Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Át akarnak verni, tudom. De hogyan? fórum

Át akarnak verni, tudom. De hogyan? (beszélgetős fórum)


ápr. 15. 08:02
Köszönöm mindenkinek, így már világos
16. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - Amaunet)
ápr. 9. 21:23
Sajnos csak magyar oldalról próbálkozva. Külföldről nem kéri sajnos.
ápr. 9. 17:11

A bankoknál kettős autorizáció van, pontosan a visszaélések miatt.

Nem sokat ér a csaló a bankkártya adatokkal sem mert online fizetés esetén telefonon kóddal kell engedélyezni a fizetést.


Ezzel a módszerrel csak azokat nyúlhatják le, akik elhiszik a mesét és szándékkal utalják a kért összeget.

ápr. 9. 16:28

1. Utalnod kell egy összeget az elozetes koltsegekre.


2. Kuld egy linket; ahol ki tudod fizetni az osszeget kartyaval -----> viszik a kartya adataidat is.

ápr. 9. 15:16
Csak ma, 3 ilyen jött a Facebook-on.
12. simple (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
ápr. 9. 13:23
Valamire pénzt kérne tőled, mert valamit el kell intézni, ki kell fizetni ahhoz, hogy el tudja küldeni neked a pénzt. Mindig ez a vége. Nekem volt olyan, hogy autót akartam eladni, erre jelentkezett valaki, hogy neki kell azonnal, meg sem akarta nézni, nagyon furcsa volt. Majd a végén bukott ki a dolog, hogy neki a szállítás 1000 euroba kerül, és azt én fizessem ki, majd aztán utólag annyival többet utal nekem. :D Hát mondtam én vagyok az eladó, nekem nem kell semmit fizetnem. Sajnos a mai napig rengeteg a balek, aki mindent elhisz, ezek a csalók jól megélnek belőlük. Most a facebook-on például a ferihegyen talált, és 3 hónapja őrzött teli bőröndöket "árulják" 700 ft/db-ért. :D És özönlenek a hozzászólások. Elképesztő.
11. Kacsahercegno (válaszként erre: 10. - Xochipilly)
ápr. 9. 09:52
Ettől még rengetegen bedőlnek neki sajnos.
ápr. 9. 09:47

Próbálkoznak a csalók, csak azt nem fogják soha megérteni, hogy a magyar nyelv "körberöhögi" a szánalmas Google translate-es próbálkozásaikat :D

De most komolyan, hogy van megírva az email? :D :D :D A tartalmától függetlenül, ami természetesen egy mese.

9. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
ápr. 9. 08:18
Ezek az üzenetek vírusok, mikor megnyitod, feltöltődik a gépedre a vírus.
8. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Globus)
ápr. 9. 08:01
Pontosan, maga a bankszámlaszám nem kényes adat, önmagában annak birtokában nem tudnak átverni. Arra megy ki a csalás, hogy átutaljanak neki egy "kisebb" összeget.
ápr. 9. 07:56

Ha másra nem is jó, sima adathalászatra (is) remek!


És az egész levél tele van olyan ténybeli tévedésekkel (mesékkel) ami nem létezhet!

6. globus (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
ápr. 9. 07:52
Egyszerű. Ha válaszolsz a levélre, következőben azt fogják írni, hogy a pénzt megkapod, csak utalj 1500 eurót/dollárt az ügyvédi költségekre, egyéb költségekre, mert ő most "nem fér hozzá a pénzéhez. Névtelen, jó jellemű és istenfélő természetes személyek nem tudnak bírósághoz fordulni, hogy visszaszerezzék a tanulópénzt.
ápr. 9. 07:47

Levelet írt a haldokló Schindler Heide Marie

2023. júl 17. 13:52

Blikk-összeállítás


Blikk-összeállítás

Megosztás

Küldés Messengeren

Küldés e-mailben

A haldokló milliárdos, aki önből gazdag embert csinálna, nem létezik / Illusztráció: Northfoto


A haldokló milliárdos, aki önből gazdag embert csinálna, nem létezik / Illusztráció: Northfoto

Egészen elképesztő, hogy az adatlopások igen szofisztikált módszereinek világában még mindig vannak olyan csalók, akik azt gondolják, hogy a világ legnagyobb és legátlátszóbb hazugságaival pénzt lehet kihúzni emberekből.



Ma már sms-ben, mailben, egy-egy megtévesztő link segítségével simán hozzájuthatnak a csalók a banki adatainkhoz. Régebben nagy divatja volt az olyan e-mailes üzeneteknek, amelyekben valamiféle egészen valószínűtlen sztorival akartak pénzt kicsalni az elektronikus üzenet olvasójától. Az esetek legtöbbjében a haldokló milliárdos "ügyvédje" nevében találták be a fals történettel az embert, hogy kiderült, ő maga a haldokló milliárdos rokona és ezt vagy azt meg kell tennie - legtöbbször pénzt, kezelési költséget stb. küldenie cserébe a mérhetetlen vagyonért.

Ellepték a Vinted.hu-t a csalók: milliókat loptak el a webáruház felhasználóitól


Ellepték a Vinted.hu-t a csalók: milliókat loptak el a webáruház felhasználóitól


Úgy tűnt, a csalók mostanában sokkal kifinomultabbak, most mégis beesett egy ilyen, régi típusú levél, amit muszáj megosztanunk önökkel, annyira átlátszó, annyira süt a hazugság minden mondatából, hogy az ember fel is húzza kicsit az orrát, hogy ennyire hülyének néznek ezek a csalók? Lehet, nyaralni vannak a hekkerek... Alább a levél, az online@blikk.hu-ra küldött levélben pedig ön is megírhatja, ha valami véletlen folytán bedőlt már hasonló levélnek, már csak azért is, hogy mások okuljanak.


Tehát a levél:


"Jó reggelt kívánok


Elnézést, hogy így kerestem meg.


Kérlek, szánj egy kis időt arra, hogy elolvasd a bejegyzésemet a végéig, miközben a kórházi ágyamról írok neked.


A nevem Mrs. Schindler Heide Marie, román vagyok, de jelenleg Spanyolországban vagyok egészségügyi kezelések miatt. Férjem kanadai cégének alelnökeként több országba utaztam. Gyémántokat bányászunk.


Elhunyt szüleim egyetlen gyermeke voltam. Majdnem 20 évig özvegy voltam, mert egy üzleti úton történt autóbalesetben elvesztettem a férjemet. Soha nem volt gyerekem, mert steril nő vagyok. Teljesen megváltoztatta az életemet.


2017 márciusában elájultam a lakásom lépcsőjén, és mindkét lábammal lebénult a kórházi ágyban. A kezelések után az orvos tüdőrákot állapított meg nálam, ami már a csúcson van. Az orvos tudatta velem, hogy majdnem 4 éve szenvedek ettől a betegségtől, mindenféle kezelés nélkül. Az orvos minden várakozás ellenére megértette velem, hogy a napjaim meg vannak számlálva.


Jelenleg 1 525 000 € összeg van a bankszámlámon. A napjaim meg vannak számlálva, és már nem élvezhetem ezt a pénzt. Alapos megfontolás után úgy döntöttem, hogy a javaimat árvák, szegény gyermekek, szegények és nehéz körülmények között élők megsegítésére adományozom. Ebből az összegből ügyvédem segítségével 1 000 000 eurót már felhasználtam árvaházak, szegény gyerekek jólétéért küzdő civil szervezetek és egyéb szövetkezetek támogatására.


Most 525 000 euró van a bankszámlámon. Ezért úgy döntöttem, hogy 525 000 eurót adományozok egy névtelen, jó jellemű és istenfélő természetes személynek. Ehhez megkértem ügyvédemet, hogy forduljon a Gmail, Hotmail, Yahoo stb. e-mail szolgáltatókhoz, hogy megtaláljuk azokat az e-mail címeket, ahol megtehetjük javaslatomat.


Ha megkapta az üzenetemet, Ön ennek a pénznek a kedvezményezettje. Úgy gondolom, hogy ez a pénz segíthet a vállalkozásában, ha van rá, a projektjeiben és a családjában is. Segíthetsz a körülötted lévő rászorulóknak is.


Éjszaka nehezen alszom, mert nem akarok meghalni anélkül, hogy jóhiszeműen odaadományoznám a tulajdonomat, különben úgy gondolom, hogy ez egy rendetlenség. Sokat szenvedek, és nagyon félek attól, hogy meghalok anélkül, hogy tudnám áruim rendeltetési helyét. Ez az oka annak, hogy kapcsolatba léptem Önnel. Ha elfogadod a segítségemet, válaszolj.


Köszönjük idejét és megértését.


Tisztelettel.


Schindler Heide Marie."


És fontos: soha ne dőljön be ilyen üzeneteknek, mert nincs olyan haldokló milliárdos, aki pont önnek adná oda a vagyonát. Különösen vigyázzon a banki és egyéb szolgáltatók nevében küldött sms-ek és e-mailekkel, mert a fenti üzenettel ellentétben, amiről süt, hogy hazugság, azok elég hitelesnek tűnnek néha!

4. elbb
ápr. 9. 07:44

Elkezdesz vele levelezni, ő át akarja neked utalni a pénzt, de megírja, hogy ehhez szüksége lenne arra, hogy előbb te utaljál neki egy kisebb-nagyobb összeget. Addigra mr annyira beetetett, hogy bízol benne, így elutalod neki azt az összeget.

Ha napi 3 ember bedől neki( és igen, bedől neki) akkor már jó kis napi bevétele van.

ápr. 9. 07:44

Próbáld ki viccből,adj meg egy nem létező számlaszámot,kérdezd meg tőlük hogy miért is kell és aztán kiderül,hogy mit is csinálhatnak vele.

Én is kaptam már hasonló leveleket ,ismerősnek is jelölt a facebookon ,de nem jelöltem vissza.

Internetes csalás az egész!!!!

2. f8c32ccd19 (válaszként erre: 1. - Fülemüledal)
ápr. 9. 07:38

Ez nagyon agyafúrt, de talán a válaszod UTÁN történne az átverési kísérlet, talán akkor kérné a szla-számodat...

Csak erre tudok gondolni! Én tuti nem válaszolnék, de gondolom Te sem fogsz...

ápr. 9. 07:21

Kaptam egy ilyen levelet. Tudom, hogy kamu meg átverés, nem az a kérdés!


Csak azt nem értem, hogyan tudnak ezzel átverni. A bankszámlaszámomat akarják kiszedni belőlem? Valaki írt már vissza ilyen levélre viccből, mi történt azután?


"Elnézést, hogy így kerestem meg.

Kérjük, fordítson egy kis időt arra, hogy elolvassa a bejegyzésemet a végéig, amíg a kórházi ágyamról írok neked.


A nevem Mrs. Schindler Heide Marie, román vagyok, de jelenleg Spanyolországban vagyok egészségügyi kezelések miatt. Férjem kanadai vállalatának alelnökeként több országba utaztam. Gyémántokat bányászunk.


Elhunyt szüleim egyetlen gyermeke voltam. Majdnem 20 évig özvegy voltam, mert egy üzleti út során autóbalesetben veszítettem el a férjemet. Soha nem volt gyerekem, mert meddő nő vagyok. Teljesen megváltoztatta az életemet.


2017 márciusában elájultam a lakásom lépcsőjén, és a kórházi ágyon kötöttem ki, mindkét lábam lebénult. A kezelések után az orvos tüdőrákot állapított meg nálam, ami már a csúcson van. Az orvos megértette velem, hogy majdnem 4 éve szenvedek ettől a betegségtől, kezelés nélkül. Az orvos minden várakozás ellenére megértette velem, hogy a napjaim meg vannak számlálva.


Jelenleg 1 525 000 € összeg van a bankszámlámon. A napjaim meg vannak számlálva, és már nem élvezhetem ezt a pénzt. Alapos megfontolás után úgy döntöttem, hogy a javaimat árvák, szegény gyerekek, szegények és nehéz körülmények között élők megsegítésére adományozom. Az ügyvédem segítségével ebből az összegből már 1 000 000 eurót adományoztam árvaházaknak, a szegény gyerekek jólétéért küzdő civil szervezeteknek és más szövetkezeteknek.


Most 525 000 euró van a bankszámlámon. Ezért úgy döntöttem, hogy 525 000 eurót adományozok egy névtelen, jó jellemű és istenfélő természetes személynek. Ennek érdekében megkértem ügyvédemet, hogy forduljon a Gmail, Hotmail, Yahoo stb. e-mail szolgáltatókhoz, hogy megtaláljuk azokat az e-mail címeket, ahol megtehetjük javaslatomat.


Ha megkapta az üzenetemet, Ön ennek a pénznek a kedvezményezettje. Hiszem, hogy ez a pénz segíthet a vállalkozásában, ha van rá, a projektjeiben és a családjában is. Segíthetsz a körülötted lévőknek is, akiknek szükségük van rá.


Éjszaka nehezen alszom, mert nem akarok meghalni anélkül, hogy a vagyonomat egy jóhiszemű embernek adományoznám, különben úgy gondolom, hogy ez pazarlás. Sokat szenvedek, és nagyon félek attól, hogy meghalok anélkül, hogy tudnám áruim rendeltetési helyét. Ez az oka annak, hogy kapcsolatba léptem Önnel. Ha elfogadja a segítségemet, kérem válaszoljon.


Köszönjük idejét és megértését.


Tisztelettel.


Schindler Heide Marie.

"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook