Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » APEH ellenőrzés házvásárlás után fórum

APEH ellenőrzés házvásárlás után (beszélgetős fórum)

15. anitav
2012. febr. 9. 08:06
Nálunk végülis normális volt, annyit állapított meg alapnak, amennyiért vettük, de mondta, hogy alapvetően őket nem az érdekli, hogy mennyiért vetted, hanem hogy mekkora vagyonhoz jutottál hozzá. Nekik van egy két éves statisztikai átlaguk, hogy ott azon a környéken akkora ház, olyan paraméterekkel mennyit ér. Ők ezt veszik alapul, nem azt, hogy mennyiért vetted.
14. Giza2
2012. febr. 8. 13:19

2010- ben még volt állásom, ezért elkezdtem intézni a saját lakás kérdést. 2011. márciusban vettem egy lakást 3 millióért édesanyámtól HITELBŐL, mert nem ért többet. Az állásom megszűnt, egészségi állapotomban problémák merültek fel. Júniusban jött az Apeh értékbecslője és 4.300.000 Ft-ra értékelt, tette mindezt úgy, hogy én otthon sem voltam, mint tulajdonos. Ezután kellett volna illetéket fizetnem 114.000 Ft-ot. Nem tudom mi alapján ért annyit, amikor az ingatlanok ebben a kisvárosban eladhatatlanok voltak. Fellebbeztem közfoglalkoztatottként 28.500 Ft-ot kerestem, Apeh szerint ebből 4.000 Ft-onként tudok törleszteni illetéket, valamint a 43.500 Ft hiteltörlesztést is ki tudom fizetni, és ott van édesanyám, aki a rokkant nyugdíjából szintén az én illetékemet segíti fizetni. 35 év alatti vagyok és első lakásom lett volna, de szerencsére az Apeh, ahogy tudja a magyar életét megkeseríti. Folyamatos elutasítást kaptam, nem számított, hogy munkanélküli vagyok, egészségi állapotom, majd, hogy 28.500-ért dolgozom, 35 év alatti vagyok, első lakás, valamint nem voltam ott az értékbecslésen, mint tulajdonos. Ez nem megyeszékhelyen vagy üdülőövezetben van, csak egy 2 szobás lakás, eladhatatlanok az ilyen lakások. Örülhetne az Apeh, hogy vesz valaki lakást. Apeh semmilyen kedvezményt nem adott, pedig bevallottam, hogy nincs nagyösszegű jövedelmem, az igazolásokat, orvosi leleteimet csatoltam. Most ott tart az ügy a folyamatos elutasítás után, hogy már nem írtam nekik, ők azonban válaszoltak. Adószámom lekérdezése után, nagy röhögve megírták, hogy most már keresek annyit, hogy ki tudom fizetni az illetéket, és még plusz mulasztási bírságokat is kiszabtak.


Ez a MAGYAR APEH a kispénzüekből szeretnének megélni és lehúzni róluk az összes bőrt.


Tolerancia NULLA, mérlegelés NULLA!

13. .Sziszu. (válaszként erre: 11. - Anitav)
2011. nov. 29. 15:37

Hasrapacsi nem állapíthat meg akármekkora összeget. Irányadó az adásvételben szereplő vételár, és a helyi adottságok (megyei jogú város-e stb.), valamint az ingatlan adottságai (méret, közművesítettség, felépítmény falazata, stb.).

Az ellenőr is csak emberből van, nem kell tartani tőle. A miénk csendes volt, de nem volt rossz szándékú.

12. Hné80
2011. nov. 29. 15:17

Ez már tényleg gusztustalan....

Nekem simán kivágták a 7 milla után az adót, de nem fizettem be, fellebbeztem (egészségem, akkor még egyedülálló voltam). Így a következő évi adó-visszatérítésemet "foglaltál le" és láss csodát pont akkor összegre mérsékelték az ingatlanadómat (fillére pontosan). Tesóméknak 10 milla után 10%-ot vágtak ki, mivel üdülőövezet (nincs rendes út sem csak földút). Nekik részletfizetést engedtek, természetesen kamatostól!

11. anitav (válaszként erre: 10. - .Sziszu.)
2011. nov. 29. 15:08

Valami van, hogy új lakás vásárlás esetén 15m Ft-ig illetékmentes, de a miénk nem új.

Úgy tudom, hogy a vételártól függ az illeték, és azért jönnek ki, hogy megállapítsák az alapot. Tehát hiába vettem én mondjuk 10m Ft-ért a házat, ha az "úriember" úgy találja, hogy márpedig az többet ér, akkor mondhatja, hogy 15m Ft után kell fizetni az illetéket, ami 4m Ft-ig a vételár 2%-a, az a fölötti rész 6%-a és a garázs vagy más építmény 10%-a.

Szóval az a dolgunk, hogy bebizonyítsuk, hogy mi annyiért vettük amennyiért és ne állapítson meg nagyobb összeget. Ehhez kellenek a fényképek, hogy hogy nézett ki a ház, mert jelenlegi állapotában már tényleg többet ér. Csak reméljük, hogy nem egy kukacoskodó "ellenőrt" kapunk ki, aki mindenbe beleköt. Nincs minden értéknövelő beruházásról számlánk, mert van, amit ajándékba kaptunk és van, amit magunk csináltunk. Kíváncsi vagyok, holnap jönnek.

10. .Sziszu. (válaszként erre: 8. - Anitav)
2011. nov. 29. 14:56
Úgy tudom, az első ingatlan vásárlás 30 millióig adómentes.
2011. nov. 29. 14:55

Ez mióta van így?

Kiakasztó.

Mindig kitalálnak valamit, amivel piszkálják az embereket.

Remélem azért fizetni nem kell ilyesmiért.

2011. nov. 29. 14:50
Mi nem adtunk el semmit, ez az első ingatlan amit veszünk.
7. .Sziszu. (válaszként erre: 6. - Anitav)
2011. nov. 29. 14:48

Jó fényképezőn is szerintem. Mondd meg neki, hogy ki szeretted volna nyomtatni neki, de sajnos nem volt rá lehetőséged. Lássa, hogy a szándék megvolt arra, hogy segítsd a munkáját. ;)

Velünk nem kukacoskodott, mert látta, hogy ügyesen, korrektül összeírtunk mindent, és voltak is számláink, amiket megőriztünk, szépen sorba raktuk neki. A képek és a jelenlegi állapot között úgyis látja a különbséget.

A végén nem mond semmit, elmegy, majd 1-2 hét és jön levélben a megállapított adó.

Mivel nekünk 1 éven belül történt az eladásunk és a másik megvásárlása, ezért nem kellett adóznunk, de ettől az adót kiszabták, csak utána egy másik határozatban törölték. Most ez nem tudom pontosan hogy van a jogszabályváltozások miatt.

6. anitav (válaszként erre: 2. - .Sziszu.)
2011. nov. 29. 14:40
Az baj, ha nincs kinyomtatva kép, csak a fényképezőgépen tudom megmutatni neki? Azt is elfogadják? Kukacoskodnak, ha nincs számla valamiről, hogy az honnan, miből van? Mond valamit a végén, vagy csak elmegy és majd jön a csekk?
2011. nov. 29. 14:34

Amikor eladsz egy lakást és veszel belőle egy másikat, ami olcsóbb, mint az általad eladott, akkor ott bevételed keletkezik. Ez az összeg adóköteles. Ha igazolod, hogy felújítottad, akkor ez a bevételből leszámítják, és a különbözet után fizetsz adót.

Laikusan megmagyarázva erről van szó. :)

Ennek megállapítása miatt van a helyszíni felmérés.

2011. nov. 29. 14:29
Tiszta szégyen, komolyan mondom.. Ha végre nagy nehezen sikerül valamit felmutatnod, akkor azonnal megkérdőjelezik, hogy honnan miből ugyan már? :(
2011. nov. 29. 14:25
És ez mire jó?
2. .Sziszu. (válaszként erre: 1. - Anitav)
2011. nov. 29. 14:20

Szia! Nálunk elég volt. Volt mellé pár számlánk, csináltam róla összesítést is, hogy mennyit költöttünk rá (felírtam miről van számla, és mekkora az az összeg, amiről nincs). Ezeket összegyűjtöttem egy lefűzős mappába, nyomtattam mögé jó sok képet, és az "ellenőr" orra alá nyomtam. Átnézte, beírta, amit lát, de persze nem tételesen.

Nálunk a következőképpen zajlott: megérkezett 2 pasas egy szürke autóval, az egyik jött be, nagy fekete ballon kabátban. :) Mindenhova bement, természetesen cipőben. Kínáltunk kávéval, üdítővel, nem kért. Nem sokat beszélt, kérdezett 1-2 dolgot a négyzetméterekről. Az egyik garázst nem is írta be, mert azt bontani fogjuk.

Nagyjából ennyi. Kb. fél óra volt az egész, és utána is minden rendben volt.


Legyetek felkészültek, azt szeretik. :)

2011. nov. 29. 14:12
Kaptunk egy papírt az APEH-től, hogy jönnek ellenőrzésre. Van valaki, aki ezen már túl van? Mit néznek? Mit kérnek? Mi már elég jelentős felújításon vagyunk túl, és nincs sok mindenről papírunk, sok mindent magunk csináltunk, de vannak képek az eredeti állapotról. Az elég?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook