Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyukák, akik tudnak másra is időt szánni fórum

Anyukák, akik tudnak másra is időt szánni (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. konacafe (válaszként erre: 51. - F758a7200f)
2013. ápr. 9. 13:00

Elkezdtem, koszi!


A flyladyt rajottem ismerem, miutan megneztem. Es hogy oszinte legyek, a te soraid jobban tetszenek, olyan, mintha nekem beszelnel :) (bar az 5-6 oldalra este nem jutottam meg el)

57. f758a7200f (válaszként erre: 52. - 2f661e7cc5)
2013. ápr. 9. 12:50

Az a lényeg:)


Sztem anyós újabban azért jár hozzátok mert biztos észrevette, hogy szép lett a ház, ahogy vezeted és le akar buktatni, hogy na, egyszer biztos úgy ér oda, hogy kupit talál:)))))


De ne törődj ezzel, lényeg, hogy bármilyen módon, de észrevette a változást!

56. 9d7907a17a (válaszként erre: 55. - 2f661e7cc5)
2013. ápr. 9. 10:53
Ez jó megfogalmazás, tetszik, bár ez a része kevésbé izgat, az annál jobban, hogy nem érdekli sem a gyereke, sem az unokája (nem a mi gyerekünk és már nagy is, de az apja nélkül nem megy, mert a nagyanyjával kettesben nem tud mit kezdeni) csak a saját kitalált vagy ezerszeresére nagyított problémája. Na de ennyi volt az offom, mert mostanában túl sokat kattogok ezen.
55. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 53. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 9. 10:09
Figyelj, jobb lesz ha elfogadod, hogy az anyosok mindent jobban tudnak- jobban csinalnak.Es ha az angyalok mondanak , hogy nincs igazuk, veluk is leallnanak vitatkozni.:))
54. 9d7907a17a (válaszként erre: 52. - 2f661e7cc5)
2013. ápr. 9. 08:33
Szerintem gribedli arra gondolt, hogy az ő naplói között keresse a fórumindító a FLYLADY (AZ EREDETI) címűt.
53. 9d7907a17a (válaszként erre: 47. - Konacafe)
2013. ápr. 9. 08:29
Ha olyan mentalitású az anyósod mint az enyém, akkor soha nem is fogsz tudni megfelelni. Az enyém két sarokra lakik, mániája, hogy bejelentés nélkül szeret jönni. Volt olyan alkalom, hogy pont az előtt rakta el a férjem a porszívót, hogy beállított. Egyetlen kb. 5cm-es cérnaszál elmaradt a nappali szőnyegén, pont ott ahol az a szék van amire azután leült. Kb. 1,5 órát volt ott, de a nagy lábujjával folyamatosan azt a cérnaszálat piszkálta. Egyébként már az egész várost telekürtölte, hogy nem takarítok és nem főzök. Mivel mázlimra a férjem nagyívben tesz rá, így nekem egy kicsit könnyebb, de így is zavar.
52. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 49. - F758a7200f)
2013. ápr. 9. 07:57

Gribedli, en nem a fy ladyrol beszeltem, hanem arrol,hogy te hogyan vitted a hetkoznapokba egyes dollgokat.

Ami a fy ladyt illeti, meg mindig rendetlen vagyok, ha levert vagyok,ha pszihesen faradt vagyok, de bizonyos dollgok anyira termeszetesek mar mint a levego vetel.Pl az hogy regel kagylot, tukrottorlok(ha kicsuszik a reggelbol, delbe biztos megcsinalom)

51. f758a7200f (válaszként erre: 50. - Konacafe)
2013. ápr. 8. 23:11
Menj vissza teljesen a kezdetekhez (5. oldal vagy 6. oldal), es minden siman megy majd;)
50. konacafe (válaszként erre: 49. - F758a7200f)
2013. ápr. 8. 23:07
:) koszi szepen, meglatogatnal! Az agybevetoset mar olvastam :)
2013. ápr. 8. 23:02

Konacafe, bocs hogy en valaszolok de a naplo amirol beszelt az FLYLADY(AZ EREDETI)


ha legelejetol kezded, az elso bejegyzesekben mar ott van a lenyeg, ne is veszodj vegig olvasni egybol az egeszet hanem az elso par bejegyzes alapjan vagj bele, ha kedved van! Viszont ne szamits napi 3x porszivozasra, de azert gyonyoru lesz a keglid:))))

48. konacafe (válaszként erre: 39. - 2f661e7cc5)
2013. ápr. 8. 21:48

Hello,

es melyek azok a temak a naplokon belul, amelyeket erdemes elolvasni? (6-ot latok)

47. konacafe (válaszként erre: 40. - 39dbe380da)
2013. ápr. 8. 21:43

Koszonom az eddigieket, mindenkitol!


Garfield, tudod en sem bannam utoljaa hagyni. Valahol azt varom, hogy azt mondja nekem barki, hogy "it"s okay", ha morzsa van a foldon, mosogatnivalo var..

Anyosek uj szokasa, hogy megszervezik maguknak a programjukat hozzank, ujabban ugy, hogy csak ugy jonnek...Nem elhetunk normalis csaladi eletet, mert valaki mindig jonni akar vagy hivogat minket. Mas tema, de a lenyeg, hogy igy lesz belolem a rossza meny, aki nem takarit, nem vasal, nem foz,nem mosogat -volt, hogy a baba alvasa alatt mosogatott, s csodalkozott, hogy o nem aludt. Vajon en miert nem mosogattam.. ??


Barcsak fellelegezhetnek, s ne akarnek megfelelni.

46. f758a7200f (válaszként erre: 44. - Cippora)
2013. ápr. 8. 17:49

Hát én a kupit azt nem viselem el, főzés az van, de pl. ha hétköznap ugye egész nap egyedül vagyok, csak a picúr van itthon velem, a többiek oviban, isiben, akkor ugyanez a szabály érvényes, nagyon gyors kaja, legtöbbször kiveszek egy-két szelet sajtot, főtt tojást melléteszek egy kis zöldséget, oszt ebéd-főzés lezárva. Picurnak főzök.


A család kajája úgy néz ki, hogy mi szándékosan teszük hetente 2 nap maradékos napot, olyankor mindent kipakolunk középre és lehet választani, pl. ha van 1-1 adag valamiből, de nem jut mindenkinek, mindenki választ 1 valamit és azt melegítem meg. Ezzel duplán nyerünk, mert tök szép rend van utána a hűtőben is, egyik ilyen napot hétköznapra, másikat hétvégére tettük. Nagyon le lehet csökkenteni vele a mosogatást, főzést, a konyhapénzt is, mi nem szeretünk kidobni kaját:)

45. e28c748947 (válaszként erre: 44. - Cippora)
2013. ápr. 8. 15:53
Most kapnál tőlem egy LIKE jelet, ha lenne...:)
44. Cippora (válaszként erre: 4. - Davidab)
2013. ápr. 8. 15:32

Te jó ég :D


Nem vagyok szuper anya,és nem ez a hivatásom...

egyébként nem tudom mi bajod van,meg hogy ezt honnan szedted,de mindegy is...


hogy oldom meg?Nem veszem túl komolyan az egészet...én nem akarok tökéletes háziasszony lenni,nem is vagyok az.Nem lesz lelki ismeretfurdalásom ha hideget eszünk,ha pizzát rendelünk,vagy ha csak egy gyors zöldborsófőzeléket csinálok pl.mert az 15 perc alatt meg van.Ugyanígy vagyok a háztartással,pedig utálom a rendetlenséget,de egy gyerek mellett,plusz egy eszméletlen rendetlen férfi mellett kicsinálnám magam,ha azt akarnám minden csillogjon-villogjon.Inkább olvasok,netezek,játszok a gyerekemmel,nem aggódom túl a dolgot.Nem a meleg vacsorától,meg a tökéletes háztartástól leszünk boldogok.Nemcsak mi nők,a férfiak,gyerekek sem...Sokan le is néznek emiatt (hát hogyhogy nincs 3 fogásos vasárnapi menü??) de nem érdekel,nekem jó így,meg a gyerekemnek is,cseléd meg nem vagyok.Kb ennyi,remélem ez már megfelelő válasz :)

43. f758a7200f (válaszként erre: 42. - 2f661e7cc5)
2013. ápr. 8. 14:59
Örülök, hogy sikerült:)
42. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 34. - F758a7200f)
2013. ápr. 8. 14:57
Gribedli en sem Bibliakent kezelem a naplot , de otletet adtal.Volt, hogy olvastam vallamit es elindult a fantaziam.Bevallom meg az sem mindig valt be amit en kitalatam.De sokat segitet.Koszonom anak aki nekem ajanlota.
41. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 31. - F758a7200f)
2013. ápr. 8. 14:55
Szia.:)
2013. ápr. 8. 14:49
Amíg otthon voltam akét kifiammal (egszerre) a világon mindenre volt időm. Most, hogy dolgozom, a tanulást, sportot, szórakozást este a srácok lefektetése után vagy hajnalban bonyolítom. A különbség annyi, hogy este nyilván fáradtabb vagyok, mint amikor még nem dolgoztam, de időm az van. Egyébként a legutolsó dolog amire időt szánok az a házimunka. A legeslegutolsó.
39. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 19. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 8. 14:46
Gribedlitol en is sokat tanultam.
2013. ápr. 8. 14:40
Nekem besegít a párom,de kell is. Eleinte semmire nem jutott időm, mostmár több van egy picit. 2 hónapos a lányom. Tudom, hogy annyi időm még sokáig nem lesz magamra, mint a baba előtt, de egy picinek is örülök. Kitartást kívánok neked!
2013. ápr. 8. 14:38

Én napközben, mikor a picúr alszik, akkor dolgozom, amikor van, és rendbeteszem adminisztrációs dolgaimat, egyebet. A házimunkát akkor csinálom, amikor ők is ébren vannak, és játszanak, esetleg be lehet őket vonni, 1-1 portörlő erejéig, saját játék, saját szoba rendezése, ilyesmik.


A férjem este vigyáz mindháromra (vagyis eljátszanak együtt de ő figyel rájuk), amíg én elpakolok a konyhában, kikészítem a másnapi cuccokat. Ha olyan van, hogy nyugisak, akkor segít és együtt rendezzük el a konyhát. Szabad progi: a nagyi elvállalja a gyerekeket (egyszerre 1-et) heti 1 napra, és a férjem elviszi a nagyobbat esetleg meccsre, vagy a középsőt is. A picivel nagyon kevés gond van, ő tényleg az a típus, hogy lefoglalta magát már egész picinek.


A sportot velük bonyolítom, mert ahol a cuccaim vannak az egyben a játékszoba is, így ők játszanak, én csinálom, nyáron szintén ha kint játszunk, amíg ők játszanak én tudok tornázni, be is szoktak szállni.


Nekem olyan, hogy így a férjem kezébe nyomjam egy hosszú nap után a gyereket, nem fordult még elő, nem mintha én napközben nem csinálnék eleget, vagy szolgaság, vagy ilyesmik, csak látom, hogy gyűrött és fáradt. Úgyis, ha elemében van, viszi őket:)


Mozi attól függ, van apus mozizás, vagy anyus mozizás, ha a barátoktól anyu jön akkor èn, ha apu akkor ő. Azalatt a másik tartja a picúrt.

36. 9d7907a17a (válaszként erre: 34. - F758a7200f)
2013. ápr. 8. 14:32

Elég sok helyen reklámozlak. Valószínűleg azért mert már tudom, hogy elég jó esszenciális kivonata a naplód az említett másik két oldalnak.


Egyébként én nem mondtam, hogy ezt kell csinálni, csak javasoltam, hogy egy kísérletet megér. Az indító hsz-ből nekem az jött le, hogy nincs rendszer az életében, ezek a dolgok meg szerintem jók arra, hogy az ember kapjon egy képet, hogyan is kellene nekiállni, ha nem is mindent vezet be belőle és persze olyan is lesz amire nincs szüksége.

2013. ápr. 8. 14:29
Az én párom sosem segített semmiben ,még szerencse ,hogy már külön vagyunk.Tisztelem az olyan férfiakat akik a munka mellett besegítenek.Mondjuk úgy lenne a természetes.
34. f758a7200f (válaszként erre: 19. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 8. 14:24

Köszi a reklámot:)


Sztem neki ez nem jönne be...

33. e49241a632 (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 14:23
Miért? Akkor hazamegy a férjed, és neki onnantól nincs feladata másnap reggelig?
32. haaeen (válaszként erre: 18. - Konacafe)
2013. ápr. 8. 14:22
ez a hozzaszolas tipikus peldaja annak, hogy le kell nezni a masikat, amiert o valamit maskepp csinal. en is figyelek a gyerekemre, de jut idom magamra is, a jatszoteren meg figyelek ra is, de mas anyukakkal is csevereszem, es megsem nyomja ki senki szemet a fiam. nem kell a vegletekbe esni :S
31. f758a7200f (válaszként erre: 7. - Konacafe)
2013. ápr. 8. 14:21
De az egész lakásban szétdobálja? Csak nem! Vagy hagyod, hogy a kajával össze vissza mászkáljon? Sztem napi 3x porszívózás talán egy icipicit túlzás, nem?
2013. ápr. 8. 14:20
míg ő tévézik, odaborulok és alszom rajta :D így kapok időt, igaz nem értelmes dolgokra, de meg se kell mozdulnom :)))
29. haaeen (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 14:19
ez erdekes :S az en ferjem a 14 oras muszak utan is orul, ha el tud egy kis idot tolteni a fiaval. nalunk sosem kellett az apa "kezebe nyomni" a gyereket. ahol igy van, az mar regen rossz...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook