Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósom nem hagyja, hogy úgy neveljem a lányom, ahogy szeretném. Mindent megenged neki amit én nem. Mit tegyek? fórum

Anyósom nem hagyja, hogy úgy neveljem a lányom, ahogy szeretném. Mindent megenged neki amit én nem. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 3. 08:42
Én is nagyon fiatal voltam és mi is együtt laktunk anyósomékkal. És én kifejezetten örültem neki, hogy egy csomó dolgot levett a vállamról. Fürdette a fiamat, játszott vele, stb. Voltak dolgok amik nem tetszettek, de semmi baja nem lett a fiamnak és nekünk sem. Szerintem sokan szeretik felnagyítani a dolgokat és mindenben az ellenségességet látják, ami gondolom a kisebbségi komlexusuk miatt van.
12. Milup2
2012. jan. 3. 08:35

Pedig a legjobb ha leültök vele beszélni..Ha téged nem akar meghallgatni, akkor próbáljon meg a fia vele beszélni.

Vagy beszélj a védőnővel erről, s jöjjön ki, beszéljen ő az anyóssal, rá tán jobban hallgat..


De tán a legjobb lenne, ha külön tudnátok menni, s akkor végképp nem szólna bele a dolgokba..Így úgy érzi, hogy neki is joga van beleszólni, mert ott laktok...

2012. jan. 3. 08:32
Én megkérdezném tőle, hogy annak idején neki valaki beleszólt-e a nevelésbe?
10. picibaba2009 (válaszként erre: 8. - Kobri29)
2012. jan. 3. 08:18
Ezt én is így gondolom de sajnos az én anyosommal nem lehet higgatan beszélni. Ha elkezdem neki mondeni a dolgot kiabálásba torkollik az egész. Mert itt anyosom ugy táncol ahogy a lányom fütyül és ezért nem tudok rá én se hatni. Hiztivel bármit el tud érni nála.
2012. jan. 3. 08:15

Marha gyorsan szakadjatok le róla! Én majdnem ugyanezt végigéltem, nagyon sok melóba került, hogy a gyerekkel a kapcsolatom végülis normális legyen. Nekem a házasságom is ráment a drága mamára... Borzasztó fiatal vagy még, ahogy látom, én ugyanennyi voltam, mikor ezzel küzdöttem, de nem volt igazi fegyverem, én se tudtam, mit kéne tennem, csak sodródtam a dolgokkal és rohadtul szenvedtem, ahogy láttam, hogyan nevelik ellenem a gyerekemet.

Egyet tehetsz, leszakadni: nem igénybevenni a segítségét, csak úgy engedni a gyerekkel lenni, hogy Te is ott vagy kontrollnak, stb. Ha vele éltek, akkor még nehezebb dolgod van... A baj az, hogy a gyerekben is identitás zavart okoz, hogy konkrétan két anyja van, az én fiamat 2 évig kezelte kineziológus, míg helyre állt a rend a lelkében....

Van még egy megoldás: elfogadod a dolgot és nem küzdesz... De ha itt segítséget kérsz, akkor valszeg, nem az a típus vagy...


Kitartás Kicsilány, nem lesz könnyű dolgod!

Üdv, szépeket Neked,

Nyunyu

2012. jan. 3. 08:14
Sajnos minden nagymama ilyen kicsit, általában a nagyinál mindent szabad, amit otthon nem. Kicsit légy elnéző anyóssal, a gyerek tudni fogja majd, hogy van amit a mamánál igen, otthon nem. Viszont én a helyedben leülnék beszélgetni anyóssal, kompromisszumra kell jutni. Neked is engedned kell, ne hurrogd le teljesen a nagymamát mindenben, de leszögezheted neki, hogy Te vagy a gyerek anyja és van, amihez ragaszkodsz, hogy úgy legyen, ahogy Te akarod, például a kislánynak igenis mennie kell óvodába.
7. picibaba2009 (válaszként erre: 6. - 9536810fa1)
2012. jan. 3. 08:13
Lehet de ebben az esetben más szerintem mert nem akar velünk aludni sem meg haját sem moshatom én. Bármit csinálok mindig lehurrog. A kisebbik lányommal nincs ilyen gond mert ő jobban ragaszkodik hozzám.
6. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Picibaba2009)
2012. jan. 3. 08:11

... anyukám azt mondta annak idején, hogy a nagymamák dolga, hogy kényeztessék az unokát, és mindent megengedjenek... az anyuka dolga a nevelés, és ha jól csinálja, akkor a minta ő lesz, bármit is enged meg a gyereknek mindenki más. :)

Igaza volt! :))

5. picibaba2009 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2012. jan. 3. 08:10
Az a baj hogy a anyosomnál lakunk! :/
2012. jan. 3. 08:09
Hú, nem irigyellek, én annak idején kiakadtam, hogy az enyém nem törődött a gyerekeimmel, de most jobb, legalább tényleg nem szólt bele
2012. jan. 3. 08:09
A nagymamák már csak ilyenek. A gyerek meg fogja tanulni, hogy ott lehet, otthon meg nem.
2012. jan. 3. 08:05
Az a helyzet hogy ő az első unokálja és néha úgy csinál vele mintha a sajátja lenne! Ez nekem nagyon nem tetszik. Néha még ovodába sem engedi hogy elvigyem amikor a kislány elkezd hiztizni hogy nem akar oviba menni.
2012. jan. 3. 08:02
Anyosom nem hagya hogy úgy neveljem a lányom ahogy szeretném és mindent megenged neki amit én nem. Mit tegyek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook