Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab férj/szerelem arab férfival fórum

Arab férj/szerelem arab férfival (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
209. fcbcd01d00 (válaszként erre: 208. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 18. 13:25
Másodkézből származó információkat nem fogadok el.
208. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 207. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 18. 12:52

Ha azt mondom, hogy van ismerősöm, aki 30 éve boldogan él, van aki 18 és van aki 5, akkor elhiszed? ezek közeliek, de vannak játszótéri, óvodai ismeretségek akik ki hosszabb, ki rövidebb ideje boldogan él. Van aki külföldön, van aki hazánkban, van aki költözködik ide-oda, de boldogok.

Olyan persze nincs, hogy szóváltás sincs, hiszen vannak minden házasságban olyan dolgok,amit nem egyformán értékelnek, de ez teljesen mindegy "fajtatiszta" kapcsolat, vagy vegyes.

Persze, hogy erről 100% meggyőződj, kell lenni ilyen ismerőseidnek.

Más hallani valamiről és más tapasztalni. Véleményed lehet, DE megbántani valakit nagyon illetlen dolog.

Aki azt mondja az ő házassága, kapcsolata mindig is tuti jó lesz, az nem tudja mit beszél, hiszen 10000 olyan körülmény jöhet, amitől borul a bili. De azt sem mondhatja senki, hogy valakinek tuti rossz lesz a házassága, akármilyen okból.

207. fcbcd01d00 (válaszként erre: 204. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 18. 12:35

Igazából az első érdekelne, a második része az inkább költői kérdés.

Ugyanis ha az lenne a válasz, hogy már 30 éve élnek együtt nagy-nagy boldogságban, akkor az már elgondolkodtató, lehet hogy felülvizsgálnám előítéleteimet. :)

206. Krisz42
2013. szept. 18. 11:45
Most van időm újra írni.Első férjem magyar volt,de Kanadában mentem hozzá.Nagyon szerelmes voltam,nagyon naív,ő pedig le tudta beszélni a pókot is a falról.Évekbe telt,mire egyedül,papírok nélkül el tudtam intézni,h a gyerekeimmel elhagyhassam az országot,pedig az egy nagyon jó ország törvényileg.A bátyám is kinn élt-utánamjött-akkor sikerült elérnem vmit.Nagyon kemény volt,nem kívánom senkinek,de csak sikerült.Viszont egy olyan ember,más kultúra,vallás,más ffi-nő viszony,más elvárások,esetleg majd más ország sokkal keményebb vagy reménytelen helyzet tud lenni,ha a szerelem elmúlik.Én is nagyon szerelmes voltam.Talán élni kellene 2-3évig,utána jobban megismernéd.Addig ne házasodj.
2013. szept. 13. 22:21
Vannak ismeroseim,barataim,kik arabhoz mentek felesegul.Vannak koztuk boldogok,nagyon boldogok es vannak,kik szabadulnanak,de nem tudnak...Szerelmes vagy,ugyis azt fogod tenni,mit akarsz,csak esszel tedd.Hatalmas a kulturalis kulonbseg.Remelem minden szepen alakul majd.
204. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 197. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 13. 22:05
Nagyon kedves és intelligens kérdés, egy másik fórumtárshoz.
203. Krisz42 (válaszként erre: 202. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 13. 21:55

Én nem neveket kértem.A mèdia ritkán jutel olyan helyekre,ahova mások igen.Nem ezer éve adták el,a vallàsról pedig annyit,h mindet emberek talâlták ki,sehol nincs,h mitkell hordaniuk a nőknek,csak a ffiak szerint.

Én a tapasztalataimról írtam,de úgy látom több a negatív tapasztalat.Egyébként nem értem miért jössz állandóan a médiával,az senkit nem èrdekel,egyébként is,a film előtt volt a könyv,de sokkal több a negatív tapasztalat.Egyébként pedig itt nem csak az volt a probléma,h mi lesz,ha...hanem az,h arròl még egyâltalán nem beszêltek,h kinek milyen elvárásai vannak,ráadásul a lány úgy gondolta,ha ilyenekről beszél,akkor elriasztja a szerelmét.Itt akkor már vmi nem kerek,holott eléggé különböznek a gyökereik.

202. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 200. - Krisz42)
2013. szept. 13. 21:20

Most komolyan gondolod, hogy nevekkel fotókkal dokumentálva, mások magánéletét kiteregetve ide kiírom?? Ne nevettess már!! Írd le te, akik nem tudtak elválni sztorijaid szereplőit.

Neked, ha közjegyző által hitelesített történeteket hoznék,azt sem hinnéd el.

A kendőt meg nem azért veszik fel, mert kényelmes, hanem akik önmaguktól veszik fel, ők hisznek abban a vallásban és ahogy a krishna hívő magasról tesz rá, hogy összesúgnak az öltözetük miatt a hátuk mögött, a muszlimok meg szánakozva néznek azokra, akik nem tudják felfogni, hogy nekik az a hitük gyakorlásának egy része.

Ne forgasd ki a szavaim, azt írtad nem engedik tanulni, erre írtam, de engedik. Ha egyszer tanul, akkor milyen kifejezést használjak????


Valaki írta eladják kecskéért a nőket, hallottam, hogy volt ilyen 1000 éve, DE amennyiben ez gyakran előfordulna akkor ezzel lenne tele a média, hiszen alig várják, hogy valami szenzációt találjanak.

201. Baatkaa (válaszként erre: 196. - Bbyke)
2013. szept. 13. 20:24
En a sajat TAPASZTALATAIMAT irtam le. Nagyon nem birom, ha valaki meghazudtol. Arra baromi allergias vagyok. Es most megoszthatnad velunk, hogy elsz a ferjeddel. Foleg, hogy a topikindito lathasson egy pozitiv peldat. :)
200. Krisz42 (válaszként erre: 195. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 13. 19:59
Tévedsz,én elhiszem-nagyon hiszékeny vok:)-,csak volt olyan,h mikor már nem volt mégse boldog,akkor szó sem lehetett válásról.Légyszi azt bizonyítsd be,h hâny olyan nő van,aki szépen el tudott vâlni a férjétől,természetesen gyerekkel.A másik,mikor egy nő hirtelen kitalâlja,h a kendő,stb.milyen kényelmes viselet,mikor mindenki akinek kötelező volt,kényelmetlennek vallja.A fèrje pedig felveszi az atillát,kalocsai hímzett mellényt,stb.?Azt írod engedik tanulni,stb.Ez az,h engedni kell,nem az,h szabadok.Én mindig is azt tapasztaltam,h valamféle alárendeltség akkor is volt.Ja igen,ha vki belép Magyarországra,akkor nem kell bármilyen ruhát húznia.A másik,h van máshol is olyan házasság,ami nem tökéletes,de ott a felek önszántukból maradnak benne.És ne az legyen nálam a boldogság netovábbja,h a féjem enged olyan dolgokat,amik másnak természetesek.
199. bbyke (válaszként erre: 198. - Mafalda)
2013. szept. 13. 19:00
De igen... ;) És köszi :)
198. mafalda (válaszként erre: 196. - Bbyke)
2013. szept. 13. 18:41

De ti nem egy harmadik országban éltek?


Nagyon örülök,hogy boldog vagy!!!

197. fcbcd01d00 (válaszként erre: 196. - Bbyke)
2013. szept. 13. 18:26
Mióta? És meddig?
196. bbyke (válaszként erre: 195. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 13. 17:20

Leírtad helyettem, amit épp akartam írni... :)

Mellesleg nem Magyarországon élek, muszlim a férjem, és BOLDOG vagyok!

195. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 192. - Krisz42)
2013. szept. 13. 16:47
Krisz42, már több fórumon jössz azzal, külföldön kell élni, hogy "megvilágosodjon" valaki. Lehet nem vetted még észre, de 100 ezrek élnek külföldön már. Vannak a H,xa-n most is muszlim feleségek,(van aki külföldi és van olyan aki magyar származású muszlim házasságban él) de megunták már bizonygatni, hogy annak ellenére, hogy fotókkal támasztották alá, köszönik nagyon jól érzik magukat, nem rabszolgák, nem zárják be őket sőőőt még dolgozhatnak, tanulhatnak is, aki kendőt kötött Ő önszántából tette, Nem és nem hitték el nekik. Na most bolondok lennének újból és újból bizonygatni, hogy élik a normális életüket.
194. andi6020 (válaszként erre: 190. - Bbyke)
2013. szept. 13. 16:46

Az nem személyes tapasztalat, ha látom, hogy adott emberrel mi történik?

Elmesélné szerintem, ha nem szégyellné, és persze ha nem félne, meg egyáltalán internet közelébe kerülne.

Ja, és ha magam mögött tudná, merné hagyni azt az életet, amit él.

193. fcbcd01d00 (válaszként erre: 190. - Bbyke)
2013. szept. 13. 16:07
Akinek személyes tapasztalata van...az már nem beszél. :)
192. Krisz42 (válaszként erre: 190. - Bbyke)
2013. szept. 13. 16:05
Akinek lenne szemêlyes tapasztalata,az vagy a bírósàgra jár vagy nem is jut internet közelébe.De nem tudom miért nem mérvadó,ha ismerőssel törtênik vagy baráttal,esetleg rokonnal?A magyar mentalitást szidod,de te sem vagy objektív.Élj pár évig máshol,rógtön meg fogod találni az értékeket a magyarokban is,rögtön lesz nemzeti öntudatod...legalábbis ha képes vagy az objektivitásra.
191. Baatkaa (válaszként erre: 190. - Bbyke)
2013. szept. 13. 16:00
Neked van? Mert szivesen meghallgatjuk! :D
190. bbyke
2013. szept. 13. 14:50

Tipikus magyar mentalitás... :) Épp ezért tart ott Magyarország, ahol...

Lehet olvasni-hallani sok mindent, na de hány embernek van itt személyes TAPASZTALATA? Csak mert olyan szépen osztjátok itt az észt... :)

189. bnedora (válaszként erre: 125. - Fati25)
2013. szept. 13. 12:10
Mindenki úgy rontja el az életet, ahogyan akarja. Nem kell elgondolkodni azokon a hozzászólásokon, amiket kaptál, hiszen te szerelmes vagy, úgyis azt csinálsz amit akarsz.
188. Krisz42 (válaszként erre: 187. - Regin_a)
2013. szept. 13. 11:46
Igen,én is emlékszem,mert még a 80-as évekig is kitartott az olaszmánia,ill.akkor már jöttek a negatívumok.Én pont az ilyenek miatt kezdtem arra gondolni,h inkább magyar legyen és ezt csak megerősítette,mikor más országokban dolgoztam,mert csak akkor ismered meg az emberek szokáait,viselkedésé,stb.Nekem már a németek se voltak ilyen szempontból szimpatikusak,görögök is mások és igen,itt még csak Európáról van szõ.Még az amerikai kontinens is más,de az arab-vagy Afrika egyes(nagyobb)részei-az már nekünk nagyon más világ.Igen,lehetnek okosak,intelligensek,de a vallás,kultúra èrdekes módon mindent képes felülírni.
187. Regin_a (válaszként erre: 125. - Fati25)
2013. szept. 13. 09:47

Idáig csak olvasgattam és reszelgettem a körmöm, de szabadjon beleszólnom

Elöször is egy

****erősen moderált komment****-tel kezdődik

Ide gondolj valami "erőset"


Senkinek nem szomorú a te szerelmed. A szerelem vak, tartja a mondás.


Hányéves vagy királylány?

Olvastál egyáltalán bármit az iszlám vallásrol?

Biztos vagyok benne hogy semmit. Dehamégis valamit, azt se gondoltad át


Mesélj valamit , mit tudsz a nők helyzetéröl melyik arab országban.


Melyik országbol jött az arab srác?

Mert nagyon nem mindegy!


Nagyon régen, úgy a '70-es években volt divat a magyar lányoknál digózni

Jöttek ide az olasz srácok és azonnal lekerült a bugyi a csajok egy részéröl

Aztán volt aki férjhez is ment hozzájuk

Ugye Olaszország még Európa és erősen keresztény, tehát mi baj lehetne

Hát bizony lett

Merthogy Olasz egyes vidékein erős a családi kötelék és ott is a nőnek hátrébb a helye mint nálunk

Erős családi köteléken azt értem, hogy a fiu mamája bizony a "tűzhely mellé" kényszeritette a lányt és nem azt csinála mit akart

Közben az olasz férfi persze élte életét.


És már abban az időben, '70-es évek és utána, voltak valós hírek hogy elcserélték egy kecskenyájért a csajt. Igaz ez afrikai részen volt.

De ne menjunk annyira vissza

Olvasgass a Gugli segitségével, mai hireket, hogy hány feleség harcol a gyerekéért, mert a muszlim férfi egyszerűen elvitte a gyereket a saját országába és annyi


Majd te fogsz harcolni és ölni érte?

Hogy, miböl, mikor, milyen nyelven, amikor fogalmad sincs semmiröl


Nézz körül Mo-gon!

Hány olyan házasság van ahol lelki és testi terror van a feleség ellen és szerencsétlen nem tud kilépni belőle.

Akkor majd te ott az arab világban....

2013. szept. 13. 07:53

Ez igy tul altalanos.

Nem a mi vilagunk.

Jobb?? Rosszabb??

Nagyon mas.

Aki laposkuszasban akarja az eletet elni, tegye.

De aztan ne sirjon a szaja a rossz dontes miatt.

2013. szept. 13. 07:49
eletem legmuveltebb pasija arab ferfi volt.nekem minden nemzet egyforma hisz talalsz jo es rossz embereket minden orszagban,sok ember eliteli a masik nemzetet,s cask azert,mert nem ismeri oket,en sosem velekezek vkirol ha nem ismerem.
184. mafalda (válaszként erre: 179. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 12. 12:27

Kedves Enissa!Jó hallani,hogy vannak pozitív történetek:)))De itt nem hangzottak el.Az egy törököt kivéve,senki nem tudott a környezetében csak rossz példát.Nem csak a filmekben,könyvekben látni rosszat,hanem az ismerősök között.Az tény,hogy a média a kirívóval foglalkozik,de az ismerősöm,szomszédom már nem feltünésből meséli a rosszat.Persze itt csak egy kis szelete olvasható az életnek. Pont azok a jó házasságban élők nem írnak,akiket te is ismersz,hogy cáfolhassák a sok negatív tapasztalatot.Pedig jó lenne azt is olvasni,..de megértem h a sok zaklatás miatt már hallgatnak:(((

Mivel én is csak rosszat hallottam,ezért írtam,h erősen meggondolandó,mit is tegyen a fórumindító?!

183. Krisz42 (válaszként erre: 181. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 12. 10:33

Én is sokat ismertem,de legtöbben azért sem valtak,mert beléjük is azt nevelték,h bűn válni.Ők is jöhettek-mehettek,persze volt,aki nem lépett volna le,mert a gyerekeit ő is ugyanúgy szerette,volt aki megpróbâlta a legjobbat kihozni a házasságából,de nem úgy éltek volna,ha lehetett volna.Mert lehet,h boldog volt csak attòl is,h szabadabban élhetett,mint amihez szokva volt,de nem biztos,h a párkapcsolata boldog volt.Ez pont olyan,mint az az anya,aki tapasztalatból is tudta,h milyen,ha a lányainak levágják a csiklóját,szeméemajkait,mégis alávetette őket ennek és a férj volt az,aki megakadályozta,h mindegyik lányát megcsonkítsák.Tehát sok múlik azon,h milyen alapokkal indulnak és éppen ez az,h sok esetben még az azonos kultúra se biztosíték,h működni fog egy kapcsolat,de a különböző kultúráknál,vallásnál mindig vmelyiknek nyelni kell.Egyébként nem kellene szidni a magyarokat,mi pont azét tudunk a jég hátán is megélni,mert egyrészt tudunk alkalmazkodni,márészt nagyon is toleránsak tudunk lenni.Minket nem véletlenül tudnak kihasználni mások.Ezértkellene nézni a különbségeket,mert ha vki itt él,magyar párja lesz,akkor nem lesznek kötöttségei,ezt kellene mérlegelnie mindenkinek.Tudod én pont azért szeretném felnyitni mások szemé,mert itthon is a negatív példák voltak túlsúlyban,mikor kikerültem Kanadába,ott aztán főleg,mert ott első a gyerek,utána a nő,aztán a házikedvenc és csak utána a ffi.Emiatt ott már senki nem rejtette véka alá,ha nem volt jó a házassága.Mert volt élet a saját fajtáján túl is,nem kellett mindent elviselnie.Egyébként pont amiatt amit láttam,tapasztaltam ott,fogadtam meg,h nekem magyar lesz a társam.Pedig dolgoztam fiatalon Görögországban is,az Európa,fiatal,vízisíző srácok forogtak körülöttem,már akkor volt pénzük,lazaság,menő,kocsi,napfény,stb.és még ott is,már akkor is belegondoltam,h mekkora különbségek vannak.Kanadában pedig,ahol se kultúra,se követendő vallás nincs,ahol mindenféle ember keveredik,na még ott is,sőt ott nagyon lehetett èrezni,h nem Euròpa,nemhogy nem Magyarország.Mi nagyon toleránsak vunk.És ez a gond Fatival is,h tapasztalatlan.Egyébként meg,itthon is biztos találna olyat,akivel boldog lehetne,csak nekem is jobban tetszett romantikus tízen-húszonévesként az olaszok stílusa,akik körbeudvaroltak,lehengerlőek voltak,az arabok is csodálatosak is tudnak lenni,de saját szememmel láttam a fordulatot,ami akkor következett be,mikor a nő már nem megszerzendő zsákmány volt,hanem már tulajdon.Már nem kellett udvarolni,hanem eljött az uralkodá ideje-kb.így nézett ki a dolog.

És pont amiatt írtak sokan negatív példákat,mert mi magyarok máshogy gondolkodunk,mint mások,de ők ezt úgy fogják fel,h mivel nincs egységes,követendő norma,akkor a nők simán követni fogják azt,ami nekik természetes.Lehet,h Afrikában a meccseken a lányok ugrabugrâlnak,de a házasság más lesz.Meg ami ott megy,az is más.Afri k a nagyon nagy,volt,aki az árnyoldalait is látja,az ott több van,mint amit mutogatnak.Mert a környező országokban,földrészeken élő emberek nagy része sokkal kevesebbet tud a világról,mint nálunk bárki.Néha azt sem tudják,a szomszédban mi történik.Mi ismerünk afrikai városokat,falvakat,törzseket.Szerinted hány afrikai tud egyâltalân Europarol?A zsidó ffiak úgy élnek a világban,h csak a zsidó szâmít embernek,a többieket nem kell figyelembe venni,lehet lopni,csalni,hazudni,ölni.Ezt figyelembe véve êlnek.Az arab ffiak nem akarnak alkalmazkodni,teljesen mindegy hol élnek és mivel Európában szinte sehol nem is kell lemondani vallásròl,nézetről,nem is teszik.Tehát azért,mert vki nem a hazájában él,attól még nem lesz nyitottabb.Bulizni eljár,az neki is jár,a lányok is élhetnek addig,míg nincs házasság.Onnantól jönnek az új szabályok.Az is furcsa,h az ilyen dolgokról a lány nem mer beszélni,nehogy elriassza.Ha már a kommunikáciòval gondok vannak,akkkr vmi nagyon nem kerek.

2013. szept. 12. 09:41

"Legtöbben itt és sehol a világon nem úgy van, hogy találkozunk"


jav. Legtöbben a világon nem az első emberrel kötjük össze az életünket.

181. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 180. - Krisz42)
2013. szept. 12. 09:22

Vannak a h.xán is olyan nők akik muszlim férjjel élnek boldog házasságban. Nem egyet ismerek, de pont azért szüntették meg a naplójukat, vagy titkosították, mert sokan kötöttek beléjük. Olyanok osztották azt észt jószerével, akik azt sem tudják mit jelent maga a szó, muszlim.

Tény vannak akiknek rosszul sikerült a házasságuk,de melyik országban van az garantálva, hogy tuti egyenrangú felek lesznek majd.

Ezt a statisztikát honnan vetted, hogy 100-ból egynek sikerül? Mivel nekem vannak muszlim ismerőseim is (zsidó és keresztény is) természetesen. Az embereket nem a nemzetiségük, vallásuk alapján minősítem, hanem mit tesz le arra a bizonyos asztalra, mint ember, ezért látom, hogy hány muszlim nő is van az interneten.

Nem kell messzire menni, itt most egy tunéziai férfiről van szó...meg kell nézni egy Afrika foci selejtezőt és ott láthatod, hány lány tombol sortban,pólóban fedetlen fővel.

Amiről írtam, nem azt akartam kifejetni, hogy természetes, hogy megcsalják egymást az emberek, késő volt már......csak azt, hogy nem igazán beszélünk erről, nem tanulunk probléma megoldásról, tabu a probléma, mint a halál. Inkább az én központúságra nevelnek majdnem mindenkit, véletlenül sem, hogy kompromisszumot kössünk.

Visszatérve a témához én sok olyan muszlim házasságban élő nőt ismerek aki szabadon jön, megy a világban és irigylésre méltóan boldogok....nem a világnak. És ismerek olyat is, aki hanyatt-homlok menekült a házasság kötelékéből.

Nem akarlak téged meggyőzni és senki mást, csak aki nyitott a témára szerettem volna leírni, nem olyan siralmas ám az ő életük sem.

Azért személyesen nem igazán tolonganak azok a nők sem itt, akik nagyon megégették magukat. Más egy ismerkedés és más az amikor már a házasságban csalódik valaki. Legtöbben itt és sehol a világon nem úgy van, hogy találkozunk egy emberrel (férfi, nő) és aztán ásó-kapa nagy harang választja csak el őket. Frászt,számtalan emberrel ismerkedünk meg, akiben ilyen-olyan hibát találunk, mire megtaláljuk az igazit, vagy igazinak véltet.

180. Krisz42 (válaszként erre: 179. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 12. 08:17
Lehet,h vannak kudarcok,megcsalások egy házassâgban,de nem erre kell felkészíteni,mert a megcsalás nem a szerelemről szól,ezt nem kell elviselni,a házasság,az emberek viselkedése mind emberi,másrészt egyéni jellemvonások.A megcsalás nem pozitív dolog,nem kell tolerálni.A megoldandó problémáknak egy kapcsolatban nem a felek egymással való problémáiból kellene hogy álljanak,hanem külső dolgokból,ami kívülről jön.A máik,h a gond ott van,h mindig a nőtől várják el,h alkalmazkodjon.Nem tapasztaltam az ellenkezőjét csak akkor,ha ott is szélsőséges esetekről volt szó.A másik,h itt kevesen pèldálóztak a médiábòl vett tapasztalatokkal,a többiek saját maguk látták.Az pedig megint érdekes,h csak egyvalaki volt-neki a férje nem is arab-,aki itt nyilatkozni tudott,tehát ha sok magyar nő van itthon is,mégsem kerül egy sem internetközelbe,főleg nem hoxázik,de más fòrumokon se nyüzsögnek,akkor lehet vmi alapja annak,h a többségnek van igaza és nem abból kell kiindulni,h 100-ból egynek sikerült.Persze ha nem olyan dologról van szó,ami az egêsz életé negatívan befolyásolhatja,akkor az beleférhet,de mikor egy ember erøszakkal korlátozza a másikat,stb.,akkor az már nem.Egyébként sincs olyan,h a nőket korlátozni kellene,ezt ott a férfiak alakítottâk így éskultúra ide vagy oda,az emberiségnek sok időbe tellett,mire eljutott odáig,h minden ember egyenlő,de nem hiszem,h azért mert a vallására hivatkozik,bárkinek is joga lenne egy ember felett uralkodni,erőszakkal elvenni az életét,szabadságát.Igen,mindenhol történnek bűnesetek,csak nem mindegy,h milyenek és milyen gyakorisággal.Ráadásul vannak köztudott dolgok és igenis korlátozva van az arab nők szabadsága.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook