Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák, akiktől elszakították (elperelték) gyermekét fórum

Anyák, akiktől elszakították (elperelték) gyermekét (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2012. máj. 22. 13:49
Ha egyedül vagy nem nagyon ugrálhatsz.Pénz beszél. Vigyázz az exeddel.
55. Enya78 (válaszként erre: 51. - Pálmax)
2012. máj. 22. 13:49
Nincs itt sajnos senkim. A szüleim 50Km -el arrébb vannak, van még egy húgom, ő szintén messze van. Anno 12 éve, az akkori párommal költöztünk ide, ő elment, én itt maradtam a fiammal...
54. 093a17e5d8 (válaszként erre: 49. - Enya78)
2012. máj. 22. 13:48
Nem ítéllek el, de én a te helyedben már rég árkot ásnék, nem a neten várnék arra, hogy ötleteket adjanak.
53. Enya78 (válaszként erre: 50. - 9536810fa1)
2012. máj. 22. 13:47
na na... azért az államtól lehet kérni a gyerektartás megelőlegezését pont ilyen esetekre! Amit később az apától behajtanak...
2012. máj. 22. 13:46
vagy pl. van, olyan nálunk a faluban, hogy szülők összeállnak és hol egyik, hol másik megy a gyerekért az iskolába, óvodába.
51. pálmax (válaszként erre: 47. - Enya78)
2012. máj. 22. 13:45
Nincs nagyszülő, testvér, rokon aki segíthetne?
2012. máj. 22. 13:43
Azt szoktam mondani, hogy az váljon el a gyermeke apjától, aki képes egyedül felnevelni gyermeket... mert bármikor bármit történhet, iiiigen kb. az is, hogy nem kap egy fillért se.
49. Enya78 (válaszként erre: 48. - 093a17e5d8)
2012. máj. 22. 13:42
Azon vagyok! Nem kifogások, hanem tények... Amíg nem jársz az én cipőmben ne ítélj el!!
48. 093a17e5d8 (válaszként erre: 47. - Enya78)
2012. máj. 22. 13:40
Sok a kifogás. Nem hiszem, hogy neked jó évekig otthon ülni. Más is dolgozik és gyereket nevel. Találj ki vmit.
47. Enya78 (válaszként erre: 46. - Krisy74)
2012. máj. 22. 13:37

Nos összesen van 60am, abból ~40 a kiadásom...

A gyerektartás pedig egy 8 évvel ezelőtt megállapított fix összeg...

Volt közben munkám, szerintem írtam korábban. Voltam közmunkás többször is, és volt itthon végezhető munkám is... Hidd el nekem sem az az álmom, hogy itthon ülve töltsem el az életemet, úgyhogy nem mennek az éveim sem! De kíváncsi lennék, hogy te például egy 20km-el arrébb lévő városba, hogyan járnál el dolgozni, hogy közben a gyerekedet is el tudd látni?? Ez tényleg érdekelne!! Hívtak vissza a volt munkahelyemre is dolgozni, de hogyan menjek el egy kisgyerek mellett 2-3 vagy folyamatos műszakba?? Ha van jó ötleted tényleg várom!!

46. krisy74 (válaszként erre: 44. - Enya78)
2012. máj. 22. 13:30

Nagyon mélyre kell süllyednie ahhoz, hogy ilyeneket mondjon...

Mondjuk havi 22.000 ezerből nem is lehet nagyon ugrálni...azt nem tudom mennyit ad az exed, de a kettő együtt is biztosan nagyon kevés bármire...

45. krisy74 (válaszként erre: 31. - Enya78)
2012. máj. 22. 13:24

"Azért még nem vagyok gonosz számító és bosszúálló perszóna, mert a fiamra való tekintettel nem hagyom magam 'becsapni'.

Végig olvastam az összeset, de megmondom őszintén nekem pedig pont ez jön le abból amiket írkálsz...

Te segélyen élsz, 9 éve nem dolgozol...de az exed fizessen még többet? Szerintem nem csak neki kell fizetnie mindent, neked is kellene menned melóznod, és most hagyjuk ezt a hülyeséget, hogy kis falu meg, nincs munkahely stb... én erre mindig csak azt tudom mondani, hogy aki nem akar az nem is fog melózni. Mi az, hogy "JOGOSAN JÁR"?, és neked nem nem jogod dolgozni, hogy el tudd tartani a gyerkőcödet? Szóval ne haragudj, de az exed helyében én sem adnék egy forinttal sem többet, mégha megtehetném se...nem csak az Ő joga, hogy a gyereket el tudd tartani. Ezen elgondolkozhatnál! És így mondjuk csak örülj, hogy még nem perelte el tőled a gyereket. Imádom az ilyen nőket mint TE(pedig nő vagyok én is). És még mielőtt válaszolsz: van exem is akitől van közös gyerekünk, de soha nem vártam el, hogy mindig többet-többet adjon...sőt ha nem tud nem tud...majd ad amikor lesz neki is, inkább dolgozom, hogy eltudjam tartani!!!

44. Enya78 (válaszként erre: 43. - Pálmax)
2012. máj. 22. 13:14

Köszönöm, már hasonlókat olvasgattam... :)

Meg ami még nem tetszik nekem, hogy olyan dolgokkal rágalmaz, hogy a fiam koszos ruhába jár suliba, meg hogy nincs mit ennie és hogy minden ruhát ők vesznek neki én meg azokat is eladom... meg hogy hátrányos helyzetű, mivel falun élünk és nincs annyi lehetőség, mint egy városban... ilyen vádaskodások ellen mit tudok tenni??

43. pálmax (válaszként erre: 39. - Enya78)
2012. máj. 22. 12:53

Ezt olvasd el:


[link]

42. Enya78 (válaszként erre: 40. - Haaeen)
2012. máj. 22. 12:11

Meg még annyit, hogy ő vágta a fejemhez a fizetéseket, hogy az miatt fogja a gyereket neki ítélni a bíróság!

Csak még mielőtt mindenki azt hinné, hogy én vagyok a fő gonosz...

41. Enya78 (válaszként erre: 40. - Haaeen)
2012. máj. 22. 12:00

Nem haragszom, mindenki máshogy látja...

És nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez nem bosszú forralás!! Az lenne a bosszú ha már most szívatnám, ahol csak tudnám! De ennél intelligensebbnek tartom magam! Általában mindig az ő igényei szerint volt a láthatás is!!!

És azt sem mondtam, hogy az ő hibájuk, csak kicsit nehéz úgy munkát találnom, hogy egyedül nevelem a fiamat és nem számíthatok senki segítségére, aki esetleg rá tudna nézni a fiamra, míg én dolgozom...

Ebből a pénzből is el tudom látni, de mivel az apja, neki is be kell szállnia az anyagi dolgokba is. Erre törvények vannak (a fizetés x%-a). Meg amíg ő nem adja azt az összeget, ami járna, akkor miért akarja elperelni?? Szóval el lehet gondolkodni, hogy kettőnk közül ki bosszúzik kivel...

Meg mikor külön mentünk sem volt munkája, ezért lett egy bizonyos összeg megállapítva, a rá való tekintettel!! Akkor most azt kéne tennem, hogy nem szólok, hanem beérem azzal amit ad?? aztán végignézni, ahogy elveszi a fiamat??

Folyamatosan keresek munkát, de sajnos az gyerekes anyukákért nem nagyon kapkodnak...

40. haaeen
2012. máj. 22. 11:40
nehari Enya78, de Murajaval ertek egyet. nem bosszut forralni kellene a volt ferjed ellen, hanem azzal foglalkozni, hogyan talalj munkat, hogy jobban ellathasd a fiadat. az, hogy az exedek 300ezret keresnek, te meg csak 22ezret kapsz, nem az o hibajuk. nagyon nem szeretem, mikor azert mert valaki tobbet dolgozik/okosabb/ugyesebb es ezaltal tobbet keres, attol a "masik oldalon" allo, "jogosan" penzt kovetel. ahh...
39. Enya78
2012. máj. 22. 10:53
Egyébként mit néznek környezet tanulmánykor? Vagy hogy zajlik? Kapok értesítőt róla?
38. Muraja (válaszként erre: 31. - Enya78)
2012. máj. 22. 10:28

Es mi az ami jogosan jar ? ki az aki ezt megiteli ?

hatosag ? nem messze nem .

Engem sem csaptak be de en egy hatartlan szabadsagot elvesztem egy csodalatos fuggetlenseget mindenben.

Volt exemel valo talkozasunknal egy oriasi elismerest . Amikor tavoztuknk töle mi szabadok voltunk de ö ott allt a sajat mentalis rabsagja alatt .

De ahogy mar emlitettem talan ilyenkor csak a gyerek lehet vesztes ha nem vigyazunk .

37. Enya78 (válaszként erre: 33. - Pálmax)
2012. máj. 22. 10:15

Hát igen, meg azért egy anya is megérzi, hogy mikor kell elengedni...

Azért ez passzol ahhoz, amit én is írtam :)

36. Enya78 (válaszként erre: 35. - Pálmax)
2012. máj. 22. 10:14
:)
35. pálmax (válaszként erre: 34. - Enya78)
2012. máj. 22. 10:13
Én r.angel gyermekére gondoltam.
34. Enya78 (válaszként erre: 32. - Pálmax)
2012. máj. 22. 10:11

Én erről úgy gondolkodom, hogy ha eléri azt a kort, hogy középsuliba megy majd és úgy dönt, hogy menni akar, akkor menjen! Az ő érdeke! Amíg pici és szeret itt, megvan mindene, addig nem kéne erőszakkal kiszakítani innen.. szerintem :)

Ő világosan megmondta nekem, hogy azt szeretné, ha minden úgy maradna, ahogy eddig volt. Az apja vigye el, de szeretne ide hazajönni...

2012. máj. 22. 10:10
Mikor kicsi volt(most 16), úgy voltam vele, hogy soha nem adnám oda. De most már úgy gondolom hogy akkor sem veszíteném el, ha nem velem élne. Persze soha nem kéne az apjának mert egy kamasz sokba kerül.(erre rájött mikor nála volt 1-1 hetet)
2012. máj. 22. 10:07
Ha az apja szereti, foglalkozik vele, a láthatást engedi, akkor szerintem nem is kell visszaperelni. Mindkét szülő jogosult nevelni a gyermekét, szerintem. Bárcsak az én fiammal is foglalkozott volna az apja. Lehet hogy ha majd a te fiad is kamasz lesz , változik a helyzet. És akkor a gyerek is beleszólhat a dolgokba.
31. Enya78 (válaszként erre: 30. - Muraja)
2012. máj. 22. 10:07

Azért még nem vagyok gonosz számító és bosszúálló perszóna, mert a fiamra való tekintettel nem hagyom magam 'becsapni'. Hanem azt szeretném megkapni, ami jár!!! Semmi több nem kell nekem! És a bosszú igencsak távol áll az én életszemléletemtől!


Amúgy meg mindenki úgy dönt a saját életéről, ahogy akar... vannak sokan, akik mindent hátrahagynak, mert nem kell pénz sem, lakás sem, semmi sem... aztán meg lesnek nagyokat, h semmijük nincs és nincs hova menniük... van, akivel mindent meg lehet csinálni, mert hagyja!

Én csak annyit szeretnék, ami JOGOSAN JÁR!!! Soha nem éltem vissza a helyzettel, nem vagyok olyan típus!!! De minek is magyarázkodok neked?! Itt most nem ez a lényeg!

30. Muraja (válaszként erre: 29. - Enya78)
2012. máj. 22. 09:54

Igenis voltam de mas nagyon masba !

En szemelyesen irtam ala a volt ferjem ugyvedjenek hogy en nem kivanok töle egy fillert sem !

Nem egy gyereket , hanem egy csordat neveltem - egyedul . Ma mar felnöttek de egy bisztos hogy soha de soha nem voltam egy rosz gondolatal a volt exem iranyt - forditva .

Tudod van egy csodalatos es nemes lehetösege az eletnek ami fontossab.

29. Enya78 (válaszként erre: 28. - Muraja)
2012. máj. 22. 09:48

Figyelembe van véve mindkét szülő, de én pl tudom, hogy nem lenne jobb helye ott, ahova kerülne... pláne h az apja párját sem nagyon szereti.

Meg az én esetemben semmiféle bosszúról nem volt szó az elmúlt 9 éveben, úgyhogy nem igazán értem a hozzászólásodat!!!

És egyébként pont a gyermekem érdeke lenne, hogy a neki járó összeget fizesse utána az apja!! Nem véletlenül van megállapítva a %!!

Talán voltál hasonló helyzetben???

28. Muraja
2012. máj. 22. 09:43

Aszt senki sem veszi figyelembe hogy a gyereknek egyforma jogga van mind ket szulöhöz ?

Az OK amikor anyak a gyerek altal alnak boszut a volt parjukon?

Gondolt mar arra valaki hogy egy normalis felnöthöz melto modra megegyezenek abba hogy közösen fogjak a gyereket nevelni akkor is ha mar kulön elnek?

Szomszedos orszagokban pl. czech orszagban mar van a valtakozo gyerek fellelöseg amikor vagy ket hetente vagy maskep a gyerek mind ket szulönel van.

Igen ez egy " kisseb " inteligenciat követel nem pedig askalododast egymas iranyt es allando bosszu tervek szöveset.

Nem csak azt latni hogy mennyit ki hogyu fizessen de az igazi gyerek erdeket es akarat veszik figyelembe.

27. Enya78 (válaszként erre: 25. - R.angel)
2012. máj. 22. 09:42
Neked milyen háttered van, ha esetleg vissza szeretnéd perelni? Mennyi esélyed lenne?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook