Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyósom hozzánk fog költözni. Nagyon félek tőle, hogyan fogjuk egymást elviselni. fórum

Anyósom hozzánk fog költözni. Nagyon félek tőle, hogyan fogjuk egymást elviselni. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
65. 6b959121ac (válaszként erre: 63. - Ánya73)
2009. jún. 16. 16:24

Ha agyilag nincs rendben az még rosszabb minta fizikailag lenne baja.

Nem tudtok egy kicsit erőteljesebben fellépni pl tv ügyben?

Vagy egyszerűen csak elhozni és berakni a szobájába?

Ezért szeretném én is ,hogy a mamának legyen egy külön "rezidenciája".

Talán így könnyebb lenne.

2009. jún. 16. 16:23

És ő nem akart velük menni?

Hát basszus nagyon nem egyszerű a helyzeted.

Nálunk mindenre az volt a magyarázat: "tudod anyu milyen" vááááááá

persze ettől ki voltam én is, de valahol érthető is volt hogy nem tud és nem is akar igazságot tenni az anyja és a felesége között, mégha velem értett is egyet. Na mindegy mostmár nálunk ez megszűnt.


A férjed hogy tudja toleráni az anyját? Nem lehet eladni azt a 3 szobás lakást és két kicsit venni nekik külön?

63. Ánya73 (válaszként erre: 62. - 6b959121ac)
2009. jún. 16. 16:19
Fizikailag teljesen rendben van, csak agyilag nincs néha. Az a képessége, hogy mi mennyit ér, az abszolút kiesett, neki 10eft, annyi mint 1e és ehhez hasonlók. Apósom 1 éve halt, meg ő meg decemberben elkezdett halucinálni, akkor bevitte a férjem a pszihiátriára, gyógyszerekkel rendbe hozták, de teljesen nem lehet felügyelet nélkül hagyni.
62. 6b959121ac (válaszként erre: 61. - Ánya73)
2009. jún. 16. 16:12
Ha még tud kapirgálni a kertben , miért költözött hozzátok?
61. Ánya73 (válaszként erre: 60. - 6b959121ac)
2009. jún. 16. 16:09
Csak külön szobája, egyébként teljesen velünk. A nappalitól kezdve ő ural mindent. Az ő háza ahonnan eljött az ott teljes egészében be van rendezve, Tv-től kezdve minden. Mondtam, hogy hozzuk el, hogy neki is legyen a saját illetve az általa lakott szobában TV, így a nappalit az közösen tudjuk továbbra is használni. Ő a saját készülékét nem hozza el, mert ha időnként haza megy kapirgálni, akkor kell, hogy ott is legyet mit néznie. Csak azt nem értem, ha kertészkedni megy haza, közben hogy nézi a TV-t. Ilyen és ehez hasonló történeteim vannak.
60. 6b959121ac (válaszként erre: 59. - Ánya73)
2009. jún. 16. 16:03
Külön "lakosztálya" van, vagy teljesen veletek van?
2009. jún. 16. 15:58

Úgy látom sok sorstársam van itt. Az én anyósom január óta lakik nálunk. Agyrém azóta az életem, vendég vagyok a saját házamban. És ez előreláthatóan is is marad.

Jó idegrendszer és iszonyú sok tolerancia, de nem csak a ti részetekről, hanem az ővéről is. Ezt mind előre beszéljétek meg vele. Attól, hogy ő hozzátok költözik a már megszokott életeteken ne akarjon változtani. Mindenki más életritmusban él, ehez szokjon hozzá.

2009. jún. 16. 15:40

Azért ez elég érdekes...

Miért nem megy akkor a lányához lakni? És ti próbáltok megoldást keresni, hogy Ő mehessen hova lakni?

57. 6b959121ac (válaszként erre: 56. - B2076ec79b)
2009. jún. 16. 15:01
Igazából a férjemnek lesz nagyobb problémája ezzel, mert ő lesz kénytelen nap mint nap együtt lenni vele. Én "csak" minden második hónapban vagyok otthon.
56. b2076ec79b (válaszként erre: 53. - 6b959121ac)
2009. jún. 16. 14:58

Szerintem egy 80 éves ember már nem biztos hogy annyira tud alkalmazkodni. Nektek/neked kell majd inkább tolerálni Őt, de ahogy olvasom nincsen óriási probléma. :)

Valahogy csak megoldódnak a dolgok. Biztos nem lesz könnyű...

55. 6b959121ac (válaszként erre: 51. - Judita79)
2009. jún. 16. 14:58
Lehet,hogy ez az igazi megoldás. Ekkor már nincs visszaút.
2009. jún. 16. 14:54

Én mindenesetre kíváncsi vagyok mire juttok! Most el kell mennem, de még jövök!


kitartás! J

sziasztok csajok!

53. 6b959121ac (válaszként erre: 52. - B2076ec79b)
2009. jún. 16. 14:48

Igen idős. Alkalmazkodni azonban azt hiszem elég jól megtanult. Apósom alk. volt, Az anyját haláláig ápolta, mikor az meghalt és ő 65 volt, az ő anyósa került hozzá. Őt is ápolta. Most egy pár éve egyedül van, jól is érezte magát, de rossz szomszédság török átok.

Bizakodok. Konfliktusom nekem vele csak eleinte volt , mert elvettem tőle későn született kisfiát.

52. b2076ec79b (válaszként erre: 48. - Pné Veronika)
2009. jún. 16. 14:41

Kislányodnak olyan szép arca van, mint egy festmény :)))


Persze egyáltalán nem mindegy hogyan is lehet együtt lakni. Nekem is van egy barátnőm, akik szintén egy 3 szobás családi ház egyetlen szobájában laktak két gyerekkel, mert az anyós azt mondta, hogy neki kell két szoba :(

Nálunk mondjuk ilyen soha nem fordult volna elő hisz nálunk anyós is és após is azon van/volt, hogy nekünk a lehető legjobb legyen :)


Ha nagyon nem megy, akkor nyilván valahogy meg kell oldani a külön költözést. Én csak azért szóltam hozzá, mert nem feltétlenül egyenlő az anyóssal lakás egy rémálommal. Vannak olyan esetek is, mint a miénk, igaz tudom ez a ritka.

Bár eva helyzetét az is rontja, hogy náluk az anyós elég idős már, szerintem úgy még nehezebb.

2009. jún. 16. 14:36
ezért gyorsan el kell adni, és megoldódik a probléma! :D mindkét oldalról! :D
2009. jún. 16. 14:35
Még van időm rágódni, most még München-ben vagyok. A hét végén utazok haza. Utána osztunk-szorzunk és meglátjuk mi lesz. Jó lenne egy darabig megtartani a házat visszaútnak, de sajnos ott ha egy ház lakatlan hamarosan ki lesz fosztva.
2009. jún. 16. 14:33

Hát mindent összevetve, próbáld meg, mert ugye cserben egyértelműen nem hagyhatod! ha meg nagyon nem megy, akkor eladjátok a házát és vesztek neki egy másik lakást, külön tőletek!


Viszont magára hagyni, úgy hogy fél, tényleg nem túl jó!

Én is szidom néha, de pl. nem lenne szivem otthon hagyni nyaralásnál, mert tudom hogy másképp ő sem kapcsolódik ki, vagy mondjuk szívesen elkísérem a boltba, segitek ahol tudok és fordítva is, de akkor is anyós marad, és akkor is akaratlanul is belemászik az életünkbe! Nekünk nincs lehetőség külön menni, de azért szívesen mennék, viszont cserben nem hagynám!! Mérlegelni kell az emberi oldalt is!

48. Pné Veronika (válaszként erre: 43. - B2076ec79b)
2009. jún. 16. 14:31
Hm, jó neked... Mi anno a 3 szobás családi ház egy 4*4m-es szobájában "éltünk". A férjem, az oda született fiam és én. Az összes bútorral, kisággyal, pelenkázóval, kis káddal....Ha megnézed a naplómban a fiam kicsi kori képeit, akkor lehet látni, hogy "elvoltunk" abban a kis helyiségben. :-( Mindegy, ez már a múlt, de mindenkinek el kell gondolkodnia azon, hogy vannak igényei (neki is és nektek is), ha ezek nem passzolnak össze, akkor mi lesz?! Egy kialakított, átszervezett életet nem lehet minden alkalommal felrúgni...Sok konfliktust ki lehet küszöbölni, de vannak családon belül is "ütközési pontok" amiket nem lehet kivédeni. Ilyen a konyha, fürdő, kert, gyereknevelés...sorolhatnám...Anno, míg nem voltam a párom felesége, nekünk sem volt bajunk anyóssal. Együtt sütöttünk, főztünk, csirkét kopasztottunk, együtt jártunk kirándulni, Bécsbe busszal, réges-régen, de mikor a fia elvett és odaköltöztem, minden megváltozott. Ma már nem bánom, hogy így alakult, talán sosem költöztünk volna, ha akkor hagyom magam...
2009. jún. 16. 14:30

Esküvő után mi is laktunk 2,5 évig anyósoméknál! Volt olyan hogy nem beszéltünk 1 hétig!

Amióta elköltöztünk, jobb a helyzet! Tavasszal amikor kismama voltam jött rendezkedett, (jó szándékkal) (a virágaimat átültette, elveteményezett stb.) Hálás vagyok érte!

Amikor megszültem, anyukám is és anyósom is a segítségemre volt! Ha kell valami, akkor csak szólok és már jön is! Ő úgyan így számíthat rám, sajna már többször becsípődött a dereka nem tudott megmozdulni sem! Nagypocakkal mentem főzni hozzájuk! Bár van egy lánya is... De rám is mindenben számíthat!

PErsze ha jön vannak dolgai amitől a falra mászok, és este a páromnak panaszkodom.... de ő nem tud mit csinálni, mindig azt mondja a mami már csak ilyen!


NE FELEJTSÉTEK EL!!!! EGYSZER TI IS LESZTEK ANYÓSOK!!!

2009. jún. 16. 14:27

A férjeddel gondolom beszélgettetek erről...

Meddig akarja ezt csinálni?

2009. jún. 16. 14:25

juj, en nagyon ketsegbe esnek ha anyos hozzank koltozne,en biztos masnap koltoznek el...

de a tied biztos nem olyan banya mint az enyem...

44. 6b959121ac (válaszként erre: 40. - H.Ancsi)
2009. jún. 16. 14:24

Mindig azt mondta, hogy őt a saját házából viszik majd a temetőbe, nagyon önálló. Most is dolgozik a kertjében , neveli a csibéit, elfoglalja magát.


A baj a szomszédsággal van. Ő is tudja , hogy nehéz, mert hozzá az ő anyósa költözött amikor ő már 65 éves volt. Sokat szenvedett vele.


Lehet, hogy ez a tapasztalat elejét veszi majd a konfliktusoknak. Legalábbis remélem.

43. b2076ec79b (válaszként erre: 36. - Pné Veronika)
2009. jún. 16. 14:24
Sehogysem egyszerű a helyzet, nálunk is voltak gondok. A külön lakást úgy képzeld el, hogy egy bejárat van, egy családi há, aminek az alsó szintjén ők laknak, fent meg mi. Szóval mindig át kell menni rajtuk, ha valahova mész/jössz. Persze annyibból egyszerűbb, hogy becsukod fent az ajtót és kész... Hozzátartozik az is, hogy nekünk jó viszonyunk volt, szerettük egymást, és nagyon minimális gondok voltak. persze én is sokat tépelődtem a külön költözésen, hiszen az embernek csak kell a saját "vacka", és egy idősebb emberrel soha nem könnyű az együttélés.
42. Pné Veronika (válaszként erre: 35. - B2076ec79b)
2009. jún. 16. 14:23
Akkor is ez lenne...Nekem a nagyikám 85 éves, most vele vagyunk úgy (anyukám anyukája), hogy nem akar otthon meglenni, de költözni sem akar. Vele az a baj, hogy nem (talán nem tud)főzni már magának, unatkozik, amúgy nem beteges, jön-megy, szóval csak az idejét nem tudja eltölteni, így hol egyikünk, hol másikunk hozza-viszi őt. Meg visszük neki a napi meleg ételt, gyümölcsöt, befőtteket, lekvárt...friss kenyeret, úgyhogy ismerem a dolog minden oldalát, hidd el...
2009. jún. 16. 14:22
Istenem Te szegény... amennyiben hülye, amolyan igazi minden lében kanál okostojás jó adag butasággal megáldva, nagyon nagyon nagyon nagyooooooooooooon sajnállak... ne engedd a fejedre nőni... Te szegény....
40. H.Ancsi (válaszként erre: 39. - 6b959121ac)
2009. jún. 16. 14:19
akkor viszont szeret téged, és ez a legfontosabb!!! talán nem lesz olyan gáz, próbáljátok meg, aztán ha nagyon nem megy, még visszamehet, nem?
39. 6b959121ac (válaszként erre: 30. - H.Ancsi)
2009. jún. 16. 14:18
Felénk elég leromlottak az otthonok. És egyébként sem tartanám tisztességesnek. A férjemet szinte egyedül nevelte fel , az ő férje totál alkoholista volt. Régen azért nem volt olyan egyszerű a válás. És nem utolsó sorban azt mondja mindenkinek hogy neki van a legokosabb menye. Azért ez nem semmi!!!!
2009. jún. 16. 14:17

nekem ugyanez! Szerintem egyik sem egészséges, én otthon is szenvedtem! más generáció, más életfelfogás, más célok, más megszokások! Szerintem össze nem egyeztethetőek!


Nálunk azóta van viszonylag béke, hogy külön főzök, külön mosok, ergo totál külön háztartásom van! De még így is van elég sok nyelni valónk!! szóval ha most újra választhatnék, ragaszkodnék a külön önálló élethez!!!

37. H.Ancsi (válaszként erre: 35. - B2076ec79b)
2009. jún. 16. 14:16
Jó kérdés!
36. Pné Veronika (válaszként erre: 21. - B2076ec79b)
2009. jún. 16. 14:16
Ez így van, csak azt felejted el, hogy annyiban könnyebbség volt neked, hogy külön lakásban voltatok. Az a nem mindegy...Amikor minden ok nélkül "neked esik" valamiért, és nem tudsz mit csinálni, azon kívül, hogy esetleg begubózol abba a szobába, ahová(elvileg) ő nem jár be. Nálunk az is baj volt, ha bezártam a szoba ajtaját...Már engedtessék meg...Azért lehet az embernek egy kis intim szférája, nem?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook