, mikor meg reklamálok akkor meg neki áll feljebb??

Háá lehet a karácsonyt a rácsok mögött töltöm?

2011. dec. 9. 13:04
Én is jártam már úgy egyébként, hogy nagyon jó állapotúnak ítélték meg a lemezeket, mégis csupa karc és plecsni volt. :( Nagyon háborogni nem volt képem, mert bolti árhoz képest nagyon olcsó volt, viszont az értékelésnél az áru minőségét nagyon leminősítettem...
27. Fiatal nő (válaszként erre: 24. - Cumma1)
2011. dec. 9. 13:03
Én úgy tudom, te is bűnrészes vagy, hogy másolt lemezt vettél és tudtál is róla, hogy másolatot veszel. Ez is bűncselekmény.
26. aniko.k (válaszként erre: 16. - Karolinna)
2011. dec. 9. 12:56
Sajnos nem jol tudod ! Van olyan eldo akinek van mar 6 negativja, megsincs kizarva ! A neutral-okert nincs % levonas ! En ennek pontosan utana erdeklodtem !!!
25. salabakter (válaszként erre: 12. - Cumma1)
2011. dec. 9. 12:55
Azt nem lehet.Rajtakapják,vagy valaki bejelenti rövid időn belül-
24. cumma1
2011. dec. 9. 12:54
Szerintetek ha azt írom hogy rájuk küldöm a szoftver rendőrséget akkor megijednek? Van ilyen? Vagy én is pórul járhatok mert ilyen másolt lemezt vettem??
2011. dec. 9. 12:52

A Vatera-Teszvesz semmit nem csinál, az a válasz hogy intézzétek el személyesen-én is jártam már sajnos így. Az illetőt mégcsak ki sem zárták.

Megkaptam ugyan amit rendeltem-papíron, de a minőség köszönőviszonyban sem volt azzal amit én rendeltem, a "minőségi" gyerekruhák géprongyok voltak.


Egyvalamit tehetsz: feljelented a rendőrségen (és ezt meg is az ealdónak, hátha ettől beijed)


Egyszer engem is hívtak a zsaruk, hogy be kell mennem vallomástételre Tatára! (Bp-en lakunk) majdnem elájultam. Kiderült, hogy egy eladó, akivel én korábban üzleteltem átvágott embereket (többen feljelentették) és mivel én is vásároltam tőle (lenyomozták a bankszámláját) nekem is vallomást kellette tennem.


Nekem soha nem volt dolgom még rendőrséggel, kicsit el is képedtem, hogy mit akarnak tőlem.

Rendesek voltak, mert mondtam pici gyerekkel én ne tudok utazgatni, ezért elintézték hogy a kerületi kapitányságra kellett bemennem.


Engem spec. nem vert át az eladó, megkaptam, amit rendeltem-erről tudtam csak vallomát tenni (5 perc volt) de kicsit megnyugodtam, hogy ezeken a netes fórumokon nem lehet mindent bűntetlenül elkövetni, ha egy eladóról disznóságok derülnek ki-főleg ha többen feljelentik, akkor a rendőrség kivizsgálja.


Azt mondta a nyomozó, hogy nagyon sok eset van (egyre több) és hogy ő mindenkit lebeszél az előreutalásról, csak személyes átvétel mellett ajánlja ezeket a netes oldalakat.


Tanultam a dologból (főleg hogy én is pofára estem korábban többször) csak olyantól veszek, akivel a személyes átvétel megoldható. Így nincs később csalódás, bosszankodás.


Remélem, tudtam segíteni.

22. cumma1 (válaszként erre: 19. - Dagimanó)
2011. dec. 9. 12:52

:))

Már írtam neki és bár nem fenyegető hangnemben, de lég határozottan és tárgyiasan megfogalmaztam a levelet. Kértem, hogy utalja vissza a pénzt és a postaköltséget én meg visszaküldöm a lemezeit. Visszaírt hogy hajrá, felejtsem el hogy visszaküldi a pénzem. Most írtam a vaterának, hogy ezzel a levelükkel nem vagyok ki a vízből, szólítsák fel az eladót hátha az hatásos lesz. Az értékelésüket jól lehúzom majd.

21. Mzsuka
2011. dec. 9. 12:50

Nekem eddig szerencsém volt,minden rendben megjött,pedig előre utaltam,de mindent ajánlva kértem.


Szerintem is írd meg neki,hogy feljelented,hátha megijed.Esetleg ha nem lakik túl messze,menj el hozzá.

20. Bella 13 (válaszként erre: 13. - Cumma1)
2011. dec. 9. 12:49
:)
19. Dagimanó (válaszként erre: 13. - Cumma1)
2011. dec. 9. 12:49

Én is szoktam vásárolni és eladni is a vaterán és volt már hasonló helyzetem pedig ugyan úgy, mint Te én is ha eladok valamit még ajándékot is szoktam küldeni. Igaz, hogy "csak" 4000 forint, de én a helyedben akkor sem hagynám annyiban. Fenyegesd meg, hogy ne szórakozzon veled, mert polgári peres útra viszed a dolgot (ami persze jogodban áll). Én a helyedben követelném a vételárat és az oda-vissza postát is.

Egyébként nekem is hasonló korú a kisfiam, 2010 augusztusban született:-)

18. cumma1
2011. dec. 9. 12:49

Ezt a választ kaptam:


Köszönjük levelét!


Tájékoztatjuk, hogy az allegroup.hu Kft. által működtetett piacterek a termékeket kínálók és azokra licitálók között kizárólag információ-közvetítői szerepet töltenek be. Ennek okán a meghirdetett termékek minősége, biztonsága és legalitása felett az allegroup.hu Kft-nek nincs ellenőrzési lehetősége.


Mindazonáltal ismereteink szerint a szerződés semmis, amennyiben nem a valóságnak megfelelő információk alapján köttetett. Más kérdés, hogy az eladó lehet jóhiszemű (azaz nem tudott ezekről) vagy rosszhiszemű (ha tudott róla), de ez a szerződés semmisségét nem befolyásolja. Az eladó felet ilyenkor terheli a visszavételi kötelezettség, a Ptk. alapján.


Az ilyen típusú jogérvényesítésre a felek megállapodása alapján, vagy ennek hiányában polgári perben, a bíróságokon keresztül van lehetőség. Amennyiben felmerül a rosszhiszeműség gyanúja, a rendőrség állampolgári bejelentés alapján indíthat vizsgálatot is. Ez a polgári pertől független folyamat. A fentiek természetesen az allegroup.hu saját jogértelmezését tükrözik, és semmilyen módon nem jelentenek bírói vagy rendőrségi úton alkotott jogértelmezést.


Figyelmét köszönjük!


Levelünkkel kapcsolatos további kérdéseit erre az üzenetre válaszolva teheti fel ügyfélszolgálatunknak. Kérjük, hogy a válaszlevél tárgy sorát ne módosítsa, ellenkező esetben válaszát nem kapjuk meg!


Üdvözlettel:

az Allegroup csapata

www.allegroup.hu

17. Mzsuka (válaszként erre: 5. - A01aa57d8a)
2011. dec. 9. 12:46
Ajánlva kérted a ruhacsomagot?
16. Karolinna (válaszként erre: 14. - Aniko.k)
2011. dec. 9. 12:45
A 80% a semleges értékelésekre vonatkozik. Negatívból elég kettő (legalábbis a szabályzat szerint).
15. Karolinna (válaszként erre: 12. - Cumma1)
2011. dec. 9. 12:44
Azért a bankszámla számok végesek és azt is ellenőrzik....érdemes végigolvasni a problémás vásárlásokat a vatera tematikus fórumán, hátha kapsz jó ötleteket hogy szerezd vissza a pénzt.
2011. dec. 9. 12:42

A Vatera csak akkor zar ki valakit ha annak 80 % ala esik a mutatoja, addig nem.

Igazi penzzsebelo banya ! Feltettem egy 38-db-os ruhacsomagot amirol csinaltam 8 kepet. Fel toltes utan 2 nappal csak 4 kep volt fennt amin rajta volt a ruhak fele. Reklomaltam is hogy igy alig fognak ra arverezni es hova lett a tobbi kepem ? Azt hiszed kaptam valaszt ? Semmit ! De a jutalekukert kuldtek a szamlat ! 2500 ft-ert ment el ! rohognom kell !

13. cumma1
2011. dec. 9. 12:40

Ami vígasztal és mosolyt csalt az arcomra, hogy Papp Szilvia

Bella 13

Imo

Tünde981

azaz a hozzászólók több mint felének kb annyi idős gyerkőce van mint nekem :))

12. cumma1 (válaszként erre: 11. - Bella 13)
2011. dec. 9. 12:36

És mi van ha már kizárták egyszer, de regisztrált esetleg más névvel, telefonszámmal esetleg anyja vagy testvére nevére. Azt nem tudja kiszűrni a rendszer :(

Úgy bánom, én olyan korrekt vagyok mindenkivel, azonnal utalok vagy ha én adok el akkor még ajándékot is teszek a csomagba és erre tessék ez jön vissza. Lehet ez volt az utolsó rendelésem.

11. Bella 13 (válaszként erre: 8. - Cumma1)
2011. dec. 9. 12:34

Hát lehet.

De talán egy próbát megér, veszteni nem vesztesz vele.

Azért dühítő, hogy ha nem ez volt az első esete, akkor a vatera még hagyja, hogy kereskedjen náluk...

10. cumma1 (válaszként erre: 4. - Sötét_hercegnő)
2011. dec. 9. 12:33
Kap egy nagy negatívat az tuti. Azt írta az eredeti másolata, újak. Na most az már elég gáz hogy még hang sincs rajta nem??
9. Karolinna (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2011. dec. 9. 12:32

Nekem még nincs negatív tapasztalatom a vaterán (én nem merek előre utalással fizetni, csak személyesen). Az jó, hogy írtál a vaterának. Úgy tudom, hogy két hasonló panasz esetén automatikusan kizárják az illetőt és ezért általában a visszafizetést választják. Remélem Te is visszakapod a pénzt, sajnos a postaköltséget reménytelen visszaszerezni...

Van a vaterának is fóruma, ahol ilyen ügyekkel foglalkoznak, ott biztos pontosabb választ kapsz.

8. cumma1 (válaszként erre: 2. - Bella 13)
2011. dec. 9. 12:31
Az a baj, hogy a vatera olyan levelet írt nekem amivel semmire sem megyek. LEhet nem ez volt neki az első ilyen esete ezért ezzel ő is tisztában van, hogy nem tudok majd vele mit kezdeni.
7. Imo
2011. dec. 9. 12:31
hát sajnos csak annyit tehetsz, hogy egy jó nagy negatívot adsz neki. Sajnos a pénzt csak akkor láthatod, ha Ő korrekt és visszaadja, v. feljelented, de szerintem 4000 Ft nem akkora összeg, hogy érdemes lenne belekezdeni.
6. a01aa57d8a (válaszként erre: 2. - Bella 13)
2011. dec. 9. 12:30
nekem pont ezt tanácsolta a vatera, szóval irja nyugodtan:)
2011. dec. 9. 12:29
én most jártam így:(Utalta, ruhacsomag meg sehol.Vatera irta, hogy szólitsam fel az eladót, ők is megteszik..erre az eladó engem akar feljelenteni rágalmazásért, meg zaklatásért, mert mertem telefonon hivogatni(amit fel se vesz!!!), hogy ugyan fizettem, és hol a csomagom??
2011. dec. 9. 12:29

Ebbe sajnos óhatatlanul bele lehet szaladni. Nem tudom, mit lehetne tenni, azon kívül, hogy jelzed az oldal működtetői felé a dolgot. De, hogy utána lépnek-e valamit, az megint két esélyes. Hogy visszakapod-e a pénzed.. hát ha csak ő maga nem lesz annyira gerinces, nem hiszem.

Egyébként mit beszéltetek meg, milyen állapotban lesznek a dvd-k? Azt mondta, hogy jó, vagy kifogástalan? Nem szólt, hogy már nem olyan jók, mint új korukban? Igazából azon kívül, hogy az oldalon figyelmezteted az embereket, hogy nem megbízható az illető, nem tudom, mit lehetne tenni :(

2011. dec. 9. 12:28

semmit nem fogsz tudni tenni:(

ha fel is jelented rendőrségen akkor sem mert ennyi összeggel nem fognak foglalkozni mert megélhetésinek számít, az h terméket kaptál érte, de nem jó, az sem érdekli őket...

sajnos a vatera annyit etsz majd csak h felajánlja h ha kell kiadja a rendőrségnek az eladó adatait, hát azért ezt még ők is ki tudják deríteni pl...


sajnálom:( írj egy jó nagy betűs negatívat dühödben és hátha más nem vesz tőle:( ennyit tudsz tenni csak:(

2011. dec. 9. 12:27

Szerintem írj neki egy e-mailt, hogy felvetted a kapcsolatot a vatarával, és amennyiben nem adja vissza a pénzed, jogi útra terelődik a dolog. Persze neki nem kell tudni, hogy a vatera nem volt túl segítőkész....

Megér egy próbát, hátha beijed a fenyegetéstől.

De azért felháborító, hogy milyen emberek vannak...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook