Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósom... fórum

Anyósom... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
512. Kukacc (válaszként erre: 510. - Sweetie-pie)
2013. jún. 1. 08:06

Hoppá :D

Úgy látszik, kitették a szűrét minkét tagnak...

511. Kukacc
2013. jún. 1. 08:05

"Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél"...


Lehet itt védeni a másikat, csak nem érdemes.

Senki sem szent, nyilván Mummy keze is könyékig benne volt ennek a kapcsolatnak az alakításában, ugyanúgy, mint anyósnak.


Én azért szeretném a nagymama oldalát is megismerni, biztos vagyok abban, hogy ő másképpen vélekedne.


Másik: Évente 2-3 alkalmat, ami csak napokig tart, igen is ki lehet bírni, még ha összeszorított foggal is. AMikor meg nincs látogatóban az öreglány, akkor meg nem rágódni és gondolkozni rajta, hanem kizárni a francba az életéből.

Az egész családját mérgezi lelkileg ezzel a hozzáállással. Még akkor is, ha ő a saját sebeit nyalogatja.

2013. jún. 1. 08:01
Ugy ertem a hoxa portalon....
509. sweetie-pie (válaszként erre: 507. - Szafaripók)
2013. jún. 1. 08:00
Olyan szemellyel "tarsalogsz" aki mar nincs is itt a forumon.
508. szafaripók (válaszként erre: 503. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 1. 07:39
A fogkefés történet megelőzte az aprósat - a fórum már élt, amikor a mamika ezt a kedves kijelentést tette...
507. szafaripók (válaszként erre: 492. - A0c1361e44)
2013. jún. 1. 07:38

Ne menjünk már át személyeskedőbe, jó?

Nem nagyon tudsz azzal se könnyekre fakasztani, hogy nem olyan vagyok, mint te gondolod. Őszintén szólva, ilyen szempontból nagyjából senkinek a véleménye sem érdekel.

És azt sem tartom fenéknyalásnak, hogy kiállok valaki mellett. Megtehetném, hogy alátámasztom a mondandómat konkrét esetekkel, de nem feladatom mások életét kiteregetni.

Pontosan tudom, mit érezhet Mummy, mert velem nagyjából ugyanez a szitu: engem is utál az anyósom, pusztán azért, mert nem az vagyok, akit ő elképzelt a fia mellé. Csak ő (még) nem ment annyira messzire, mint Mummy anyósa.

És nem az a nehéz, hogy elviselj valakit évente mondjuk 2x-3x pár órára, hanem együtt élni azzal az aknamunkával, amit anyuka végez a hátad mögött.

Személyes példám: anyuka állandóan fúr engem a rokonság előtt, akik velem nagyon ritkán találkoznak. Egy ideje észrevettem, hogy máshogy néznek rám, kiderült, miért - anyuka keze volt a dologban. És hogy ne érdekeljen? Magam miatt IS zavar, mert mégiscsak rokonok, de leginkább a férjem miatt, mert az ő CSALÁDJA, és a fiam miatt, akinek szintén.

Az a baj, hogy nem érted az alapproblémát: nem az, hogy valaki ad-e valamit, vagy sem, vagy mit, hanem az egész bánásmód, áskálódás, stb.

Hiába az egyik fél jószándéka (ez Mummyban megvolt anyóssal szemben), ha az illető ezt nem arra használja, hogy rendezze a sorokat, hanem arra, hogy olyan helyen támadjon, ahol mégjobban fáj!!!

Le lehet hordani a másikat, és persze, lehet máshogy is látni. Csak azt meg neked kellene elfogadni, hogy elképzelhető, hogy az illető azokon a dolgokon már rég túlvan, amit tanácsolsz, és attól, hogy kántálod a bölcsességedet, anyós viselkedését és tetteit nem fogod megváltoztatni. És van az a határ, amikor az erre adott reakciók (a te látásmódod szerint) nem épp higgadtak, stb.

506. cicakaktusz (válaszként erre: 504. - F9811ae891)
2013. jún. 1. 07:29
De igen, ez a mondat is elhangzott a mama szájából, a férj füle hallatára, aki ezután fordított hátat az anyjának. Képletesen is, meg szó szerint is.
505. f9811ae891 (válaszként erre: 412. - A0c1361e44)
2013. jún. 1. 07:12
Hogy "Ki is a helikopter?" - hát most végül bebizonyosodott, hogy a "kedves" fórumindító az..... szépen el is repült :-))) vagy inkább LESZÁLLÁSRA KÉNYSZERÍTETTÉK :D az irányítótorony vezetői!!!!! :-)
504. f9811ae891 (válaszként erre: 503. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 1. 07:09

Enissa, szerintem te félreértettél valamit! Ne legyél elkeseredve, mert nem aprót kaptak a gyerekek, hanem fogkefét, és NEM HANGZOTT EL ILYESMI, hogy "Ennyit értek anyátokkal együtt!", ez csupán a fórumindító kommentárja volt!!!!!!!! NEM mondott ilyet a nagyi, hanem a fórumindító ezt a gesztust, hogy csak egy 1.50 eurós fogkefét kaptak a gyerekei, amíg a többi unoka játékot, ruhát, szóval magát a szituációt úgy értelmezte, hogy az anyós szemében ő, meg a gyerekei is csak ennyit érnek. óriási különbség!


Ezt érthetted félre szerintem, a 95-ös hsz-ban van: "Szereynem en latni az osszes itt okoskodo unatkozo miss tokeletesnek a fejet ha az anyosuk egy 100 ft-ost adna a gyerekei kezebe mondvan:ennyit ertek anyatokkal egyutt.. Hurra tapsoljunk milyen .... nagymama igaz? Majd holnap tapsolok most nem erek ra.."


De mindegy, ez a "kis részlet" végül is semmit nem változtat a lényegen, hogy megoldást kellene, meg kellett volna keresni a problémára, már régen, de erre a szintre fel kell nőnie a fórumindítónak, remélem, egyszer majd sikerülni fog neki.....

503. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 475. - 9678a02221)
2013. máj. 31. 23:49
Számomra az az elkeserítő, hogy egy darab vacak fogkefén rágódsz, holott szerintem azon kellene ami elhangzott miközben a gyerekeid kezébe adta az aprót, HOGY ENNYIT ÉRTEK ANYÁTOKKAL együtt, a gyerek valószínű rég elfogja felejteni (vagy nem) milyen tárgyi ajándékot kapott, de azt , hogy beletaposnak a lelkébe (ha igaz, hogy ennyire primitív az apai nagymama) azt kevésbé.
502. Zizisicc (válaszként erre: 499. - Cicakaktusz)
2013. máj. 31. 22:32
Ok nélkül senki nem szokott repülni.
501. mosolyka1111 (válaszként erre: 500. - Mosolyka1111)
2013. máj. 31. 21:41

Ja, már látom, aki indította a fórumot.

Érdekes.

500. mosolyka1111 (válaszként erre: 499. - Cicakaktusz)
2013. máj. 31. 21:40
Ki penderült ki?
2013. máj. 31. 21:30
Nahát. Mostanra meg kipenderült a Hoxáról. Még ilyet!
498. cicakaktusz (válaszként erre: 496. - 9678a02221)
2013. máj. 31. 21:24
Figyelj Mummy, vissza-vissza nézegettem ezt a fórumot, és arra gondoltam, hogy lehet az ellenzéknek is igazsága. Végülis gondolj bele, a te gyerekeid mégiscsak kaptak valamit, tökmindegy mit, de az enyém, nagyon jól tudod, hogy még annyit sem, hogy nyald ki a sejhajom, pedig csak két utca választ el minket, nem a fél világ! Az én kölköm egy puszinak, egy jó szónak is örült volna, az is boldoggá tette volna, de csak egész nap a fancsali képét néztem a szülinapján, mert ha jött valaki, az nem a nagyanyja volt, ha telefonált valaki, az nem a nagyanyja volt, és végignézhettem, mint egy gyerekarcra vetített mozit, hogy milyen az, mikor meghal a remény!
2013. máj. 31. 21:09
Sokan azt javasolták, hogy nézz magadba és kapd össze magad, mert nem csak az anyósod a hibás a kapcsolatotok miatt, na meg azt, hogy ne az ajándék árát nézd és a gyerekeidet ne arra neveld, hogy az ajándék akkor ajándék, ha drága, mert ha így tennél, akkor nem kellene örökösen fröcsögnöd anyósra és simán kibírnád az évente 2x találkozást, és még az is lehet, hogy megkedvelne a végén. Bár ezt kétlem:)
496. 9678a02221 (válaszként erre: 492. - A0c1361e44)
2013. máj. 31. 20:59

Mar miert kered ki magadnak?Most irod hogy nem ismeri senki a tortenetet csak az en elmondasom alapjan (ez azt sugallja hogy en hazudok) ami azt jelenti hogy igazabol en csinalom a feszkot anyos egy tunderi teremtes..

Akkor miert kerted ki magadnak az osszehasonlitast?

495. 9678a02221 (válaszként erre: 494. - Mazsinka)
2013. máj. 31. 20:56

En nem az a meny vagyok..Ha olyan lennek akkor pl nem vettem volna egeszen idaig minden evben neki ajandekot mikor jott hozzank latogatoba a ferjem nem tetszese ellenere,nem kerestem volna a kedvet minden egyes latogatasa alkalmaval stb..

Anyosom utal az elso perctol kezdve,mert nem az vagyok akit ot szeretett volna a fianak.

2013. máj. 31. 20:48
Igenis vannak olyan menyek, akik ok nélkül utálják az anyósukat, és elmondják mindennek. Így mások azt hihetik, hogy mekkora egy bunkó alak. Ilyen a húgom is pl. Úgy viselkedik anyóssal, mint kocsis a lovával, közben meg az nem ártott neki semmit.
493. a0c1361e44 (válaszként erre: 491. - 9678a02221)
2013. máj. 31. 20:45
Nem az enyémen kell, de érdekességként sokan ugyan azt írják amit én. Persze neked egyik sem tetszik, csak az amelyikben veregetik a vállad, hogy te milyen tökéletes vagy.
492. a0c1361e44 (válaszként erre: 488. - Szafaripók)
2013. máj. 31. 20:42

Nem butaságot írok.


Lehetne a dolgokat más szemszögből is szemlélni és meg lehet hallgatni más véleményeket is úgy, hogy közben nem nyaljuk valaki fenekét.


Én téged sokkal értelmesebbnek gondoltalak, persze én is tévedhetek.


Még mindig csak azt tudod, amit ő elmondott, tehát nem voltál ott egy összejövetelen sem, semmin, így nem tudhatod, hogy valójában mi történik. Elvileg anyós nem lakik közel hozzájuk, így azt gondolom nem is kell túl sűrűn találkozgatni vele, akkor miért nem lehet elviselni azt a kevés időt?


Én azt sem tudom elképzelni, hogy ilyen balkáni módon lehet élni, mint ahogy ők teszik.


Nehogy már az én anyukámat ilyenekhez hasonlítsd! Ezt kikérem magamnak. Én sem hasonlítgatom a tiedet senkihez...

491. 9678a02221 (válaszként erre: 490. - A0c1361e44)
2013. máj. 31. 20:37
Masen igen a tieden pont nem.
490. a0c1361e44 (válaszként erre: 487. - 9678a02221)
2013. máj. 31. 20:34

Te nem tudsz jönni az én fórumomra, mert én nem nyitok sem fröcsögőset, sem más milyet.


Csak egyszer próbálnál meg elgondolkodni más véleményeken, mint a tied mantrázásán, lehet megvilágosodnál...

489. 9678a02221 (válaszként erre: 482. - Gbabi50)
2013. máj. 31. 20:34

Koszonom ! Meg egy valaki aki megerti a lenyeget!

Ez egy hosszu hosszu tortenet es barmilyen nehez is elhinni soha semmi rosszat nem tettem anyosom ellen,kiveve tavaly nyaron mikor mar nem birtam idegekkel a hulysegeit es folhivtam a sogornomet vigye innen az anyjat..Nem mintha az anyos maradni akart volna,nem kovettem a nevelesi elveit a gyerekeimmel kapcsolatban..Ezt szemelyes sertesnek fogta fol..

Igen vannak nagyon jo anyosok,aposom masodik felesege egy imadnivalo tunderi teremtes,egyik legfobb bizalmasom evek ota.O tudja a gyerekeim szulinapjat es megemlekezik rola, kuld kissebb ajandekot,kepeslapot folhivja oket.Az en szulinapomra is kuldott ajandekot,nem nagyot,egy konyvet de nekem nagyon sokat jelentett hogy gondolt ram.Aposomat pedig apamkent szeretem..

Tobbszor leirtam mar ezt is a kutya sem vette figyelembe..Azt sem hogy az anyos a 2 lanya csaladjanak befizetett egy 10 napos tenerifei nyaralasra a ferjemnek pedig azt mondta az o nyaralasat fizeti,ha en menni akarok kerjem meg a szuleimet fizessek ki az en es a gyerekek reszet..7 fo lusz a maga resze Tenerifere juliusban full ellatassal szallodaban nem kis osszeg.De azert nagyon rendes hogy az en gyerekeimre rakoltott 3 eurot a fogaik vedelmeben,hogyne.

488. szafaripók (válaszként erre: 486. - A0c1361e44)
2013. máj. 31. 20:31

A békés együttéléshez mindkét fél kell, itt ez nem adott, nálunk sem...


És én nem azt mondtam, hogy midnenki tagadja meg a szüleit, hanem azt, hogy ha te lennél olyan helyzetben, ahol mondjuk a te anyukád művelne hasonló gusztustalan dolgokat, te csak úgy lepöccintenéd őt?


Ha tudnád, mik mennek a háttérben, nem írnál ilyen butaságokat, mint féltékenység, stb...

487. 9678a02221 (válaszként erre: 486. - A0c1361e44)
2013. máj. 31. 20:23

Na bunkobol szerencsetlenne avanzsaltad a ferjemet gratulalok..fogalmad sincs semmirol de osztod az eszt megint..Mert te valoszinu a legbizalmasabb baratnom vagy akivel megosztom a mindennapjaimat,igaz?Gondolom onnan vagy ennyire jolertesult :DD

Szegyelheted magad osszevissza.Irkalsz mindenhova hogy 'kovetlek' es lass csodat te jossz szinte minden forumra ahova irok.Ha barmifele vonzalmat taplalsz iranyomban akkor szolok van ferjem nincs eselyed randizni:DD Massal mar nem tudom magyarazni ezt a rajongast..

486. a0c1361e44 (válaszként erre: 438. - Szafaripók)
2013. máj. 31. 20:11

Pont ezért kellene békében élni és nem tücsköt-bogarat rákiabálni a másikra.

A meny sem dobja el a szüleit a férje miatt, így ő sem várhatja el, hogy a házassággal megszűnjön a férje kapcsolata a szüleivel.


Nem kellene féltékenykedni és akkor minden rendben lenne.

Itt a hoxán tanultam, hogy az ilyen kapcsolatoknak a féltékenység az alapja:)

485. a0c1361e44 (válaszként erre: 437. - Szafaripók)
2013. máj. 31. 20:08
De miért kell ugyan olyan értékűnek lennie az ajándékoknak? Lehet a mama csak azért ad oda többet, mert nekik nagyobb szükségük van rá.
484. a0c1361e44 (válaszként erre: 434. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 31. 20:06

A férjének tuti, hogy nem terhes, csak akarja ezt elhitetni velünk. A férjének az anyja, és szerencsétlent felőrli a gyűlölködéssel, mert a férjnek ugye mindenképp a feleséével kell egyetérteni, mg akkor is, ha vele van a gond.

sosem értem meg azt, amikor egy társ, arra kényszeríti a másikat, hogy válasszon. Ilyet nem szabadna tenni.

483. a0c1361e44 (válaszként erre: 418. - 9678a02221)
2013. máj. 31. 19:48
Nem, nem takarta el a szemét, de nem is ette meg a penész, mert ő épp nem kapott. Nem irigy és nem is önző.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook