Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Áttétes mellrák fórum

Áttétes mellrák (beszélgetős fórum)


márc. 27. 17:51

Köszönöm szépen, nagyon jól esik hogy ilyen kedvesek vagytok. Tartsátok bennem a lelket, mert most még vagyok ijedve.

Igaz, én is azt olvastam és beszélgettem emberekkel, még erintettekkel is, hogy nagyon sokat fejlődött a rák kezelés az elmúlt 10 v 20 évben. Sokan még sokkal rosszabb helyzetből is kijöttek győztesen, úgyhogy reménykedni kell. Én is próbálok pozitív maradni, csak még sokk hatása alatt vagyok.

7. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 27. 17:43

számít a pozitív hozzáállás?"

Nagyon sokat, csodákra képes a fizikai test a mentális energiával együtt

Gyógyulj meg mihamarabb!

márc. 27. 17:12

A mellrák típusa sok féle lehet. Ezt a szövettanból lehet tudni, műtét, kemó , sugár ,és gyógyszer szedés, sajnos az áttét kialakulása a daganat eltávolítása után is lehet. A csontokban, vagy a lágyrészekben is. Az időben elkapott diagnózis jól kezelhető, de nem mindig hoz teljes gyógyulást! Évekig hoz jó életminőséget, de fontos a kontroll! Egy ismerősömnél, már több helyen volt, van sugár, kemó és gyógyszeres kezelések voltak vannak! Sokat fejlődik a daganatos betegek kezelése, nekem annó műtét, kemó, sugár hormon bogyó,( 5 évig) és 1 év biológiai kezelés volt, kontrollok jók, de bennem van a félsz, sajnos! A mai orvoslás, már sokat fejlődött! Hidd el, csak jól jöhetsz ki belőle.

Csak pozitívan kell gondolkodnod!

márc. 27. 11:12

Ismerősöm 2 éve tudja, hogy rákbeteg csontáttéttel.

Kezelést kap. Jól van.

Gyógyulást kivánok! Fel a fejjel.

márc. 27. 08:58

Nem fogok tudni semmi olyat írni, amit szeretnél tudni.

Csontban hol van áttét?

Úgy tudom hogy ezeket az áttéteket külön célzottan kell kezelni, pl. sugárkezeléssel, ha műtét nem lehetséges.

És mielőbb el kell kezdeni.


Nem értem, hogy egy csontizotópos vizsgálat után miért azt írják, hogy nem zárható ki. Nem azért volt a vizsgálat, hogy konkrétan lássák? Hogy fogják megállapítani, hogy valóban áttét e, ha nem egy ilyen vizsgálaton?

Küldtek további vizsgálatokra? MR vagy CT? Lehet, hogy csak azon látszik pontosan?


Orvos mit mondott? Őt kérdezted már?

A melledből nem szedik ki a daganatot? Vagy előbb kezelés lesz, hogy csökkenjen, majd utána lesz műtét?


A barátnőmnél műtéttel kezdődött. Kivették a hónaljából és a melléből is a daganatot, majd utána jött a kemó, majd sugár és hormonkezelés. Én azt hittem, hogy ez a protokoll mellrák esetén... Neki nem volt tapintható egyik csomója sem, mammográfián derült ki, hogy van neki.


Mióta vagy beteg?


A lényeg, hogy pozitívan! Kitartást és gyógyulást kívánok neked!

3. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 27. 07:32

A pozitív hozzáállás nagy kincs, rengeteget számít!

Édesapámnak volt csontban (is) áttétje, de nem gondolom, hogy az ő példája lényeges lenne Számodra. (Többféle rák, sok áttét, nagyon súlyos állapot - nem a csontáttét miatt.)

márc. 27. 05:05

Egy ismerősömnek, igaz nem mellrákból, volt áttétje, műtötték többször is, kapott kemót, sugarat is, jól viselte, jelenleg tünetmentes, szóval igen, nem szabad feladni.

A pozitív hozzáállassal a saját eletminőségedért teszel.

Gyogyulást kívánok!

márc. 26. 21:21

Van esély arra hogy ha a mellrák a csontokba már adott áttetet akkor még lehet gyógyulni vagy akár kordában tartani és még hosszú éveket együtt élni?

A mellben lévő daganat miatt már kaptam két EC kezelést amit nagyon jól viseltem. A daganat már nagyon sokat csökkent már az első kezelés után is, de azóta is folyamatosan csökken, tapintható. Ma viszont volt csontizotóp vizsgálat és ott azt írták hogy az áttét nem zárható ki. Azt olvastam hogy ma már jól kezelhető és kordában lehet tartani a csontáttetet és még évtizedekig is együtt lehet élni vele. Egyébként fizikailag teljesen jól vagyok, különösebb panaszaim nincsenek. Csak most eléggé meg vagyok ijedve. Pedig muszáj erősnek maradnom.

Van valakinek valamilyen tapasztalata? Szerintetek is számít a pozitív hozzáállás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook