Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006-os juttatások: Anyasági, TGYÁS, GYES, GYED stb. fórum

2006-os juttatások: Anyasági, TGYÁS, GYES, GYED stb. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 2006-os juttatások: Anyasági, TGYÁS, GYES, GYED stb.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3770. i.ritus
2013. dec. 17. 08:31
Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni hogy tudja-e valaki hogy jövőre a gyesből fognak-e vonni nyugdíjjárulékot? Mert elméletileg a nagycsaládosok béréből jövőre már nem vonhatnának semmit,de vajon a gyesből továbbra is vonni fogják?
3769. ájrin (válaszként erre: 3768. - Lamoni)
2013. dec. 13. 18:58

Szia,

semmi teendőd nincs, amikor két éves lesz a kicsi, megszüntetik a gyed-et.

3768. lamoni (válaszként erre: 3767. - Ájrin)
2013. dec. 13. 18:46

Köszi a segítséget.

Még annyi kérdésem lenne, hogy a gyeddel kapcsolatban van e még vmi teendő? Mármint figyelik, hogy meddig jár és csak addig fizetik, vagy jelezni kell nehogy vissza kelljen fizetnem.

3767. ájrin
2013. dec. 13. 07:45

Szia,

ha van munkahelyed, ha nincs, a gyest a területileg illetékes Magyar Államkincstárnál kell igényelned.

Szerintem most intézd, így nem esik ki időd, ha meg találsz munkát dolgozhatsz mellette is.

3766. lamoni
2013. dec. 12. 22:47

Most passzív gyeden vagyok, ami 24-én lejár. Tud vki segíteni, hogy ilyen esetben (mármint ha nincs munkahely)hol és hogy kell intézni a gyest?

Számít vmit hogy most vagy jan. 1 után intézem a gyest, ha esetleg találnék vmit ahová el tudnék menni dolgozni?

3765. judyt00032 (válaszként erre: 3762. - Smolika)
2013. dec. 9. 17:22
Köszönöm a válaszod valószínű ezért volt!
3764. judyt00032 (válaszként erre: 3761. - EsztyMorgan)
2013. dec. 9. 17:21
Onnan veszem hogy gyesen vagyok az ikreimmel!!!Valószínű hogy nem álmodtam!És IGEN tavaly kétszer volt gyes decemberben!
3763. EsztyMorgan (válaszként erre: 3762. - Smolika)
2013. nov. 25. 23:11
Nem lesz előbb semmi se, esély sincs rá! Jan. 1 az szerda, 2-án már dolgoznak így 3-án lesz számlán a csp. Ilyen egyszerű!
3762. smolika
2013. nov. 25. 11:24

Én most számoltam! Tavaly azért kaptátok korábban,m jan 5 vagy 15.-ig nem dolgoztak akik azokkal foglalkoznak!

Idén viszont sztem van esély,h Gyest is korábban kapjuk,m jan 2.-3 csüt és péntek, akkor sztem még nem dolgoznak és ezért korábban utalhatják!

Persze ez csak feltételezés, de van rá esély, mivel 2 ünnep között kevesen dolgoznak arra is van,h még karácsony előtt, de ki tudja! Ezt sztem csak vki benn fentes tudja megírni pontosan! vagy írsz nekik vagy felhívod őket! :)

3761. EsztyMorgan (válaszként erre: 3760. - Pzm3)
2013. nov. 25. 11:13

Nem is értem,h honnan veszi.

GYED tavaly volt akinek szilveszter előtt volt, legalábbis úgy hallottam de a GYES meg a GYED nem ugyanaz ugye. Meg ugye a MÁK is csak kivételes esetben utal 2x egy hónapban, ami meg is történt október végén. Több ilyen meg nem lesz, hál isten.

3760. pzm3 (válaszként erre: 3757. - Judyt00032)
2013. nov. 25. 11:08
Biztos,hogy nem így volt!!
3759. EsztyMorgan (válaszként erre: 3758. - Judyt00032)
2013. nov. 25. 11:04
GYES-t nem kaptunk tavaly 2x. GYED-et ha jól tudom már valaki anno megkapta szilveszter előtt de az teljesen más.
2013. nov. 25. 10:59
Tehát tavaly decemberben kétszer kaptunk,az államkincstár honlapján van egy tájékoztató de rossz a programom és nem tudom kinyitni!Tud valaki valamit?
2013. nov. 25. 10:57
Karácsony elött utalták tavaly a januári gyest, idén is így lesz?
3756. Tulli (válaszként erre: 3755. - Amina5)
2013. nov. 18. 18:52

Szia,

köszi a választ. Ez nagyon jó lenne, de alig merem elhinni. :-) A három gyerekem nem ilyen kis korkülönbséges, azaz én még nem szültem gyedbe, de még gyesbe sem...

3755. Amina5 (válaszként erre: 3754. - Tulli)
2013. nov. 18. 17:41
Mivel gyedbe fogsz szülni,ugyanazt a gyás-gyedet fogod kapni,mint amit most kapsz,szerintem.
3754. Tulli (válaszként erre: 3749. - Amina5)
2013. nov. 17. 20:29

Kedves Amina!

Köszönöm a válaszod.

Akkor ezek szerint, ha a negyedik gyerekem '14 májusa után születik meg, terveim szerint '15év elején, (ami biztos, hisz még nem vagyok terhes), akkor, miután határozatlan idejű jogviszonyom van, tehát nem passzív alapon vagyok most gyeden, a negyedik gyerek után a TGYÁS-om a Gyeddel megegyező összeg lesz? Vagy a szerződésemben megállapított bérem az irányadó?

Vagy a minimálbér kétszerese lesz az alap? Ezt nem értem. Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de a munkahelyemen nem kérdezhetek, mert nagyon akarják, hogy visszamenjek. A férjem sem kérdezhet, mert ugyanott dolgozunk. :)

Nagyon köszönöm, hogy segítesz!

Tulli

3753. Nina27 (válaszként erre: 3752. - Amina5)
2013. nov. 17. 12:39
köszönöm a választ :)
3752. Amina5 (válaszként erre: 3751. - Nina27)
2013. nov. 17. 12:31

Ha a szülést megelőzően 365 napon át biztosított voltál, akkor kaphatsz gyedet.Tehát ha dolgoztál gyes mellett akkor valószínű, hogy kapsz.(ha volt járulékfizetés utánad)365napnak meg kell lennie!


A gyes ugye meg alanyi jogon jár,de ha a mostani rendszer szerint nézzük akkor a 8éve kapott gyest szerintem nem kapnád,de jövőre úgy néz ki,hogy változik ez is szóval,lehet továbbra is kapod és a köv gyerekre is.Ez szerintem jövőre fog csak kiderülni.

3751. Nina27
2013. nov. 16. 17:59
Sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy kisfiammal gyesen vagyok már lassan 8éve mert ő hiperaktiv és allergiás. Július elején jön a második babám, most vele hogy kapom majd a gyest? mert most megint variáltak vele valamit. Esetleg gyedet kaphatok vele? köszönöm a válaszokat
3750. Vera31
2013. nov. 16. 10:19

Sziasztok!

Van itt valaki aki gyetet kap és a férje külföldön dolgozik?

3749. Amina5 (válaszként erre: 3745. - Tulli)
2013. nov. 15. 18:42

elvileg a jövő év január 1-től vezetik be ezt a rugalmas gyedet,azaz már nem csak egy ellátásra lehetsz jogosult,dupla gyás és gyed,azaz a 3dik gyermeked és a negyedik gyermeked után is felveheted az ellátást. Valószínüleg a 4dik gyermeked nem születik meg jövő év májusig,mivel addig kétféle számítás szerint,azaz ami előnyösebb juttatás szerint számolják a gyást és a gyedet.Azután a jelenlegi munkáltatódnál a tényleges 180 napi béred, ha az nincs a szerződés szerintit fogják figyelembe venni, azt hiszem.



"Az ellátások megállapítása kapcsán jelentős változás, hogy csak az a jövedelem vehető figyelembe, amelyet az ellátást igénylő munkavállaló annál a munkáltatónál kapott, ahol beteg lesz, ahol biztosítási jogviszonyban áll. Vagyis a korábbi munkáltatónál megszűnt jogviszonyból származó jövedelem nem képezheti az ellátások összegének alapját.


Kivételt képeznek a kismamák. Esetükben a törvény átmeneti időszakot állapít meg, azzal, hogy akinek a gyermeke 2014. május 11. előtt születik, a régi és az új szabályok szerint is ki kell számítani az ellátás összegét, és a kedvezőbbet kell folyósítani. Így a megállapított ellátás összege nem lehet alacsonyabb, mintha a 2013. július 15-től hatályos jogszabályi változást megelőző szabályok alapján állapították volna meg.


Az ellátás folyósításának időtartamáról, illetve naptári napi összegéről a társadalombiztosítási kifizetőhely, ennek hiányában az Egészségbiztosítási Pénztári Szakigazgatási Szervei által hozott határozatban tájékoztatják a kismamát."

Gyeddel kapcsolatos változások


A törvényváltozás a gyed maximális értékének felülvizsgálatát egészítette ki. Az új szabályok szerint a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyban elért tényleges vagy szerződés szerinti jövedelem alapján megállapított gyed-maximumot is felül kell vizsgálni minden év január 15-ig, és a tárgyévre érvényes összeghatár figyelembevételével minden év január elsejétől újra meg kell állapítani.

3748. Vera31
2013. nov. 9. 16:44
gyermeknevelési támogatást akartam írni
3747. 17aadc1082 (válaszként erre: 3746. - Vera31)
2013. nov. 9. 06:32
A gyerekvédelmi támogatás nem pénzbeli juttatás. Évi kétszer adnak erzsébet utalványt, amúgy a kaja ingyenes a közétkeztetésben, tehát ovi, iskola.
3746. Vera31
2013. nov. 8. 21:04

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni,hogy mikor kaphatok először kifizetést gyerekvédelmi támogatásra,ha november 7-én adtam be a papírokat személyesen.Novemberben kaphatok hóközit vagy december 3-án?Október 25-étől jár visszamenőleg.

3745. Tulli
2013. nov. 5. 12:29

Látom, itt sok a kérdés a álasz kevés, de megpróbálom...

Azaz, én is segítséget szeretnék kérni. Jelenleg gyed-en vagyok a harmadik gyermekemmel, tartós távolléten, miután határozatlan idejű munkaviszonyom van. Szeretnék negyedik gyereket. Ha a harmadik két éves koráig megszületne, miből számítanák a juttatásokat (tgyás, gyed) a negyedikre nézve? A minimálbér kétszereséből? A rugalmas gyed azt is jelenti, hogy a negyedik után járó juttatáshoz még megkapom a harmadik után járó gyedet vagy gyest is? Vagy ez csak vágyálom? :-) Ja, és semmiképpn nem szeretnék "visszamenni" a szülés előtt (pl. táppénz, szabik kivétele vagy ilyesmi...), hanem csak így, a tartós távollét alatt, "titokban" vágnék bele, ui. nagyon várnának vissza, de én inkább sokasodnék :-).

Tudok segíteni?

3744. Johny9178
2013. nov. 1. 21:16
Nem kaptam meg a gyest a családival,kaphatom e még novemberben?
3743. Johny9178
2013. nov. 1. 20:01

Ma nem kaptam gyest, csak családit. November elején megkaphatom még,vagy már csak decemberben?

Kisfiam szeptember 20.án lett két éves,beadtam az igényemet szeptember 23.án adtam postára,de most nem kaptam semmit.viszont lehet hogy az a baj hogy nem csatoltam az anyakönyvi kivonat másolatát és a fiam taj kártyája másolatát?Mennyi idő míg kiküldik a hiánypótlást,vagy ennyi idő után már bekérték volna?De határozat nem jött még.

3742. bneandi
2013. okt. 17. 20:38

Nem tudom tud-e valaki felvilágosítást adni a következőben:

Jelenlegi munkahelyemen 2006 óta dolgozom.2008.szeptember 1-től tp-re mentem,mert babát vártam.A kisfiam 2009. áprilisában született.Vele gyeden voltam 2 éves koráig (2011.ápr.),utána gyesen voltam julius közepéig,utána tgyás mert a második babámat vártam augusztusra.A kislányom augusztus 3-án töltötte a 2.évét.Augusztus 5-től a felhalmozott szabadságomat töltöm,ami november 18-ig tart.De kiderült,hogy jön a 3.baba.akit májusra várunk.

Kérdésem az lenne mire mehetek ilyenkor?

-Tp-re a szabadság letelte után vagy megszakíthatom a szabit és már mehetek tp-re?Vagy kizárolag csak a gyes marad,mivel a kislányom nincs 3 éves.

Mi alapján fogják számolni a következő tgyást. ill. gyedet?A jelenlegi bruttó béremből ami 114500ft?Vagy a szabadság idejére járó 70000ft-ból?

Válaszát előre is köszönöm.

3741. sorrisa28
2013. okt. 4. 11:33

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy meddig jár a GYED a 2. gyerkőc után, ha a minimálbér alapján számolták, mivel nem volt meg a 180 biztosított napom (szülés előtt GYES-en voltam, GYED előtt TGYÁS-t kaptam)?

Előre is köszönöm a válaszokat!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook