Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Anyukámnak vas tablettát írtak fel, de azóta székrekedése van. Volt valakinek hasonló problémája? fórum

Anyukámnak vas tablettát írtak fel, de azóta székrekedése van. Volt valakinek hasonló problémája? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 16. 15:19
az aszalt szilva is segit es annak is magas a vastartalma.
2011. jún. 16. 11:42
Szia! Nekem is szednem kellett vastablettát, többfélével próbálkoztam, mert hasonló problémákat okozott(székrekedés). De, nekem a Ferrocomp nevű vált be, azt terhesség alatt is szedtem és nem is okozott olyan nagy problémát. Viszont ami még segít az a lenmag, vagy lenmag pehely. Sok folyadékot kell inni hozzá egész nap, de természetes anyag.
2010. febr. 21. 09:10
Szia! Én is szedem , de nekm azota hasmenésem van. Én is azt hittem szorulásom lesz töle, de szerencsére nem.
2010. febr. 21. 07:29

Szia!

Nekem terhesség ideje alatt kellett szednem, s hasonló volt a mellékhatása. Én sok mindent kipróbáltam, de igazán nem vált be egyik sem, csak a szülés után állt helyre, mikor már nem kellett szednem. De azért felsorolom, hogy miket próbáltam ki:

Korpatabletta - állítólag rengeteg vizet kell hozzá inni, nálam lehet hogy ezért nem vált be.

Valamilyen olaj, már nem tudom milyen fajta, a patikában kaptam.

Aszalt szilva, aszalt szilva leve

Glicerines kúp

Laevolac

S ami talán a leginkább segített: Anna-víz (én Szegedi vagyok, s itt van egy forrás, annak a vize. De állítólag valakire székletfogó valakire meg lazító hatással van. Nekem ez segített az utolsó 1-2 hónapban, hogy ne legyen minden ilyen esemény egy kisebb fajta szülés.

Nekem ezekhez még jó nagy aranyér probléma is társult, s használtam rá kúpot és kenőcsöt is. Szerintem az is segített egy kicsit, hogy könnyebben kicsusszanhasson.

Meg persze mindig azt mondták, hogy egyek sok rostosat, mert az segít.

Lehet, hogy volt még valami amit nem írtam ide, de remélem ezek között is lesz olyan amit még nem próbált anyukád és segíthet.

2010. febr. 21. 07:25
Apukám is megfigyelte ezt a hatást. Ő házi szilvalekvárt kanalazgatott, meg ajánlották neki, hogy a savanyú-káposztásoktól kérjen egy bögre levet, s iszogassa.
3. Marica2007 (válaszként erre: 2. - Fed441e246)
2010. febr. 21. 06:52
Szia.Volt hogy nekem irt fel az orvos vastablettát ennek álltalában a székrekedés a mellékhatása.A gyógyszertárba recept nékül lehet kapni székletlazitó tablettákat cseppeket és kúpot is.Kérjétek ki a gyógyszerész véleményétt ők tudnak ajánlani már sok fajtából lehet választani.
2010. febr. 21. 06:43
Ha igen, mi segített?
2010. febr. 21. 06:42
Anyukámnak Vas tablettátírtakfel, de azóta székrekedése van.Volr valakinekhasonlóproblémá

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook