Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? fórum

Anyukák, hogy tudtátok feldolgozni lelkileg, hogy megcsászároznak, pedig te nagyon nem arra készültél? (beszélgetős fórum)


257. bokazokni (válaszként erre: 253. - 6496c360f6)
2016. máj. 12. 18:39
Én szültem császárral is, barátnőim közül is sokan, mindnél bent volt az apa. Igaz, hogy ezek programozott császárok voltak, nem hirtelen, sürgős beavatkozások.
256. bokazokni (válaszként erre: 254. - Gribedli***)
2016. máj. 12. 18:37

Észrevettem, hogy te itt a fórumokon mindenkinél mindent jobban tudsz, kis mindentudó vagy. :) Belekötsz egy szóba, és teljesen másról írsz, hogy bizonygasd az igazadat. Mire jó ez?


Ki beszélt beöntésről, szülés alatti cicomáról vagy belek nézéséről? Teljesen világos volt, amit írtam, legfeljebb te nem bírod, ha rávilágítanak a mellébeszélésedre.


Egy apa azért akar gondolom bent lenni a szülésnél, hogy jelen lehessen ő is a gyerekének ebben a fontos pillanatában, a gyerek, az anya és maga miatt. Lehet kíváncsiság, érzelgősség, érthető. De nem hiszem, hogy arra lenne kíváncsi, amit az orvosok látnak közelről, akár természetes úton, akár császárral születik a baba.


De folytasd csak, ebbe is biztosan belekötsz majd és írod a cáfolhatatlan okosságokat, amikre senki nem is írt vitaindítót, csak te látod bele.

2016. máj. 12. 18:32
*Mármint a szülésen mi néznivaló van, nem a beöntésen.
254. gribedli*** (válaszként erre: 246. - Bokazokni)
2016. máj. 12. 18:31

Jó, magába borulni nem fog.


Te miről beszélsz amúgy, mindenkinél van beöntés. Enyém is hisztizett, hogy bent akar lenni, és én is azzal kontráztam, amit te mondasz, hogy bleah, mi a franc nézni való van ezen?! Ha az undorítóságot nézem, semmivel sem szexisebb látvány, ha a beleket ide oda pakolgatják meg tologatják. Vagy a katéter, ami az ágy alatt lóg. A szülés meg nem is erről szól, utána lehet sminkelni meg csipkés hálóingben várni virágok közt a látogatókat, ott már mindenki csini és nyugodt. De végülis vagy ezt vagy azt be kell vállalni, hogy gyereke legyen az embernek, ha nem akar örökbefogadni. A gyerekek ma még mindig így születnek, nem csillámpónikkal húzott aranyozott babakocsival gurulnak közénk. Ha tudsz jobbat, ne tartsd magadban!;)

253. 6496c360f6 (válaszként erre: 250. - Bokazokni)
2016. máj. 12. 18:09
Tényleg? Hát akkor vagy orvos függő vagy már változott a helyzet, nem tudom, de remélem neked van igazad! :)
252. Sorean (válaszként erre: 251. - Bokazokni)
2016. máj. 12. 17:52
Nálunk a sürgősségi és a tervezett császárra is bejöhetett a férjem (Szombathely).
251. bokazokni (válaszként erre: 249. - 6496c360f6)
2016. máj. 12. 17:46
Lehet, hogy csak sürgősségi császárnál nem engedik, nem?
250. bokazokni (válaszként erre: 249. - 6496c360f6)
2016. máj. 12. 17:45
Ez furcsa egyik barátnőm szegedi, 2 éve szült császárral, és nála bent volt az apuka.
249. 6496c360f6 (válaszként erre: 248. - Bokazokni)
2016. máj. 12. 17:29
Nem tudom, hogy Mókuska hová valósi, de nálunk Szegeden nem jöhetnek be apukák a császárra, szóval ez nem mindenhol természetes sajnos :(
248. bokazokni (válaszként erre: 242. - Gribedli***)
2016. máj. 12. 14:37
Érdekes, mennyien nem tudják értelmezni azt, amit olvasnak. Szerintem tisztán érthető volt, hogy a túlzott reakciója mögött talán valami más van. Például hogy a férje az exfelesége szüléseinél nem lehetett jelen, és most ezért szeretné nagyon, hogy megadhassa neki, és azt hiszi, császárnál ez nem lehet.
247. lapbarna (válaszként erre: 244. - Gribedli***)
2016. máj. 12. 14:29
Teljesen egyetértek veled, én azt mondtam, ő szerinte rosszabb a császár (mármint neki).
246. bokazokni (válaszként erre: 243. - Gribedli***)
2016. máj. 12. 14:07

Nem azt írtam, hogy kétlem, egy apa jelen akarna lenni a szülésnél. (Nem volt érthető?) Hanem azt, hogy egy férfi magába borulna, mert a felesége nem természetes úton szül. És azt nehezen hiszem el, hogy lenne férfi, aki arra vágyna feltétlenül, hogy lássa a két láb között kibújó fejet a vérrel, széklettel, egyebekkel együtt.


Mert császárnál ugyanúgy bent lehet az apa, foghatja a felesége kezét, láthatja rögtön a gyerekét.

245. bokazokni (válaszként erre: 243. - Gribedli***)
2016. máj. 12. 14:06
Nem azt írt
244. gribedli*** (válaszként erre: 235. - Lapbarna)
2016. máj. 12. 13:57
Áh, de nincs olyan, hogy rosszabb vagy jobb. Egy adott szülésnél lehet jobb bármelyik vagy rosszabb bármelyik, a szituációtól függ. Amit ő írt, az alapján, ha neki normál tartású babája lenne, akkor mint harmadik gyerek, 2 természetes szüléssel a háta mögött talán jobb lett volna az mindkettejüknek (bár nem tudjuk, hogy mekkora lesz a végén a babája), de így, hogy keresztben van, teljesen adott, hogy a császár lesz a jobb. Mindkettejüknek.
243. gribedli*** (válaszként erre: 209. - Bokazokni)
2016. máj. 12. 13:47

Szerintem nemcsak kitaláció, vannak férfiak, akik szeretnének bent lenni egy természetes szülésnél, ahol a gyerekük születik mert ők is szeretnék ezt átélni. Császárnál nem ugyanaz. Vannak férfiak, akik tapsolnak, ha nem kell bent lenniük, és császár, vagy csak a nők noszogatására mennek be, de ott van az ellenkezője is, akik ha lehet, szeretnének bent lenni és nem okoz nekik semmi undort, nem ájulnak be, vagy hasonlók, hanem direkt ott akarnak lenni és mindent látni, elvágni a köldökzsinórt, stb.


Végülis itt is volt 2 vagy több példa erre, hogy az apukáknak is fontos élmény.

242. gribedli*** (válaszként erre: 213. - 6496c360f6)
2016. máj. 12. 13:36
Már volt előtte 2 természetes szülése, nem kell semmit sem bizonyítania. Meg nem verseny, nem arról van szó, hogy valamit be kell bizonyítania. Maga akarta volna így.
241. lapbarna (válaszként erre: 239. - 6496c360f6)
2016. máj. 11. 19:33
Igyál helyettem is! Én ilyen későn már nem merek...😧
240. spinneli (válaszként erre: 220. - Mókuska2012)
2016. máj. 11. 19:20

Én javaslom, ha fent vagy a facebookon ezt az oldalt, elsősorban azokat az anyukákat támogatja, akik császáros szülés után természetes szülést szeretnének, de nagy teret hagynak az egyéni szülésélmények feldolgozásának is:


[link]

239. 6496c360f6 (válaszként erre: 238. - Lapbarna)
2016. máj. 11. 19:14
:D Tudom, hogy hozzám hasonlóan, csak azt nem értettem, miért nekem írod de már képben vagyok. Inkább megyek és iszok egy kávét :D
238. lapbarna (válaszként erre: 237. - 6496c360f6)
2016. máj. 11. 19:09

Te jó ég! Magyarázom a bizonyítványom:

Azért neked, mert te írtad, hogy vége, nem is jön többet a csaj. Én meg (mert nem tudom, miért ugatok bele, mindegy) próbáltam rávilágítani, hogy szegénykém biztos azt hitte, aki ír, az mind majd vele ért egyet. Ennyi.

Egyébként hozzád hasonlóan vélekedek, de ez a korabbi hozzászólásaimból is kiderül.

237. 6496c360f6 (válaszként erre: 235. - Lapbarna)
2016. máj. 11. 19:00
Miért kéne megerősíteni ha minden attól függ, hogy mi magunk hogy fogjuk fel? Neki is könnyebb lenne, ha nem így állna hozzá. Erre akartak rávilágítani a többiek is. De nem értem egyébként, hogy ezt miért nekem írtad.
236. töprengő (válaszként erre: 235. - Lapbarna)
2016. máj. 11. 18:59
Így van.
235. lapbarna (válaszként erre: 232. - 6496c360f6)
2016. máj. 11. 18:57

Még nem láttam olyan fórumot, ahol mindenki egyetértett volna, de a fórumindító csak megerősítésre vágyott, hogy valóban rosszabb császárral szülni. Márpedig, ha valaki fórumot ír ki, akkor el kell fogadnia, hogy kap majd hideget-meleget.

Mindezek mellett kívánom, hogy minden rendben menjen, szerintem mindegy, hogy hogyan, csak egészséges baba legyen.

2016. máj. 11. 18:08

Sziasztok!Nem olvastam a hozzászólásokat így írok.Császáros vagyok és nem kellett semmin túl tenni magam,így sikerült.Apás szülést akartunk orvosom nem volt.42.héten szültem,3 napon keresztül minden nap szülőszobára vittek,szerdán kezdödött átöltöztem vártam majd mondták nincs hely nem szülünk.szombaton megjntam és közöltem elmentem haza,erre az ügyeletes orvos mondta.hogy jó helyen vagyon,ne csinálnak hülyeséget,bár hétvége van feltesz nekem méhszájérlelöt,este fájásaim voltak,de semmi,vasárnap magzatvizet nézett az orvos mert mondtam csinálnunk valamit azt mo dta a vizsgálat után hogy tiszta a víz.kristálytiszta leküldött a kórterembe várjak.Eljott az esre fájások éjfél után pedig intenzív fájások1 2 3 percesek voltak,rám se nézett a ,ővér a szobatársaim már nem bírták hallgatni a szevedésem mondták szólnak a növérnek.Szóltam,hozzám se szólt majd 15-20 perc múlva a kezembe nyomta a kartonom és mondta vizsgáltassam meg magam Egyedül leme tem a vizsgálóba a doktornő mondta nem távulok egy ujnnyira vagyok tág várjak.Hajnali 4ig bírtam mand szülőszobára kis€rtdk.lábon mentem,szóltam a férjrmnek szülünk jöjjön 6ra bent volt,vizsgáltak,vanúdtam majd az osztályvezető közölte nem reckíroznak nagy a baba nem tágulok császár,1 percesek voltak a fájások.Az ápoló úgy beszélt velem mint a kutyával se beszélünk sóhajtsam el a fájásokat,de mindegy...tehát hétfő délőtt egészséges 4200g súlyú gyönyörű gyermeknek adtam életet.Szép tiszta volt kis puha:) bár a zárón az állt zöld magzatvíz miatt császározva,tiszta volt még magzatmáz se volt rajta,de nem számít meft alényeg hogy egészséges!

Hogy hogy született? nem számít!! és bennem se hagyott lelkileg nyomot az amin átmentem.Most 19 hónapos a gyermekem egy éve szívta le egy sebbész azt a hematómát amit a drén cső okozott,azzal is jártam az orvosokat hogy van valami a hasamban öklömnyi nagyságú és fáj,majd felszívódik ...mondták,hát nem,€s még most is fáj a helye de mindenek ellenére most már jöhetne a kistesó!:)

2016. máj. 11. 18:02

Es azt, hogy dolgoznäd fel ha szüles közben valamelyikötök szar helyzetben esetleg mindkettötök ott maradna????

Miert kell ennyire leirni egy csäszäros anyät???

232. 6496c360f6 (válaszként erre: 231. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 11. 18:00
Úgy tűnik, el is tűnt. Készvégemindennek
231. 4975ebdc2f (válaszként erre: 229. - 6496c360f6)
2016. máj. 11. 17:58
O csak annyi, hogy valamire ratapintottal!
230. jozsi.38 (válaszként erre: 217. - Mókuska2012)
2016. máj. 11. 17:53
ennél nagyobb problémád ne legyen az életben, de komolyan. Olyasmi miatt kiírni egy fórumot ami még meg sem történt, és önsajnálni magad hááát.... Ha nincs jobb dolgod, akkor csak nyugodtan. Nem az lenne a fontos, hogy megússzátok élve és egészségesen a szülést mindketten? Mert ha ennyire könnyedén beáldozod magad vagy a gyereked, az nettó önzőség szerintem. Más szóval ez csak nyafogás. Keress olyan orvost vagy kórházat, ahol szülés után rögtön megkapjátok a babát, de a többi csak hiszti
229. 6496c360f6 (válaszként erre: 228. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 11. 17:53
Jelen! Izgatottan várom, hogy most kikapok-e :D
228. 4975ebdc2f (válaszként erre: 227. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 11. 17:49
Nancy!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook