Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes baba és az elválasztás fórum

Anyatejes baba és az elválasztás (beszélgetős fórum)


1 2
23. nari05
2007. okt. 30. 13:41

Nagyon melós ez az elválsztás,én legjobban a kapcsolatunkat és a lelkét féltem ,mert én is nagyon lelkis anyuka vagyok.Nem szeretném, ha haragudna rám vagy azt hinné,nem szeretem már annyira ,mert nem hagyom bármikor szopizni,amikor Ő szeretné.Jó lenne belelátni a kis fejükbe......néha.


Így is sokat foglalkoztam vele,de most még többet,hogy érezze imádom,így akarom "kiváltani" a szopis szeretetet bújásra ,ölelésre,rengeteg játszásra,tehát másféle szeretetre,de érezze ez is nagyon jó.....és izgalmas.

Persze nincs két egyforma gyerek,ami Nálunk megoldás,lehet másnál nem.

22. marcsi06 (válaszként erre: 21. - Nari05)
2007. okt. 29. 13:54

Köszönöm a választ

Nem a gyengeségével volt a baj (bár 2150gr-al született már 6850gr), hanem a cicim formájával, a kórházban azonnal bimbóvédőt kaptunk azzal ment a dolog két és fél hónapos koráig. Akkor teljesen elutasította, próbálkkoztam sokat rászoktatni a rendes szopira de nem jött össze sajnos. Most már megszoktuk a dolgot de strapás ez a fejősdi.

Remélem tényleg csak átmeneti dolog lesz. Már kóstolgatja a gyümit, és a héten már főzeléket is evett nagyon szereti az új ízeket.


én is puszillak

21. nari05
2007. okt. 29. 13:37

Lehet,hogy csak olyat ettél,aminek az íze átment a tejcsibe és ez nem jött be Neki.Emléklezz csak!

Vagy átmeneti állapotról lehet szó.....

Tudod a tejcsinek mindig más és más az ize,nem hiszem,hogy ráunásról lenne szó.

Annyira picuri volt ,hogy nem volt ereje szopizni ,azért kezdted el lefejve odaadni neki?

Én megpróbálnám újra mellre tenni,bár szopizva a tejcsiért jobban meg kell majd dolgoznia,mint a cumisüvegből.....soha nem késő......


Végülis ízesítheted,de állandóra az nem lesz megoldás......

Lassan lehet vele dolgokat kóstoltatni,ha igényt mutat rá.


puszi

2007. okt. 29. 13:28

Sziasztok!

5 hónapos a kisfiam, sajnos a szoptatás nálunk nem jött össze, koraszülött volt a manó, de van tejcsim és azt mindig kifejem neki. Mostanában úgy vettem észre, hogy únja a tejcsi ízét. Nem akarta enni. Tegnap belekevertem egy kis barack pépet és így meggette az egészet. Szerintetek ízesíthetek anyatejet így vagy nem szabad?

19. nari05
2007. okt. 29. 13:04
Rhea!Van egy sor amit elírtam....szóval javítom,hagyd magad kicsit iránytani a BABA ÁLTAL
18. nari05
2007. okt. 29. 13:02

Nem arról van szó,hogyha valakinek nincs tejcsije vagy az élet olyan dolgot hoz,hogy meg kell tenni az elválasztást!Ezért nincs is baj.

Arról beszélek,ha valakinek minden helyzet adott és van is teje és lehetősége a szoptásra akkor hogyan cselekedjünk helyesen.

Egyébként A NŐK 95 %-a képes a szoptatásra,minden agyi alapú!!!!


Közönöm Rhea, hogy azért írtál.

Szerintem Neked még nagyon sok időd van az elválasztásig,ha a babád és Te is így akarod.....!

Te még ne töprenj ezen,szükségük van Ránk a csemetéknek.Gondolom tisztában vagy a jótékony hatásaival,mint testileg,mint a szellemi fejlődésükben.Ne hagyd magad befolyásolni,a fáradságba meg majd belejössz,ha teheted dőlj le kicsit délután.

Ha van tejcsid,szerintem hagyd magad kicsit irányítani abab áétal,mert magától teszi majd meg a lépéseket a leszokás felé.....sokkal kiegyensúlyozottabb és elégedett kis gyermek lesz.


puszika

17. Rhea (válaszként erre: 16. - Nari05)
2007. okt. 29. 12:45

nekem is nap mint nap ezt hajtogatják..pedig még csak 10 hónapos a kicsi. anyukám már régóta mondogatja, hogy válasszam el, mert később csak nehezebb lesz. nem kell rögtön elítélni őt sem, amikor én meg a bátyám születtünk, ő csak 3 hónapig tudott szoptatni minket, aztán vissza kellett mennie dolgozni. ő így döntött, s abban az időben sokan tették ezt, akik dolgoztak. meg azt se feledjük el, hogy a '70-es évek végén divatos volt a nem szoptatás, báris erre mifelénk.

tanácsot nem tudok neked adni, de szivesen olvasom tapasztalt anyukák véleményét.

16. nari05
2007. okt. 29. 12:21

Tegnapról mára (24 óra) telt el cici nélkül,de tudatosan,mindig eltereltem a figyelmét,szerencsére Ő enélkül alszik el......

Úgy bedurrant a cicim reggelre,hogy azt hittem két kődarab van a helyén.Nem gondoltam volna ,hogy közel 2 év után is ennyire.......Hajnalban felsírt és szopizott,utána megint jó lett.

Tudtam ,hogy ez evvel jár,csak nem gondoltam ilyen kevés idő elegendő hozzá....azt hittem 2-3 nap azért kell,hogy bedurranjon.2 év az 2 év.(Tudom mit kellen tenni tulképpen,hogy ne fájjon,de én sem vagyok igazán felkészülve az elválasztásra,épp ezért nem próbálgatom azokat a módszereket.)Lehet az én bizonytalanságom is eredményezi,hogy nem szokik le?????VAgy azért vagyok bizonytalan,mert érzem,hogy szüksége van még rá?


DODICA!

Kérdésedre válaszolva!Én nagyon szoptatáspárti vagyok,mondhatni ízig -vérig.Sokszor már cukkolnak is érte......és kapom az "okos " tanácsokat,hogy már majdnem 2 éves.....és nem kell már neki,mert ez csak a testiség már......

Meg,hogy minél később választom el annál rosszabb lesz neki,testileg is ,lelkileg is......már rég meg kellett volna tennem és akkor nem tartanánk itt.......ahol!!!Szóval ezeket mondogatják külsősök,tudom ezekre NEM KELL ADNI ÉS ODAFIGYELNI,mindenki saját maga tudja ,mi a legjobb a gyermekének.

DE!!!!!!!!!!Olyan probléma viszont adódott,ami miatt AZ ÉN FEJEMBEN ÉRIK a gondolat,hogy fokozatosan ,de tenni kell a lépéseket a leszokás felé.Nem könnyű,nagyon megterhel lelkileg még a gondolat érlelése is ,hogy nemsoká nem fog szopizni.....

Az egyik,hogy úton-útfélen szeretne szopizni,ha elkezd fáradni,vagy ha evés vagy ivás idő közeledik.Le tudom róla beszélni,hogy nincs meg elfogyott......

adok neki inni-enni és továbblépünk.....


A fő indok pedig,hogy mi egyszobában alszunk még vele és hajnal tájban valamikor 1x,de telnek úgy éjszakák,hogy 5-6-7-szer is megébred és kéri .....nem fogadja el az iszis üvegét,csak a cicit.

És már szerintem ebben a korban ehhez nem feltétlen kell indok(szomjúság vagy fogzás),agyacskájában megszületik a gondolat,hogy nem alszom mélyen és akkor az anyához szeretnék bújni...... HA még csak egyzser ébred az oké,de ha félóránként ha van nesz, ha nincs akkor is,az már kicsit fárasztó....ilyenkor hulla vagyok.Tudom sok mindent vállalunk a gyermekkel és tényleg mindent megteszek érte épp kereteken belül.


DE SEGÍTSETEK,TI MIT TENNÉTEK az én helyemben?????

Ki hogy látja,hogy hogyan gondolkodom vagy gondolkodjam erről???????


ÍRjatok.Puszika

mindenki fáradozását köszönöm,aki ír.

15. Rhea
2007. okt. 27. 23:08

sziasztok!

nálunk az a "baj", hogy cici nélkül nincs alvás...és éjjel is sokszor, nagyon sokszor felébred, semmi sem nyugtatja mega kicsifiamat, csak a cici..fárasztó, mert 3 hónapos kora óta szinte semmit sem alszom(most múlt 10 hós), ráadásul november végén vissza kell mennem a dolgozóba. nem szeretném elválasztani, de félek, kénytelen leszek..:(

14. DODICA (válaszként erre: 13. - Nari05)
2007. okt. 27. 22:34

Sehogy! Szerintem. :))


Ha megérzi, hogy le akarod szoktatni, lehet, tiltakozni fog ellene.

Miért baj, hogy szopik még? Inkább örülj neki! Úgyse tart már olyan sokáig! Aztán egyszer vége, örökre, s már csak emlék marad. ;)


Nekem a legkisebb nemrég, 33 hónapos korában hagyta el végleg a cicit. Az ő saját kis döntése volt. A nővére anno 30 hónapos koráig szopott, s ugyancsak magától hagyta abba.

13. nari05
2007. okt. 27. 21:56

Én írnék,de nincs sajnos hozzászólás.........pedig jó a téma .......Nálam már az jön,hogy hogyan szoktassam le a ciciről,mert lassan 2 éves lesz.........de még mindig olyan kis csecsemő,ha szopizik......NAGY cicibubus a kisfiam ......lépéseket már teszünk,de a fokozatosság híve vagyok!!!!!!!


Puszika

12. cilus
2007. okt. 27. 16:23
Sziasztok!Mindenki eltünt errőla fórumról? :/
11. cilus (válaszként erre: 10. - _kleo_)
2007. okt. 11. 12:12
Szia!Képzeljétek eljött az az idő hogy pici babánk kinézi a szánkból az ételt!!Ugyhogy mindennel megkell kinálni,A *mükaják* közül én csak a tejpépet adom,gyümölcsjoghurtot én készitem neki.Veszek natur joghurtot és összekeverem a gyümölcsel,ezt nagyon szereti,de igazi kedvenc a sültalma.Szerintetek turórudit/csoki nélkül/ lehet már adni ?
10. _kleo_
2007. okt. 9. 21:05

Nálunk a napi 5x-i étkezés vált be a naggyal olyan 10-12 hós koráig:

reggeli: anyatej

tízórai: gyümölcs

ebéd: főzelék (rántás és habarás nélkül) pici olivaolajjal

uzsi: gyümölcs

vacsi: anyatej


Én "műkajákat" (pl. tejpép, gyümölcsjoghurt, babadesszert, ivólé, piskóta) sosem adtam neki. Sokkal többre tartom a friss zöldségből, gyümölcsből készült ételeket, mint a módosított tehéntejből kutyult, cukrozott, tartósítószerrel, aromákkal telenyomott, ráadásul drága babakajákat.

2007. okt. 9. 20:57
Nari, nagyon jól szóltál. Nekem a nagyfiam lassan 3 éves, ő 9 hós koráig szinte csak szopizott, alig fogadott el mást. Utána viszont kb. 1 hónap alatt szinte teljesen átállt a főzelékekre, gyümölcsökre, csak reggel és este kért cicit. A kicsi most 7 hónapos, ő a gyümölcsöket kinézi a szánkból, zöldségeket most próbálgatjuk, de nem aratnak nagy sikert. Esetleg próbáld anyatejjel keverni neki a gyümölcsöket, zöldségeket, hátha úgy szivesebben elfogadja. Eröltetni ne eröltesd, inkább várd ki az idejét, hogy megszeresse.
2007. okt. 8. 20:49

Igaza van Nari05-nek! Ha a Baba kívánja az ételt akkor jelezni fog! Az én fiam 5és fél hónaposan kinézte az ételt a szánkból :) Nem lehetett elötte enni sőt már ha látta a tányért akkor is "zizi" lett :) A gyümölcsöt már ette egy hónapos kora óta,ma 6 és fél hónapos és egy kis zabagép, főzelék minden féle jöhet ebédre vacsorára,már husit is eszik!

Csak türelmesen! :)

7. cilus (válaszként erre: 4. - M_Marcsa)
2007. okt. 8. 18:07
Szia!A tejpépeket ismerem/hipp,milupa,nestle/ezekkel próbálkozom de a babamüzli az milyen??
6. cilus (válaszként erre: 5. - Nari05)
2007. okt. 8. 18:05
Szia!Köszi a tanácsot:))Ma már nem leszek fennt a fórumon.Jóéjt mindenkinek!!
2007. okt. 8. 15:50

szia cilus!

Nekem 20 hónapos a kisfisam,10 hónapos koráig csak cici volt ,egyszer-egyszer próbáltam neki a mást ,de nem kellett.

Ha van elég tejcsid,hogy csak az elég neki és nyugodt az alvás és játék akkor ,szerintem még bőven van időtök a más hami megismertetésére.Nem lesz attól sem válogatósabb,sebb macerásabb gyermek,hogy később szokik más táplálékhoz.Az anyatej sem egyforma izű,hisz Te is mindig mást eszel,hidd el semmi gond nem lesz.A baba nem tudja ,hogy na már mást is kellene ennem ebben a kornam,a saját maga fejlődési ütemében ,amikor NEKI VAN RÁ IGÉNYE úgy is jelezni fogja,hogy anya kérek mást is.Egy idő után úgyis elkezd nyámnyogni mikor Ti esztek és akkor jön el igazán az ideje a hozzátáplálásnak.

A nagykövnyvbe meg van írva persze,hogy mikor mit és hogyan,de két egyforma gyerek nincs:)NE törődj vele,hogy már jaj mást is kéne ennie,lesz még rá bőven ideje.....egy egész élet:)

Szopiztasd ameddig csak tudod,annál nincs is jobb.

Mi is 10 hónaposan gyümiztünk,11 hónaposan főzisztünk ,utána jöttek a feltétek és egyéb nyalánkságok......

A mai napig szopizik este,de még egyszer sem volt beteg:):):):):):)

Jó egészséget és sok boldogságot.

Üdv.nari 05

2007. okt. 8. 15:44

Élelmiszerboltban vettem. Vagy ilyen kikavarós por, amiből lesz pl. gríz. Ilyen is sok féle van.

Gratula a harmadik babához, tökjó lehet a nagyok után...

3. cilus (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2007. okt. 8. 15:36
Szia!Köszi a választ:)Nekem 3 gyerekem van /16,12 évesek/+a pici babus.A másik kettő gyerekemet 2 és fél éves korukig szoptattam de nem volt gond azzal hogy cicin kivül más nem nagyon kellett.Máté babusunk viszont nem igyzán akar mást enni mint a cicike,A szilárd ételből/ gyümi,tejpép, főzelék/ alig eszik kb,100grot.Irtad a babamüzlit,az milyen még nem hallotam róla hol lehet venni??Üdv.Cili
2007. okt. 8. 11:15

Elválasztás azt jelenti, hogy nincs többé cicizés. Te a hozzátáplálásról beszélsz.

Ekkorák esznek naponta 5-ször, első lehet szopi, teljesen, ez 6-7 között lehet, gondolom, 9 körül lehet gyümölcs, keksz, piskóta, dél körül ebéd, főzelák, hússal, vagy tojássárgával, lisztesen habarva is, rántással is, pici olivaolajat is lehet beletenni,du. lehet elég egy szopi, estére pl. babamüzli, babagríz porból és szopi.

Nem baj, ha szereti a cicit, én gyermekem másfél évesen 5-ször kéri, néha többször is.

2007. okt. 8. 11:01
Sziasztok:))8 hónapos kisbabám van és még 3*szopizik de nem nagyon szeret enni /más ételt/csak a cicikét!Ötleteket várok hogy szeretessem meg vele az ételeket,Kiváncsi lennék hogy mit adtok egy ilyen korú babusnak enni,Pl.egy egész napos étrendre.Köszi előre is.Szép napot mindenkinek:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook