Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák húzzatok dolgozni! fórum

Anyák húzzatok dolgozni! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
305. toprobot (válaszként erre: 302. - Spinneli)
2009. szept. 23. 22:52

Nem köpködtem, csak helyre igazítottam néhány dolgot, ha valaki nem emlékszik, hogy ki ajánlott, milyen céget ajánlott, milyen munkát ajánlott, akkor miért hivatkozik egy olyan linkre,aminek semmi köze az addigi dolgokhoz? Ebbe azért lehet némi felületesség, vagy nem?

De lehet nevezni hitlrontásnak is.

2009. szept. 23. 22:50
Komolyan elkeserítő, hogy gyakorlatilag teljesen mindegy a téma, minden topic előbb utóbb a személyeskedésről, egymás köpködéséről szól.
303. 40163fd81d (válaszként erre: 296. - Toprobot)
2009. szept. 23. 22:43

Ha ennyire jól informált vagy,akkor hagyatkozz a tényekre.

Szabadkozni,azért szabadkoztam,mert csak a visszakérdezés után írtam rá nemet,mert valóban elfelejtettem rá válaszolni:))

De ehhez végül is semmi közöd,nemdebár?:)


Nem köpködök Én senkire,csupán leírtam,hogy milyen munkáról lett volna szó.


Ugyanis többen itt nyíltan visszautasították az e-fajta munkákat,erre jött az ajánlatod,mint teljesen más,fix jövedelmes tuti meló,ami érdekes módon szintén ugyanaz volt,mint az ügynökösködés,vagy bizniszelés,amikből van a neten vagy 100 is.


A lényeg igazából ez lett volna.


Ezen kívül pedig a cégről annyit,hogy ugyanolyan feltételeket szab ,mint bármelyik másik hasonló cég,és még egyszer leírom,hogy érthető legyek,köszönöm ,nem kérek belőle!:))))


Azt hiszem ,ez nem bűn,vagy igen?:)

302. spinneli (válaszként erre: 300. - Toprobot)
2009. szept. 23. 22:04
pedig mintha most te köpködnél nem is túl választékosan.
301. spinneli (válaszként erre: 276. - Noj84)
2009. szept. 23. 22:03
nem azt mondtam, hogy nem probléma, hanem azt, hogy ez nem az Ő hibájuk, a rendszernek is kellene alkalmazkodni az igényekhez.
300. toprobot (válaszként erre: 292. - Masször)
2009. szept. 23. 21:59

Én bocsánatot kérek Tőled, amiért Fata Morgána összekevert minket, és ez kellemetlenséget okozott Neked!

Úgytűnik Neki minden mindegy, csak valakire fújhasson!


Mégegyszer BOCSÁNAT!

299. toprobot (válaszként erre: 294. - 40163fd81d)
2009. szept. 23. 21:53

Bármilyen lehetőség érdekel Téged???


Ja persze valamire köpködni kell, a fórumokon!


Gratulálok! Szerencsére erre van időő a gyerekek mellett

298. toprobot (válaszként erre: 290. - 40163fd81d)
2009. szept. 23. 21:46

Ha elovastad volna az e-mailt TUDNÁD, hogy nem az a cég, és ha nem lennél elvakult, látnád, hogy a munka is egész más!


Ha bárhol elkezdesz dolgozni, nem igényel némi befektetést? Ruha, bérlet,bébiszityó, uzsipénz,hmmm?

jajj most jut eszembe,(mert

én elolvastam) az itt fórumozók azt várják, hogy ezt a munkaadó a két szép szemükért előre kifizesse nekik.

297. toprobot (válaszként erre: 291. - 40163fd81d)
2009. szept. 23. 21:29
Újjabb elvakultság! Az MLM és a pilótajáték nem ugyan az! Nézz utána!
296. toprobot (válaszként erre: 288. - 40163fd81d)
2009. szept. 23. 21:27
Kedves Fata Morgana! Azért nem találtad az írást, mert a valaki néhány órán belül töröltette, pedig nem volt benne semmi "fórumszabálytalan"! Úgy látszik itt kínosan ügyelnek ká nehogy valakit megtaláljon a munka!A felületességed, vagy elvakultságod pedig egészen elképesztő! Arra sem emlékszel ki ajánlotta, ezért biztos ami biztos két emberre is köpködsz! Arra sem emlékszel pontosan mit láttál az e-mailban, de szerinted csak is csalás lehet, mert láttál egy cikket, amiben 2 betű azonos volt az ajánlott céggel! Természetesen csak a negatív írásra utaltál! Ez hitelrontás a másik cég felé! Megjegyzem, amire Te utaltál két magyar fickó volt a főkolompos, aki munka nélkül ajánlott jövedelmet! Amit gondosan elfelejtettél, hogy a másik cég külföldi,és véletlenül sem állítja, hogy nem kell nála dolgozni! Ha látsz egy barna foltot a kanapédon, Neked mindegy,a gyereked véletlenül összecsokizta, vagy összesz.rta? Egyébként meg nem kapásból utasítottad el a melót, hanem sok nappal később hosszasan szabadkoztál, hogy gyerekek, jajj-jajj, meg iskolakezdés, jujj-jujj. egy csepp időd sincs!Én úgy todom azóta sem zaklatott a hölgy, feltétlenül csak Veled akar dolgozni!
295. 40163fd81d (válaszként erre: 293. - Masször)
2009. szept. 23. 17:39

Nincs:))

Ő is ember és én is az vagyok.

294. 40163fd81d (válaszként erre: 292. - Masször)
2009. szept. 23. 17:38

Bocsika!Az nem én voltam!:))


Én nem említettem azt hiszem sehol,egyik fórumon sem ,hogy munkát keresek,ettől függetlenül bármilyen lehetőség érdekel,természetesen.


Sajnálatos módon ,ott megyünk el egymás mellett,hogy én ezt nem munkának tartom,hanem üzletelésnek.De ha véletlenül erre adnám a fejemet,akkor nem egy átláthatatlan hálóba szeretnék bekerülni ,inkább venném meg Julcsi néni tulipánjait ,és házalnék avval,vagy kiülnék a piacra és 50 % haszonnal eladnám őket.

De így legalább biztos lehetek abban ,hogy amit eladtam valakinek az nem mű virág,és nem is lehet vesztesége tőle:))))

293. Masször (válaszként erre: 291. - 40163fd81d)
2009. szept. 23. 17:31

Az út szélén a bájait áruló nő pont ugyanazon az elven működik mint Te..

Szerinted sincsen különbség köztetek?

292. Masször (válaszként erre: 290. - 40163fd81d)
2009. szept. 23. 17:30

Kicsit félre sikeredett a bocsánatkérésed!

De sebaj!

Mert az igazsághoz az is hozzá tartozik - amit elfelejtettél megemlíteni - hogy toprobot azután ajánlotta, hogy mindenképpen otthon végezhető, lehetőleg internetes jövedelmet kerestél.

Ennek a beszélgetésnek nem a hová fektessem megtakarításaim a címe...


Apám fogalmazott nagyon sommásan a témában: "Munkahelyet keresnek, munka helyett"

2009. szept. 23. 17:29

..és még valami.

Csak azért mert nem MLM-nek ,hívják,sem pilótajátéknak,vagy piramisnak,hanem "mátrixnak",azért még nagyjából ugyanazon az elven működnek.

290. 40163fd81d (válaszként erre: 289. - Masször)
2009. szept. 23. 17:12

Oké,nem ezt a gyémánt kereskedő céget vizsgálgatja a rendőrség,ha jól emlékszem,(sajnos kitöröltem már az emailt), a munkalehetőség ugyanez,mindegyiknél.

Úgyhogy nem tudom milyen fix jövedelemről beszéltél,meg tuti munkáról.


Még ha tetszene is a dolog,és belevágnék a gyémánt kereskedelembe,akkor sem tudnék bele ugrasztani senki egy ilyen kétes kimenetelű,és először befektetést igénylő valamibe.


Tudod ,maradok inkább a tőzsdénél ,és ha mindenáron gyémánttal szeretnék pénzt keresni,azt is vehetek ,épp a napi árfolyamon,és el is adhatom ,amikor csak akarom:))))

Kösz a lehetőséget,de nem élek vele!:))

289. Masször (válaszként erre: 288. - 40163fd81d)
2009. szept. 23. 15:54
Várom a helyreigazításodat!!!!
2009. szept. 21. 07:31

Van egy tartozásom,ami most jutott eszembe.

Már nem találom azt a hszt,amiben masszőr,vagy toprobot munkát kínált,és akit érdekel az priviben jelezze.

Nos én jelentkeztem is ,és fel is vettem a kapcsolatot egy hölggyel aki telefonon nagy vonalakban elmondta miről van szó,és emailen pedig részletes anyagot küldött.

Elolvastam ,és kapásból nemet mondtam.


Ez volt az a tuti munka ,állítólagos fix jövedelemmel....:


[link]

2009. szept. 1. 16:44

Egyébként azoknak, akik még mindig vissza akarják küldeni a kismamákat dolgozni, azért itt van egy remek példa arra, hogy az államnak sokkal többe kerül, ha tényleg visszamennek.

És nem beszélve arról, hogy én például a lányom 3-8 hónapos kora között 2-3 óránként szoptattam este is, nem tudom, hogy tudtam volna értelmesen dolgozni mellette. És igenis, még 3 éves korban is nagyon nehéz lemondani az együttlétről és beadni idegenek közé, nemhogy 3 hónaposan.

Nem értem, hogy ha van egy olcsó és jó dolog az életünkben, ami mindenkinek megéri, miért kell irigykedni.

286. msforrester (válaszként erre: 282. - Khatif)
2009. szept. 1. 16:27

Szerintem én nem minősítettelek.

Te írtál számokat, én meg utánaszámoltam.


Mellesleg az, amit te részmunkaidő után visszakapsz, havonta, az kb. félévi gyes Magyarországon. és az árak azért itt sem olyan alacsonyak.

Szerintem a holland állam jó sokat tesz bele a gyerekek életébe, és nem is reklámoznám azt a rettenetesen hosszú magyar gyesrendszert, hátha rájönnek, hogy nekik ez marhára megéri.

285. Noj84 (válaszként erre: 283. - McKenzi)
2009. szept. 1. 16:05
hát azért ebben is van valami, igen.
284. Noj84
2009. szept. 1. 16:05

most olvastam egy cikket, hogy a holland gyerekek a legboldogabbak.

egycseppfigyelem.hu/newsdrops/egy-csepp-hirek/a-holland-gyerekek-a-legboldogabbak-2013-a-magyarok-az-utolsok-koezt


nem tudom Khatif, én nem szeretnék a te pénztárcádban turkálni. Mindenesetre húgom Norvégiában él, és igaz, x összeget keres, ebből jó sokat elkölt lakásra, meg minden másra, és kb. arányaiban ugyanott van, mintha itthon lakna, azzal a különbséggel, hogy ott emberszámba veszik. Itthon meg nem. Én biztos, hogy nem jönnék haza a helyetekben.


280. hozzászóláson jót röhögtem, tök igaz. aztán fetreng a kollégiumban vízipipával a szájában, "no tandíj" feliratú pólóban. Ezzel el is van kábé 29 éves koráig, amíg ki nem vágják. Onnantól kezdve meg jöhet a munkanélkülin tengődés, és a vissza-a-muterhoz projekt.

283. McKenzi (válaszként erre: 282. - Khatif)
2009. szept. 1. 16:03
szerintem neked egyáltalán nem lehet könnyű - három hónappal a szülés után én még azt sem tudtam fiú vagyok vagy lány, vagy egyáltalán élek-e? :))
282. Khatif (válaszként erre: 279. - Msforrester)
2009. szept. 1. 15:53

Nem tudok 1500 kifizetni bölcsire még álmomban sem. Ez az átlag, amit fizetni kell, nem pedig amit nekem kell fizetnem. Ezt az itteni körülmények felvázolásra mondtam el. Nem a saját esetemet ecseteltem

Ha pedig a párom el tudna, tartani nem mennék vissza dolgozni abban is biztos lehetsz, mert nem azért szültem gyereket, hogy más nevelje fel. De jól esik, hogy minden alap nélkül ezt feltételezed rólam.

Mellesleg csak,hogy tudd az én esetemben nem is 1500 a bölcsőde csak 610 euró mivel részmunkaidőben vagyok ebből, ha minden igaz olyan 500 kapunk majd vissza, mivel mindketten dolgozunk.

Ha a páromnak lenne, havi 2500 nettó fizetése nem mennék vissza dolgozni még egy jó darabid, de nincsen. Átrágtuk a kérdést nem egyszer és számoltunk eleget, hogy tiszta legyen a helyzet és találjunk megoldást, hogy itthon maradhassak, de sajnos nem sikerült.


Hihetetlen, hogy én csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy van, ahol sokkal kevesebbet lehet egy anya a gyermekével, mint 3 év. Erre kapok mindent a nyakamba, mintha én tehetnék arról, hogy milyen otthon vagy itt a rendszer és mekkorák a fizetések. Meg persze egyből rossz anya is leszek, aki a gyerekét sem akarja

2009. szept. 1. 15:44
Még ha meg is kapod az állami visszafizetést, akkor is egy teljes magyar átlagkeresetet viszel a bölcsibe, és az állam kb 1 teljes évre!!!ad annyi fejpénzt egy óvodás után, amit te havonta megkapsz hollandéktól hozzájárulásra.
2009. szept. 1. 15:39

Az iskolákkal az a baj, hogy az egyetemek fejpénzt kapnak, és ezért vesznek fel annyi diákot, hogy azt a keveset, aki komolyan gondolja, ki tudják ereszteni, a maradékba meg beletesz az állam egy csomó pénzt feleslegesen.

A hülye önismeret nélküli diák meg a másik fele, aki diszlexiásan egyiptológiát akar tanulni, és fel kell venni a pontszáma miatt, hiába magyarázza neki a prof, hogy de itt hieroglifákat fogunk elemezni, és ez olyan, mint a vak vadászpilóta. Persze aztán nem megy semmire, és az egyetemtől az államig mindenkit hibáztat.

Amióta nem az egyetemek írják a felvételi teszteket, sőt, azok gyakorlatilag megszűntek, boldog boldogtalan diplomás lesz.

2009. szept. 1. 15:35
Csak szólnék, hogy az az 1500 EUR, amit te bölcsiben befizetsz, nekem 2 diplomával bruttóban alig akaródott kifizetődni a munkaadók által, és pesti munkahelyekről beszélek, a 2500 elérhetetlen álom igazgatóknak. Tehát ennél gondolom, lényegesen többet keresel, ha kiszámoltad, és megéri befizetni. Ha nem, akkor te is azért dolgozol, hogy ne a gyerekkel legyél, de a párod biztos el tudna tartani, ha ezt ki tudjátok fizetni. A 450000 HUF nettó fizetéshez, amit te alsó hangon beteszel a bölcsibe nekünk minimum középvezetőnek kell lenni, és kb. 10 évig dolgozni.
278. Noj84 (válaszként erre: 277. - Khatif)
2009. szept. 1. 09:07

hát igen, más világ, az biztos. itthon eleve mennének tüntetni, hogy akkor hogyan szoptassák a gyereküket minimum 1 évig, hogyha 3 hónap után vissza kell menniük dolgozni :)


amit pedig az iskolákról írtál, szívemből szóltál.

277. Khatif (válaszként erre: 275. - Noj84)
2009. szept. 1. 08:31

Hollandia nem a támogatások országa, nem szereti osztogatni a pénz, és ha lehet nem is teszik.


A szülési szabadság 16 hát, amiből min. 4 hetet a szülés előtt kell kivenned. Nincs gyes, gyed semmi.


Az én kisfiam mához egy hónapra kezdi a bölcsit pedig még 3 hónapos sem lesz. De mivel szép, egészséges baba (Hála Istennek) nem tudok itthon maradni tovább, mennem kell vissza dolgozni. Pedig a szívem szakad meg.

Sajnos mi nem engedhetjük meg magunknak, hogy felmondjak, és itthon maradjak.

Családi pótlék mietlőtt valaki elképzelné, hogy milyen sok is 190 euró három hónapra.

A bölcsőde egy hónapra 1400-2500 euró között van, attól függ milyen jó a hely. Ennek egy részét visszafizeti az állam 70%-ot, ha mindkét szülő dolgozik, ha egyik dolgozik csak, akkor nincs támogatás.

Emellett vannak különböző támogatások, mint ha albérletben laksz, akkor visszaigényelheted egy részét, ilyet mi nem kapunk. Van gyermekgondozási segély, mi ilyet sem kapunk, és van még valami, de mi arra sem vagyunk jogosultak.


A támogatásokat csak azok kapják meg, akik nagyon keveset keresnek érds olyan 1500 euro havonta.

Mi sem keresünk sokkal többet, de pont eleget, hogy semmit se kapjunk már.


Az itteni rendszer a másik véglett. Itt összesen 3 hónapig maradhatsz itthon, ha van munkád, ha nincs akkor maradhatsz, de támogatást egy átlag holland fizetés mellett ne várj. Hozzáteszem a hollandok nem is kérnek semmilyen támogatást általában, nincsenek is tisztában vele.


Szerintem a megfelelő rendszer valahol az otthoni és az itteni között lenne.


Abban pedig, hogy túl sok diplomás van teljesen egyet kell, hogy értsek veled. Le kellene csökkenteni a felvehető hallgatok számár, méghozzá radikálisan. Nincs ennyi diplomásra szükség egy országban. Rengeteg pénz megy el az egyetemek és főiskolák fenntartására és a hallgatók támogatására. Azokat kell felvenni egy-egy szakra akik tényleg csinálni akarják, akik szeretik, amit választottak és akik alkalmasak is.

Ha valaki okos, szorgalmas és keményen dolgozik, megérdemli a támogatást. De valljuk be az egyetemisták és főiskolások többsége nem dolgozik fele olyan keményen, sem mint kellene.

276. Noj84 (válaszként erre: 274. - Spinneli)
2009. szept. 1. 07:55
szerintem pedig ez az ország egyik legnagyobb problémája.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook