Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aspirin Protect a sikeres terhességért? fórum

Aspirin Protect a sikeres terhességért? (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. nikletty (válaszként erre: 15. - Titánia83)
2010. nov. 22. 11:40

Félreértés ne essék, én sem szeretnék/akarok semmi beszedni, kapkodni, csak tájékozódni. Jó lenne tudni, hogy most hogy is van ez, mi az igaz, van akinek tényleg segíthetett? Ha valami segíthet, szeretnék nem el sétálni mellette.


Én is hallottam az Evitamint is, hogy segíti a méhnyálkahártyát, ez a gyógyi másra hat.


Jajj, ha tudnám, hogy valóban ugyanolyan jó esélyekkel indulunk mint bárki más (ill, sikerülne a félsz elfelejteni) szarnék bele az egészbe, csak sex s más semmi... :P

17. Tótágas (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2010. nov. 22. 11:38
Jó jó,de azért tisztázzuk,hogy ez a cikk az ASPIRIN-ről szól és nem az ASPIRIN PROTEKT-ről.Mert az már egy kifejezetten szív és érrendszeri betegek részére kifejlesztett változat,A kettő nem ugyanaz.
2010. nov. 22. 11:36

"Szia!

Nekem antifoszfolipid szindrómám van. Napi 2 Clexan vérhígító injekció mellé még napi 1 Aspirin protectet is szedek. Nekem azért kell, mert a betegségem miatt besűrűsödhet a vérem, és elzáródhatnak a hajszálerek, és a méhlepény is elöregedhet. Én csak a terhesség alatt szedem. Végülis az érelezáródásokat előzi meg, azzal, hogy nem engedi a vérlemezkéket összecsapzódni.

18 hetes km."


A gyakorin egy válasz... máshol is hallottam már ezt a clexan injekciót...

15. Titánia83 (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2010. nov. 22. 11:33
Mondjuk engem maga a gyógyszer szó távoltart, hogy ezt szedjem. Amúgy az e-vitamin is segíti a beágyazódást. A Húgom azt szedte, nekik segített.
14. nikletty (válaszként erre: 5. - Titánia83)
2010. nov. 22. 11:26

Én is mesterséges megtermékenyítésre váróknál is hallottam első sorban terhesség előtt...



"Az Aspirin hatóanyagát képező acetilszalicilsavat 1897-ben szintetizálták. A gyógyszer a �napi� rutin terápiában, mint gyulladásgátló, fájdalomcsillapító és lázcsökkentő szer alkalmazott. Az acetilszalicilsavnak a prosztaglandinok (a szervezet szinte valamennyi életfontos működésében szerepet játszó anyag) szintézisében játszott szerepének felfedezése után, a 70-es évek elején felismerték a véralvadásra gyakorolt hatását is. Így nem véletlen, hogy ettől a pillanattól kezdve előszeretettel alkalmazták (és alkalmazzák ma is) a szív- és keringési rendszer megbetegedéseinek kezelésében is.


A szülészeti hasznosíthatóságát régóta ismerjük: növeli az újszülött súlyát azokban az esetekben, amikor a magzat elmaradt fejlődése (un. méhen belüli retardáció) a lepény csökkent keringése következtében jön létre. Tudott dolog az is, hogy használata kimutathatóan csökkenti az ismétlődő vetélések gyakoriságát is.


Egy közelmúltban megjelent tanulmányban arról adnak hírt, hogy kis dózisú Aspirint a lombikbébi program során alkalmazták és azt találták, hogy közel kétszeresére növekedtek a teherbeesés esélyei az acetilszalicilsavval is kezelt csoportban. A fejfájás elleni gyógyszer azonnal komoly �főtörést� is okozott: vajon véletlen-e a hatás, milyen lépéseken keresztül képes segíteni a gyógyszer az embriók beágyazódásai arányát, hogyan képes csökkenteni a korai veszteséget?


Miután a keringésben betöltött jótékony szerepe közismert volt, erről az oldaláról volt kézenfekvő a kérdést megközelíteni. A petefészek gyógyszeres kezelése, a petefészek stimuláció számos tüsző (follikulus) érését segíti elő, ami a petefészken belül csak új erek létrejöttével valósulhat meg, magának a petefészek keringésének is jelentős mértékben fokozódni kell a többszörös tüszőérés optimális létrejöttéhez. Ezzel párhuzamosan a méhnyálkahártya is fejlődésnek indul, vastagszik, és alkalmassá válik a megtermékenyített petesejt, a préembrió befogadására. A kutatók megvizsgáltak az említett szervek vérellátását és megállapították, hogy az Aspirinnel kezelt csoportban fokozódott a méh, a méhnyálkahártya és a petefészek keringése. Mindez lehetővé tette, hogy a kezelések hatására több tüsző érjen meg, így szignifikásan több petesejtet szívhassanak le a follikulusok ultrahangvezérelt punkciója során. Az már logikusan következik az előbbiekből, hogy így több préembrió fejlődését lehetett megindítani, a visszaültetés előtt nagyobb volt a választási lehetőség, a létszámfeletti embriók mélyhűtve tárolásával és későbbi ciklusokban történő felhasználásával pedig az un. kumulatív terhességi rátát lehetett tovább javítani. Áramlásvizsgálatokkal azt is meg lehetett mérni, hogy a méhnyálkahártya alatt futó piciny artériák és vénák keringése is fokozódott, ami a megtermékenyített petesejtek beágyazódásának egyértelműen elősegíti.


A keringés fokozásán kívül számos, egyéb jótékony hatást is tulajdonítnak az Aspirinnek. A bevezetőben említett prosztaglandinok szintézisének gátlásán keresztül csökkenti a méhösszehúzódások számát, így az embrió-visszaültetések utáni kilökődések valószínűségét is csökkenti. Miután a prosztaglandinok a lokális gyulladásos reakció mediálásában is komoly szereppel bírnak, ennek meggátlása a beágyazódási rátát szignifikánsan növelheti.


Nem lenne okos dolog azonban azt hinnünk, hogy a válogatás nélküli Aspirin terápia minden meddő házaspár gyermekhez jutását megoldja, itt a panácea. Számos tanulmánynak kell még elkészülni, hogy a hatás minden részletét tisztázni lehessen. Azt mindenestre megállapíthatjuk, hogy autoimmun megbetegedésekkel szövődött meddőségekben, ismétlődő vetélésekkel terhelt gyermektelenségek esetén, illetve azon pároknál, ahol családi anamnézisként trombózissal szövődött megbetegedések fordulnak elő, a megfelelő ideig és dózisban alkalmazott acetilszalicilsav terápia jótékony hatású lehet a meddőség elleni kezelésben, a terhesség létrejöttében.


Dr. Kőrösi Tamás szülész-nőgyógyász főorvos (Kaáli Intézet, Győr)"


Én innen hoztam, de biztos az eredeti forrást is kereséssel meg lehetne lelni:

[link]

2010. nov. 22. 11:25
Nálunk Apukán szedi vér higítás képen mert sűrű a vére.
12. nikletty (válaszként erre: 11. - Nikletty)
2010. nov. 22. 11:22
okos.. okoZ akarta lenni na. :)
2010. nov. 22. 11:17
pf.. az okos... sok akart lenni... :S
2010. nov. 22. 11:16

sziasztok köszönöm az eddigi hozzászólásokat


hát igen csak úgy magam nem szednék be semmit, meg kockáztatni ugye...


de konkrétan 2-3felhasználót is tudok, hogy vetélés után következő babánál a doki ezt írta fel az utro, magnézium, folsav, kismama vitamin mellé, mert hogy sok esetben az okos vetélést, hogy valakinek túl sűrű lesz a vére, trombózis hajlamosabb, s ez okoz sikertlen terhességet...

Ilyet kivizsgálni, viszont csak több sikeretelen terhesség után hajlandók, és ha kiderül, azok már injekció formályában kapnak erre valót, hogy segítség a terhességet.


Hm, lehet a konkrét személyeket kéne megtudadkolnom?

Na még várok, hátha jön valaki, aki tényleg szedte/szedi...

Aztán remélem sikerül ide összeszedni, mi is van ezzel a gyógyival.

2010. nov. 22. 11:10
Terhesseg alatt tudtommal nem szedheto az aspirin, ahogy kisgyereknek sem adhato. Mielott szedned, kerdezz meg orvost.
2010. nov. 22. 10:56
A megtapadást segíti, ezért szokta az orvos ajánlani, de azoknál hallottam róla, akik beültetésre mennek. Akkor kapnak egy halom gyógyszert, köztük ezt is. Orvossal konzultálj erről. Majd ő eldönti, hogy esetedben szükséges-e szedni.
7. Tótágas (válaszként erre: 2. - C8d93a7aea)
2010. nov. 22. 10:50
olyannyira,hogy foghúzás előtt meg is kérdezi az orvos,hogy szedek-e,mert csillapíthatatlan vérzés léphet fel:-(
2010. nov. 22. 10:50

Az Aspirin Protect az alábbi kórképek esetén alkalmazható:

- akut szívizomelhalás (miokardiális infarktus) esetén

- már elszenvedett szívinfarktus után az újabb szívinfarktus kialakulási kockázatának csökkentésére

- átmeneti agyi keringési zavar és agyi szövetelhalás megelőzésére

- stabil és instabil angina pektórisz (a koszorúerek csökkent keringése miatt fellépő mellkasi fájdalom) esetén

- érsebészeti beavatkozások (pl. koszorúér műtét) után

5. Titánia83 (válaszként erre: 2. - C8d93a7aea)
2010. nov. 22. 10:49

És az aspirin az hogy segíti a teherbeesést?

Van ennek valami orvosi alapja, vagy csak ha hisz benne az ember...?

4. Tótágas (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2010. nov. 22. 10:48

Biztos,hogy ezt a gyógyszert hallottad???Én nem ajánlanám,ORVOS se szerintem.

Szív-érrendszeri problémák esetén szedetik(én is szedem)mert vérhígító,véralvadásgátló,trombózis4,agyvérzést megelőzendő.

2010. nov. 22. 10:46
Még soha nem hallottam róla. De kíváncsi vagyok, hogy mit írnak majd róla.
2010. nov. 22. 10:45
Szia!Én is hallottam,hogy az aspirin elősegíti a teherbeesést,de azért magával az aspirin protectel viszáznék mert vérhígitó hatása van.Én szerintem a sima aspirint kell szedni ilyenkor.
2010. nov. 22. 10:41

Olyan lányokat keresek, akik szedték ezt a gyógyszert terhességük mellett. Olyanoktól hallottam, akiknek 1-2x sajnos már volt vetélés, s úgy hallottam ez segíthet megtartani a babát.

Ez igaz? És milyen dózisban kellett szedni? Orvos írta elő?


Vény nélkül kapható gyógyszer, ezért édeklődöm.

Sajnos volt egy vetélésem, legközelebb azonnal kapok majd utrogestant - azt mondta a dokim, de ugye hogy mi lehetett a gond nem lehet tudni, lehet semmi extra, csak így történt, ez van. Viszont sorstársaktól hallottam, olvastam ezt a gyógyszert, hogy újabb terhességnél szedték.


Szóval véleményt szeretnék kérni, ha eljön az idő újra, lehet ez segítene, hogy nagyobb esély legyen a sikeres terhességre, felvethetem majd a dokimnak? Vagy nekem kell eldöntenem, hisz a betegtájékoztató a fentiek ellenére óvatosságra int terhesség esetén.


Köszönöm az infokat előre is

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook