Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Anyóssal egy házban, de külön konyhán fórum

Anyóssal egy házban, de külön konyhán (beszélgetős fórum)


1 2
15. Ani2
2009. aug. 2. 18:36
Én jól elvagyok anyóssal, szeretem őt :-) Külön főz nekem, eljön velem bárhova , jót lehet vele beszélgetni. Ő megmondta, h nem szól bele az életünkbe, gyereknevelésbe, mert az ő életébe beleszólt az anyósa - ő irányította. De nehéz ez!
2009. aug. 2. 17:36
Mi is anyósékkal lakunk,közel 9 éve...nem egészséges egy idő után,de sajna nekünk nincs más választásunk...pedig nekünk sem annyira rossz a kapcsolatunk,de ha újrakezdeném,akkor inkább albérlet...
13. ELEMENTARY81 (válaszként erre: 9. - Csókica)
2009. aug. 2. 17:31
Pontosítok:addig jó akapcsolat az anyóssal amíg össze nem költözöl vele.
2009. aug. 2. 17:30
A legmesszebb,az a biztos!!:-))
2009. aug. 2. 17:23

Csak a saját tapasztalatomból kiindulva jobb, a külön otthon mind a két félnek, családnak!

Még azt is neccesnek tartom, hogy egy házban de külön szinten...

Biztos mindig van valami ok, amiért fel, illetve át lehet jönni (pont a legjobbkor...)

Na és persze kulcsot is illik adni, ha valami "baj"történne...

Akkor meg ne lepödj meg, ha meló után átvan rendezve a lakás mire hazaérsz, anyuka kicsit "kitakaritott" helyetted, aztán, majd meséli fünek fának, hogy ő mekkora rendes, és te meg mennyire rendetlen vagy, mert esetleg nem ugy állnak a képek a falon, ahogy az neki tetszik... :D:D:D

2009. aug. 2. 17:11
Régi mondás: az a tuti, hogy ha át akarnak menni hozzátok az ősök, papucsot és kabátot venniük kell!!! ha jó a kapcsolat, akkor sem ajánlanám!!! mi eddig 50 km-re laktunk mindekttőtől, most épitkezünk és igy 15-re fogunk lakni!!!! Mindenki boldog, mert közelebb jöttünk!!!
2009. aug. 2. 17:09
Akár milyen jó az a kapcsolat,mégis jobb külön lakni.
2009. aug. 2. 17:09

Szia Ani2!

Én 5 éve lesz augusztusba hogy együtt lakunk a Férjemmel és az Anyósékkal.

Míg ide nem költöztem minden nagyon jó volt mármint a kapcsolatom az Anyósékkal.

Aztán mikor ideköltöztem kezdődtek a gondok. Egymáshoz kell szokni, mindenkinek sokat kell nyelni. Igazából addig amíg meg nem született a Lányunk, Lara addig nem volt olyan vészes. Ki akarta sajátítani a gyereket és mikor Lara 5 hónapos volt nagyon összevesztünk. Beolvastam neki rendesen és Ő is nekem. Nem kíméltük egymást. Mindenek voltunk csak fehér emberek nem!

Aztán az volt a vége hogy ha valamelyikőnknek nem tetszik valami akkor szólunk és nem várjuk meg míg így felgyülemlednek az emberben a dolgok. Hát azóta kisebb összezörrenések voltak. De egyáltalán nem vészesek.

Összecsiszolódtunk. Lehet hogy jobban ismerem az Anyósomat mint a Férjemet? :)

Tudom mikor kell kussolni. Megtanultam vele együtt élni, de nem engedem magam, ha nem tetszik valami akkor szólok.

Egyébként mi is így vagyunk, külön bejárat, külön felsőrész (2 szoba, folyosó, konyha, nappali fürdő és WC). A spájz ami közös, de az nem vészes.

Jól megvagyunk most már így de az eleje nagyon nehéz volt. Nem egyszer akartam válni.

Ha tehetném akkor költöznék mert úgy lenne a legjobb 'mindenkinek külön', de a mai világba az ember sajnos nem teheti meg.

Ja és a pláne ebben az udvarban ahol mi lakunk 2 ház van és 3 család. Mi, az Anyósék és a Férjem Keresztszülei is itt laknak. Tehát nekem 2 család rigolyáit kellett megszoknom és kell elviselnem a mai napig.

De kibírható. Egyis sem zavar sok vizet és talán egy szerencsém van az Anyósék semmibe nem szólnak bele.

Hát ez az én történetem!

2009. aug. 2. 17:09
én a szüleimnél laktam, mert egyedül neveltem a gyerekem, nekem is volt néha nézeteltérésem az anyámmal, de a lányomnak ahogy kamaszodott egyre több. Nemigazán jöttek ki egymással, arról nem is beszélve, hogy beleszólt a gyereknevelésbe. Sokkal jobb külön.
6. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 2. - Leoborta)
2009. aug. 2. 17:08
:DDD Te....
2009. aug. 2. 17:07
hosszú távon nem jó ha együtt laktok.Előbb utóbb úgyis Ő akar irányítani.
4. 3b41f6053f (válaszként erre: 1. - Ani2)
2009. aug. 2. 17:06

Szia!


Minél messzebb annál jobb!!:)

2009. aug. 2. 17:03
Mi 2 évig laktunk otthon a szüleimnél. Jó a kapcsolatunk a szüleimmel, de elkerülhetetlen hogy néha nézeteltérés legyen. Én biztos nem költöznék egyik szülőnkhöz sem, más az életritmusa a fiatalabbaknak és más az idősebb generációnak. Rövid ideig jó, de hosszútávon nem egészséges.
2009. aug. 2. 17:01

Anyósa válogatja.

Nézz be az "Anyósokról" vagy "Anyós kontra meny" című fórumokba, ott majd mesélnek Neked, hogy lesz a kedves mamából vérszívó fúria.

:-DDD

1. Ani2
2009. aug. 2. 16:52
2 éve lakunk külön a férjemmel társasházban, áruljuk a lakást mivel nem szerettük ott lakni ill. én jobban szeretek társaságba lenni, kihez szólni. Most visszajöttük anyósékhoz és tanácstalanok vagyunk. Anyósék mondták h maradhatunk, felsőszint a miénk kialakíthatunk mindent, vagy építkezzünk ( nem messze anyóséktól) vagy vegyünk egy családi házat és lassan újítgassuk föl. Férjemnek van egy nővére ha itt maradnánk őt ki kéne fizetni. Vki lakik igy anyóssal? Milyen a kapcsolat? ( amúgy én megvagyok anyóssal)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook